Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira maxi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

SYM Euro MX 125ccm 4T 4V Cena je oko 1700-1800E NOV.Imaš po oglasima par dobrih Vespi ET4 od 125 i 150ccm....i tako.Po onom što tebi treba,po BG-u,do šljake i nazad,skokni tamo-vamo,moja preporuka ti je tako nešto-malo a da bude spretno stići i uteći.Za te vikend izlete će poslužiti svrsi jer svaki od njih časkom skoči do 80Kh/h,do duše ni maksimum nije mnogo veći.Koliko sam upoznat,na prste se mogu prebrojati mesta na našim magistralama gde je dozvoljena vožnja 80Km/h koja je ujedno,da kažemo najkvalitetnija,jer pri toj brzini možeš na vreme da vidiš sve šta te interesuje,da usporiš kad treba jednom rečju prava uživancija.Trenutno imam Piaggio liberty 50S 2T idem s nji do posla i nazad(Ibarskom 40km u oba pravca),išao u Topolu na berbu,bio sam par puta i do tog Beograda,Valjeva,imam vikendicu na Divčibarama tako da odem ponekad skuterom da tamo....sve je to u krugu od nekih 150-tak km.Možda ćeš reći:Ma daj,sa 50-kom,mi ne pada na pamet da giljam tu kilometražu.Avaj,volim da i od tih za nekog malih tura napravim zezanje.Stanem,poričam sa ljudima,svratim na čašu vode-zapodene se razgovor....ja njima veoma interesantan a Boga mi i oni meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 439 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ako je voznja samo po centru onda je sve do 125 OK, bilo kakav izlazak na put zahteva minimum od 200.

Bez 200 nema voznje posebno kad krenu da te obilaze kamioni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ako je voznja samo po centru onda je sve do 125 OK, bilo kakav izlazak na put zahteva minimum od 200.

Bez 200 nema voznje posebno kad krenu da te obilaze kamioni

 

 

Tako je ! Kazu da je 250 - ca najbolji odnos snaga - potrosnja. Recimo , nas kolega i prijatelj ficoman ima Sportcity 250. To je ie masina i poteze kao sumanut, a trosi kao upaljac i to sa dvoje. Trosi sigurno 30% manje od mojeg 200ccm koji je s karbonom, a sa tako boljim iskoriscenjem benzina sigurno toliko i brze ide. instrument tabla mu je fenomenalna.

Inace , mislim da su Nexus, Sportcity, Beverly sa Scarabeom i neki poput Burgmana , 4 razlicita tipa skutera. Meni savrseno odgovara moj SC jer je koncipiran(a tako ne izgleda na slikama) kao neki naked i malih je gabarita i savrseno lezi nama koji imamo oko 170 cm (nama malima leze svi motori). Beverly i Scarabeo su vidno veci i s vecim razmakom tockova i imaju taj retro look i oba tocka od 16 cola. Nexus ima nadrndani sport R look i izgleda fenomenalno, a pak Medison, X9, Atlantic i Burgman su maxi skuteri - krstarice tj fotelje. Svaki se nekako drugacije vozi i pokazuje neku osobinu i afinitete svog vozaca.

Sve su to odlicni skuteri i skoro svi imaju Piaggio Leader agregate. Ako ne znate koji da uzmete, uzmite onaj koji vam se najvise svidja , a za ostalo ce da se potrudi vreme i brzo cete se navici. Pozdrav

 

PS Prodavao se u BGDu Malaguti Password 250 za samo 1700 evra.Presao nesto malo. Video sam ga sa Djuntom i po meni, jeziv skuter. Koga zanima mozemo pitati Djuntu za cifru momka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 439 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Potpuno se slazem, jedino sto bih uvek uzeo(posebno za BG i njegove rupe) sto veci tocak.

Velikim tockom kupujes milisekund vremena za izbacivanje noge pri proklizavanju i lomljenje po beloj traci je mnogo sigurnije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Tockovi od 16 coli mnogo znace, nase ulice i putevi nisu ni Italijanski ni Japanski. Ne radi se samo o obaranju u krivinama, skutere ionako ne forsiramo previse. Vise se radi o gutanju rupa, manji tocak upada kao kucence u svaku cipelu, veci tocak premoscava i prelazi preko rupa.

Pogonski agregati su u nekoliko prethodnih odgovora dobro opisani, 250 je zaista krajnje potrebna mera. Preko toga snaga prija, ali em sto kosta, em sto se retko ima gde iskoristiti. Licno koristim 150 i podmiruje zaista najveci deo potreba. To su gradska, prigradska i retka voznja po otvorenom. Snage mi sa 150kom nekad nedostaje na otvorenom, to je tacno, ali se ne jedim jako. Zato 150ka ne ume da potrosi preko 2,91 (2,66 do 2,91) i to traljavog benzina. Brzinu preko 80km na sat vec odavno nesmemo postizati, jer ce nas vezati.

Velicinu rama i konfiguraciju plastika najbolje da probas kao cipele. Svaki vlasnik ce ti dati da sednes pred njim bez voznje, minut ili dva u sedistu reci ce ti najbolje pasujes li na motor ili ne. Komsija ima divan Leonardo 250 ali kroz 5 sekundi u sedistu nastala je klaustrofobija, tesno bato. A komsiji dobro.

Kocnice neka budu disk, bez predomisljanja.

Ogibljenje zadnjeg dela (nije presudno) neka bude sa 2 amortizera, cvrsce je kada se optereti.

Oblik rama ako je otvoren, ili ravan patos pod stopalima, konforniji je, lako se uskace na mesto, stopala se mogu pomerati, a medju njima je i dodatni tovarni prostor. Oblik rama ako je pregradjen na sredini onda je nacelno cvrsci, tuda prolaze cevi koje grade prostorni kavez i ucvrscuju prednji sa zadnjim krajem rama. Ali moj komsija sa operisanim kukom teze ulazi na sediste i nema toliko vrpoljenja u dugoj voznji sa takvim pregradjenim ramom.

Preporuka bi bila da se opet vratimo na pasus o potrosnji. Razvoj dogadjaja moze nas sve naterati da razmislimo ne samo sta zelimo, nego sta je uopste prihvatljivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 439 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Eee da..potpun sam zaboravio sta je bila najveca prednost prelaskom sa Liberty RST na Beverly:

 

-diskovi pozadi i

-dva amortizera pozadi(stelovanje je suvisno jer ga nikad nisam pipnuo)

 

Samo da dodam da vizir mnogo znaci ako te stvarno stiti od vetra sto mnogi fabricki ne cine.

Takodje veliku bih prednost dao prostoru ispod sedista koje mora da primi bar kisno odelo i jet kacigu.

Sto se potrosnje tice na nekih 3000km koliko ja prelazim po sezoni ne bih joj davao mnogo znacaja.

 

Naj vaznije od svega je, "ako mozes", da kupis nov skuter jer ostati u kvaru sa skuterom je mnogo neprijatnije nego sa autom a pri tome ako je jos brand-name tim boje jer sa skpljim skuterom dobijas i kvalitetne gume i sl.

Naravno prema mogucnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam sa mojim bev-om prezadovoljan nego me zarazio motoraski crv pa bih da predjem na nekog transalpa recimo. Zato i prodajem mog beva.Pa,koga zanima...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/53505-beverly-250-2004godprodajem/page__p__922630__fromsearch__1#entry922630

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd da ne otvaram novu temu, treba mi mala pomoc, hocu da kupim neki skuter(maxi) ne ispod 250kubika i u ciji gepek mogu da stanu dve kacige(ako uopste ima takav)

Dao bih negde oko 2500 evra mozda i malo vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dve full-face kacige staju 'ladno u Malaguti Spidermax 500. Postavljanjem kofera rešavaš taj problem. Meni u kofer od Atlantic-a staju

dve flipp-up bez problema (Givi E 450). Pod sedište dve-flipp-up ne mogu a dve full-face nisam probao-možda bi i moglo. U većinu maxi

skutera staju jedna full-face i jedna jet kaciga pod sedište. Neka se jave kolege koje imaju Burgman 400. On ima manji zadnji točak (13")

pa je moguće da ima više mesta pod sedištem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice samog skutera nisam nesto previse zahtevan posto imam drugi motor on nece preci visse od 4000 km za sezonu.

Sto se prostora tice koferi na motoru su mi katastrofa ruzni pa zato i razmisljam o ovom cudu, meni u principu treba mesto za jednu full face i jednu jet da ne vucaram to svuda sa sobom, a cak i kofer nije toliko ruzan na skuteru

Meni se na oko svideo Burgman, ali ovaj noviji-srednji od 2003 valjda, piagio ima neke X modele, pojma nemam da li su u istoj klasi nisam ni jedan zagledao uzivo, jedino mi je cudno sto su toliko jeftiniji od Suzukija a ok mi je i Malaguti (Madison ja mislim), Aprilia Atlantic mi je isto nesto previse jeftinija u odnosu na burgmana isto godiste a izgleda kao super motorce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Full face i jet kaciga staju u većinu maxi skutera. Nisam upućen u cene motora i odnos Burgman - Piaggio. Vozim Atlantica

već 14000 km i prezadovoljan sam. Dosta ljudi vozi Italijane i niko nešto veliko ne kuka. Sa druge strane i Burgman je odličan

izbor. Stvar je ličnog utiska. Sve je to dobro i lepo se vozi. Važno je pazariti očuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok hvala ti puno, nezgodno je ovako kad ne mozes lepo da uopredis modele uzivo

Videcu sta ima od ove prve revizije Burgmana sta iam u prodaji i da vidim kako ce mi to uopste leci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6835 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dve fullface kacige staju u Burgmana 400 i jos ostaje nesto sitno mesta. Zvanicno ima najveci gepek u klasi. Govorim o modelima od 2003. godine pa do sada. Za prvu generaciju i restyling nisam siguran ali mislim da takodje staju dve. Imaju neke mane, treba naci ocuvanog, ovde im je dosta vracana kilometraza i zbog toga sam i odustao od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

@Skyrunner

Ake te bude interesovao Madison 3,samo da kazem da ispod njegovog sedista ne moze

da stane ni jedna Full face kaciga ali mogu dve Jet kacige tako da je bilo kakav kofer

pozeljan.Inace,ja sam tim skuterom prezadovoljan,kako potrosnjom tako i njegovim

ubrzanjima,ima isti Piaggio agregat kao i Beverly 250ie pa sa te strane ne bi trebalo

da bude problema sa odrzavanjem.

Video sam da se prodaje jedan narandzasti na moto-berzi i mislim da mu je na prvi pogled

cena na mestu u odnosu na godiste i kilometrazu.

Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja