Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Nego da se vratimo na temu Varadero. Imate li i vi utisak da ga ima manje u Evropi nego Stroma? Čudi me da nije više zastupljen obzirom da je jedini nedostatak, koliko sam ja čuo, potrošnja na starim modelima (sa karburatorima). Da li je Strom zaista bolji ili o čemu se radi (jeftiniji)?

 

Vstrom (650) trosi manje, ciklistika slicna Varaderu ako ne i bolja! Naravno uz sve to ide i jako povoljna cena. Iskreno meni dok sam vozio Varadera nije zapadao nesto za oko vstrom, sama velicina itd... nije mi se nesto svidjao, mada se opet vozi KAO LUD. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: bmw r1200gs triple black

Posedovao sam sva tri motora...Trenutno imam gs-a...Potpuno razliciti i neuporedivi...

Strom u svemu skroman ali ubedljivo najstedljiviji,najpristupacniji i jaaaaako pouzdan ...

Varadero ozbiljniji motor pravljen za duuuuuge ture bez odmora ali tezak kao lokomotiva,nema pokazatelj goriva,i bez obzira na godiste,moj je bio 2008-mo,zna dobro da potrosi kad se tera...

O BMW-u u poredjenju sa ova dva motora imao bih mnogo da kazem, ali....Ja sam varaderom, sa nas dvoje i stvarima ,prelazio 870 kilometara dnevno.... Sa BMW-om jedva 300 i raspadnem se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Upravo stigao sa putovanja Makedonija Albanija Crna Gora Bosna i nazad u Backu Palanku.Ja sa Varom ful natovaren Ducati Multistrada i FJR Jedino se ja nisam zalio na bolove u dupetu ili u ledjima.0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Upravo stigao sa putovanja Makedonija Albanija Crna Gora Bosna i nazad u Backu Palanku.Ja sa Varom ful natovaren Ducati Multistrada i FJR Jedino se ja nisam zalio na bolove u dupetu ili u ledjima.0takoje.gif

 

To je to! "Varadero power!" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Upravo stigao sa putovanja Makedonija Albanija Crna Gora Bosna i nazad u Backu Palanku.Ja sa Varom ful natovaren Ducati Multistrada i FJR Jedino se ja nisam zalio na bolove u dupetu ili u ledjima.

Ti si najbolje istrpio:):)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Varadero ozbiljniji motor pravljen za duuuuuge ture bez odmora ali tezak kao lokomotiva,nema pokazatelj goriva,i bez obzira na godiste,moj je bio 2008-mo,zna dobro da potrosi kad se tera...

 

Nema uopšte pokazivač goriva ili nema board kompjuter? Mislim da je board kompjuter super stvar za dugoprugaše. Ima li ih još koji putni enduro board osim BMW-a? Prvenstveno mislim na novog Stroma i Teneru.

 

Mislio sam da novije (injection) verzije Varadera manje troše, ali znači i one troše domaćinski?

 

Ja sam varaderom, sa nas dvoje i stvarima ,prelazio 870 kilometara dnevno.... Sa BMW-om jedva 300 i raspadnem se...

 

Da nije i zbog godina? Imaš li ESA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Meni je na autoputu pri konstantnoj brzini 150-160 full natovaren sa svim koferima 8 l.Mada mislim da je to prevelika brzina sa koferima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Prosle godine, ortak i ja potpuno natovareni, 3 puna kofera i cetri torbe na motoru, obojici prosek 7.2 litra, brzina do 150. Odusevljen sam bio potrosnjom!

 

PS. koferi, mislim da pise da je "SAFE" do 140 ili 160,i ako nismo neki ljubitelji brze voznje Dragan i ja smo tada bas probali (i ako ne znam gde nam je pamet bila) da vozimo Varadera koliko moze, ja sam svog gazio 220 a Dragan mi i dalje BEZI necete verovati!!!

 

-Sto mi je samo potvrdilo pricu da je vec vozio Varadera sa skalom brzinomera izmedju 220 i 0!!! znaci oko 240-250 km/h!

 

I ponovo me je Varadero odusevio svojom stabilnoscu na 220 km/h!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam FZ1 sa Maxiom vozio i 230 :D Ali dobro, nisam imao bočne kofere, a ja sam poprilično dobro zaklanjao ovaj jedan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: bmw r1200gs triple black

Acime..Varadero nema uopste pokazivac goriva...Ima opciju da, kada se upali rezerva proracunava koliko jos moze da predje sa onim sto je ostalo u rezervoaru...I to je negde oko sesdesetak kilometara...U aprilu sam bio varaderom u Istanbulu ful natovaren...Sve auto-put...Brzine na mestima i preko 200 ali prosecno 150-170(inace varadero pocinje da se ljuska na 180 kad ima sva tri kofera(ja imam traveler honda kofere)...Trosio oko 7,5...

BMW koji vozim je 2012-to a ja sam 77-mo,tako da mislim da nisu godine u pitanju...

Jednostavno je varadero udobniji motor...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Cenim tvoje misljenje mada je po meni veoma diskutabilno, ja sam npr. isto tako sisao sa Varadera i seo na BMW samo u mom slucaju Adventure i sve mi je ok. Nista nije udobniji od Varadera a ni Varadero od njega, ima jedino ta cinjenica da sam na Varaderu imao Bagster sediste a ovde fabricko. Opet iz mog ugla sto se udobnosti tice jednaki su... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Na auto putu nas dvoje, top case i bocni koferi , tank torba i brzina 160- 180km/h , potrosnja ispod 7l .

Desavalo mi se i da sam na motoru bez ikakvih kofera pri brzini od 150km/h potrosi 8l . Znaci kvalitet goriva je u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Karburator verzija, Podravska magistrala, nas dvoje sa bočnim koferima, tank torbom i torbom na top casu, potrošnja 5.9l sa HR gorivom.

Kod nas neće ispod 6.5l nekad i više!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Treba mi HITNO info , dje se u Beogradu mogu nastelovati karburatori na Varaderu , Moj drug koji je takodje clan nase sekte, vozi karburator model i sjutra krece za BG, . Kako ostaje samo dva dana treba mi broj telefona i adresa servisa ili majstora koji ovo dobro radi .

 

Hvala Vam 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Samo da se pohvalim kako cu da obnovim moju ljubimicu, Nuklearku...

 

Sve je pocelo tako sto mi je crkla pumpa za gorivo... u povratku sa zadnjeg putovanja smo imali jaku kisu, a izgleda da nisam dobro zatvorio pumpu za benzin kada sam menjao platine i pumpa je dobila vode. Posle par dana stajanja potpuno je korodirala i pregorela. Posle dosta razmisljanja, odlucio sam se za Facet pumpu koju sam platio 36.5 USD i narucio iz kalifornije. Ocekujem da ce mi stici za par nedelja.

 

A kad vec radimo to onda sam odluci da pretresem sve i odradim sva servisiranja koja su potrebna, ili ce biti potrebna u skorije vreme. Takodje cu se malo pozabaviti i estetikom. Tako da sam iz nemacke narucio sve ostalo sto ce se raditi a to su:

 

- Lanac i lancanici (Regina)

- Zadnji disk (Brembo)

- kocione plocice za sva tri diska (Saito)

- gumice za sve tri kocione celjusti (orig. Honda)

- kociona tecnost

- podizaci guvernale

- filter ulja

- 4 litre ulja

- razdelnik kapalice za scottoiler

- folije kojima cu odraditi estetski deo na plastikama umesto farbanja

 

Sa pumpom zajedno, ovo ce biti ulaganje od preko 500eur. Medjutim ako uzmem u obzir da sam za nesto manje od 4 godine na motoru radio samo zamenu ulja i filtera, kada se raspodeli na godisnje odrzavanje, ovo je sasvim dobro. Motor sam kupio sa lancem, lancanicima i kocionim plocicama koji su na motoru pre 60000km i sada su dosli do kraja. Racunam da posle svega ovoga sto cu uraditi, necu morati nista ozbiljno pipati na motoru bar 50-60000km opet. Motor ne nameravam da menjam narednih nekoliko godina posto je odlican za moje/nase potrebe, tako da mislim da je ovo ulaganje veoma dobra investicija i posto je vo investicija posle 4 godine i za naredne 4 godine, ovo je ulaganje koje se svodi na oko 60eur godisnje ne racunajuci ulje i filter ulja svake godine. Osim ovoga cu samo krajem sledece godine morati menjati gume.

 

Nuklearka je trenutno ogoljena, plastike se jedna po jedna ciste, sredjuju i spremaju za folije, a kako bude bilo slobodnog vremena polako ce se raditi i ostale stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Samo da se pohvalim kako cu da obnovim moju ljubimicu, Nuklearku...

 

hm,... i ja sam razmišljao o razdelniku kapalice za scottoiler. Negde sam čitao ili mi neko rekao, da razdelnik nema bitne uloge kod mazanja. Kod mene je i onako sve premastno, ma da sam ga podesio na skoro najmanje moguće. I opet je previše. Možda dupli više dolazi u obzir kod off rowda zbog prašine i vode. Prvi lanac menjan je ove godine posle 82 kilo km, verovao ili ne.

 

Obrati pažnju na lagere pozadi, ipak voziš damu manje više. Meni je crko, odražalo se je pucketanjem u pestu. Majstor je preventivno menjao sve, 3 otraga, 2 napred. Pomenuo je još lager u guvernalu, da će kad tad,...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Došlo vreme da menjam svoja moto vozila..pa ovaj motor mi je zasad najinteresantniji..

 

Čitao sam prvih desetak strana teme..listaću još..

 

Vidim da se mogu naći lepi primerci za oko 3 somića.. ali moj majstor kaže da bežim od karburatora.. a to po sadašnjim cenama to ne mogu da dobacim..

 

Vaša iskustva kažu da to baš i nije tako strašno.. ide zima pa ću imati vremena da skupim lovu ili nešto izmenjam od vozila koja imam :D

ST teram auto putem 150-160.. i tada bije 7 do 7,5.. tako da sve do 8 nije strašno.. veličina i težina nije problem..naviko sam.. jedino alu felne mi se ič ne sviđaju.. nemam nameru sa ovim motoram na Rtanj da se pentram..ali skretanja sa puta su uobičajna pojava :moto3:

 

 

p.s. menjam Dodge kombi za Varadera uz moju doplatu..

 

A može i mala tenera 660 :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Skretanja sa asfalta radim i ja sa sve 3 kofera i zenom pozadi... naravno nista ozbiljno, ali moze bez problema. Ako si sam na motoru moze i nesto osrednje od off-a bez problema sa mozda malo vise znoja

 

Sto se tice da li karb ili ubrizgavanje.. potpuno je isto... Potrosnja na modelima sa ubrizgavanjem je manja za oko 5-6 decilitara ali to nema veze sa karbovima vec sa sestom brzinom.

 

Meni je u normalnoj svakodnevnoj gradskoj voznji i u voznjama kada kombinujem autoput potprosnja oko 7 max, a na putovanjima gde idemo obicno u manjoj grupi i kada ne idemo autoputem uopste potrosnja oko 6 a max 6.5l. Imao sam slucajeva vise puta po evropi kada mi je potrosnja padala i na 5.8l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sve si to lepo objasnio još na početku teme.. :takoje:

 

I nema razloga da ne verujem.. mogu samo da predpostavim da posle puuno pređenih kilometara može i da guta i 10L.. ali sve se da rešiti i uštelovati.. razmišljam još i tražim moguće izvodljive kombinacije..

Očigledno da vare malo idu na popravke, pa odatle taj stav majstora mog ćelavog :jee:

 

Ovaj motor bih uzeo za duže ture..a za šumu nešto manje :moto3:

Bitan mi je položaj sedenja, udobnost i mogućnost silaska sa puta kad se ukaže potreba za tim..

Samo felne da izdrže moje ludorije :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja