Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

na starom su oznake sledecim redom sa leva na desno D- DF 61 D+ 51 ovaj D- je masa i stoji kao prvi sa leve strane da kazem PIN ili buksna, dok je oznaka 51 na starom na novom je B+ znaci ovim putem kazem da sam update-ovo svoje znanje iz lepetrike i sad mogu da pariram Tesli ha ha ha ha . povezao sam novi regler jeeeeeeeeeee :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

klipan ostavio akumulator na ladnom i ispraznio se a brat otisao da se negde obloce za bozic sa autom tako da ja cekam i cekam a idem i ja negde javicu vam ako se i ja ne naroljam negde u ostalom da nemam vas nebih ni uradio nista. ZATO I JESTE OVAJ FORUM.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Da li se nekom dešavalo nešto slično:

Juče sam se vozio desetak kilometara pa stao kod prijatelja na kafu i posle sat vremena upalim motor,pa svetlo, krenem i posle oko 500 metara motor se ugasi,lampice ne svetle nijadna,odguram motor kod drugara prespojimo sa akomulatorom od auta upalim motor i radi normalno,ugasim ga,dam ponovo kontakt upalim i posle par sekundi se opet ugasi i ne svetli ništa,opet prespojimo upalim i dođem kući (sa svetlom,3 možda 4 kilometra)i probam desetak puta da upalim u ugasim motor i sve normalno.Ostavim motor u šupu.Jutros upalim motor oko 6 da pođem na posao,upali normalno i posle desetak sekundi se ugasi i ništa ne svetli.Skinem kontakt uzmem bajs pa na posao,dođem oko 4 popodne dam kontakt svetle sijalice normalno i motor upali kao i obično i radi kao i obično ali dokle neznam.Sumnjam na regler,na motoru je original regler.Imam i Joškin ali sam negde zaturio šemu vezivanja.Ako se nekom nešto slično dešavalo neka napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobro pregledaj glavni osigurač i njegovo ležište, verovatno je oksidiralo 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Hvala na odgovoru,sutra ću da promenim i kleme i isproveravam osigurače i ostale kontakte,a trebalo bi i malo wd 40 da se potroši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

WD-40 je dobar ali na kratke staze 0namigivanje.gif, brzo isuši kontakte. Najbolje je šmirglicom očistiti kontakte pa malo štrcnuti običnog dizela D2 koja čisti i štiti kontakte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...malopre...

 

Ti od malopre prvo da se javiš u Ceffe-u, da kažeš živ sam, zdrav sam, stigao sam sa puta kako treba... a ne odmah među osigurače.

 

Gde i kako je crko, to "malopre"?

 

Te su table osigurača posle ovolikog vremena uglavnom trule. Svi prodavci delova imaju nove table sa ubodnim osiguračima, kao kutije, zatvaraju se poklopcem.

 

U perspektivi gledano, table osigurača treba menjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Gde i kako je crko, to "malopre"?

 

Te su table osigurača posle ovolikog vremena uglavnom trule. Svi prodavci delova imaju nove table sa ubodnim osiguračima, kao kutije, zatvaraju se poklopcem.

 

U perspektivi gledano, table osigurača treba menjati.

 

sad pre 35 min u gradu mi se izgasio inace imam ubodne osigurace, jedan se sjebo pa gubi kontakt sutra cu da cackam.. 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Traži MZ da mu se posveti pažnja.

Nemam tablu osigurača,kod mene su direktno buksne na ubodne osigurače,lepo izolovano i stegnuto plastičnim vezicama,al nikad se nezna,treba malo pročistiti,podmazati,proveriti,stegnuti itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: apn 4, xlv 600 transalp

jel neko od mz-jasa zna da li moze da se nasteluje davac zmiganja kod etz-a 250? problem je u tome sto mi zmigavci skoro non stop rade? hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ja sam uspevao, mada je dosta pipav posao.

 

Kadenca rada automata migavca zavisi od napona u instalaciji, tj. od napona punjenja, koji daje regler, tako da... ima tu detalja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

jel neko od mz-jasa zna da li moze da se nasteluje davac zmiganja kod etz-a 250? problem je u tome sto mi zmigavci skoro non stop rade? hvala unapred

 

to je zbog male jacine sijavca.. 1zdravo.gif1zdravo.gif za mz predvidjene su 21w sijalice ako stavis 2 po 10w umesto 2 po 21w sijace bez prekida na punom gasu.... 1Mina.gif

 

jedino da nadjes davac migavaca od neceg sa slabijim sijalicama, kod mene stoji od zastave 101.. 1jee1.gif0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

meni su vec sijalice od 21 w.da li bi vredelo da nadjem neke snaznije ?

Ne, onda bi pogoršao punjenje, moj predlog uzmi od zastave davač. Ili probaj neki elektronski da nadjes jer on ne zavisi od promene napona. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da je jednostavnije da kupis nov automat za zmigavce. kosta oko 100 - 150 dinara .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mislim da je jednostavnije da kupis nov automat za zmigavce. kosta oko 100 - 150 dinara .

 

da na to sam i ja mislio... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ljudi imam problem sa zmigavcem, jedan je pukao pa sam ga zalepio, medutim kad ga ukljucim pocinje pozicija da treperi, i sirenu kad ukljucim nesto ne radi i ima prekid motora kao da gubi struju na velika svetla radi dobro, samo zmigavac levi i sirena prave problem promenio sam nov automat zmigavca isto radi nije mi jasno sta mu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sto se ono kaze: "*ebe te masa"! 8)

 

Salu na stranu, proveri da ti plus od zmigavca ne kaci plus od sirene ili obratno...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

sredeno, pricepio sam zice sa srafom od zmigavca, sad radi ko nov :moto3:

 

eto vidis sitnice.. :)

 

Meni riknuli migavci pre par dana (isao sam za BG) preticem ka ne radee... otvorim automat kad odlemila se jedna zicica oljustim izolaciju(lak) i provedem je direktno na buksnu i raadi!!!! 1jee1.gif1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja