Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor da kupim za ženu?

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ne razumem zasto je skuter izbacen iz konkurencije... npr burgman 400, atlantic 500 su udobniji od vecine navedenih motora u temi, ima dobru zastitu od vetra a i lakis u za voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

ne razumem zasto je skuter izbacen iz konkurencije... npr burgman 400, atlantic 500 su udobniji od vecine navedenih motora u temi, ima dobru zastitu od vetra a i lakis u za voznju...

 

Covek je rekao da trazi motor :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Мислим да ниси рекао у уводном посту по мени две важне чињенице:

 

1) Колико пара 'оћеш да даш

2) Које годиште од прилике треба да буде машина

 

Ишао сам пре две недеље за себе да гледам један Сузуки GS 450 L ( лаки чопер) и могу ти рећи да је то мотор за сваког. Није широк (два цилиндра) није тежак, има ниско седиште (а рекао бих и тежиште) и за то што теби треба мислим да би био одличан.

Е сад, то је мало старији мотор и није за иживљавање већ за нормалну вожњу а и богами да будеш виђен јер је доста допадљив.

 

Надам се да сам мало помогао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Viperalfa

 

Хвала!

 

То је машина која се и мени јако допада. Нажалост, нисам постао власник због сплета неких околности, али има времена... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Nesto manje, slabije i jeftinije Yamaha YBR125 ili 250 ili skuplje, jace BMW G650gs onaj novi 1 cilindar idealan za nju ili F650gs 800cc V Twin. Mali, okretni, za grad su super, i poneku duzu turu. Lako se voze i verujem da su kvalitetni. Zavisi sta ona zeli i kakav tip motora, do koliko kubika, koliko para itd... Nista nisi rekao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

ne razumem zasto je skuter izbacen iz konkurencije... npr burgman 400, atlantic 500 su udobniji od vecine navedenih motora u temi, ima dobru zastitu od vetra a i lakis u za voznju...

Zasto? Zato sto su skuteri sr...e :) Sala na stranu ali ipak je to samo skuter sa nabacanom plastikom i gumama koje su manje od kolica za bebe koje ima moj drug za svoju cerku. Ipak nisu za put. Mislim nije to to ;) I ne znam samo od kog motora su udobniji skuteri koji si naveo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Srbija

Žena ima 171cm, 56kg, ima A kategoriju, vozi bez problema, ali ne bih je izlagao ekstremnim situacijama. Tako da, pre svega, udobnost, upravljivost, stabilnost. Sportske mašine definitivno ne, skuter ne-pa zamislite skuter pored Akvile od 650-skuter je skuter, a motor je motor. Gledam razne modele, ali voleo bih da mi neko (neka) kaže iz iskustva. A pare-jbga, para nikad dosta, pa tako 3-4000 za dobro očuvano mašinče....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Skuter moze da se tera samo tako, al` za zensko neka 400tka ili 600ka (posebno za zensko od 56kg) je misaona imenica za skloniti sa copave. :D

 

Moji predlozi su - Hornet, Fejzer ili ako voli Kawu (ja, npr. nikako ne)- z750!

Zensko misljenje - mora da bude lep, a opet i da je poprilicno udoban.

 

Ako voli enduro (znaci, opet, pitaj NJU sta bi htela da vozi a ne da kupis nesto sto bi ti vozio), onda TA ili KLE!

 

Isto, ni Versys nije ruzan.... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Zensko misljenje - mora da bude lep, a opet i da je poprilicno udoban.

 

Као што већ рекох, а по овим параметрима: Suzuki GS 450 L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Srecko, a jesi ti zensko pa znas kako zene razmisljaju? :D :D :D

 

Evo, na primer ja... Ja nikad ne bi` uzela tog suzukija jer mi je ruzan samo tako.... Potseca na neki soft chopper (ako mogu tako da kazem) i nikako mi nije lep.

 

Dalje... Mislim da joj je lakse da vozi nesto gde joj je korman nizi i gde je polozaj ruku prirodniji...

 

Sve u svemu, i dalje ostajem pri svojoj listi. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Suzuki Bandit, GS500, SV650(S), Kawa ER5N, ER6N, ER6F, Versys, Honda CB500, Hornet, Yamaha XJ6, FZ6, FZS600, verovatno sam zaboravio još gomilu al' eto, to je to otprilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: s.selo
  • Motocikl: Ducati, Kawasaki, KTM

Žena ima 171cm, 56kg, ima A kategoriju, vozi bez problema, ali ne bih je izlagao ekstremnim situacijama. Tako da, pre svega, udobnost, upravljivost, stabilnost. Sportske mašine definitivno ne, skuter ne-pa zamislite skuter pored Akvile od 650-skuter je skuter, a motor je motor. Gledam razne modele, ali voleo bih da mi neko (neka) kaže iz iskustva. A pare-jbga, para nikad dosta, pa tako 3-4000 za dobro očuvano mašinče....

 

hornet hondu,neces pogresiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja