Jump to content

Moto Zajednica

Menjamo li antifriz? :)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ove zime meteorolozi su najavili podebeli minus, stoga je bitno da nasi motocikli imaju dobru rashadnu tecnost, odnosno antifriz.

 

Po preporuci proizvodjaca, menja se na svake dve godine. Da li praktikujete ovakvu periodicnu zamenu antifriza? Ja da, u narednom periodu cu zameniti. Radnja je poprilicno prosta, pa bi svako to mogao samostalno kod kuce mogao da odradi bez posete servisu.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5969 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Pre tri godine kupio Atlantica i pred zimu promenio antifriz. Pred prošlu zimu stavljen nov, tako da se uklapam u tu "dvogodišnju preporuku". :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja to menjam na dve godine, kako antifriz tako i kocionu tecnost. Nije skupa investicija, a sto je sigurno sigurno je...

 

Majstor mi rece (za auto) da antifriz moze da "postane kiselina" i da nagriza cak i metal ako se dugo ne promeni, a kazu da kociona tecnost upija vlaznost iz vazduha i gubi svojstva pa je potrebno nekada i zameniti, tako da ne gresis sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12376 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da ne greši, 2 godine su maksimum vremena u kojem nvedeni fluidi zadržavaju svoja svojstva. Kočiona tečnost je veoma "opterećena" u svom veku trajanja prodiranjem vlage u sistem i povremenim pregrevanjam od dugotrajnog oštrog kočenja. Postoje i mali elektronski instrumenti koji sondom uronjenom u kočionu tečnost odmah pokažu nivo vlage a pošto voda ključa na približno 100 stepeni celzijusa a kočiona tečnost na bar 30 - 40 stepeni više jasno je šta se dešava posle oštrih kočenja - slabije kočenje, "mekana" ručica kočnice...

 

Ja menjam kočionu tečnost svake godine i uvek se začudim koje "blato" izbacim iz kočionog sistema :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja