Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Moze da se stavi od Bosch i iskra alternatora,ali ima nesto sasvim malo prevezivanja kao sto i Igor kaze.

Kod mz-a je jedna cetkica fabricki na masi,a pobuda(druga cetkica) se regulise preko plus voda,a kod ovih iz auta je upravo suprotno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

hvala. skinuta mi je masina i preko zime su mi misevi pojeli papirice sto sam obelezio zice pa vise ne znam gde je koja bila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

Joska

Pitanje dali moze to el paljenje sa 4-5 strane sto ste pisali da ste stavljali na MZ, da se stavi na isto MZ ts150 6v neznam koliko W, ako moze kolika je cena toga ako sme da se zna....? nije me mrzelo da citam stranice(sve za MZ)..... :) pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Teoretski moze,uz temeljnu preradu elektronike.Ali...ne radim to vec odavno.U ono vreme nije bilo interesovanja,pa sam obustavio projekat.

Sada radim na nekim drugim stvarima,-uglavnom programiram pa mi za radionicu ni ne ostaje mnogo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ne mozes uraditi nista, a da bude jednostavno.Da bi imao vise rezervne snage,treba da skines dinamo i ugradis alternator od etz-a.Tako bi dobio 12V instalaciju.Ne znam da li se isplati

raditi tako nesto,i da li je mehanicki uopste moguce.

I ja sam imao TS150,tri ukupno,svi su bili u fabrickom stanju,i imali su sasvim dovoljno struje za sve potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

U pravu je Joska , ako je kako treba instalacija , punjenje , akumulator i svelo ce funkcionisati kako treba !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

ok ce da pronadjem sta tu nestima, ako ne onda cu jednistavno menjati sve zice(ima ih par nastavljanih i izoliranih) i sve sto se tice struje.... hvala na informacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Objasni ti nama malo bolje šta tačno ne štima da bi pomogli. Tražio sam prirodu tvog problema u više tema i koliko mi se čini motor ne puni dovoljno strujom tj. više troši nego što puni pa se raspoloživa energija brzo istroši.

 

Ovo je MZ Svet, otvori dušu i izloži problem a naći ćemo rešenje kao i za svaki naš motor, mora da valja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

u sustini to i jeste problem.... ALI (veliko ali) par dana(4-5) vozim bez problema svetlo ok, pali ok, migavci ok i odjednom se izvuce sva struja i zeza.... razgovarao sam sa jednim majstorom kaze da je akumulator a akumulator je nov kupljen pre skoro godinu... nzm sta tu nestima.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

u sustini to i jeste problem.... ALI (veliko ali) par dana(4-5) vozim bez problema svetlo ok, pali ok, migavci ok i odjednom se izvuce sva struja i zeza.... razgovarao sam sa jednim majstorom kaze da je akumulator a akumulator je nov kupljen pre skoro godinu... nzm sta tu nestima.....

 

Akumulator odnesi u " akumulator servis " da ga oni ispitaju dal je dobar il nije . Ovo sto opisujes lici na to da ti instalacija negde gubi kontakt. Proveri sve spojeve zica i ocisti ih. Takodje vidi i kutiju sa osiguracima i same osigurace. Svi spojevi zica sa onim papucicama treba da su cisti i da se sijaju. Obicno se tu stvori neka korozija ( papucice potamne )i tu se gubi kontakt. Te papucice treba da ocistis da se sijaju i malo ih naprskas nekim kontakt sprejem. Takodje treba da ocistis i lezista za osigurace, a osigurace proveri da nisu plasticni ( zagreju se i sabiju ), ako jesu - baci ih i stavi keramicke .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

u sustini to i jeste problem.... ALI (veliko ali) par dana(4-5) vozim bez problema svetlo ok, pali ok, migavci ok i odjednom se izvuce sva struja i zeza.... razgovarao sam sa jednim majstorom kaze da je akumulator a akumulator je nov kupljen pre skoro godinu... nzm sta tu nestima.....

 

Akumulator odnesi u " akumulator servis " da ga oni ispitaju dal je dobar il nije . Ovo sto opisujes lici na to da ti instalacija negde gubi kontakt. Proveri sve spojeve zica i ocisti ih. Takodje vidi i kutiju sa osiguracima i same osigurace. Svi spojevi zica sa onim papucicama treba da su cisti i da se sijaju. Obicno se tu stvori neka korozija ( papucice potamne )i tu se gubi kontakt. Te papucice treba da ocistis da se sijaju i malo ih naprskas nekim kontakt sprejem. Takodje treba da ocistis i lezista za osigurace, a osigurace proveri da nisu plasticni ( zagreju se i sabiju ), ako jesu - baci ih i stavi keramicke .

Lijo moj,svaka ti je ko` u Njegosa! :)

 

Eto,posle par godina bez mz-a,totalno sam zaboravio na falicnu kutiju sa osiguracima!

Dakle,kao sto je Drumskalisica i rekao,obavezno pretresti tu kutiju sa osiguracima!Ja ih na mojim mz-ima nisam imao,jer sam ih odmah izbacio.1oda.gifNije mi bilo logicno sta ce mu osigurac i ka minus klemi,i ka plus klemi 1neznam.gif

Dovoljno je ako ima samo 1,i to onaj nozasti,koji ce malo teze(ali ipak moze) da "zaradi" oksidaciju.

Rale,ipak si ti pravi lisac :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Na Joskin (gore pomenuti) savet :takoje: sam se navozao sa samo jednim (ubodnim) osiguracem!! Sa tim osiguracem sam ga i prodao!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

ej ljudi ima li ko u slici i reci prepravku celog paljenja mislim na ugradnju tomosovog bezkontaktnog od CTX-a ili mozda kad bih nasao od elektronca na MZ. Znam da ide prerada radilice od tomosa pa se to stavi na radilicu od Mz-a i tako to. Necu ja da preradjujem hoce drugar.A i interesuje me debelo e sad interesovalo bi me i za karburator ali ovde nije tema to a nemogu da je nadjem gggrrrr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja