Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

to nikad ne može da se tvrdi sa sigurnošću... pre 3-4 sedmice sam čitao članak u kom neprikosnoveni stručnjak tvrdi kako nema šansi da se probudi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Pa on se - koliko je uopste procurilo, a procurilo je neverovatno malo ako uzmemo u obzir pritisak javnosti - ni nije bas probudio. Pluta izmedju polubudnosti i nesvesti, pomalo komunicira signalima... Naravno, imace najbolju negu, terapiju i rehabilitaciju na svetu, tako da ako iko ima sanse, ima on. I dalje mi deluje nestvarno, tako da se skrha neko s vrha sveta u takav ocaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Gleda li iko F1 ili ne?

Bez obzira na dominaciju Mercedesa, trke su fantasticne, drugacije..........ma svega ima.

Mnogo kvarova na Luisovom bolidu, samo jedan na Rozbergovom, mnogo sporije menjanje pneumatika u Luisovom boksu, po 1,5sek sporije nego u Rozbergovom.......

 

Sa danasnje trke Luis je startovao sa 20mesta. U Q1 je zbog kvara kocionog diska, zavrsio u ogradi (morao je i na lekarski pregled, jer je udar bio zestok), tako da nije prosao u drugi krug kvalifikacija, a s obzirom na postavljeno vreme pre izletanja sa staze, zauzeo je 16 mesto. Zbog sigurnosti, promenili su mu i menjacku kutiju, pa je pomeren za jos 5 mesta, ali je jos neko bio kaznjen, pa je Luis startovao kao 20.

Rozberg, a i Fetel, kada bi se direkcija trke drzala pravila, nije ni trebalo da odu u Q3, jer su obojica potpuno sisli sa staze kada su postavljali najbolja vremena. Medjutim, to je samo reziser prenosa u vise navrata ponovio, a njima su ti krugovi priznati. Uzgred, na predhodnoj trci u Silverstonu, takvi krugovi se ponistavali.

Da skratim. Luis je danas vozio fenomenalno, i sa 3 stajanja, kao i vecina, zavrsio na 3. mestu.

1. Rozberg

2. Botas ( sve je bolji i najvaznije, konstantan je)

3. Hamilton.

4. Fetel

5. Alonso

6. Rikardo

 

11. Kimi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Isao bi sa burazerom u Pestu na trku F1 za ovaj vikend. Treba mi samo info jel frka za karte, posto ih nisam nabavio. Nadam se da mogu da se kupe na samoj stazi na dan trke. Moze li neko da mi da neku informaciju oko kupovine karata?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Sutra je trka za Veliku nagradu Madjarske.

Danas su odrzane kvalifikacije, koje na zalost, nisam mogla da odgledam.

Znam samo ono sto sam procitala, a to je da ce sa poll pozicije startovati Rozberg. Nista neobicno, da je u bar jednom slobodnom treningu bio brzi od Luisa. Medjutim, Hamilton ce startovati sa 21. pozicije, ako uopste startuje. Vec u Q1, njegov mercedes se zapalio. Zbog cega, po recima i Luisa i Rozberga, niko nema pojma. Iz Luisove garaze se nadaju da ce uspeti da ga poprave za sutrasnju trku.

Rozberg je izjavio da mu je zao zbog Luisa i zbog toga sto stalno ima problema sa bolidom.

Zaista, neverovatno koliko je Luis lose srece. Ponovo, a ovo se sada gotovo redovno desava, bez ikakve licne krivice, startuje sa zacelja.

Inace, jedna zanimljivost. Zil Vilnev je nedavno izjavio da se ne treba zavaravati oko toga ko ce biti ovogodisnji sampion F1. Niko Rozberg, jer, kako je kazao, nemacki vozac na nemackom bolidu i da je to ono sto zele u timu Mercedesa.

 

U svakom slucaju, mislim da ce sutrasnja trka biti zanimljiva, bez obzira sto vec sada znamo ko ce biti pobednik. Osim ako se i Rozbergov bolid ne pokvari. Sto bi bilo super. Bar za mene.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Vilnev nije ziv. Znam. Moja greska.

Trenutno ne mogu da se setim ko je izjavio ono za sampionat, tj. ne mogu da se setim imena. Vec cu se setiti

 

P.S. Nemam pojma kako mi je Vilnev pao na pamet, i zbog cega.

Izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Nije nemoguce,hoce Zak Vilnev da prokomntarise. Jos samo da njegove reci imaju tezinu pa .... Ajde kad se neko vrati sa LIVE trke da kaze kakav je sada zvuk uzivo. Ne mogu jos da se naviknem ni preko TVa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neznam koliko kukanja oko zvuka .... kad zadnje 3 trke gledam stojeci kao pre 10 godina.... jedino sto mi se ne svidja su dupli bodovi ali sta se dogadja Hamiltonu bas bih voleo da tako zavrsi sa duplim bodovima uzme sampionat posle svih ovih sranja sa autom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Kako zasto??? Zvuk i galama su sastavni deo auto moto sporta.

Zanimljive trke jesu ali ne bi se milioni gledalaca zalili bez veze na zvuk.

Imam dosta manje zelje da odem uzivo da gledam-slusam.

Inace jucerasnja trka

o d l i c n a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Bio juce na Hungaroringu. Bilo je super.... Zvuk je stvarno los, ali je trka bila vrhunska. Mislim da je to moglo i zajedno. Nije mi logicno da se GP2, bolje cuje od F1, ali sada je tako. Ipak trka je bila odlicna, organizacija odlicna.... ma sve pohvale komsijama. Svako ko je u prilici bi trebalo da ode da vidi ovo uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

@tkd, hvala na ovim lepim slikama.

 

Sto se tice onog mog lapsusa, proverila sam (to je izjavio jedan engleski novinar), i vi ste u pravu. U pitanju je sin Zila Vilneva, slicna imena, moje nerazmisljanje i to je to.

Medjutim, ono sto se dogadjalo na trci, nekako daje neku osnovu takvim pricama.

Trka je zaista bila odlicna. Meni je jedino malo otuzno ono kukanje Rozberga na Hamiltona. Zaista mi nije bilo jasno kako je uopste mogao da trazi da ga ovaj propusti, a nije mu bio dovoljno blizu.

Inace, Rozberg je izjavio da je jako razocaran trkom, da mu je izlazak SC poremetio ritam, da mu nije jasno zasto ga Hamilton nije propustio i da ce o svemu tome raspraviti u okviru tima. A kada se samo setim kako je izjavio, posle kvalifikacija, da mu je mnogo zao sto Hamilton ima stalno probleme sa bolidom, i koliko je njemu bitno da se na stazi bori sa njim.

 

Opet, Hamiltonu nije uopste jasno zasto su uopste trazili od njega da propusti Rozberga koji nije mogao da mu se dovoljno priblizi, da bi uopste i razmisljao o tako necemu. Licno mislim da ga Luis ni tada ne bi propustio, a ovaj bi ga tesko obisao. Pa nije uspeo da obidje Vernjea vise od 10 krugova.

U svakom slucaju, mislim da je ovo pobednicko postolje odlicno izgledalo, bar po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni je drago zbog sve trojice na pobednickom postolju , kad vidim kako se smeje Ricciardo prosto bih voleo da ga vidim

takvog svaki dan, bas deluje prirodno srecno , ne tipa osmeh za kamere itd itd.

 

Hamilton , o njemu nema vise sta da se prica.... sve je sam rekao .. moze da krene iz venecije za belgiju pola sata pred pocetak trke i bice treci :)

 

Alonso zasluzeno.

 

Rosberg , simpatican mi je ali ta kunjava ... to nisam ocekivao, izgleda ga boli sto je Hamilton brzi

 

Zao mi je Sutila covek je vozio odlicno ali nije uzeo bod...

 

Zvuk jeste grozan ali i nije tako grozan , ipak nove tehnologije su takve da je to to... Audi R18 e-tron quattro ima slican zvuk i niko se ne buni, to je nova tehnologija i moramo da naviknemo na to... verovatno ce se menjati tokom razvoja, mene vise brine dupli bodovi na kraju ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jao gluposti u F1, pada kiša i nema trke, pa stavite odgovarajuće gume i gas, gospodo ! 1neznam.gif

 

Da mogu minus da ti dam stavio bih 5 komada

 

 

Malo je 5!

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja