Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

pozdrav za sve

da li neko mozda zna gde mogu da kupim sondu za merenje nivoa goriva u rezervoaru za hondu varadero 1000 2002 godiste sa karburatorima mk 02 model

hvala unapred i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K 1200 S

pozz...VARADERCI :zdravo:O D SKORO VOZIM 1000 204 I PREZADOVOLJAN SAM...IMATE LI PREPORUKU ZA MAJSTORA I KOJE GUME PREPORUCUJETE KAO NAJPOSTOKANIJE STO SE TICE PEGLANJA PO KRIVINAMA....POZZZ I HVALA !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Od samog početka vozim ove, nisu loše (za moje iskustvo i potrebe), meni jako prijaju, izdrže između 15 i 20 K.

 

 

BRIDGESTONE BW501 (Battle Wing) 110/80 R 19 59H Front

BRIDGESTONE BW502 (Battle Wing) 150/70 R 17 69H Rear

 

p-35863-2.jpg

 

 

 

http://www.biker247.com/news/4757.asp

http://www.motorrado.../371404?seite=9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

NarodeeeEEeeEEeeeee! Varaderisti dugo se nisam javljao, posao me stisnuo znaci da nije moguce...

 

Evo proslo je vec neko vreme otkako sam presao sa Varadera 1000 na GS Adventure 1200 pa cu cisto ovaj drugi po redu post posvetiti jos malo poredjenju ova dva motocikla.

 

10410538_638468876244613_6710483810488825046_n.jpg

 

Evo jos par komentara iz mog nekog ugla:

 

-Potrosnja ako se sve sabere i oduzme znaci i grad i otvoren put znaci mesovito, veoma slicna Varaderu, znaci nikakva bitnija razlika.

 

-Sada kada sam stavio njegov originalni vizir, zastita od vetra je dosta bolja, a u poredjenju sa Varaderom, moram priznati opet bolja!

 

-Velika mana, cena opreme za ovaj motocikl, uzeo sam originalni vizir i repni kofer...i...i...i...PRESELO MI JE!

 

-Definitivno veca povoznost od Varadera.

 

-Polozaj vozaca je ipak malo bolji na Varaderu nego na Adventure.

 

-Cena malog servisa, daleko na strani Varadera, za ime Bozije ovde imam da menjam TRI vrste ulja!

 

-Uradio sam test spustio ga na travu i krenuo da ga podignem, u principu isto ide kao i sa Varaderom...

 

-Kocenje je daleko preciznije na Adventure nego na Varaderu.

 

Na Varaderu mi je max tura bila 7500 km, ove godine u septembru se i Adventure stavlja na test :moto3:

 

Eto toliko za sada, vreme ce pokazati svoje, veliki pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Jes da se ne meracim na nemca, ali me zanima sledece:

 

1. Kolika je to zanemarljiva razlika u potrosnji?

 

2. sta je povoznost?

 

3. tri vrste ulja???

 

4. na sta mislis pod preciznije kocenje?

 

pozdrav 1zdravo.gif

 

Zdravo bocco!

 

1. Pa ako uzmemo prosek 6.2 koliko ja smatram da mi je trosio Varadero, Adventure trosi oko 6. Nikakva bitna razlika da bih ti mogao reci sto se novca tice samo poredim ono sta pokazuje racunar na Varaderu i racunar na Adventure.

 

2.Povoznost. -Adventure pri 20 km/h oborim kao iz p**ke, pola ulice se okrene za tobom da vidi sta se desava xDD ciklistika mu je zaista vredna para!

 

3. Motorno ulje, ulje menjaca, ulje kardana.

 

4. Odziv na kocenje MOMENTALAN, nakon pomeranja rucice bukvalno za milimetar!

 

eto nadam se da je to to. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Da, da kocnice kontrolise racunar! E sada tu ima jedna mana, bar ono sto sam cuo da to ume da im otkaze i kocnica bukvalno "propadne" tj. koci sa nekih 30% (pu pu daleko bilo) nisam imao iskustva sa time, ali ljudi pisu da ako se dogodi, treba ugasiti motor, ponovo startovati uz drukanje prednje kocnice. i problem resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Da, da kocnice kontrolise racunar! E sada tu ima jedna mana, bar ono sto sam cuo da to ume da im otkaze i kocnica bukvalno "propadne" tj. koci sa nekih 30% (pu pu daleko bilo) nisam imao iskustva sa time, ali ljudi pisu da ako se dogodi, treba ugasiti motor, ponovo startovati uz drukanje prednje kocnice. i problem resen.

 

Molim ???

Da li je ovo istina, i to kod renimiranog BMW-a ?!

 

Ne mogu da zamislim da mi u nekom presudnom trenutku odkaže kočnica.

I još da stanem, gasim i drukam, ma daj... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda Transalp xl600 V

Pozdrav Varaderci :) moj prvi ozbiljniji motor sa 14 godina je bio honda mtx 125R, posle njega cb 500 pa sad (poslednjih 5 godina) transalp 600, kao sto vidite veliki sam ljubitelj Hondinih motora i do sada nikad problema nisam imao, a o izdrzljivosti da ne pricam... provlacili su se tu i R1 i bantit, ali nije mi to bilo to... jednostavno enduro je enduro. E sad... planiram naravno veci enduro i u opticaju su mi Vstrom 1000 mozda i 650 i varadero 1000... poprilicno sam izbirljiv covek. Koje su mane v stroma i varadera i koje su im prednosti u odnosu jednog prema drugog i na sta obavezno obratiti paznju pri kupovini? unapred zahvalan na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Da, da kocnice kontrolise racunar! E sada tu ima jedna mana, bar ono sto sam cuo da to ume da im otkaze i kocnica bukvalno "propadne" tj. koci sa nekih 30% (pu pu daleko bilo) nisam imao iskustva sa time, ali ljudi pisu da ako se dogodi, treba ugasiti motor, ponovo startovati uz drukanje prednje kocnice. i problem resen.

 

Molim ???

Da li je ovo istina, i to kod renimiranog BMW-a ?!

 

Ne mogu da zamislim da mi u nekom presudnom trenutku odkaže kočnica.

I još da stanem, gasim i drukam, ma daj... :)

 

ja nemam pojma da li je istina ili je samo pokusaj da se tom motoru prikaci sto vise mana to bolje!

 

Zaistra ne znam, samo kazem sta sam procitao... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Da, da kocnice kontrolise racunar! E sada tu ima jedna mana, bar ono sto sam cuo da to ume da im otkaze i kocnica bukvalno "propadne" tj. koci sa nekih 30% (pu pu daleko bilo) nisam imao iskustva sa time, ali ljudi pisu da ako se dogodi, treba ugasiti motor, ponovo startovati uz drukanje prednje kocnice. i problem resen.

 

da, čuo sam za to....čak onda dobiješ kupon za banju za smirenje živaca od BMW fabrike zbog pretrpljenog straha.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kakve su to nebuloze, pa zar stvarno neko može da pomisli da bi motor (ili automobil) nemačke proizvodnje mogao da prestane da koči zbog otkaza elektronike? Jednostavno pogledajte kočnice, to je najnormalnija hidraulika.

 

@Joca_GS

 

Misliš li na mali servis u ovlašćenom servisu ili kod kuće? Pitanje se odnosi na oba motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Kakve su to nebuloze, pa zar stvarno neko može da pomisli da bi motor (ili automobil) nemačke proizvodnje mogao da prestane da koči zbog otkaza elektronike? Jednostavno pogledajte kočnice, to je najnormalnija hidraulika.

 

@Joca_GS

 

Misliš li na mali servis u ovlašćenom servisu ili kod kuće? Pitanje se odnosi na oba motora.

 

Da, da u servisu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da je to najvećim delom zbog distributera. Ovde (u .de) su cene približno iste jer u stvari najveći deo odvlači rad, a rad svakog servisera isto košta. Ne znam još koliko košta servis motora, ali recimo demontaža 4 gume, nabacivanje novih i balansiranje, 100€.

 

Edit: Joco, pogledao sam o ovom problemu što si rekao. To je power assist na kočnicama, ali njegov defekt se uredno prijavljuje paljenjem lampice, a kočnice ostaju, s time da mora jače da se stisne. Ovaj lik tvrdi da se to može lako srediti:

 

http://www.ridearound.net/maintenance/bmw-r1200gs-brake-warning/

 

The mostly likely time for this to occur is during or after off-roading when dirt and grit can become lodged in the switches.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nego da se vratimo na temu Varadero. Imate li i vi utisak da ga ima manje u Evropi nego Stroma? Čudi me da nije više zastupljen obzirom da je jedini nedostatak, koliko sam ja čuo, potrošnja na starim modelima (sa karburatorima). Da li je Strom zaista bolji ili o čemu se radi (jeftiniji)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K 1200 S

Što se mene tiče, Zvonko u Boleču.

A za gume, Metzeler Tourance Next. Brutalna je guma :takoje:

 

Pozdrav :zdravo:

Shonsi

 

hvala puno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K 1200 S

Od samog početka vozim ove, nisu loše (za moje iskustvo i potrebe), meni jako prijaju, izdrže između 15 i 20 K.

 

 

BRIDGESTONE BW501 (Battle Wing) 110/80 R 19 59H Front

BRIDGESTONE BW502 (Battle Wing) 150/70 R 17 69H Rear

 

p-35863-2.jpg

 

 

 

http://www.biker247.com/news/4757.asp

http://www.motorrado.../371404?seite=9

hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja