Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Postovani,

Od skoro vreme vlasnik sam Peugeot Satelis 250 cm3 2007 godiste proizvodnja i imam jedno pitanje. Naime potreban mi je naslonjac za suvozaca kako sto imaju modeli od 400 i 500 cm3 dok ga model od 250 cm3 nema. Moje pitanje je dali ovaj naslonjac moze da se montira na modelu od 250 cm3 imajuci u vidu da je ista karoserija kako i jaci modeli ali ne znam dali ima neke izmene na sedistu suvozaca. Molio bih za neki precizan odgovor (neko sa ovakvim iskustvom ili sto dobro poznaje ovaj model) kako bih mogao eventualno preko ovlastenog dilera (nisam uspeo preko njih da saznam) da porucim ukoliko se to moze uraditi. Napominjem da kod mene u gradu (Skoplje) ima vrlo malo vakvih modela kako bih eventualno uporedio. Hvala vam unaptred

 

backrest.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Naruci slobodno naslon za suvozaca, moze se ugarditi na sve kubikaze Satelisa jer je deo dodatne opreme u sta spada i daljinsko otkljucavanje "gepeka".

 

kada ti stigne naslon, izbusices rupe na ovim mestima (unutrasnja strana)

srafi se sa torex 20 kljucem (dobices 4 srafa uz naslon) i gotovo

DSC_03561.thumb.jpg.224e8091b4bc7e65c1a78c85f21148f5.jpg

 

Daljinsko otvaranje sedista mozes imati na dva nacina:

 

1. Fabricko, Meta sistem gde ces dobiti centralu i 2 daljinca.

Skines vozacevo sediste, sa desne strane kucista akumulatora imas rupu gde ces zakaciti zabicu i usrafiti centralu za otvaranje "gepeka"

tu ti se nalazi beli dzek sa 4 pina i samo ubodes u centralu i gotovo

DSC_0535.jpg.761d10a75fc6058300fe0cccb5177929.jpg

 

2, Resnje je da povezes preko alarma.

Treba ti alarm koji na daljinskoj komandi pored dugmeta gde je nacrtan otkljucan i zakljucan katanac, ima dodatno trece dugme.

To dugme kada se zadrzi duze od 3sec. iz centrale alarma izlazi signal (+12V) koji ces iskoristit za motoric brave "gepeka" i tako otvoriti.

 

To bi bilo to.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti veliko prijatelju, bas si me obradovao. Sve si to perfektno objasnio. Jos sutra idem do Pezoa da narucim naslon. Stvarno nisam uspeo nigde naci da naslon odgovara i za 250cm3. Jedino nisu mogli za fabricko daljinsko da mi nadju (juce sam se raspitivao i bas me cudi posto su ovlasceni servis) tako da ne znam odakle bi porucio. Ipak ostaje opcija broj 2. Verojatno ubuduce postavio bih jos neko pitanje jer vakvu temu sa detaljnim objasnjenima sa tvoje strane jos nisam video. Dubok naklon 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 8 sati, Mandingo je napisao:

Hvala ti veliko prijatelju, bas si me obradovao. ... Verojatno ubuduce postavio bih jos neko pitanje jer vakvu temu sa detaljnim objasnjenima sa tvoje strane jos nisam video. Dubok naklon 

Nećeš nigde ni videti :takoje: Nema baš mnogo tako "poremećenih" likova kao Dare :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Motor sa slika je moj bivsi at, 250ccm, koliko me secanje sluzi, naslon sam stavio 2010 ili 2011-te godine. To zadovoljstvo je onomad kostalo oko 80e + isto toliko za daljinsko otkljucavanje.

Ako mene pitas, bolje to povezi preko alarma jer alarm svakako treba imati, jeftnije varijanta i bolja, najobocniji kinez od 20-30e zavrsava posao.

 

Sta je jos pametno da stavis.... srednji tunel, siva plastika koja ti dodje ispred kolena kod tebe na 250ccm nema mogucnost grejanja dok recimo na 500ccm ima lutere koji se otvaraju i zatvaraju zavisno da li ti treba grejanje ili ne (isto kao na Nexusu500).

Zamenom te plastike u kombinaciji sa recimo keceljom.....dobijes pravo furunce, nema zime + lepse izgleda.

 

@alexanto

pogresi coek ponekad :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Danas prijatelju idem da narucim naslon. A za daljinski poslusacu tvoj savet za alarm (jednim udarcem, 2 muve a i jeftinije je). Sto se tice grejanja iskreno nemam neke potrebe iz razloga sto od aprila do oktobra vozim motor a i relacija (kuca-posao) mi je 2km. U sezoni prodjem ne vise od 1500-1600km. Pitao bih jos dali ima neki sajt (po mogucnosti link) gde bih mogao naruciti alarm ili je bolje da se obratim u firmama kod mene u Skoplju gde bi mogli to da urade. U zdravlje:jee1:

P.S. Pitam za originalni daljinski ukoliko bude to opcija- Taj beli dzek sa 4 pina koji se ubode u centralu trebalo bi da ga imam sada u kutiji ispod sedista ili nesto sam lose skontao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se alarma tice, valjda ima neko tu u blizini tebe da ti to ugradi, mozes sa Alia naruciti.

Beli dzek ti se nalazi sa desne strane kod kucista akumulatora, skini sediste i lako ces ga videti uz instalaciju.

 

........sta te zanima, nedoumice neke.....slobodno pitaj ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Narucio sam naslon, a daljinski za gepek jos nisam. Juce sam bio kod jednog koji radi alarme za stanove i sl. i rekao mi je da se moze resiti sa nekim modulatorom da bude samo gepek bez alarm ako zelim sto mi odgovara. E sad ispitivo je beli dzek za da vidi odakle bi resio otvaranje ali izgoreo je osigurac od 15a pa je hteo da proveri na internetu kako je resena instalacija ali ne znam dali ce naci. Moje pitanje je dali moze da se resi ovo sa nekim modulatorom i eventualno neki savet u vezi povezivanja. Ne bi mi trebao alarm nego samo za gepek t.e neka improvizacija originalnog daljinskog. Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čitam ovu temu od početka ne zato što imam Satelis, nego što je zanimljivo i više nego korisno videti kako neko ko se razume radi oko skutera i voli to što radi.

Velika je šteta samo što stare fotografije ne postoje ....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Mandingo

Proveravao je i vec je uspeo da sprzi osigurac, sreca u nesreci je sto imas osigurac inace ko zna sta bi stradalo......zaobisao bi ja tog majstora.

 

evo el. seme instalacije, lako je povezivanje (motoric brave je 44)

zelena zica je zajednicka masa (-12V) dok +12V dobija sa brave ili modula

59fecded45531_Screenshot2017-11-0509_32_02.png.8c79417cf5145caeb59031a85704edb4.png

 

To sto ti je predlozen modulator, to je zapravo najobicniji loker centralnog otkljucavanja ili ti jedna centrala, instalacija za povezivanje (izmedju 5 i 10 zica) i dva daljinca...... ako mene pitas, to nije najbolje resenje ili ti ugradi alarm.

 

@X8 Vračar

Imam sve slike u kompu ali dzaba kad je sajt gde sam ih ranije postavljao prso.....kako je - tako je.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti puno prijatelju. Pomoci ce ova sema svakako pa ko i da to uradi, mada nekako tesko mi ide da nadjem coveka da mi to uradi. Nekako izgleda im je kako neki "sitan " posao pa nekako izbegavaju. Od sutra opet cu da potrazim nekog pa javim sta sam uradio. U zdravje bio. Pozdrav

P.S. Sta mislis za alarm (20e u Skoplju) za koji sam postavio link pred par postova? Ili neki tvoj predlog sa Gearbest-a (oni najbrzo salju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze taj alarm iz gore okacenog linka, imas 4 tastera na daljinskoj komandi, za otvaranje "gepeka" koristi se dugme gde je nacrtan simbol munje ili ti groma, zadrzi se 3 sec. i to je to.

Ako ti nije daleko SRB, dodji i ugradicu ti za dz, cekace te klopa kao i pice, ako treba da se prenoci ni to nije problem.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti veliko prijatelju. Takvi ljudi kako ti se retko secavaju danas. Ipak kako skori vlasnik ovog motora (mada kasno, sada tek polazem za A kategoriju) nemam iskustva da se uputim na dalji put (oko 500km). Ali kako rekoh, tvoja ponuda je za veliki respekt tako da u prvu priliku kada idem u BG potrazicu te druze da te upoznam. Ostani mi u zdravlju i normalno u kontaktu smo.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Majka mi je rodom iz Kumanova, selo Cvetisince. Prijatelja imam blizu Ohrida, Struga mesto......tako da ti ja svake godine, kad se vracam sa mora obavezno svratim u Kumanovo kod tetke ;)

Kad te put nanese u BG, javi se i vidmo se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Dare da te informisem da sam juce konacno sredio daljinski za "gepek" preko dobre firme za alarme i sl. stvari za 35e. i veoma sam zadovoljan kako su uradili. Inace danas sam polozio i za A kategoriju tako da je raspolozenje na visokom nivou.:jee1: Za ostale neke stvari, pisem uskoro druze. Ostani mi u zdravlju i cujame se prijatelju. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

U vezi naslonjaca koji sam narucio, imam pitanje oko busenja 4 rupe sa donje strane sedista kako je Dare odlicno objasnio pre nekoliko posta odnosno interesera me gde ce izaci rupe odozgo-dali na samom sedistu suvozaca ili negde gde se zavrsava sediste i pocinje zadnji deo gepeka. Smenio bih i svecicu i to sa modelom koju mislim da je na strani broj 3 opisana-iridiumska (nadam se da je najbolji izbor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bravo, super za daljinac, polozenu kategoriju i nek ja sa srecom.

Nema bolje od Iridijumske svecke, stavi tj ugradi slobodno

Sto se rupa tice, izacice tacno na plastici zadnjeg dela iza sedista suvozaca

 

ili ti ovde

DSC_0005.thumb.jpg.6f54adf7af36739b33a095c8e7152e31.jpg

 

pa tu kad dodas jos 2 zice

DSC_0018.thumb.jpg.791474d38629eedf0d5a2ef24277e092.jpg

 

dobije trece stop svetlo koje je i te kako korisno

5a0619379ff62_DSC_0013(2).thumb.jpg.2612c6dc51ccb59cb4364b9d9578e663.jpg

 

mozes da ubaci i ovaj modul pa da treci stop ima isprekidan rad kad stisnes kocnicu

IMG_20170427_123013.jpg.978ea0c40e52c0669235793bdfe734fc.jpg

 

IMG_20170427_123043.jpg.613cdac7b7adec0f1405f223cf84f1d3.jpg

 

ovako bi radilo (premotaj na pola klipa)

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala na cestitkama Dare (uz put ja sam Dejan).Precizno je objasnjeno uvek sa tvoje strane. Dopada mi se ideja za trece stop svetlo za koje mislim da cu se pozabaviti na prolece. Svecku cu potraziti istu kako na strani broj 3. Naslon mi je vec narucen ali ne znam kad ce stici (u Pezou kod mene za skutere narucuju delove 2-3 puta godisnje). Budi pozdravljen prijatelju.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Dare, nasao sam ovde kod mene u Skoplju svecku NGK CR8EIX ali bez onaj broj na kraju 4218 (kazu mi da nije bitno t.e da je vazna prva oznaka). Pretpostavljam da je to ta svecka kako sa strani broj 3 iako nema onaj broj 4218. Dali da je kupim?:)

P.S. Originalna svecka u Pezou je 15e dok ova iridiumska je 14e. Koliko sam razumeo citajuci ovu temu, iridiumska je bolja, tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vodi racuna, mnogo ima kopija a to mi bas mirise na to.....probaj da ti neko, nekako, dobaci svecku od preko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Kupio bi od ovlascene prodavnice za NGK svecice i Monroe amortizere. Ali proveri cu svakako prijatelju dali je original japanska. Pa i cena od oko 15e ne deluje mi za falsifikat ali ko zna kako kazes. I jos nesto-Ima svecka u ovlastenom prodavnicom samo za motore NGK CR9EIX po ceni od 20e. Dali ova oznaka isto odgovara ili ne? Nesto sam na Ebay video pa zato pitam.

https://www.ebay.com/itm/Peugeot-Satelis-250-07-10-Genuine-NGK-Motorcycle-Iridium-Spark-Plug-CR9EiX/401115893280?epid=1745090573&hash=item5d645ece20:g:Kx4AAOSw5HJXKkzD&vxp=mtr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja