Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Kimi kad ovo djete nije mogao da obiđe nek ide u penziju, bolje nego da samo onako kruži okolo bez ikakve agresivonsti..Meni je šampion dana ipak Riciardo, jedini koji nešto I radi na stazi, 80 posto njih kako startuju tako I završe, dva mjenjanja guma I to je to od njih, jedino ako se neko ispred njih skaši ili odustane..Fetel me strašno razočarao plakanjem na radio kada ga je Riciardo malo agresivnije napao..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Kimi kad ovo djete nije mogao da obiđe nek ide u penziju, bolje nego da samo onako kruži okolo bez ikakve agresivonsti..Meni je šampion dana ipak Riciardo, jedini koji nešto I radi na stazi, 80 posto njih kako startuju tako I završe, dva mjenjanja guma I to je to od njih, jedino ako se neko ispred njih skaši ili odustane..Fetel me strašno razočarao plakanjem na radio kada ga je Riciardo malo agresivnije napao..

Malo agresivnije...

Da se nije vetel sklonio ispali bi iz trke oboje lagano. Riccardo nije imao sanse da iznese tu brzinu kroz prvu krivinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

Kimi kad ovo djete nije mogao da obiđe nek ide u penziju, bolje nego da samo onako kruži okolo bez ikakve agresivonsti..Meni je šampion dana ipak Riciardo, jedini koji nešto I radi na stazi, 80 posto njih kako startuju tako I završe, dva mjenjanja guma I to je to od njih, jedino ako se neko ispred njih skaši ili odustane..Fetel me strašno razočarao plakanjem na radio kada ga je Riciardo malo agresivnije napao..

Malo agresivnije...

Da se nije vetel sklonio ispali bi iz trke oboje lagano. Riccardo nije imao sanse da iznese tu brzinu kroz prvu krivinu

 

Pa nek se skloni, sledeci put nek on napadne tako..to je trkanje, to je F1, zbog ovakvih stavova I silnih novih ograničenja ovaj sport su I doveli do ivice zanimljivosti..Ovo bi trebalo da bude dogfight a ne vožnja na stopericu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nema komentara na Monako ??? Nešto oko traljavosti, Red Bula, nekažnjeno čuvanje pozicije sječenjem krivine od strane Hamilotna..niko? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vala bas, slucajno (cuj slucajno, nekad sam se spremao nekoliko dana za gledam trku!) sam pogledao pocetak F1 u Monaku. Prvih cini mi se sedam krugova voze iza pace car-a, tu sam vec zadremao. A razlog je sto je mokra staza, cak je kisa prestala, samo je mokra staza! Kasnije kad je krenula trka neko ocesao o zid, usledio je virtualni pace-car (nisam ni znao da to postoji) pa opet 2-3 kruga polako. Posle toga sam odustao od gledanja i povremeno se ukljucivao, ziva dosada.

 

Sta napravise od onako lepog sporta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Vala bas, slucajno (cuj slucajno, nekad sam se spremao nekoliko dana za gledam trku!) sam pogledao pocetak F1 u Monaku. Prvih cini mi se sedam krugova voze iza pace car-a, tu sam vec zadremao. A razlog je sto je mokra staza, cak je kisa prestala, samo je mokra staza! Kasnije kad je krenula trka neko ocesao o zid, usledio je virtualni pace-car (nisam ni znao da to postoji) pa opet 2-3 kruga polako. Posle toga sam odustao od gledanja i povremeno se ukljucivao, ziva dosada.

 

Sta napravise od onako lepog sporta...

Upravo I ja cesto sad propustim zbog obaveza (a nekada sve se određivalo prema trci, u petak vec znam kod koga se gleda trka ili u kom lokalu)..ali eto Monako je uvijek Monako I sve što nosi uz sebe, u drugoj polovini trke bilo je uzbuđenja...Ali i ja sam isto tako gledao tu vožnju iza sejfkara i vrtio glavom i pitao se kako ih nije sramota...Sve je postalo podređeno formi i političkoj korektnosti, suština je odavno nebitna kako u svemu, tako i u F1..ali eto zbog toga sam i srećan  kad samo malo ima dešavanja i prave vožnje, a Rikiardo je stvarno pravi vozač koji zaslužuje punu pažnju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Je li gledao neko sinošnju trku u Meksiku ?

 

Poslednje dvije seone bas slabo pratim F1, ali poslednjih par trka ispratio sam dešavanja..i popizdio..Pa da li je realno da je ta komercijalizacija i trka za sponzorima i milionom više otišla toliko daleko da ako jak novčanik stoji iza tebe ne može ti niko ništa..

 

Konkretno mali debil Verstapen..Čovjek lagano blokira točak isječe livadom šikanu, ne pušta Vetela da prođe ...ali bajo moj Heinekena je doveo..zeleni se staza sve u 16 >:( >:(>:( >:(>:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neshvatamo svi trke na isti nacin.... danas je sve politicka korektnost , nema ni T od cistog trkanja.....

 

Imamo na primer jednog Laudu ... koji se trkao...    i imamo jednog kukaca koji ima 4 titule. Ko se vise naradio da dodje do njih ???  Ko kuka ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Jbg ipak je to pre svega business. Ugovori kojima barataju pojedini vozaci su verovatno dovoljni da pre 30 god pokriju troskove svih timova kako u F1 tako i u MotoGP. Zlatna era je nekako otisla kada su zabranili proizvodjacima cigareta da se reklamiraju. U tom periodu je bilo i manjih timova koji su mogli uz pomoc sponzora da naprave cudo. Sad imamo staze na koje dolaze seici, predsednici i razna muda ali publika ne dolazi. Kad pogledas Ameri su trkanje ostavili na nekom koliko toliko spartanskom nivou i imaju publiku a ovi svetski sampionati se baziraju na harizmi jednog ili dva vozaca.

 

Od 90-tih u moto GP nema prekookenskih vozaca (izuzev Haydena i Stonera) u F1 Nemci i Britanci. Bojim se da ce to da oostane Evropski sampionat odnosno sampionati 4 Evropske nacije.

 

Kad su vec oterali duvanske sponzore trebali su da nateraju farmaceutske da udju sa lovom. Ovi naftasi, proizvodjaci sokova i IT-evci ocigledno nisu ni blizu spremni da podrze male timove. Mada kad realno pogledam Red Bull i Leopard su uzeli timove i postali svetski prvaci. Iz toga ja vidim koliko lovom moze da se uradi cak i kad nemas mocnog proizvodjaca iza sebe odnosno kad nisi fabricki tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Znam ja da je to sve biznis, uvijek je i bio..Ali tada je trkanje bilo u prvom planu, biznis (i tada veliki) je kružio oko trkanja..a danas imam osjećaj da je biznis u prvom planu a to što neko kruži po stazi je samo dobra reklama i nista više..Pa pogledajmo samo navalu tih nekih vozača koji ni u nižim serijama nisu bili pri vrhu, neki klinci od 18 godina, kao voze F1..ali dođe banka, petroindustrija iz njegove zemlje i hop..Za sponzore dobro, a za F1 mislim da skaču sami sebi u stomak..kad ostaneš bez publike, tada ni sponzori te neće htjeti..

 

@Milky

I nisam ja ljut što je on  Vetela u ovoj situaciji izje.o, mada mislim da je Vetel konkretno sada u pravu, i u pravo je za ono što je rekao preko radija, zajebi više političku korektnost i sterilnost..mene je samo iznerviralo ponašanje malog debilka i letargičnost sudija, znači tu odmah ide isticanje plave zastave, ili naređenje timu da mu kaže da ga pusti..ako ne idemo crna zastava i ćao zdravo..A Lauda, Sena, Pike, Hant, Mensel, kasnije Hakinen,Šumi, pa Kubica..mislim da su drugi svijet..Tačnije možemo i odabrati godinu kad je F1 umrla a to je 2009 kad je Brawn GP i Baton osvojili, ovi ostali kružili nešto po stazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

 

Kad su vec oterali duvanske sponzore trebali su da nateraju farmaceutske da udju sa lovom. Ovi naftasi, proizvodjaci sokova i IT-evci ocigledno nisu ni blizu spremni da podrze male timove.

Kladionice, oni bi mogli da daju neku kintu...

Mada, rado bih vratio duvandžije i alkohol, farmacija je mnogo veće zlo. Hiljadu puta.

Naravno, mislim na gp sponzore. U f1 mogu kako hoće, to je odavno mrtav sport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

 

Kad su vec oterali duvanske sponzore trebali su da nateraju farmaceutske da udju sa lovom. Ovi naftasi, proizvodjaci sokova i IT-evci ocigledno nisu ni blizu spremni da podrze male timove.

Kladionice, oni bi mogli da daju neku kintu...

Mada, rado bih vratio duvandžije i alkohol, farmacija je mnogo veće zlo. Hiljadu puta.

Naravno, mislim na gp sponzore. U f1 mogu kako hoće, to je odavno mrtav sport.

Slazem se u potpunosti sa tobom po pitanju pogleda koliko zlo je farmaceutska industrija u odnosu na duvansku. Njih sam naveo kao primer naj pokvarenijeg poslovnog sveta sa manje morala od narko dilera a ne od duvanskih industrija ali i zaradjuju vise od narko dilera i duvandzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

A što će njima reklama :D ..A pošto su jači od svake vlade, ko će ih natjerati, usloviti da sponzorišu nekoga..Jedinu farmako reklamu što mogu da se sjetim je na dresovima FK Bazel je švajcarski  "Novartis" ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja