Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Uzmi od nečega praznu prskalicu, napuni vodom i dodaj malo deterdženda za sudove (obaverno za sudove) i naprskaj oko felne sa obe strane. Ako pokaže mehuriće nije dobro namontirana guma! Ako nema mehurića onda je lošiji kvalitet gume i moraćeš da je dopumpavaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Probacu i to ali to mi se isto desavalo i sa starim gumama,zato mi je cudno,mislio sam sa novim to nece biti medjutim isto je,ali ne padne vise pritisak,uvek bude za 0.2 manji,da li proveravao za tri dana ili za 7 dana i uvek na istoj pumpi proveravam na istom kompresoru,al provericu to sa sapunicom za svaki sucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@DjileNS da nije do ventila?

Ne znam kad meris ali imaj u vidu da se prilikom voznje guma i vazduh u njoj zagrejupa podignu pritisak, kada se ohladi ono opet spadne.

 

@SaleKg evo moje filozofije tvog problema:

Šara lose dizajnirana, taj cosak sto se jede je slaba tacka i na nezgodnom je mestu, prilikom voznje i na gume deluje centrifugalna sila i malo je razvlaci, taj cosak tada izadje malo vise i trpi vece sile oslanjanja na put samim tim se vise i jede.

U mirovanju centrifugalne sile nema, cosak se vrati u svoj polozaj pa bude tanji od ostatka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Uvek merim kad krenem od kuce,znaci dok su hladne,odma na pumpu da proverim,a ventili su zamenjeni i stavljeni novi kad su i menjane gume,jebem li ga,sad sam se vec navikao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Vidim svi gredaju marku gume niko ne prica o indexu nosivosti gume tj onoj zadnjoj oznaci na gumi.

Sale vozis burgmana koji je poprilicno tezak jesi gledao to?

Secam se kad sam kupio stari volvo s80, poprilicno tezak auto, na njemu bile neke slabasne gume, zvace ih u toku voznje, ali ajde to, poskakuje prilikom kocenja.

Uzmem nove gume sa najvecim indexom nosivosti potpuno druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

@Sharky - Alexda naravno da sam gledao i index nosivosti i index brzine. U toj dimenziji i nema gume sa većim indeksom. Posebno sam tražio zadnju sa većim indeksom, jer se uglavnom vozim u dvoje, ali nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Prosle god kad sam kupio Burgmana 400 sam primjetio cudno trosenej gume, nesto slicno ovome sto je kolega postavio.
U pitanju je Brigdestone.
Tamniji dio sare (obrisan prstom) je dosta nizi od drugog dijela sare (naporedo sa njim).
image.thumb.jpeg.a9da5d3fb79eb807c5ad124913ab720f.jpeg

Kad sam ga kupio prednja je bila jos gora, ona je brujala. 
Sve sam to pripisao losem pritisku u gumama jer je kad se stigao kod emen bio dosta ispod minimuma.
Gume naravno zamijenjena za Diablo Rosso i gle cuda posle nesto vise od 10k zadnja guma opet isto potrosena. 
Gume duvam kod istog vulkanizera koji tvrdi da ima 100% tacan manometar. Cak i da nije, gume su uvijek naduvane malo ispod gornje granice preporuke, tako da ne vjerujem da je u pitanju nizak pritisak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Da ne pravim zabunu. Ja sam tvrdio da je pritisak u momentu kada nisam razumeo tj. video na slici koji problem kolega ima. Ovo neravnomerno trosenje leve i desne strane kanala nema veze sa pritiskom u gumama. A sa cime ima veze, ne bih znao. Kako stvari stoje, to Burgman nest jede drugacije nego drugi motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

I moja Honda  Silver Wing je dosla sa tako potrosenim gumama. Gledano po dubini sare, gume su mogle jos gurati, ali su me savetovali da ih menjam. U pitanju su Brigdestone u orginalnoj dimenziji i ako nesto znaci bile su made in Japan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 364 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Oko pritiska u gumama..pitanje je koliko su tacni meraci kod vulkanizera i na pumpama.. prilikom tehnickog pregleda sam pricao sa vlasnikom koji mi je pokazao kompresor na kom je merac koji je bazdaren i sa nekom nalepnicom stavljenom od strane neke inspekcije koja je ustanovila ispravnost.. gume sada proveravam samo na tom mestu..

 

oko nejednakog trosenja.. da li tocak stoji u ravni ili da li je u centru ose ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Drustvo jedno pitanje... Danas kad sam menjao disk primetih na zadnjoj gumi ovu malu pukotinu ili sta je vec. Idem u ponedeljak do vulkanizera da proveri a zanima me i neko vase misljenje. Predpostavljam da nije vise za voznju ova guma? Inace dot je 2021 Michelin City Grip 2 

InkedIMG_20220910_182233_LI.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9079 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Naleteo si na staklo, ostru ivicu kamena ili neki drugi predmet.

Ispod toga imas zicano platno pa jos jedan sloj gume tako da vozi i ne brigaj mnogo. Prati sa vremena na vreme dal ce se siriti ma d ane bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Kymco Downtown

Poštovanje dobri ljudi, 

Interesuje me da li postoje gume koje su all season tačnije koje su korektne za niske temperature i zimu koja nadolazi.

Koristim skuter kao primarno prevozno sredstvo i vozim povremeno Wolt imam City grip 2 gume da li su one relativno odgovarajuće za nadolazeći period.

 

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3203 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Michelin City Grip 2 jesu all season gume. Kad su se pojavile, mislim da su bile jedine takve za skutere na tržištu. Ja sam ih imao, bile su mi dobre i po hladnom vremenu, ali nisam nikad vozio baš zimi, kad padne temperatura ispod nule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X

Da potvrdim, skoro sam stavio Michelin City Grip 2, imaju oznaku M+S, a i šara malo podseća na neke zimske automobilske gume (ima više šara).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja ih vozim isto, cele prošle zime po hladnom i kišovitom, jednom čak i po ozbiljnoj vejavici i novom snegu na putu (ne preporučujem, uhvatilo me). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Dorćol
  • Motocikl: Aprilia Sportcity 250

Pozdrav svima, 

Skoro sam kupila skuter Aprilia Sportcity 250. Zanima me gde mogu da kupim gume za njega i koje biste mi preporucili. 

Hvala! 

Promenio član Fejbi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja