Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 900RR Fun & Owners Club

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

I ja da se javim jer sam vlasnik jedne.Imaju problema sa reglerima,pregriju se i otkazu.Ali sam zamjenio i nikad vise problema.Takodje,kod njih je prednja felga 16-ka i izuzetno je tesko(barem kod nas) naci odgovoarajuci pneumatik.Tako da sam se napravio pametan :D i stavio prednju komplet viljusku od vfra 2002 god.Za 4 godine presao oko 50 hiljada,redovno mjenjao ulje,filtere,lanac i svjecice.

post-31407-0-36672300-1384967377_thumb.jpg

post-31407-0-93317100-1384967509_thumb.jpg

post-31407-0-96119800-1384967646_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

I ja da se javim jer sam vlasnik jedne.Imaju problema sa reglerima,pregriju se i otkazu.Ali sam zamjenio i nikad vise problema.Takodje,kod njih je prednja felga 16-ka i izuzetno je tesko(barem kod nas) naci odgovoarajuci pneumatik.Tako da sam se napravio pametan :D i stavio prednju komplet viljusku od vfra 2002 god.Za 4 godine presao oko 50 hiljada,redovno mjenjao ulje,filtere,lanac i svjecice.

Ima u Keleni Meceler M3 16, ja sam kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

I ja da se javim jer sam vlasnik jedne.Imaju problema sa reglerima,pregriju se i otkazu.Ali sam zamjenio i nikad vise problema.Takodje,kod njih je prednja felga 16-ka i izuzetno je tesko(barem kod nas) naci odgovoarajuci pneumatik.Tako da sam se napravio pametan :D i stavio prednju komplet viljusku od vfra 2002 god.Za 4 godine presao oko 50 hiljada,redovno mjenjao ulje,filtere,lanac i svjecice.

Ima u Keleni Meceler M3 16, ja sam kupio.

 

Uzeo i ja isto M3,mislim da je bila oko 15500din,drzi guma dobro 0takoje.gif vise sam je izlizao bocno nego po sredini 1moto3.gif Motor je fenomenalan po krivinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Slazem se da je fenomenalan po krivinama.Problem je kad posle nje sjednes na neki noviji motor,izgleda kao da si presao sa konja na macku 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Slazem se da je fenomenalan po krivinama.Problem je kad posle nje sjednes na neki noviji motor,izgleda kao da si presao sa konja na macku :jee:

 

Vozio sam onaj gsxr 600 2004 god,posle 900RRa to mi je izgledalo kao da ima 125ccm.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ja sam prednju gumu narucivao iz nemacke. Najbolje mi se pokazala Continental SportAtack...izlazila me je 85e. Guma je neverovatna nikada mi nije popustila a vouio sam je i na stazi. Problem sa njom je sto kad se potrosi prva polovina mozes da je bacis...zadnjih 2 mm su katastrofa.

Prosle godine sam stavio prednju felnu od cbr600f3 i nove metzeler racetek k3 a posle i supercorsu sc2. motor sa ovim gumama lezi jos bolje ali zbog promene felne gubi se malo osecaj na prednjem kraju i lezanje u sporijim krivinama.

Sto se tice okretnosti i ovog poredjenja sa drugim motorima ne bi se slozio. Vozio sam gsxr600 i nisam mogao da se sastavim za razliku od cbr...ali moje misljenje je da je guma presudna za ponasanje motora. Tako da ljudi cesto sticu pogresno misljenje o motoru samo zbog guma. Ja sam to uvideo i uglavnom vozim supercorsu i racetek.

post-9098-0-79428700-1385203473_thumb.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ceo balans motora je predvidjen za 16-icu gumu i zamenom felne se bas nista ne postize osim veceg i boljeg izbora guma.I ja sam ranije razmisljao da stavim felnu 17" od F3 ali sam srecom u medjuvremenu probao Hondu sa vec zamenjenom felnom i uopste nisam bio zadovoljan.Prvo mi deluje da je previse podignut sto mu daje nestabilnost pri velikim brzinama a i upravljivost mu je dosta losija.Sto se izbora gume tice stvarno je losa u odnosu na K3 koja se ne radi u toj dimenziji,ali sam probao novu zadnju Bridgestone S20 i prezadovoljan sam a i ima je u dimenziji 130/70-16.Kod nas je jos nisam nasao ali sam je narucio za sledecu sezonu od zeta iz Francuske i tamo iznosi oko 120e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Ceo balans motora je predvidjen za 16-icu gumu i zamenom felne se bas nista ne postize osim veceg i boljeg izbora guma.I ja sam ranije razmisljao da stavim felnu 17" od F3 ali sam srecom u medjuvremenu probao Hondu sa vec zamenjenom felnom i uopste nisam bio zadovoljan.Prvo mi deluje da je previse podignut sto mu daje nestabilnost pri velikim brzinama a i upravljivost mu je dosta losija.Sto se izbora gume tice stvarno je losa u odnosu na K3 koja se ne radi u toj dimenziji,ali sam probao novu zadnju Bridgestone S20 i prezadovoljan sam a i ima je u dimenziji 130/70-16.Kod nas je jos nisam nasao ali sam je narucio za sledecu sezonu od zeta iz Francuske i tamo iznosi oko 120e.

 

Zato sam ja motor spustio na viljuskama i isto ti dodje.Vozio sam i ja sa 16-tkom gumom i nema bas nikakve razlike.Jos je u mene upside down viljuska dok je standard ona obicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Nije slucajno sto svi danasnji sportski motori nose 17" felnu i sigurno da je bolja od 16", ali isto tako CBR900RR ne nosi slucajno 16" iako je 600f uporedo sa njom imala 17".Kako god 900rr je bila daleko ispred konkurencije bas takva kakva jeste i smatram da tu nista ne treba menjati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Nije slucajno sto svi danasnji sportski motori nose 17" felnu i sigurno da je bolja od 16", ali isto tako CBR900RR ne nosi slucajno 16" iako je 600f uporedo sa njom imala 17".Kako god 900rr je bila daleko ispred konkurencije bas takva kakva jeste i smatram da tu nista ne treba menjati.

 

Opet mozemo otvoriti novu temu da li je cbr900r bolji sa 16" ili 17" prednim felgom :D Kada bi koristio 17" sa obicnim viljuskama mozda bi bilo gore ali sa upside down mislim da nema nikakve razlike.I ljepse je mnogo kad pogledas

post-31407-0-08269600-1385329296_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Da zaboravio sam da kazem da sam upustio viljuske 2cm....i onda je geometrija ne promenjena.

I ljudi ne da je kofer prekticna stvar nego vrh. Ja sam na moju stavio i nisam ga skidao. Stalno ti je potreban i uopste ne izgleda lose. Ja sam moj terao 250 i nije otpao...mislim da motor i nije mogao brze da ide sa njim.

post-9098-0-91492700-1385329639_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

 

Opet mozemo otvoriti novu temu da li je cbr900r bolji sa 16" ili 17" prednim felgom :D Kada bi koristio 17" sa obicnim viljuskama mozda bi bilo gore ali sa upside down mislim da nema nikakve razlike.I ljepse je mnogo kad pogledas

 

Stvarno mocno izgleda sa Uside-Down viljuskom.

Svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Da zaboravio sam da kazem da sam upustio viljuske 2cm....i onda je geometrija ne promenjena.

I ljudi ne da je kofer prekticna stvar nego vrh. Ja sam na moju stavio i nisam ga skidao. Stalno ti je potreban i uopste ne izgleda lose. Ja sam moj terao 250 i nije otpao...mislim da motor i nije mogao brze da ide sa njim.

 

pa mislim da je njemu i blokada oko 260 ako je sve fabricko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Mislim da svaki motor pokazuje vecu brzinu nego sto zapravo jeste . Kod nekog sat laze vise kod nekog manje. Ja sam moju vozio 285 po satu, ali citao sam na raznim testovima da je to zapravo pravih 260.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Tacno je da satovi pokazuju vise u odnosu na pravu brzinu.Ja sam svoju testirao prema GPS-u i gresi cak 10%.

Na 100km/h prema GPS-u motor je pokazivao 110km/h,a na 200 prema GPS-u pokazivao je 220.Najvise sam ga vozio 290km/h sto mu dodje pravih 261km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Evo da i ja stavim moju drumsku krstaricu sa kojom svake godine idem na more. A posto vidim da se prica o brzini ja sam je najvise vozio 285(bar toliko pokazuje) a ima mesta za jos.

post-18949-0-67067000-1385913328_thumb.jpg

post-18949-0-92394700-1385913444_thumb.jpg

post-18949-0-23143800-1385913635_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja