Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ej ljudi ima li ko u slici i reci prepravku celog paljenja mislim na ugradnju tomosovog bezkontaktnog od CTX-a ili mozda kad bih nasao od elektronca na MZ. Znam da ide prerada radilice od tomosa pa se to stavi na radilicu od Mz-a i tako to. Necu ja da preradjujem hoce drugar.A i interesuje me debelo e sad interesovalo bi me i za karburator ali ovde nije tema to a nemogu da je nadjem gggrrrr

Za struju od jawe babete ti ne treba bas nikakva prepravka na radilici (vec se pisalo o tome) . Jos je i bolje jer nema platina vec pick-ap (tacnija varnica). Ali jos naj bolje je originalna struja MZ-a :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Koji osiguraci idu na MZ ETZ 250,mislim koje amperaze,mislim da ima 4 komada?Ne znam gde koji ide,imam neke od 16A,ne bih da ih ugradjujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Kad smo kod osiguraca , postoji u ponudi originalni nosac osiguraca ali za razliku od ranije , sada sa ubodnim , viljuskastim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Kad smo kod osiguraca , postoji u ponudi originalni nosac osiguraca ali za razliku od ranije , sada sa ubodnim , viljuskastim

Nemoze da bude originalni ako je viljuskasti.Zna se sta je original a da nevalja, stvarno nevalja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Kad smo kod osiguraca , postoji u ponudi originalni nosac osiguraca ali za razliku od ranije , sada sa ubodnim , viljuskastim

Nemoze da bude originalni ako je viljuskasti.Zna se sta je original a da nevalja, stvarno nevalja!

Nisam ni rekao : "originalno - nemacki" , nego : original - namenski (oblik,dimenzije,broj mesta za osigurace)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

ljudi pomagajte, stavio sam elektronski regler na ts 150 (MZ naravno) povezao sam kao i sto je na mehanicki (istopili se kontakti) i nece da radi. jel ima neka caka ili je nesto drugo u pitanju...?

 

HITNO!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Definitivno tu ima posla za elektricara !

Zadatak reglera je samo da ukljuci i iskljuci , kada je to potrebno .

Mozda je problem u bravi. Ili u losoj instalaciji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dinamo treba polarizovati pre ugradnje reglera.Nekada davno na iskrinim elektronskim reglerima za diname je to upozorenje bilo jasno naznaceno.

Ako ne znas kako radi dinamo,bolje se obrati nekom autoelektricaru,dok ti ne strada novi regler.Neka ispita da li je dinamo ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

uspeo sam ga upaliti, sad pali ide ali cim upalim bilo koje svetlo i migavac svejedno od ta dva ugasi se. pali bez problema i na bilo kakvim obrtajima bez ikakvih problema malo zescom voznjom extra radi al cim upalim svetla zakolje se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

pa jos da mu kupim nov akumulator i onda ko iz fabrike da je izasao, ove godine sam sve zamenio od cetkica do menjaca.... oticu danas do elektricara pa cu da vidim....

 

HVALA LJUDI.... 1care.gif sad cu da se 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

ljudi imam ogroman problkem ali da ga ne iznosim ,ali sam resio da bobinu ,kondenzator ,svecicu i akumulator stavim nov ,pa vas molim ako bih uzimao od auta bobinu i kondenzator na sta da obratim paznju koje oznake su mi bitne,radi se o motoru mz etz 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

... ,ali sam resio da bobinu ,kondenzator ,... stavim nov...

Sa Wartburgovom, tj. Trabantovom bobinom i kondenzatorom sam bio izuzetno zadovoljan, a pritom su i jeftiniji. Inače, Wartburgova bobina je manja, odnosno istih dimenzija je kao i MZ-ova, a obe imaju isti raspored i oznake konekcija. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

namontirao paljenje!! I ovako: prvo mora breg da se napravi drugi, ostalo ide vrlo lako!!

 

Juce spadne mi kvacilo(a mene ufatila neka boles) pa sam to danas sredio(i stavio breg).. motor mnooooogo tise/mirnije radi, mnooooogo lepse/ravnomernije ubrzava... presao sam 500-600m spadne kvacilo ponovo.. 1lol.gif parkiram rasklopim, kad radilica ima lufta na bocnim lezajevima(gore dole)... 1zvizduk.gifskinuo sam masinu i rasklopio do pola mrzelo me dalje da radim, ostavio sam to za neki drugi dan... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

namontirao paljenje!! I ovako: prvo mora breg da se napravi drugi, ostalo ide vrlo lako!!

 

Juce spadne mi kvacilo(a mene ufatila neka boles) pa sam to danas sredio(i stavio breg).. motor mnooooogo tise/mirnije radi, mnooooogo lepse/ravnomernije ubrzava... presao sam 500-600m spadne kvacilo ponovo.. 1lol.gif parkiram rasklopim, kad radilica ima lufta na bocnim lezajevima(gore dole)... 1zvizduk.gifskinuo sam masinu i rasklopio do pola mrzelo me dalje da radim, ostavio sam to za neki drugi dan... 0takoje.gif

Sumi ako si probao hladnu masinu mora da ima lufta u bocnim lezajevima, ne valja ako nema lufta. Ako su lezajevi C3 ili C4 moraju da budu sa tolerancijom. Kada sam menjao lezajeve kod sebe novi su imali vise lufta nego stari (a uzeo sam kvalitetnije i skuplje). Ovaj zazor se ostavlja zbog termicke dilatacije. razmisli pre zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Sumi ako si probao hladnu masinu mora da ima lufta u bocnim lezajevima, ne valja ako nema lufta. Ako su lezajevi C3 ili C4 moraju da budu sa tolerancijom. Kada sam menjao lezajeve kod sebe novi su imali vise lufta nego stari (a uzeo sam kvalitetnije i skuplje). Ovaj zazor se ostavlja zbog termicke dilatacije. razmisli pre zamene.

 

Vruca masina, presla 500-600m, + mi spalo kvacilo!! 1zvizduk.gif imam c4 lezajeve ddr 2kom ubacivao sam i njih ali mi ima lufta u bloku(desnom), tj ispada iz bloka lezaj uz minimalan napor... a na radilicu suvise lako leze lezaj na levu sranu.. no resicu ja to uskoro.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Lezajevi tolerancija C4 i C4, nebi trebali da imaju toleranciju rukom osetljivu. To su tolerancije koje podrazumevaju podmazivanje lezaja fluidom i ta tolerancija je zanemarljiva i neosetna za probanje rukom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja