Jump to content

Moto Zajednica

Prerada kardanskog prenosa?

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Zdravo ljudi.

 

Da li je moguce da se prepravi agregat koji ima kardanski prenos, na lanac i lancanike.

Ukratko da objasnim:

Hteo bih da ubacim agregat od yamahe virago 535 na viraga 250.

Da li je to moguce da se odradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Video sam svojevremeno BMW R25 koji ima pogon preko lanca i lancanika,bio je nesto kastomizovan,kao neki coper cini mi se.Znam samo da sigurno nije imao kardan vec lanac i lancanike,ostalo nista ne mogu da ti pomognerm kako je bilo reseno,davno je to bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kod R25 su odvojeno mašina i menjač. Kod Viraga je sve u istom kućištu, pa je i složenija bilo kakava prepravka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Ili ovako nesto

 

Nema ovakav izlaz ja mislim, vec je osovina na nazad...

 

ovo je motor od viraga 535,znaci da moze da se odradi i ovako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Ovo sto je Nikola535 postavio ovo brate pije vodu i vise nego sto treba.Posto bih prosirivao zadnju viljusku ne bih morao lanac da se izmesta tj da bude iz 2 dela.Hvala na postovima.Ako iko zna kako je ovo odradjeno neka da neku informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Skini mali poklopac koji stoji na ovom mestu,nisam rasturao pa nisam siguran kako i sta ide,verujem da nije problem da se odradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Da da, ukapirao sam kako je ovo izvedeno, tj. vidim na kom delu je lancanik.Mozda bi trebala neka osovina da se odradi i nabudzi na tom mestu sa sve lancanikom.Ipak bi ovo bilo dobro resenje samo da nije mnogo komplikovano, pa i ako jste sta ce da se radi drugo preko zime!...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Druze,samo ubacivanje nekog agregata na drugi ram je komplikovano a ti imas agregat sa kardanom koji treba da se prebaci na lanac.Naravno nije neizvodljivo ali nece bas ici samo od sebe,moras da se naoruzas strpljenjem i savetujem ti da pre pocetka radova sve lepo stavis na papir i podvuces,da vidis gde si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pričam napamet jer me mrzi da tražim manual za 535 ali na motorima sa kardanom koje sam gledao ispod poklopca se nalazi par konusnih zupčanika koje treba izvaditi i verovatno ležaj u poklopcu ili ispod njega. Trebao bi da napraviš drugi poklopac sa rupom, mestom za ležaj ako je tu i semeringom, treba ti ožljebljena osovina sa unutrašnjim nutom koji nailazi na osovinu menjača i spoljašnjim za lančanik i način da se ta osovina fiksira (to može biti problem ako je umesto centralnog šrafa matica ili osigurač) kao i lančanik na njemu (tu možeš pustiti mašti na volju pa čak i zavariti neki lančanik iz prodavnice delova za poljoprivredne mašine). I treba ti poklopac za zadnji izlaz kardanskog vratila, da ne curi ulje. Ako ide posebno hipoidno ulje u primarne zupčanike pa već postoji semering prema ostatku mašine taj deo možeš i da izostaviš samo treba zatvoren ležaj. Pa sad preračunaj, treba ti neko ko ima čime da napravi žljebove a ostalo može bilo koji strugar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

mnogo ti je isplativije da prodaš 250 i kupiš 535,toliko su sada povoljni da je glupo ulagati u prepravke.vozio sam 535,uživanje i za vožnju i za održavanje.jedino ako hoćeš lanac zbog šire gume onda se igraj,samo onda bar stavi debeluuuu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Коштаће те ово брале к'о Светог Петра кајгана...

 

Ceo projekat sa zavrsnicom, znaci postavljen motor za sezonu ce kostati 2500 e.

Znam da za te pare ima da se kupi odlican motor, ali ni jedan choper mi se ne svidja tako da cu da za te pare dobijem bas ono o cemu mastam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Cak i da uspes to odraditi, mislim da je ram 250-ice nesto manji pa ce dolaziti do zamora materijala i pucanja.

A za 2500e mozes kupiti Hondu Shadow.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Cak i da uspes to odraditi, mislim da je ram 250-ice nesto manji pa ce dolaziti do zamora materijala i pucanja.

A za 2500e mozes kupiti Hondu Shadow.

 

Druze po tvom misljenju jel ovaj ram ima zamor materijala zbog ovog agregata?

Nemoj da shvatis pogresno samo pitam da cujem tvoje misljenje pa mozda i izvucem savet.

Evo linka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Cak i da uspes to odraditi, mislim da je ram 250-ice nesto manji pa ce dolaziti do zamora materijala i pucanja.

A za 2500e mozes kupiti Hondu Shadow.

 

Druze po tvom misljenju jel ovaj ram ima zamor materijala zbog ovog agregata?

Nemoj da shvatis pogresno samo pitam da cujem tvoje misljenje pa mozda i izvucem savet.

Evo linka.

Prvi problem je sto na 535 ramu, motor "visi" pricvrscen srafovima, a na 250-ici je pricvrscen dole na postolju.ODma racunaj da moras praviti neke nosace za agregat.

Zatim tu je problem kako resiti izduve, fuzastere itd.

Fuzasteri na 250 su udaljeniji od 535.

Drugi problem su tezina i gabariti 535-ice,(ram je predvidjen za 125/250ccm a ne za veci, znaci vec ga naprezes u startu) zatim tu je pitanje kardana, sto znaci da ces morati seci ram i dodatno ga budziti, a mozda cak i oslabiti.

Mnogo para za karabudz a realno za te pare (2500e)mozes kupiti Virago 535 ili Hondu Shadow 600.

 

Ali ako zelis bas iskusno misljenje, idi na ovaj forum posvecen iskljucivo Viragu.

Svojevremeno dok sam posedovao isti, citao sam slicne price kao i tvoja - pokusaj ubacivanja 535 na 250-icu ali svi su odustali od toga.

http://viragotechforum.com/

 

Mada moj savet ti je da prodas 250-icu, kupis za 2500 Hondu Shadow, i potrosis jos 200-300e za modifikacije po svom ukusu.

A do tada neka te inspirise ova prelepa slika 535-ice :

http://p1.bikepics.com/2008/06/08/bikepics-1314609-full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Evo ovako da vam odam tajnu!!!..:)

Motor ce biti modifikovan tako sto cu iskoristiti ram od regal raptora.Provereno znam da moze da stane ovaj agregat na taj ram.

Za kardan sam pitao samo zato sto virago ima vazdusno hladjenje i to mi najvise odgovara zbog mesta u ramu.A motor ce da izgledati 80% ovako samo nece da bude crven vec crno beli.

Evo video klipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

E sad,posto se bavim poslovima postavljenih pitanja,cu da se umesam malo.Mnogo GLUPOSTI sam ovde procitao poput: slab je ram,drzaci smetaju/ne smetaju,halala-halala...Resio si nesto sto hoces da odradis,pa prema tome prvo uzmes ram u koje hoces da ubacis agregat pa krecemo.Nadji coveka ko ce ti pomoci u resavanjima detalja od izmisljenja do ostvarivanja a ne kao sto su ti tu neki dotukli iskustvima.Ubaci agregat,prepravi drzace i posle predji na prenos.Ako mozes,nadji neki gotov reduktor kao sto se videlo na slici,trazi,preturaj po otpadima (za kustomizere je pravi izvor blaga) ili ako nemere,e onda napravi.Je mnogo teze ali sa malo matematike i pomoc nekog inzinjera ce ti dobro doci,a posle kod strugara.Debelo zaobidji ljude koje ti savetuju da je to komplikovano,neizvodljivo jer ce ti oni samo usporavati i oni neznaju za tu ljubav sto se zove "CHOPPER",i svi ti ljudi voze kruzere koje moze da ima i pero i stevo,a ti ces imati kraljevsku kategoriju motora.Sve ovo zvuci jednostavno kao savet,ali ja sam tu skolu prosao i znam te cake.Da sam i ja slusao takve ljude,sad bi se vozao na nekom kruzeru a umesto toga imam chopper-a nsu pretis-a sa 2 cilindara i od 350 kubika koje je jedan jedini na svetu (95% rucni rad).A sa radovima samo NAPRED !!! Jos da dodam da bi ti jednostavnije bilo ako si mislio nesto poput motora sa slike da napravis da ostavis gornji deo rama u koje ulazi prednja vila i deo koje drzi zadnju vilu,naravno ako hoces "soft-tail" jer za "hard-tail" ti netreba,i u ovom slucaju imas otvorene opcije za bilo sta,a i jednostavnije je (pisem iz iskustva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

E sad,posto se bavim poslovima postavljenih pitanja,cu da se umesam malo.Mnogo GLUPOSTI sam ovde procitao poput: slab je ram,drzaci smetaju/ne smetaju,halala-halala...

Ove "gluposti" se odnose na Viragov ram od 125/250ccm, (jer sam predpostavljao da misli na Viraga 250) koji se pokazao neprakticnim za nosenje 535 agregata.Te iste "gluposti" su HC fanovi Viraga pokusavali i odustali.Ako su oni (medju kojima ima raznih majstora) odustali, ne treba se praviti pametan i terati inat po svaku cenu(sto je vidim ovde uslovljeno pravilo).Nekada treba prihvatiti cinjenicu da ima pametnijih ljudi od nas koji mozda rade isto sto i ti pa i bolje.

Molim te prvo pogledaj po tom forumu za promenu pre pisanja da su to gluposti.

A onda isto pitanje postavi na Hrvatski Virago forum pa da cujes i tamo sta ce da kazu.

E kada to odradis onda PONOVO idi na Yamaha Owner club i PONOVO postavi isto pitanje.

Sve se svodi na isto : Ram ne odgovara, slab je i isplativije je napraviti potpuno novi.

O Raptoru ne mogu nista da kazem jer ne znam ama bas nista o njemu, ali Virago poznajem u dusu.

Moguc je i drveni sporet ali ga ne prave. <_<

 

 

@ Marko85

Imanjace, zelim ti svu srecu u sklapanju, ali i dalje mislim da bi bilo bolje da kupis veci motor pa ga za mnogo manje para prepravis po svom ukusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

imam chopper-a nsu pretis-a sa 2 cilindara i od 350 kubika koje je jedan jedini na svetu (95% rucni rad)

Druze daj neku sliku motor,obozavam takve projekte.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Bice slika moje prerade sigurno.Otvoricu novu temu i obavesticu vas unapred.Imam neke finansijske probleme sa prokletim fakultetom opet.Ali nadam se da ce biti nesto od mog posla.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja