Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor da kupim za ženu?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@finidjecak

 

Пусти све ове што ти серу, те купи ово те купи оно, међу којима сам и ја!!!

 

Жени купи онај мотор који се њој свиђа и на који може да седне како треба, тј. кад седне да јој обе ноге буду на земљи.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Novi Transalp.. 100% ljubav na prvi dodir :moto3:

 

jes da mu je plastičan šus pleh.. al neće da osvaja Rtanj sa njime..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

I ja sam trenutno u toj dilemi, devojka prerasla chopera 125 i hoce sad nesto robusnije i malkice brze, u opticaju su Transalp druge generacije, Aprilia Pegaso, Cagiva Canyon, nekako se zaljubila u endurace presvega kaze da hoce da bude "mali rezervoar", nece sportaka da leze na njega cak je ni na F-a nemogu nagovoriti :)

 

A drugarica bajkerka pocela sa Savageom LS650, pa SV650, pa ove sezone ER6n :)

 

226073_1724359985390_4020177_n.jpg

 

250232_1940104338864_3626618_n.jpg

 

552551_3942145468641_2128311627_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ukusi su razliciti, ali kad vec ti vozis chopericu, ukrasi i nju istim, video sam dosta parova po cestama i uglavnom svi voze isti ili slicni motori. Video sad u crnoj gori par na 1 F800Gs, kako je to lepo boze moj :) U svakom slucaju nikako Savag !! Imao sam para dana taj motor mislim da je troduplo tezi od svakog motora kog sam imao...

 

ili GS450L ?!

 

Srecko zar mislis zena da postane mehanicar?? Si lud??

 

Posto pare nisu problem, kupis DragStara ili Shadowa, nesto novije generacije, ima shadow u oglasima 5-6 god star za 3.200e

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Гиле, па зар је ова твоја што си поставио слике механичар?! Колико видим на првој слици и она је возила лаког чопера па кад га је прерасла прешла на нешто озбиљније.

 

То је,уосталом, био мој предлог јер је мотор јако лако возити а нешто нисам баш налазио по немачким мото-форумима да се нешто претерано много квари упркос годинама, под условом да се нормално вози и одржава. Доста новије машине имају много више проблема од GS 450 L.

 

После сам увидео да не треба претерано да серем, па сам се исправио а ти то ниси видео.

 

 

 

@finidjecak

 

Пусти све ове што ти серу, те купи ово те купи оно, међу којима сам и ја!!!

Жени купи онај мотор који се њој свиђа и на који може да седне како треба, тј. кад седне да јој обе ноге буду на земљи.

 

јер, свако од нас је живо биће и има неке своје жеље, па тако и његова жена сигурно има неки мотор који би радо поседовала.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Virago

 

1. a woman regarded as noisy, scolding, or domineering.

2. a loud, violent, and ill-tempered woman; scold; shrew

3. a large strong and aggressive woman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

@ sergio:

Druže, pobrk'o si lončiće. Taj gornji izum mogla je da smisli samo neka žena, kako bi uvalila muškarcu metlu u ruke. Ženama ne treba animacija te vrste, dakle, to je tipična muška sprava.

A ovde se traži bike za ženu. :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Jadan onaj ko mora da trazi motor za zenu, izgleda da je lakse naci zenu sa motorom ili motor sa zenom. Kupi isti ko sebi pa ako jedan stane imas rezervu i tako. A ravnopravnost.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

moj glas za pegaso strada 650,lak,ide,lep,jednostavan za odrzavanje,moderan,sediste mislim najnize u klasi,zabavan za voznju,ne prejak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

Rekao si da vozi bez problema, to znaci da moze odma na 600+. Evo sta sam ja gledala kada sam sebi uzimala: Gladius 600 (pravi zenski motor) ER-6, hornet 600, CBF 600, GS 800. Prva dva su meni malo mlaka. Hornet je ok. Ja teram CBF-a 600 i meni je maximum. Tvoja zena je vislja od mene, njoj bi bez sumnje pasovala. Da sam ja njene visine ne bih se dvoumila, to bi definitivno bio GS 800 i to zuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Žena ima 171cm, 56kg, ima A kategoriju, vozi bez problema, ali ne bih je izlagao ekstremnim situacijama. Tako da, pre svega, udobnost, upravljivost, stabilnost. Sportske mašine definitivno ne, skuter ne-pa zamislite skuter pored Akvile od 650-skuter je skuter, a motor je motor. Gledam razne modele, ali voleo bih da mi neko (neka) kaže iz iskustva. A pare-jbga, para nikad dosta, pa tako 3-4000 za dobro očuvano mašinče....

 

Razmisli o Hornetu 600....0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

To što ti radiš i biraš motor za ženu, to ne valja još iz temelja, jer...

 

žene sasvim drugim očima gledaju taj svet, pa i motore na kraju krajeva. Koji su ti atributi i šta je bitno za njih?

 

- boja (tu su u prednosti genetski - vide više boja nego mi)

- dizajn

- kul izgled

- moda

- trend

- slaganje sa garderobom

- ima još...

a ne kubatura, moć, potrošnja... i ostale gluposti i banalnosti. Samo na takvom motoru, kojeg ona izabere, osećaće se prijatno i voziće ga sa zadovoljstvom.

 

Jednom sam pitao neku poznanicu, koji avto ona vozi. Njen odgovor bio je: "Crven." Odmah mi je bilo jasno, da je ona stvarno prava dama.

post-618-0-59077900-1350773769_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

žene sasvim drugim očima gledaju taj svet, pa i motore na kraju krajeva.

 

...

 

 

Jednom sam pitao neku poznanicu, koji avto ona vozi. Njen odgovor bio je: "Crven." Odmah mi je bilo jasno, da je ona stvarno prava dama.

 

Kao npr.

https://www.youtube.com/watch?v=h7POxqmQsnc

 

od 3:30 do 5:30.

 

Sausages, sausages....

1lol.gif1lol.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

 

žene sasvim drugim očima gledaju taj svet, pa i motore na kraju krajeva. Koji su ti atributi i

 

 

Potpuno si u pravu, moja cura ocenjuje motor sa lep i ruzan.

 

Pokazem joj isti motor u dve boje i uopste joj nije isti motor. Cak i onaj koji je ruzan, pokazem joj crven takav, LELE STO LEP :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Blago tvojoj zeni - bolji poklon ne moze ni sanjati :D

Iskreno, ja motore ne dijelim na muske i zenske. :aha: jer mislim da je izbor "ljubimca" stvar samopouzdanja, iskustva, potrebe i naravno licnog ukusa.

 

Skoro svaki dan vozim svoj ER-6F i prezadovoljna sam. Visina sjedala motora je 790mm (sto bi trebalo biti ok za tvoju zenu), a tezina motora oko 200kg+ (zavisi da li je N ili F model, da li ima ABS, i naravno ako zamijenis standardni auspuh motor ce biti jos laksi a i zvuk ljepsi :ooo:). Inace, rekla bih da uzi krug popularnih motora za bajkerice cine Fazer,Hornet,Honda Rebel,Gladius,SV650, D. Monster 695, Diversion, Sportster 883m, ER-6 n/f, i GSXR. Kao sto sam rekla, stvar je licnog ukusa i u principu sve zavisi od tvoje zene. Najbolji nacin da se ona odluci je da ode na test voznju (makar to bilo i na 1m voznje ispred garaze :moto3: )

 

Ukratko, ERs su dobri za svakodnevnu voznju i za duza putovanja. Standardne kocnice su ok a tu je i ABS model koji je sve vise popularniji sa pocetnicima. Znam da su se neki pozalili na retrovizore jer su premali/rucice prekratke ali i to se moze poboljsati sa "mirror extensions" iako su meni retrovizori sasvim ok. Moj "Grom" je super za filtriranje u gradskoj voznji, na kisu se navikao (a vijeruj mi, ovdje je bas ima). Okretan je po krivudavim cestama & sa 649cc, ravnopravni konkurent tzv. jacim motorima na autoputu- :zvizduk:

 

Sretno & javi kad kupite makinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja