Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR50 mali problemčić posle servisa

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: MBK Booster

Odradio sam servis drugaru na pomenutom skuteru i posle zamene rolnica i kajša skuter kao da ima knedlu kada kreće. U pitanju su možda prve 2-3 sekunde...

Posle toga ubrzava normalno oseti se potezanje (otvaranje varijatora) i po njegovom satu opet pokazuje da lako stiže do 100kmh tačnije nekih 75kmh po GPS-u.

Znači jedino što se promenilo je ta kratka knedla kada kreće skuter...

Znam da su fabričke rolnice za njega 5,5g ali pošto je imao rolnice od 4,8g Malossi i rekao je da mu se svidja ubrzanje ja sam ponovo stavio 4,8g Malossi.

Rolnice su bile istrošene tj. nisu se kotrljale u varijatoru pa su strugale sa jedne strane tako da su bile istrošene na 14,5-14,35mm.

Takođe i kajš je bio istanjen sa njegove oznake 16,5 stanjen je na 14,5mm nije pukao. Bio Mitsuboshi stavljen Mitsuboshi 16.5x751.

Rečeno mi je da on treba fabrički da ima jednu malu (oko 1mm) podlošku izmedju osovine varijatora i varijatora (valjaka i alu ventilatora) i da zbog toga kajš ne može da se sad spusti do kraja... Ali kada sam ga rasklapao te podloške nije bilo a kada sam sklopio opet je sve leglo na svoje mesto tako da mi je malo čudno bilo kada sam čuo da ta podloška fali...

Prelistao sam forum tražeći upustva ( manual ) ali nisam našao. Baš me interesuje da li je ta podloška trebala biti tu.

Takođe sam pročitao da bi trebalo da se to malo razradi, ali to onda znači da taj kajš ili rolnice nisu odgovarajući...

Trebala bi mi brzo vaša pomoć jer drugar ide na posao sa skuterom i treba mu stalno a ja trebam da sredim sutra prepodne ovu malu manu...

Hvala unapred svima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Nov kais uvek ima nekih 0,1-0,2mm u sirinu viska (npr. 16,7 umesto 16,5) koji se brzo uklone struganjem varijatora, neka ti drugar samo tera pod pun gas dok se visak ne skine, ali ako se nakon nekih 50-100km ne vrati u normalu znaci da ima neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja