Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9094 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stize mu roba sutra i meni svašta nešto treba, verujem da će imati sajlu.

Imaš br na netu, nazovi ga i pitaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Juče mi otkazala kilometar sajla i reko danas taman da zamenim sa novom originalnom. Ceo dan se petljao i skidao prednji deo i konačno zamenio, medjutim brzinometar i dalje ne radi.

Šta može da bude?

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Izgleda je greška do mene negde..
Sad video sa daretom šta može da bude, i negde sam ja preveslao izgleda.



Edit: zamenjen pinjon danas i sve radi kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie
On 19. 9. 2023. at 23:11, Satelis je napisao:

Cangrljanje + pad performansi + brže ukopava ležišta u variatoru.

A šta znači ovo da brže ukopava ležišta u varijatoru,skoro mi se desilo u toku vožnje da kad stanem na semafor motor lagano vuče unapred,na sledećoj vožnji se to nije pojavljivalo,kao da neka rolnica nije mogla da se vrati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9094 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rolnica ima svoje ležište u variatoru što je ujedno radni deo.

Kad je ista lošeg kvaliteta (rms recimo) ili kad je potrošena ili kad pukne tad dolazi do povećanog habanja ležišta rolnice ili ti ukopava se u tom delu.

Tvoj problem leži u oslabljenim oprugicama kvacila.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Danas konačno promenjen km sat na Bevu, na preporuku kolege sa foruma (Blaže) sat poručen iz Bjeljine, čovek poslao pre par meseci, tek danas zamenjen! Sat koji sam kupio je bio u jako ocajnom stanju (verovatno stojao napolju, na kiši i suncu, totalno izguljen, prljav iznutra, plastika pocela da se raspada, štampana ploča porozna...) pa smo morali od 2 da sastavimo jedan, koji za sad funkcioniše! 

20231024_105844_copy_2312x1734.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav, zanima me informacija imam problem s beverly 250ie 2007 godina, temperatura mu varira znaci kad je na leru normalno stoji temperatura, međutim kada se motor vozi 20-tak minuta počne varirati kazaljka zna doci i do crvenog, gledali smo termostat skinuli ga ista stvar, i tako dođe do crvenog pa padne naglo opet na pola i opet se diže i tako radi konstantno, voda stoji na maximumu jeli netko imao iskustva kod ovoga 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1616 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pozdrav i tebi. Nema potrebe da otvaras novu temu,tema za postojeci model vec postoji. Verovatno je pisano o tom problemu,samo treba izlistati...ili sacekati da se jave iskusnije kolege. 

 

Ovo variranje mi deluje kao da ima vazduha u sistemu,ako vec tabla nije zveknula... 

 

Kada predje 'pola' jel upali ventilator? :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3211 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ne znam. Kad su mi svojevremeno na Scarabeu loše (ili nikako) odzračili sistem pri zameni antifriza u servisu, vrlo brzo išlo u crveno  i na otvorenom, a ventilator vrtio non-stop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2046 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

kad sve radi ok u leru moze da digne temperature posle nekog vremena.U voznji nikako do crvenog.Kad je ladan I kad se greje u voznji moze se videti pad na kazaljci kad otvori thermostat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
pre 15 minuta, cezarpa je napisao:

kad sve radi ok u leru moze da digne temperature posle nekog vremena.U voznji nikako do crvenog.Kad je ladan I kad se greje u voznji moze se videti pad na kazaljci kad otvori thermostat.

da ali meni znaci motor radi normalno na leru i sve i onda vozim 15 minuta digne do crvene pa spusti na pola pa opet malo digne pa spusti i tako stalno varira gore dole a motor nema termostat jeli mozda znas gdje moze bit problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9094 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo da napišem i za tu problematiku.

Znači imamo situaciju gdejetemp motora i rad ventilatora Ok na leru, čim se krene vozati skala za temp. varira.

 

Prva stvar.... kazaljka za temp motora varira na leru tj dodje do polja (crtice) pred crveno, uključi se ventilator i tada polako pada ka sredini.

U voznji nema variranja već treba da stoji zakucana na sredini ako se vozi na otvorenom putu.

Ako se pak voza po gradu ondak je normalno da će se ponašati kao na leru (gore-dole).

 

Druga stvar.... nemoj vozati bez termostata jer ćeš sjebati agregat, takodje nemoj vozati ni sa vodom u sistemu, sipaj antifriz.

 

Suzio bi problem na hladnjak, impeler pumpe vode, instalaciju/tablu.

- Najpre bi pogledao kakav je impeler jer zna da pukne i ondak rash. tečnost ne može kružiti kako treba.

- Ako problem nije u impeleru, ideš na skidanje hladnjaka.

Može se desiti da je delimično zapušen, samim tim opet nema valjano kruženje tečnosti kroz sistem.

 

Ove dve stavke baš tad dodju do izrazaja jer u voznji povećava se opterećenje kao i temp.  pa mu samim tim treba dobar protok.

Senzor temp motora na tom modelu nikad nisam zamenio za razliku od karb verziju. Kod karba zna da crkne senzor (odma ide u crveno skala i ako je jutarnje paljenje, znači skroz ladan) dok kod IE modela....meni nikad.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Treba mi pomoć oko broja modela za vizir Beverly Cruisera (2007).
Nećkam se već duže vreme da li uzeti original vizir ili ići na neku alternativu ali je jače od mene. Fabrika mi je jedino ono čime bih bio ispunjen. Našao sam na ebayu original vizir za nekih 240€.
Eh sad "problem" je što ne mogu da provalim koja je razlika izmedju broja delova 656074 i 654391 (ovaj sam našao). Jer kada ukucam i jedan i drugi broj na netu, izbacuje mi istu stvar.
Potreban mi je komplet vizir sa nosačima.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Ako je fora u visini onda nema veze, bitno nosači da odgovaraju. Poslao sam takodje i poruku "pgs parts" pa ćemo videti sutra, nadam se.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja