Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

imam jedan problem... mislio sam da je u pitanju regler pa sam pozajmio od druga i resio problem. sada se pojavio novi problem: upalio sam motor da vidim da li gasi lampicu za punjenje (ugasi je), ugasio sam motor otisao po jaknu i kacigu da se provozam, kad sam se vratio krenuo sam da upalim motor al nista se ne desava... tj desio se glasan pucanj iz auspuha i posle toga tisina... izvadio sam svecicu i video da uopste ne baca struju... na sta sad da obratim paznju? malo vec pocinje da me nervira...

 

hocu da resim sve probleme sa motorom da bih mogao da ga prodam u voznom stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

imam jedan problem... mislio sam da je u pitanju regler pa sam pozajmio od druga i resio problem. sada se pojavio novi problem: upalio sam motor da vidim da li gasi lampicu za punjenje (ugasi je), ugasio sam motor otisao po jaknu i kacigu da se provozam, kad sam se vratio krenuo sam da upalim motor al nista se ne desava... tj desio se glasan pucanj iz auspuha i posle toga tisina... izvadio sam svecicu i video da uopste ne baca struju... na sta sad da obratim paznju? malo vec pocinje da me nervira...

 

hocu da resim sve probleme sa motorom da bih mogao da ga prodam u voznom stanju...

 

Platine! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

zaboravio sam da napisem da sam stavio nove platine i kondenzator sredinom marta...

 

to je sa pucanjem je do paljenja... skini platine dobro osmirglaj, nasteluj paljenje 2,8 pre gmt i trebalo bi da pali.. 0takoje.gif imao sam jednom takav problem platine nisu davale kontak i ako su satavljenje.. 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

dobio sam varnicu na svecici, stavio sam nova platinska i novi ispravljac (plocu sa diodama)...

problem je sto sad opet ne gasi sijalicu, tj ne puni... a kad direktno sa + akumulatora dam pobudu gasi se sijalica ali ne znam da li puni posto nemam unimer... pretpostavljam da ne puni jer se motor ugasi i akumulator izgubi struju...sumnjam da akumulator ne valja...

koliko treba da bude napon na akumulatoru kada je ispravan i bez kontakta? koliko treba da bude napon punjenja kad motor radi? video sam da pise negde ali ne mogu da se setim gde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

dobio sam varnicu na svecici, stavio sam nova platinska i novi ispravljac (plocu sa diodama)...

problem je sto sad opet ne gasi sijalicu, tj ne puni... a kad direktno sa + akumulatora dam pobudu gasi se sijalica ali ne znam da li puni posto nemam unimer... pretpostavljam da ne puni jer se motor ugasi i akumulator izgubi struju...sumnjam da akumulator ne valja...

koliko treba da bude napon na akumulatoru kada je ispravan i bez kontakta? koliko treba da bude napon punjenja kad motor radi? video sam da pise negde ali ne mogu da se setim gde...

 

Ako imas instalisan standardni mehanicki regulator napona i struje ( Regler ) skini mu poklopac i Pazljivo finom smirglom ( # 600 ) ispoliraj oba para platinskih dugmadi ( kontakta ) na njemu , ponekad losi i korodirani kontakti na Regulatoru ( Regleru ) hoce da izazivaju negasenje kotrolne crvene lampice Alternatora , odnosno nepravilan rad kola punjenja baterije i snabdevanja strujom potrosaca na MZ - u , naravno ovo raditi Strogo sa Otkacenim Akumulatorom da se ne bi izazvao kakav `` kratak spoj `` i tako nacinila steta !!!

Ako i posle ove intervencije Alternator i dalje nepravilno radi ( ne gasi lampicu / ne puni ) proveri ispravnost Statora samog Alternatora !

 

 

Poz 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

skinuo sam stator i rotor, pregledani su i utvrdjeno je da su ispravni... kupio sam nov akumulator, nove cetkice, platinska, nov ispravljac (diodnu plocu) ali i dalje ne gasi lampicu, tj ne puni... probao sam da spojim + sa akumulatora i DF (zica ide sa cetkica preko staklenog osiguraca do DF na regleru - to bi trebalo da je pobuda :zbunjen: ) i tada gasi sijalicu, nisam mogao u tom trenutku da izmerim da li puni posto sam bio sam... to sto sam spojio DF i + aku je kratko trajalo (nisam siguran da li tako mogu nesto da ostetim pa nisam hteo da rizikujem)... meni to lici da je problem sa reglerom ali me zbunjuje zato sto se tako isto ponasa sa potpuno ispravnim reglerom koji sam pozajmio od druga...

 

vise ne znam sta da radim :neznam:

 

1.maj ove godine bez motora... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

skinuo sam stator i rotor, pregledani su i utvrdjeno je da su ispravni... kupio sam nov akumulator, nove cetkice, platinska, nov ispravljac (diodnu plocu) ali i dalje ne gasi lampicu, tj ne puni... probao sam da spojim + sa akumulatora i DF (zica ide sa cetkica preko staklenog osiguraca do DF na regleru - to bi trebalo da je pobuda :zbunjen: ) i tada gasi sijalicu, nisam mogao u tom trenutku da izmerim da li puni posto sam bio sam... to sto sam spojio DF i + aku je kratko trajalo (nisam siguran da li tako mogu nesto da ostetim pa nisam hteo da rizikujem)... meni to lici da je problem sa reglerom ali me zbunjuje zato sto se tako isto ponasa sa potpuno ispravnim reglerom koji sam pozajmio od druga...

 

vise ne znam sta da radim :neznam:

 

1.maj ove godine bez motora... :(

 

I dalje mi to lici na problem sa statorom Alternatora !

 

Probaj zameni samo stator na neki nacin jer se ostecen (kratkospojen ) Stator ponekada samo merenjem ne moze otkriti nego je potrebno bas zameniti ga ispravnim radi provere rada Alternatora .

Kada probas sa direktnim davanjem pobude na taj nacin kako ti radis onda to radi preko redno spojene sijalice 12 V / 21 W (od zmigavca ) , tako neces spaliti Rotor Alternatora !!!

Poz i nadam se da ces to srediti do 1 Maj - a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

steppenwolf hvala ti puno na pomoci i savetima. veliki problem mi je sto kod mene u blizini nemam od koga da pozajmim stator, a ne bih bas da kupujem ako ne moram...

hvala jos jednom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

da se javim da je problem resen i sad puni kako treba. problem je bio u rotoru (jedna zica je bila prekinuta)... "kvar", koji me je mucio do te mere da je malo falilo da zapalim motor :gaa: , je nestao zahvaljujuci Joski koji ga je otklonio za 3 minuta...

Joska hvala ti, kad budes u prolazu obavezno navrati... idem da se :moto3::jee3: :jee3: :jee3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

koliko sam skontao,jako zgodna stvar,jer daje pravilnu varnicu u pravo vreme...nesto slicno kao elektronsko paljenje kod tomosa...pitanje je trajnost?... :stabre:

eeeeeeeeeee nemoj kenjas.. 0namigivanje.gif ovo paljenje kosta 400e(ODLICNO JE).. ima kod rumuna elektronika za 20e

 

PS. Samo je slicno tomosovom, nista drugo.. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

 

 

PS. Samo je slicno tomosovom, nista drugo.. 1oda.gif

 

 

 

 

ja na ATX-u imam ISKRA 12v90w ...umesto stare tomosove ploce paljenja dolazi 6 kalema ,iz njega izlaze 4 zice...stavlja se magnet koji iznutra ima 6 magneta za razliku od svakog drugog tomosovog koje ima 4 magneta,i spolja ide tiristor...to elektronsko paljenje za tomosa kosta 120e komplet,kupio sam ga pre dve godine,i nikad svecicu nisam cistio...jednu bosnu f100 je toliko sagoreo da je nestala gornja elektroda...nikad nema problema sa radom,samo je potrebno da se stavi i regulator napona da ne bi pregorele sijalice...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

O ovom elektronskom paljenju sam čitao dota pozitivnih iskustava Ni cena nije preterana s obzirom na pouzdanost. Valja pogledati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ja ga imam vec 2,5 godine jos nisam imao problema sa njim to kosta 250 evra od 6 ili 12 volti

koliko sam skontao,jako zgodna stvar,jer daje pravilnu varnicu u pravo vreme...nesto slicno kao elektronsko paljenje kod tomosa...pitanje je trajnost?... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja