Jump to content

Moto Zajednica

Prebrza voznja u naseljenom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

E pre nekoliko sati nahvata me radar na 72km/h, a naseljeno mesto, odnosno ulaz u naselje.Kratki opis: podjem jutros na groblje u selo ,ćaletu da zapalim sveću pošto je praznik(Krstovdan) i na ulaz u selo znači pre znaka naseljeno mesto krenem da preticem nekog jugića koji ide po beloj liniji i gazi drugu traku, pa se vrati pa ponovo, dam migavac malo po gasu preteknem i vratim se u svoju kolovoznu traku.Razmisljam čovek možda malo cugnuo možda nevidi dobro bolje da ga zaobidjem, i iskače pandur maše palicom, a i ja vidim i radar kako stiji na postolju pogled na kratko na cajger oko 55km/h.Kontam neće valjda za 5-6km da mi pravi frku. Medjutim ćata kaže izadjite gospodine da vidite snimak. E sad pošto je on naštelovan da se sam aktivira na 56km/h, on se uključio tek onog momenta kad sam ja završio sa preticanjem i vratio se u svoju kolovoznu traku, i registrovao 72km/h isnimio kako obaram na 65 i smanjujem brzinu. To su mi i dopisali u napomeni da sam vršio preticanje jugića ali bemliga kako će sudija da odreaguje i koliko će da me rebne, novčana i zabrana mesec dana i poeni. Moraću da namestim tempomat za grad na 50km/h, kao kod bolida kad ulaze u pit-stop. >:(:stabre::neznam::lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2545 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja mislim da tu ima neke veze kad završavaš preticanje a tad te uhvati radar,nešto sam davno čitao o tome ali da ne lupam sad kad sam zaboravio,jbg godine me ubiše.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nemaš razloga za sekiraciju, nisi vozio više od 30 preko ograničenja. Neće biti velika kazna.

Neće?Mom drugu za isto prekoračenje 72km/h u naseljenom mestu 1 mesec dozvola,4 boda i 6500 din.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kaznu ćeš svakako platiti, a kakvu - to zavisi od sudije. U svakom slučaju, napravio si mnogo veću grešku od prebrze vožnje, a to je što si pretekao nekog za kog si ocenio da je popio malo više . Takve treba pustiti da idu ispred i napraviti samo dobro odstojanje od njih. Kad obidješ pijanca pa voziš ispred njega - rizikuješ da kad staneš na raskrsnicu il bilo gde - on naleti na tebe i može da te ubije, osakati . . . .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Kaznu ćeš svakako platiti, a kakvu - to zavisi od sudije. U svakom slučaju, napravio si mnogo veću grešku od prebrze vožnje, a to je što si pretekao nekog za kog si ocenio da je popio malo više . Takve treba pustiti da idu ispred i napraviti samo dobro odstojanje od njih. Kad obidješ pijanca pa voziš ispred njega - rizikuješ da kad staneš na raskrsnicu il bilo gde - on naleti na tebe i može da te ubije, osakati . . . .

 

Ili ovo ili da si odmah istrcao iz kola i poceo da galamis kako je taj u Jugu pijan i kako sevrda celim putem, ... pa sta ti Bog da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Ma kad se kola prevrnu nadje se put, ali ja nisam razmisljao unapred,mogao sam da vozim levom trakom i nebih ni aktivirao radar jer je bio usmeren samo na desnu kolonu puta. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ja mislim da tu ima neke veze kad završavaš preticanje a tad te uhvati radar,nešto sam davno čitao o tome ali da ne lupam sad kad sam zaboravio,jbg godine me ubiše.:stabre:

 

Isto mi se to mota kroz glavu. Ime neka fora sa tim ... kao da za vreme preticanja se ne kaznjava prekoracenje ili tako nesto ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ako je pisana kazna za prekoračenje brzine koje je izmereno dok si vršio preticanje to treba da kažeš sudiji i dobro je što je to notirano u zapisniku.

Ako je dozvoljeno npr. 50 a ti pretičeš nekoga, da bi bilo bezbedno ti moraš da povećaš brzinu da bi se ubacio ispred njega ivratio u svoju traku. Isto tako možeš da kažeš da je vozilo koje si preticao povećavalo brzinu što je izričito zabranjeno zakonom.

Mene su na ibraskoj nahvatali iz šljivika na istu foru dok sam preticao neki kombi koji me je zajebavao unazad desetak kilometara i skraćivao mi putanju dodavanjem gasa. Posle kraće ljubazne diskusije sa policijom su rešili da me puste i još su mi rekli da kod Stepojevca ima još jedna patrola i da vodim računa da me ne uhvate jer su se namestili na takvo pedersko mesto gde je nemoguće voziti 40 jer auto tamo bez gasa ide 60. Lepo smo se pozdravili i krenuh dalje.

Ali ima jedna začkoljica: rekli su mi da svaki put mogu da me puste ako im daju onaj ručni radar a da su bili sa onim stacionarnim- novim koji zovu Hama nema teorije da mi ne pišu jer on sve snima i ne može da se obriše iz njega.

Ali sve jedno, drži se svoje priče i povedi obavezno svedoka ako je neko bio u kolima sa tobom da potvrdi istu priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ne mogu se setiti kako tacno glasi taj deo zakona, ali znam da ide nesto u fazonu "Vozac sme izvrsiti preticanje ako to uslovi u saobracaju to dozvoljavaju, a pri da tom ne ugrozi sebe i druge ucesnike, kao i da postupa prema propisanim pravilima saobracaja." dok za onog sto pretice se jasno secam definicije "Vozac koga pretice drugo vozilo treba da zadrzi istu brzinu kretanja, a ako uslovi u saobracaju to zahtevaju da je smanji"

 

Ako se vodimo po ovome, prekoracenje brzine zbog preticanja je kaznjivo, medjutim ako naglasis da je ovaj ubrzao dok si vrsio preticanje, onda bi tu bila podeljena odgovornost, njega bi verovatno optuzili za ugrozavanje saobracaja ili nesto slicno, a tebi bi i dalje ostalo prekoracenje, jedino bih mozda sudija mogao da ti smanji kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Stvar je u tome što po svim lokalnim putevima policija zna mesta za lak lov radarom. Oni žive tu, studiraju ta mesta i baš takva traže.

Mene su tako ulovili kao što napisah gore ali tačno na izlasku iz krivine koja se nastavlja iz pravca gde prestaje isprekidana linija i bili su tako namešteni da je nemoguće da ih vidiš i na vreme smanjiš brzinu. Nema veze što je to nenaseljeno područje jer ima tabla niti ima veze što svi tu voze brže jer ima znak. Isto nema veze da li si ti preticao nekog iza te krivine gde su oni u šteku pa onda oduzeo gas.

Sa stacionarnim radarom ako te snime ideš kod sudije za prekršaje.

Mada vidim da ih ni policija ne voli jer verovatno " ne mogu da se dogovore".

Ali što se preticanja tiče, tu nema zbora: ako je potrebno da ubrzaš dok nekog pretičeš i tom prilikom se držiš ograničenja, samim tim ugrožavaš bezbednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

I pre krivine(blage) je isprekidana linija i put je pregledan ali nevidi se jazbina radara,pa nakon 50m je znak za naseljeno mesto,sto znaci da sam na putu van naselja(dozv:80km/h) zapoceo preticanje,a zavrsio nekih 70m iza znaka naseljeno mesto. To su sve cinjenice koje cu da predocim sudiji, ali njegova je zadnja sta ce da mi uradi,moze novcanu da mi oprosti ali nemoze zabranu i poene,toga sam svestan.

ps:Sa veromu Boga i naklonost Sudije,a sta cu drugo mi ne preostaje.Vozite pazljivo i nedajte da Vas uhvate...... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Realno, ako odes na sud odrapace te i finansijski i u bodovima... Pozdravi ti postara i ne odazivaj se na sudske pozive. Nakon dve godine od momenta izvrsenja prekrsaja on zastareva pa te nakon tog datuma ne mogu kazniti za taj prekrsaj. A ako te bude policija trazila ti im reci da ces se odazvati obavezno pa ih lagano izbegavaj. A ako te privedu kod sudije ti mu reci da ti nije dobro i da zelis da ides kod lekara, odlozice ti za neki naredni datum(kazi mu da ne mozes da dises i da se gusis i da te probada u grudima jer prvi put imas posla sa policijom) Pa tako sve u krug dok ne prodje dve godine. A ako te policija ne nadje na adresi udarice ti fiktivnu adresu. U tom slucaju samo prijavi prebivaliste kod nekog drugog(ugovor o stanu i licna karta vlasnika ti je potrebna za to) i skidaju ti fiktivnu adresu odmah. I tako sve u krug..... bitne su dve godine. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Da, to je moglo nekad, ne javljas se, zastari i to je to, nikom nista.

A sad ne moze tako, ukoliko se ne javljas, nema problema, nece te ganjati, a kad dodjes da produzis dozvolu, licnu kartu, ili bilo kakav dokument, E TU TE CEKAJU. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Da, to je moglo nekad, ne javljas se, zastari i to je to, nikom nista.

A sad ne moze tako, ukoliko se ne javljas, nema problema, nece te ganjati, a kad dodjes da produzis dozvolu, licnu kartu, ili bilo kakav dokument, E TU TE CEKAJU. :)

Pa upravo zato i kazem, ako se ne odazivas stavljaju ti fiktivnu adresu pa zato ne mozes da registrujes i sl. Zato i menjas adresu prebivalista kad ti stave fiktivnu. Prilikom promene adrese niko te nece terati da platis kaznu ili da se javljas na sud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja