Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Rešio sam da zamenim gume na svom bmwF650gs iz 2001,izabrao sam u finalni izbor MIŠELIN i BRIDŽSTON.

Potrebno je vaše iskustvo i savet vezano za ova dva proizvođača KOJI JE SE BOLJE POKAZAO i samim tim koje gume da kupim,

takođe sam u nedoumici vezano za unutrašnje gume (moj slučaj je da imam unutrašnje gume).

Dakle interesuje me postoji li mogučnost montiranja bez unutrašnjih guma i praktično da bude tubelez :zbunjen: .

Molim za pomoć....pozdrav.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Michelin sam imao na F 650 ST i nisu loše(odlične su za kišu i blato), ali su mi metzeler znatno duže trajale.Brigeston nisam nikad imao ali nisam čuo baš najlepše komentare na njihov račun.Nadam se da ćeš izabrati prave. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ja sam se posle dužeg rasmišljanja odlučio za HEIDENAU K-76, i toplo bih ti je preporučio. Pogledaj i na forumu imaš o ovim gumama. Ja sam stvarno zadovoljan i po kiši i po suvom. Jedino ih još nisam probao na off-u, ali na asfaltu su super. Pre njih sam imao michelin t-66.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ja sam se posle dužeg rasmišljanja odlučio za HEIDENAU K-76, i toplo bih ti je preporučio. Pogledaj i na forumu imaš o ovim gumama. Ja sam stvarno zadovoljan i po kiši i po suvom. Jedino ih još nisam probao na off-u, ali na asfaltu su super. Pre njih sam imao michelin t-66.

 

I ja preporučujem Heidenau K76 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Čija je to guma?Iz koje zemlje dolazi? :zdravo:

 

Nemacka fabrika, a uvoznik iz Backe Palanke. Nemogu se setiti ime prodavnice, ali sam primetio na sajtu da su dosta jeftinije od ovih sto ostali nude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

boki.64 user_popup.png

Postavljeno 24 March 2012 - 17:16 PM

 

Celu proslu sezonu i evo jos uvek se vozim na Conti Trail Attack, to ti je odlicna putna guma za TA. Bez obzira sta pricaju o Contiju, ja nemam reci zamerke. Tada su imali samo dimenziju 120/90-17.

I ja trenutno pravim izbor za hitnu zamenu guma. Izbor sam sveo na Anake 2, ili Haidenau K-76.

Prošle godine sam montirao Conti Trail Attack i te su gume (nakon par meseci i nekoliko hiljada pređenih kilometara) počele bukvalno da se raspadaju!?

Moje lično iskustvo sa ovim gumama (uz fotografije) možete da pročitate ovde: http://forum.bjbiker...__fromsearch__1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

I ja imam isto iskustvo sa conti trail attack.One su odlične sa brzu vožnju,leže u krivinama bez pogovora,kao da si zalepljen na put.Ali su mi posle 6.000km bile bukvalno za bacanje.Ako imaš F 650 GS tebi je potrebna guma koja će da pređe dosta a ne guma koja ima karakteristike gume za stazu.Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8266 postova

 

I ja trenutno pravim izbor za hitnu zamenu guma. Izbor sam sveo na Anake 2, ili Haidenau K-76.

 

U tom izboru, moja preporuka ti je Anake 2. Ova druga je jednostavno preklizava guma (makar za moj ukus). Ne znam doduše kakve cene imaš za jednu i drugu varijantu, što je isto faktor (znam da je Anake u Čepinu dosta povoljan)...

 

Inače, ja vozim Conti trial attack. Uzeo sam je čak znajući za tvoje iskustvo, na osnovu velikog motorrad testa (jeste, ja sam od onih koji veruju u komercijalne testove, ipak ;)) i želje za promenom (poderao 3 seta metz tourance exp pre toga).

 

Moja iskustva su (Conti trail attack), posle oko 8000km:

 

1) Najbolja guma koju sam ja vozio po suvom. Izuzetno precizna, drži FENOMENALNO u oštrijoj vožnji. Bukvalno kao da te neko odozdo pridržava u krivini

 

2) Na kiši dovoljno dobra. Značajno ipak slabija od MEtz tourance EXP (koji je jednostavno SJA-JAN!!! po kiši). Imam preko 2500km po kiši sa COntijem i velikim hladnoćama i zaista je dovoljno dobra. Pri čemu ta vožnje ne mora da bude penzionerska.

 

3) Guma se sporije greje, čega treba biti svestan! Stavio sam ih početkom decembra i u decembru sam vozio dosta i u minusu. U tim okolnostima moguće je da se uopšte ne zagreje i na deonicama od po 100km :lol:. I u normalnim okolnostima se sporije greje. Kako znam? Imam RDC (kontrola pritiska) i vrlo lako i lepo znam kada mi je guma zagrejana ;)

 

4) Jako duboka šara - čak 8mm! Upravo suprotno koleginom iskustvo odozgo, ja očekujem da ladno izvuče 15k u mom slučaju. Ono, ja sam i EXP vozio po 17K;))), ali to posle 10K zaista nije za preporuku.

 

5) Ja nemam wobling na prednjem točku, o kome se toliko priča kod ovih guma. Jeste, predja je iz Koreje, a zadnja GER ;) (kažu po forumima, tad 'oće da drma :lol:). Wobling i dalje ne postoji. Bukvalno ni minimalan (ni bez ruku, ni inače).

 

Eto, to je moje lično iskustvo.

 

Imajući u vidu i da je guma jedna od najjeftinijih za set, da je u top plasmanu svih turing testova na maxi enduro motorima i da je lako dostupna (šalju kurirom iz NS), iz mog ličnog ugla - zaslužuje svaku preporuku. I to kažem potpuno svestan i drugačijih iskustava!

 

Pa sad - ko kako voli ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... Ova druga je jednostavno preklizava guma (makar za moj ukus). ...

 

Imaš iskustva sa tom gumom ili to pišeš onako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8266 postova

... Ova druga je jednostavno preklizava guma (makar za moj ukus). ...

 

Imaš iskustva sa tom gumom ili to pišeš onako ?

 

Nikada ne pišem onako (a i ne prodajem tu gumu ;)). Naravno, lepo sam gore napisao - za moj ukus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Nikada ne pišem onako (a i ne prodajem tu gumu ;)). Naravno, lepo sam gore napisao - za moj ukus...

 

Da, ja prodajem Heidenau i to se zna, a to i ne krijem.

 

Imao si Heidenau na svom motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8266 postova

 

Imao si Heidenau na svom motoru ?

 

Naravno da ne. Prosto, to nije, bez ljutnje, guma za mene. Što ne znači da je nisam uzeo u obzir, probao (a i gledao dodatno iz prve ruke neke situacije) i da nemam lični osećaj o istoj, zar ne?

 

Nije mi bila ideja da se prepirem, niti da ti kvarim posao. Mišljenje je dato iz mog ugla i to je sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ni moja namera nije da se prepirem, ovo je forum, ja samo pitam da li ...

 

Iz situacija koje sam ja video, ako bih tako ocenjivao gume kako si ti naveo da si gledao, mogao bih reći da ni jedna ne valja.

 

Do vozača je, a manje do guma. A između vozača i guma postoji još i ogibljenje i ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Severian pokazaću ti moju zadnju posle tačno 6850km.Nećeš moći da veruješ druže,sva je ispucala.Prednja je ostala dobra i nema niti jedne pukotine na sebi.Prenosim svoja iskustva,a kao što sam napisao to je guma sa kojom sam bio najsigurniji u krivinama,BMW leži kao na šinama.Pozdrav i nadam se skorom vidjenju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@ severian

Apsolutno se slažem sa onim što si napisao o ovoj gumi po pitanju "ponašanja" u različitim uslovima. Potpuno je isto bilo i kod mene prvih nekoliko meseci i nekoliko hiljada pređenih kilometara. I onda je sve krenulo "naopako". Prvo su se pojavile pukotine na zadnjoj, a zatim i na prednjoj gumi. "Držanje" gume je neuporedivo lošije i na suvom, a posebno na mokrom asfaltu. Na mokrom "gasom" rukujem kao da vozim mašinu od 200ks. I kočenje i ubrzavanje je problematično. Ponovo naglašavam da je ovo posebno izraženo kod zadnje gume.

Uostalom gume su mi još na motoru, pa ćeš moći možeš da vidiš (i probaš) kako to izgleda kada se budemo sreli sledećeg vikenda (Kulina).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8266 postova

Žile... narvno, verujem ti 100% (ako je neko dokumentovao problem, to si ti - čak si i fotke kačio i to nije normalna guma).

 

MIslim da prosto nisi imao sreće, a na to se nadovezao trapav odnos prodavca i za tebe je ta guma "mrtva"... Skroz razumem. I inače je najbolja guma ona u koju imaš najviše poverenja (pošto velik većina prevazilazi mogućnosti velike većine vozača).

 

Izneo sam svoje mišljnje, jer smatram da ovu sjajnu, a dostupnu (u svakom smislu) gumu na ovom forumu počinje da bije neopravdano baš loš glas, a to je šteta - jeftina je i odlična u vožnji... Pa rekoh, da iznesem svoje iskustvo (jer znaš da ljudi kada je sve ok uglavnom nikada ništa ne pišu, već samo kada imaju problem i onda se stekne pogrešan opšti utisak).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja