Jump to content

Moto Zajednica

Ducati

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Baš tako! I još kad ga čuješ, prepoznaš ga po zvuku među 500 drugih motora :jee:

najvise zbog suvog kvacila :jee: kad bi kupio svog (dugo zeljenog) Ducati Monstera, na to bi mi bilo najteze da se naviknem, jbg, razmazio sam se sa japancima :lol:

 

Mada nije mi jasno zasto se ljudi cimaju za delove Ducatija, pa Italija je odma tu iza coska :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

ljudi jedno pitanje gde nabavlajte lacanike za ducati ?? ima mi dugar 916 ducati i trazim taj lancanik al nemogu da ga nadjem jer je neobican unutrasnjost mu je u obiliku zvezde .. stizao mi je neki ali neodgovara ..

 

Uvek proverena varijanta je zastupništvo u NS, a za neke druge varijante eventualno neko iz inostranstva (sad sam ti otkrio toplu vodu zar ne ? :D ). Uzmi u obzir da ako tražiš originalni deo u inostranstvu će ti biti minimalno jeftiniji od NS što ti se zbog prevoza i transporta neće isplatiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Baš tako! I još kad ga čuješ, prepoznaš ga po zvuku među 500 drugih motora :jee:

najvise zbog suvog kvacila :jee: kad bi kupio svog (dugo zeljenog) Ducati Monstera, na to bi mi bilo najteze da se naviknem, jbg, razmazio sam se sa japancima :lol:

 

Mada nije mi jasno zasto se ljudi cimaju za delove Ducatija, pa Italija je odma tu iza coska :takoje:

 

Zavisi kog Monstera nišaniš. Obični Monsteri imaju klasično kvačilo, znam da S4 verzije imaju suvo (imaju mašinu sa superbike modela) dok za S2 nisa siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koliko je meni poznato S2 (koji je 800ccm) i S4 imaju klasicno kvacilo koje se kupa u ulju. Znaci "obicne" verzije ovog Monstera...kada izadju iz fabrike.

Verzije R bi trebalo da imaju suvo, a postoji i kit (koji mnogi ugrade odmah po kupovini) da se sa mokrog predje na suvo. To mahom svi rade, sto zbog pederaja, sto zbog performansi (oni koji nesto znaju). Tako da te fotke sto se nadju po internetu nisu bas merodavne. Nadjite negde sliku originalnog, ovaj ovde gore ima dosta dodate opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Koliko je meni poznato S2 (koji je 800ccm) i S4 imaju klasicno kvacilo koje se kupa u ulju. Znaci "obicne" verzije ovog Monstera...kada izadju iz fabrike.

Verzije R bi trebalo da imaju suvo, a postoji i kit (koji mnogi ugrade odmah po kupovini) da se sa mokrog predje na suvo. To mahom svi rade, sto zbog pederaja, sto zbog performansi (oni koji nesto znaju). Tako da te fotke sto se nadju po internetu nisu bas merodavne. Nadjite negde sliku originalnog, ovaj ovde gore ima dosta dodate opreme.

 

S4 sigurno imaju suva kvacila jer imaju masine sa 996 i 998 superbike modela, a oni provereno imaju ili samo mom nesto cudno zveci (kad radi :lol: ). Mislim da samo vazdusno hladjeni Monsteri nemaju suva kvacila - 600, 620 i 695 imaju mokra to znam. Za ovog 900 nisam siguran, ovaj na slici nie merodavan jer ima dodatne opreme na sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Morao sam malo da pregledam neke izvore, jer ipak nemam sve u glavi.

Ja sam to otprilike ovako shvatio.

Svi S4 kako kazes imaju suvo kvacilo, s' tim da su svi motori razliciti. S4 je 916, S4R je 996, a S4RS je 998.

Svi ostali, pa cak i S2 (800) i S2R (1000) imaju kvacilo u ulju. Misli se na MOnstere.

Ispravite me ako gresim, da znam sta u buduce da pricam ::)

 

Ducati inace planira da kompletno povuce iz proizvodnje "stari" vazduhom hladjeni Desmo, pominje se cak da su u planu neki "motorici" koji nece imate tako prepoznatljiv, poznat i priznat Ducatijev patent, a to je Desmo razvod ventila. Pominju se i redni motori .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

E bas da vidim kako ce im proci kod Ducatista kad ideja da naprave masinu bez desma... Ili toliko planiraju da se Amerima uvuku u ______ da im nije bitno. Koliko znam, pojavili su se spijunski snimci novog Monstera sa masinom iz 1198.

 

Inace, negde na netu sam nasao da Monsteri 800+ ccm imaju suvo kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: s.selo
  • Motocikl: Ducati, Kawasaki, KTM

E bas da vidim kako ce im proci kod Ducatista kad ideja da naprave masinu bez desma... Ili toliko planiraju da se Amerima uvuku u ______ da im nije bitno. Koliko znam, pojavili su se spijunski snimci novog Monstera sa masinom iz 1198.

 

Inace, negde na netu sam nasao da Monsteri 800+ ccm imaju suvo kvacilo.

 

da na 800 moze ali kupujes drugi deeo bloka i sve ostalo oko 1200 evrica0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Baš tako! I još kad ga čuješ, prepoznaš ga po zvuku među 500 drugih motora :jee:

najvise zbog suvog kvacila :jee: kad bi kupio svog (dugo zeljenog) Ducati Monstera, na to bi mi bilo najteze da se naviknem, jbg, razmazio sam se sa japancima :lol:

 

Mada nije mi jasno zasto se ljudi cimaju za delove Ducatija, pa Italija je odma tu iza coska :takoje:

 

Zavisi kog Monstera nišaniš. Obični Monsteri imaju klasično kvačilo, znam da S4 verzije imaju suvo (imaju mašinu sa superbike modela) dok za S2 nisa siguran.

 

M900, M1000, S2R 1000,S4,S4R i s4rs imaju suho kvačilo tj. svi koji imaju blok sa SS900 ili 916(996,998)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

E bas da vidim kako ce im proci kod Ducatista kad ideja da naprave masinu bez desma... Ili toliko planiraju da se Amerima uvuku u ______ da im nije bitno. Koliko znam, pojavili su se spijunski snimci novog Monstera sa masinom iz 1198.

 

Inace, negde na netu sam nasao da Monsteri 800+ ccm imaju suvo kvacilo.

 

Po mojem sudu uuvlačenjee je počelo s Multistradom, a nastavljeno preko Hypermotarda i Diavela.

No tko sam ja da sudim :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Po meni su poceli sa M696. Multistrada mi je ok, nije mi toliko Amerikanizovana. Diavel jeste ali ok, nisu imali predstavnika u toj klasi pa su se ugledali na Harley dok je novi Hyper na zalost nastavio tu tradiciju sa dozom Japanizama na njemu i moram da priznam da mi se ne svidja.

 

Sad nam ostaje da vidimo sta ce doneti novi Monster (ako ga osim masine u opste budu menjali) i kako ce upropastiti SF-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Jel se Ducati Monster 620 proizvodio sa smanjenom snagom za vozace sa A2 dozvolom ?

zavisi iz koje zemlje je uvezen1neznam.gif

 

Ima jedan 600 SS kod nas koji se vodi na 25 kW , i ako se ne proda njega uzimam , a ako se proda videcemo. Mnogo kosta uvoz sa sve carinom , a u Svici su cene kako i kod nas + prevoz i carina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

 

Stigao i ja u sektu...juce sam uzeo 944,iskreno sinoc me malo nervirao,uopste nisam bio zadovoljan,jutros vec polako ulazi pod kozu...1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: s.selo
  • Motocikl: Ducati, Kawasaki, KTM

1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

 

Stigao i ja u sektu...juce sam uzeo 944,iskreno sinoc me malo nervirao,uopste nisam bio zadovoljan,jutros vec polako ulazi pod kozu...1moto3.gif

 

za 5 dana videces kako se duca uvvlaci pod kozu,1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja