Jump to content

Moto Zajednica

Argentina Paragvaj Bolivija Cile

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova

Ove godine bih organizovao put u Juznu Ameriku, oktobra / novembra. Ako ima zainteresovanih.. Minimum 4 putnika, max 5. Plan postoji, put bi trajao mesec dana , kilometraza od 5500 do 7000 km. po dogovoru. Ja bih organizovao transport motora do Buenos Airesa i nazad, na terenu dnevne etape, prenociste,obroke .. Sve info na info@gedeonalpha.com ili 061 173 86 15

 

post-24372-0-38572700-1337894040_thumb.jpg

post-24372-0-15482300-1337894094_thumb.jpg

post-24372-0-52585600-1337894255_thumb.jpg

Promenio član sohc
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li bi moglo nesto opsirnije? Neka gruba ruta? Onako gruba procena troskova? itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Da li bi moglo nesto opsirnije? Neka gruba ruta? Onako gruba procena troskova? itd

 

Pratim i postavljam takodje isto pitanje pitanje? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Veoma sam zainteresovan. Treba li se za informacije direktnose obratiti u najavina datu adresu, ili će to biti na ovim stranicama. Interesuje me organizacija, maršruta i predviđeni okvirni troškovi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Juzna amerika mi je jedna od "must see" destinacija. Ovo putovanje veoma prihvatljivo zvuci, i da nisam vec isplanirao ovogodisnje putovanje, ovo bi veoma doslo u obzir. Mozda nekom narednom prilikom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Da li bi moglo nesto opsirnije? Neka gruba ruta? Onako gruba procena troskova? itd

 

Postoji dve, odnosno tri varijante rute. To je stvar naseg dogovora i i mozemo se opredeliti i tamo. Uslov za prvu, najslozeniju varijantu, je da izvadimo vize za Paragvaj i Boliviju. Ja sam to radio i moze se obaviti za dan , max dva u B. Airesu. Svakako treba provesti 4 do 6 ndana u B.Airesu zbog preuzimanja motora sa carine. Prva varijanta je start iz B. Airesa prema Iguacu vodopadima na tromedji Arg. Bra. Parag. Zatim Asunsion gl. grad Paragvaja, potom na severozapad ceo paragvaj i ulazak u Boliviju. Zatim Sukre , tu vec idemo na vece nadmorske visine, Sukre Ororo Patakamaja i zatim pravac Chile najseverniji prelaz Tambo Kemado to je na teritoriji nacionalnog Luaka. Prelaz je na 4600 metara nadmorske visine. Zatim silazak na Pacificku obalu u Ariku. Od Arike kroz celu Atakamu oko 2000 km i prelazak preko Anda nazad u Argentinu na Mendozu . Iz Mendoze nazad za B. Aires.

Druge dve varijante su planirane ukoliko ne uzimamo vize. Takodje odlicna tura juzno od B. Airesa , juzni Chile , ostrvo Chiloe, severna Patagonija izlazak na Atlantik i povratak na sever u B. Aires.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Veoma sam zainteresovan. Treba li se za informacije direktnose obratiti u najavina datu adresu, ili će to biti na ovim stranicama. Interesuje me organizacija, maršruta i predviđeni okvirni troškovi. :zdravo:

Opis je u prethodnom odgovoru, pa cete videti grubo kakav je plan. Svakako je najprakticnije da se cujemo telefonom ili da mejlom posaljem sve detalje koji vas interesuju specificno. Troskovi zvise 70 % od troskova transpotra motocikala i sve sto to ukljucuje. Relativno je komplikovano poslati motore u Juznu Ameriku. Ja sada prikupljam ponude za transport motocikala i ocekujem da u narednih dve nedelje mogu znati koji troskove nas ocekuju. Motori ce putovati brodom iz Genove za B. Aires i prema tom planu plovidbe mi moramo planirati kupovinu avio karata. A to sve cemo znati na vreme. Svakao se moramo videti na jednom sastanku svih zainteresovanih, u mom klubu u Vrscu. Taj sastanak cu organizovati krajem juna. Obavesti cu vvas na vreme. Na tom sastanku cemo znati sve sto je potrebno. Naravno i detaljan plan kretanja za sve tri varijante. Mozemo cak da planiramo i prelazak najcuvenije slane pustinje na svetu,salar Uyuni u Boliviji. Svakako ce kalkulacija troskova biti bez avio karte. Ona ce obuhvatiti transport motora Srbija Argentina Srbija, trideset dana boravka, odnosno, prenocista i tri obroka dnevno. Takodje je bitno dali cemo imati 5 putnika, ukljucujuci i mene ili 6. Naravno ako nas ima 6 onda je pojedinacno ucesce manje. Bicemo u kontaktu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Da li bi moglo nesto opsirnije? Neka gruba ruta? Onako gruba procena troskova? itd

 

Pratim i postavljam takodje isto pitanje pitanje? 0takoje.gif

 

Ovde se moze videti deo pripreme motora za slanje. Ovo je iz 2009. motori su putovali u Peru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Juzna amerika mi je jedna od "must see" destinacija. Ovo putovanje veoma prihvatljivo zvuci, i da nisam vec isplanirao ovogodisnje putovanje, ovo bi veoma doslo u obzir. Mozda nekom narednom prilikom. :takoje:

 

Ako nemamo popunjenu ekipu za oktobar , planiramo april.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam bio u Boliviji ( ne motorom), prelepa zemlja za ovako nesto. Koliko god da kosta sigurno vredi svaku paru, ko moze da priusti ne treba da propusti ovakvu priliku. Smestaj i hrana i gorivo u ovim zemljama je relativno jeftino, naskupje su sigurno avionske karte i transport motora. Ja sam u Boliviji jeo samo u dobrim restoranima u centru Santa kruza i tamo je rucak bio oko 5 US dolara, a u manjim gradovima oko 3 dolara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Juzna amerika mi je jedna od "must see" destinacija. Ovo putovanje veoma prihvatljivo zvuci, i da nisam vec isplanirao ovogodisnje putovanje, ovo bi veoma doslo u obzir. Mozda nekom narednom prilikom. :takoje:

 

Ako nemamo popunjenu ekipu za oktobar , planiramo april.

 

Nisam posebno napomenuo, a trebao sam, put kroz Paraguay od Asunsiona do mesta Boybe u Boliviji je cuveni Trans Chaco road. 70 km sevrno od mesta Filadelfija zavrsava se asfaltni put i dalje je zemljani put kroz relativno nenaseljenu oblast Gran Chaco , kroz netaknutnu prirodu sa izuzetno bogatom florom i faunom. Oblast Gran Chaco ima povrsinu od 640 000 kvadratnih km. i druga je po bogatstvu biljnog i zivotinjskog diversiteta odmah posle amazona.Duzina te deonice zemljanog puta je oko 300 km. Gran Chaco zahvata delove severne Argentine, skoro dve trecine Paragvaja, juznu Boliviju i zapadni Brazil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Da li bi moglo nesto opsirnije? Neka gruba ruta? Onako gruba procena troskova? itd

 

Postoji dve, odnosno tri varijante rute. To je stvar naseg dogovora i i mozemo se opredeliti i tamo. Uslov za prvu, najslozeniju varijantu, je da izvadimo vize za Paragvaj i Boliviju. Ja sam to radio i moze se obaviti za dan , max dva u B. Airesu. Svakako treba provesti 4 do 6 ndana u B.Airesu zbog preuzimanja motora sa carine. Prva varijanta je start iz B. Airesa prema Iguacu vodopadima na tromedji Arg. Bra. Parag. Zatim Asunsion gl. grad Paragvaja, potom na severozapad ceo paragvaj i ulazak u Boliviju. Zatim Sukre , tu vec idemo na vece nadmorske visine, Sukre Ororo Patakamaja i zatim pravac Chile najseverniji prelaz Tambo Kemado to je na teritoriji nacionalnog Luaka. Prelaz je na 4600 metara nadmorske visine. Zatim silazak na Pacificku obalu u Ariku. Od Arike kroz celu Atakamu oko 2000 km i prelazak preko Anda nazad u Argentinu na Mendozu . Iz Mendoze nazad za B. Aires.

Druge dve varijante su planirane ukoliko ne uzimamo vize. Takodje odlicna tura juzno od B. Airesa , juzni Chile , ostrvo Chiloe, severna Patagonija izlazak na Atlantik i povratak na sever u B. Aires.

JUzna tura je potpuno drugacija od one , kratko opisane gore, i sa potpuno drugacijim prirodnim karakteristikama. Osnovna razlika je u kvalitetu puteva. Juzna tura se vozi po dobrim asfaltnim putevima i ima samo dva relativno brza prelaska preko Anda sa najvecom nadmorskom visinom do 3500m. Severna tura 4800m. Ostrvo Chiloe je

vrlo interesantno mesto, prakticno mikro svet za sebe. Takodje na najjuznijoj tacki ostrva zavrsava se famozni krak Panamerikane br.5 koji npr. prolazi kroz Vankuver i Mexiko siti...Odatle dva puta nedeljno polaze brodovi za kontinentalni Cile. Kada se sidje sa broda , voznja na sever do mesta Bariloche u Argentini , spada medju najlepse moto ture severne patagonije.
Prelaz cele Argentine popreko i dolazak na obalu Atlantika je poseban dozivljaj. Ukupna kilometraza je nesto ispod 6000km.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Nadam se da se pokretac nece naljutiti jer vidim da sve interesuje budzet

Evo kako to izgleda otprilike po podacima sa interneta:

 

Avio karta Beograd-Buenos Aires-Beograd u oktobru oko 1500 EUR http://www.avionske-karte.me/index.php?action=vFlights&flights[0][origin]=BEG&flights[0][destination]=BUE&flights[0][departureDate]=2012-10-01&returnTicket=on&flights[1][origin]=BUE&flights[1][destination]=BEG&flights[1][departureDate]=2012-11-01&travelers[0]=ADT&dateVariants=exact&step=ChooseFromFour

 

Hotel moze da se nadje za 50 eura po sobi http://www.booking.com/searchresults.sr.html?aid=333368;label=ar-2yrzDBPJApwHOXxAWbXTlwS8377998829;sid=493f8c8eb28ed27f577bd46be6bdb8f6;dcid=1;checkin_monthday=4;checkin_year_month=2012-10;checkout_monthday=5;checkout_year_month=2012-10;class_interval=1;dest_id=-979186;dest_type=city;inac=0;redirected_from_city=0;redirected_from_landmark=0;review_score_group=empty;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;src=country;ss=Buenos%20Ajres%2C%20Argentina;ss_all=0;ssb=empty;radius=1;;pr_cur_code=RSD;pr=0,5900;track_ajax_filters=1

 

Gorivo je ispod 1 euro za litar pa za 6000 km sa potrosnjom oko 7 litara treba ocekivati trosak oko 600 EUR http://www.numbeo.com/gas-prices/city_result.jsp?country=Argentina&city=Buenos+Aires&displayCurrency=EUR

 

Mikulanac je spomenuo u jednoj temi da kontejner iz Kine kosta 2300 USD tako da pretpostavljam da ni ovaj transport za 5 motora nece biti manje, odnosno mislim da nece biti manje od 400 eura po motoru.

 

Ovo gore je oko 4.000 EUR, a sa hranom i picem i vizama ja bih planirao budzet od oko 5.000 eura (i 1.000 eura u carapi ;) za nepredvidjene situacije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Nadam se da se pokretac nece naljutiti jer vidim da sve interesuje budzet

Evo kako to izgleda otprilike po podacima sa interneta:

 

Avio karta Beograd-Buenos Aires-Beograd u oktobru oko 1500 EUR http://www.avionske-...Flights[0][origin]=BEG&flights[0][destination]=BUE&flights[0][departureDate]=2012-10-01&returnTicket=on&flights[1][origin]=BUE&flights[1][destination]=BEG&flights[1][departureDate]=2012-11-01&travelers[0]=ADT&dateVariants=exact&step=ChooseFromFour

 

Hotel moze da se nadje za 50 eura po sobi http://www.booking.c..._ajax_filters=1

 

Gorivo je ispod 1 euro za litar pa za 6000 km sa potrosnjom oko 7 litara treba ocekivati trosak oko 600 EUR http://www.numbeo.co...layCurrency=EUR

 

Mikulanac je spomenuo u jednoj temi da kontejner iz Kine kosta 2300 USD tako da pretpostavljam da ni ovaj transport za 5 motora nece biti manje, odnosno mislim da nece biti manje od 400 eura po motoru.

 

Ovo gore je oko 4.000 EUR, a sa hranom i picem i vizama ja bih planirao budzet od oko 5.000 eura (i 1.000 eura u carapi ;) za nepredvidjene situacije)

 

Tomice hvala na prvoj estimaciji troskova.

Za tako dalek put i drugi kontinent ocekivana cifra.

Jeste puno sto kaze Mile, ali tako mu dodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Sto se tice vremena putovanja,predpostavljam da je to zbo toga sto je tada na juznoj polulopti prolece leto,ili ima i jos nekih razloga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Nadam se da se pokretac nece naljutiti jer vidim da sve interesuje budzet

Evo kako to izgleda otprilike po podacima sa interneta:

 

Avio karta Beograd-Buenos Aires-Beograd u oktobru oko 1500 EUR http://www.avionske-...Flights[0][origin]=BEG&flights[0][destination]=BUE&flights[0][departureDate]=2012-10-01&returnTicket=on&flights[1][origin]=BUE&flights[1][destination]=BEG&flights[1][departureDate]=2012-11-01&travelers[0]=ADT&dateVariants=exact&step=ChooseFromFour

 

Hotel moze da se nadje za 50 eura po sobi http://www.booking.c..._ajax_filters=1

 

Gorivo je ispod 1 euro za litar pa za 6000 km sa potrosnjom oko 7 litara treba ocekivati trosak oko 600 EUR http://www.numbeo.co...layCurrency=EUR

 

Mikulanac je spomenuo u jednoj temi da kontejner iz Kine kosta 2300 USD tako da pretpostavljam da ni ovaj transport za 5 motora nece biti manje, odnosno mislim da nece biti manje od 400 eura po motoru.

 

Ovo gore je oko 4.000 EUR, a sa hranom i picem i vizama ja bih planirao budzet od oko 5.000 eura (i 1.000 eura u carapi ;) za nepredvidjene situacije)

Dobra je kalkulacija, ja jos uvek cekam ponude za transport motora iz Italije za B.Aires. Takodje trazim najpovoljniji prevoz motora do polazne luke i naravno sve to za povratak. Ima troskova koji ne ulaze u cenu kontejnerskog aranzmana a koje moramo znati. Takodje nije beznacajna cifra za preuzimanje i kastom kliring u B.Airesu. Tu informaciju takodje cekam. Ja sam npr. 2009. za preuzimanje dva motocikla na carini ( honda cb 400 i yama xt 600) u Limi platio 44o dolara. Zbog svega toga nisam smeo da stavljam konacan iznos, ali svakako cu organizovati sastanak , sto sam vec spomenuo, za zainteresovane, krajem juna ili u nedelju 1. jula u nasem klubu u Vrscu. To ce biti prilika da se vidimo , upoznamo sa svim detaljima i do tada cu imati koliko je god moguce preciznu kalkulaciju troskova. Hvala ti svakako na pomoci, na osnovu podataka koje imam do sada , tvoja kalkulacija je vrlo realna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja