Jump to content

Moto Zajednica

Enduro gume

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Zapocinjem ovu temu zato sto mi je potrebna pomoc oko izbora guma!Vozim V strom 650 na njemu su do sada bile fabricke gume koje Suzuki preporučuje bridgestone i to za prednju tip TW101J a za zadnju TW152F! Motor je kupljen nov i ovo mu je prva promena guma presao je sa ovim setom malo vise od 28000 km. Ja vozim lagano tako da to opravdava ovoliku kolometrazu! Od cega 30% sa dva coveka na njemu i to ful natovaren!Na putu se pokazala kao dobra i trajna, na offu joj fali bolji grip lako se pune sare i dosta kliza zadnja se vrti u prazno a sa prednjom se boris da ne prokliza u stranu.U dilemi sam koje gume da kupim!!!!!!!Kao i vecina nas 98% voznje provodim na asfaltu ali imam cesto zelju da sidjem sa asfalta!Voleo bi da nadjem gumu koja ca podjednako dobro drzati na asfaltu kao bridgestone gume, a da pri tom mogu provozati bez problema razlicite terene naravno u skladu sa mogucnostima motora nista spektakularno!Voleo bi da ovde postavimo temu koja ce nam svima pomoci da dodjemo do pravih iskustava pomocu kojih cemo moci da izaberemo PRAVU GUMU ZA SEBE!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Uzimajući u obzir cenu i kvalitet i popust koji ne znam da li još važi.

Moj izbor za put. Ovo sam ja montorao ial još nemam utiske imaju 0 km biće za par dana.Plaćene nešto preko 15000 dinara na popustu za te pare nema bolje sigurno.Po informacijama koje sam ja pribavio 95% put 5% off.Trebalo bi da pređu na mom motoru 20000 uz normalnu vožnju.

http://shop.motobox....od&productId=12

 

70%put 30% off o ovome sam razmišljao bile su i jevtinije ali pošto sav off koji vozim nije van nekog puta makar i zemljanog nisam ih uzeo manje kilometara pređu

http://shop.motobox....rod&productId=7

 

Može i nešto samo za put

http://shop.motobox....od&productId=15

 

ili za van puta

http://shop.motobox....rod&productId=8

 

Evo malo testova ne doduše enduro guma al su bitni proizvođači tu

 

 

PS inače naš kolega Darkman nije baš nešto zadovoljan tim faričkim gumama.Tako da je tu jako mnogo subjektivnog osećaja.Svaka nova će biti bolja od one stare potrošene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja sam sa motorom dobio dunlop trailmax i brate, nikad neću menjati tu gumu osim ako ne budem kupovao drugačiji tip gume. gume drže odlično, mekane su, nikad ne proklizavaju. ne znam šta bih više očekivao. moguće je da se troše malo brže jer su mekane ali bože moj..

 

1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Uzimajući u obzir cenu i kvalitet i popust koji ne znam da li još važi.

Moj izbor za put. Ovo sam ja montorao ial još nemam utiske imaju 0 km biće za par dana.Plaćene nešto preko 15000 dinara na popustu za te pare nema bolje sigurno.Po informacijama koje sam ja pribavio 95% put 5% off.Trebalo bi da pređu na mom motoru 20000 uz normalnu vožnju.

http://shop.motobox....od&productId=12

 

70%put 30% off o ovome sam razmišljao bile su i jevtinije ali pošto sav off koji vozim nije van nekog puta makar i zemljanog nisam ih uzeo manje kilometara pređu

http://shop.motobox....rod&productId=7

 

Može i nešto samo za put

http://shop.motobox....od&productId=15

 

ili za van puta

http://shop.motobox....rod&productId=8

 

Evo malo testova ne doduše enduro guma al su bitni proizvođači tu

 

 

PS inače naš kolega Darkman nije baš nešto zadovoljan tim faričkim gumama.Tako da je tu jako mnogo subjektivnog osećaja.Svaka nova će biti bolja od one stare potrošene.

 

Obrati pažnju na taj komplet !

Brzinski indexi nisu odgovarajući, malo su ispali tuta mute (motobox) pa mudro trgovački čutali, moj drugar uzeo za svoj F800GS taj komplet i nije bio lenj nego je proverio i ustanovio da nisu uparene po karakteristikama.

Pa je posle morao da doplati za prednju gumu neke novce (ne sećam se koliko) da bi one bile u paru.

 

 

Ja na mom motorčetu imam Anakee II, za sad sam prezadovoljan :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Za moju Apriliu je dobar index ona je i malo lakša i sporija od stroma i tvog BMW ,al moguće je treba gledati index u svakom slučaju.

Evo i sa indexima svaka dimenzija drukčije za stroma 110-19 i 150-17 dobar

 

 

 

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/motorcycle/themes/motorcycletires/enduro/overview_enduro_en.html

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

U skaldu sa navedenim, mislim da je Anakee najbolji izbor. Da te zanima malo manje off, predlog bi bio drugaciji.

 

Poslusaj coveka, vozi Stroma dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Po testu nemackog Motorrada naj enduro guma je ContiTrail attac za test svi culi!

 

Cuo sam dosta prica da trese i da ne moze da se balansira pa me interesuju ta iskustva?!

 

Nasao sam neke kontinentalove oznake za speed index ali nisu mi jasane

sto vidite iz prilozenog evo linka pa da ga protumacimo

 

http://www.conti-onl...dsymbol_en.html

 

Evo nekih korisnih linkova koji ce nam pomoci sa oznakama guma!

 

http://www.webbikewo...s/tire-data.htm

 

http://forum.shadetr....php?topic=12.0

 

 

Speed index na obe gume treba da je isti?!

Sta se desava sa indexom opterecenja?

 

Sve gume koje smo nabrojali dobro drze i na suvom i na mokrom asfaltu.

Ako se vozi off sve su dobre po suvom vremenu (naravno nista ekstremno/nije mi bas prijatno kada mi stromic padne) ali treba nam neka koja ce malo bolje drzati kada je podloga vlazna!

 

Ima li kakvih iskustava sa Continental TKC 80 i ContiEscape, kako se ponasa na asfaltu, kakav je u krivini, trajnost itd?

TKC80_2.jpgContiEscape.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

TKC 80 je off road guma koja po asfaltu odlično drži, al kad kiša padne nek ti je bog na pomoći.

Trajnost, oko 5000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

ja sam sa motorom dobio dunlop trailmax i brate, nikad neću menjati tu gumu osim ako ne budem kupovao drugačiji tip gume. gume drže odlično, mekane su, nikad ne proklizavaju. ne znam šta bih više očekivao. moguće je da se troše malo brže jer su mekane ali bože moj..

 

1.jpg

 

Dobra guma za asvalt,presao sam sa njom oko 17k,a za off je go k..

Tkc..mislim da nije za Stroma,i za to sto tebi treba.

Za kompromis koji ti zelis,preporucio bih ti http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52349-gume-za-enduro-motore-haidenau-k60-odmila-ih-zovemo-ajdesad/ ,a proveri dal ima dimenzija za prednji tocak.Okvirna cena oko 150e,trajnost 15-20k km

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Cuo sam dosta prica da trese i da ne moze da se balansira pa me interesuju ta iskustva?!

 

 

Dobro si cuo. Ja sam bio te srece, ali ima i dosta zadovoljnih korisnika. Mada, u principu, taj glas bije i jos neke Continental gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja sam sa motorom dobio dunlop trailmax i brate, nikad neću menjati tu gumu osim ako ne budem kupovao drugačiji tip gume. gume drže odlično, mekane su, nikad ne proklizavaju. ne znam šta bih više očekivao. moguće je da se troše malo brže jer su mekane ali bože moj..

 

1.jpg

 

Dobra guma za asvalt,presao sam sa njom oko 17k,a za off je go k..

Tkc..mislim da nije za Stroma,i za to sto tebi treba.

Za kompromis koji ti zelis,preporucio bih ti http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52349-gume-za-enduro-motore-haidenau-k60-odmila-ih-zovemo-ajdesad/ ,a proveri dal ima dimenzija za prednji tocak.Okvirna cena oko 150e,trajnost 15-20k km

 

pošto je strom jedna ljuta off road mašina... :stabre:

 

u pravu si, i meni je nešto gubila grip kada sam vozio oko 100tke preko Deliblatske peščare... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

ja sam sa motorom dobio dunlop trailmax i brate, nikad neću menjati tu gumu osim ako ne budem kupovao drugačiji tip gume. gume drže odlično, mekane su, nikad ne proklizavaju. ne znam šta bih više očekivao. moguće je da se troše malo brže jer su mekane ali bože moj..

 

1.jpg

 

Dobra guma za asvalt,presao sam sa njom oko 17k,a za off je go k..

Tkc..mislim da nije za Stroma,i za to sto tebi treba.

Za kompromis koji ti zelis,preporucio bih ti http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52349-gume-za-enduro-motore-haidenau-k60-odmila-ih-zovemo-ajdesad/ ,a proveri dal ima dimenzija za prednji tocak.Okvirna cena oko 150e,trajnost 15-20k km

 

pošto je strom jedna ljuta off road mašina... :stabre:

 

u pravu si, i meni je nešto gubila grip kada sam vozio oko 100tke preko Deliblatske peščare... :jee:

Ako stavis gume za off neces gubiti grip preko pescare ni sa 160..do 200 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Za mene jako interesantna tema. Sledece gume koje kupujem moraju biti sposobne i za off. Samo me 2 stvari interesuju kod ovakvih guma.

 

1.Da li sa gumama poput tkc80, mitas e10, Popsijeve hajdesad, moze da se vozi normalnom brzinom kroz krivine ili ne?

2.Koliko km ce ove gume da traju ako vozim 90% na asfaltu i 10% off-a? Podaci o predjenoj km se MNOGO razlikuju na raznim forumima. Idu od 4000km pa sve do 20000km.

 

 

PS: Da ne objasnjavam sta ce mi takve gume ako ce samo 10% da bude off road.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Za mene jako interesantna tema. Sledece gume koje kupujem moraju biti sposobne i za off. Samo me 2 stvari interesuju kod ovakvih guma.

 

1.Da li sa gumama poput tkc80, mitas e10, Popsijeve hajdesad, moze da se vozi normalnom brzinom kroz krivine ili ne?

2.Koliko km ce ove gume da traju ako vozim 90% na asfaltu i 10% off-a? Podaci o predjenoj km se MNOGO razlikuju na raznim forumima. Idu od 4000km pa sve do 20000km.

 

 

PS: Da ne objasnjavam sta ce mi takve gume ako ce samo 10% da bude off road.

 

Kroz krivine ide sve to normalno manje vishe ...

 

Sto se tice potrosnje guma, zavisi dosta od stila voznje ..

 

Nemoj mesati Haidenau i tkc80 .. Recimo da su K60 - enduro gume a TKC80 - hard enduro ... Haidenau moze da izgura mozda i 15-20 soma ..

Gume kao sto su tkc80, mitas e09/10, karoo, t63, mt21 i slicne, mozda mogu da izguraju 6-7k plafon ...

 

Obzirom na tvoje potrebe mozda zaista treba da jurish neku enduro varijantu klase k60 ili Mitas e07, Pirelli MT60, Micheline Sirac, Metzeler enduro 3 sahara itd ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Prednja mi je michelin sirac i ja sam skroz zadovoljan iako sam citao dosta lose stvari o njoj. Presao sam s njom preko 10000km i plus je bila na motoru kad sam ga kupio. Moj problem je sto cu dosta vremena provoditi sledeceg leta u vikendici do koje je poslednjih 100m bas veliki uspon zemljanim putem. Zemlja uopste nije ugazena zato sto tu ne idu nikakva kola pa se plasim da kad pada kisa i napravi se blato necu moci da isteram motor do vikendice, a meni se motor ne ostavlja u planini toliko daleko. Tamo planiram da napravm krajem leta neku voznju ali bicete obavesteni vec.

 

Ako mozes posalji mi na pp koliko si platio tvoju zadnju gumu (video sam u temi AT vs ST) i gde si je uzeo. Jos bolje ako imas i neki kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

 

Ima li kakvih iskustava sa Continental TKC 80 i ContiEscape, kako se ponasa na asfaltu, kakav je u krivini, trajnost itd?

 

 

Sto se tice performansi Continentalove TKC 80,

 

-Perfektna je za Off, cupa iz svake situacije, index brzine joj 180 km/h (provereno) :zvizduk: .

 

-Ono sto nevalja je upravo to sto je neko pomenuo, asfalt + kiša. Nedao bog nikom :care: . Posle par hiljada na Dunlop TrailMaxu, naviko sam da motor stoji kao zalepljen na put, i kada sam stavio TKC80 desilo se ono sto nisam znao..

Kolovoz je bio mokar, krivina.. Guma je naravno izgubila prijanjanje i krenula na stranu. Udario sam kontru on me katapiltira na drugu stranu opet levo desno i jedva ga smirio.. Od tad, ja vise ne ulecem tim gumama u krivine. A i mnogo se trose na asfaltu, sto jes jes. za nekih 2500-3000km skinulo se 4 od 8mm koliko je imala kad sam je kupio (polovna).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja sam imala Dunlop Trailmax i uopshte nisam zadovoljna gumama...na suvom su ok, ali chim se pojavi kisha meni su te gume klizale.

Trenutno imam Metzeler Sahara, ali za moj ukus su previshe off road i zbog toga mi ne odgovaraju (ne volim off), preshle su mozda 5000km plafon i jedva chekam da ih skinem i prodam nekom kome stvarno trebaju.

Sad u februaru cu uzeti Michelin Anakee 2 sa kojom i od ranije imam samo dobra iskustva, guma koja mi je i na suvom i na mokrom asfaltu drzala grip i s kojom sam uvek mogla da oborim motor koliko god sam zelela.

 

Jedva chekam da ih montiram!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Napravio sam neki spisak guma koje su najcesci izbor za nase motore.

 

Modeli za asfalt

 

Michelin Anakee 2

Metzeler Tourance EXP

Continental Trail attac

Continental ContiEscape

Dunlop Trail Max

Bridgeston Trail Wing

Pirelli Scorpion trail

 

I modeli koje mozemo manje vise uspesno da koristimo i na putu i van njega

 

Heidenau K60 Scout

Michelin Sirac

Metzeler Sahara

Continental TKC 80

Pirelli MT 60

 

Napravicu anketu da vidimo koja se najvise koristi od ovih guma.

Ako neko ima jos neki model da doda na listu nista ne bi pokvario !

Naravno ne moramo staviti sve gume sa ovog sveta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Za mene jako interesantna tema. Sledece gume koje kupujem moraju biti sposobne i za off. Samo me 2 stvari interesuju kod ovakvih guma.

 

1.Da li sa gumama poput tkc80, mitas e10, Popsijeve hajdesad, moze da se vozi normalnom brzinom kroz krivine ili ne?

2.Koliko km ce ove gume da traju ako vozim 90% na asfaltu i 10% off-a? Podaci o predjenoj km se MNOGO razlikuju na raznim forumima. Idu od 4000km pa sve do 20000km.

 

 

PS: Da ne objasnjavam sta ce mi takve gume ako ce samo 10% da bude off road.

 

Ako misliš da uzimaš 90-10 onda definitivno Mišelin Anakee II je po mnogima the best, a ako želiš 50-50 i da traje 20.000 i da drži na asfaltu moj glas ide za AjdeSada

 

K60Scout.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Brale, turi ajdesad..nes se zajebati.. odlican kompromisi izmedju asfalta 50% i Kepojebina ostatak :moto3:

 

Picis skoro 200 a onda odes u planine.. i drzi u svim rezimima.. nije bas za led..ali..

 

 

ovi sto padaju su imali slip gume :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za mene jako interesantna tema. Sledece gume koje kupujem moraju biti sposobne i za off. Samo me 2 stvari interesuju kod ovakvih guma.

 

1.Da li sa gumama poput tkc80, mitas e10, Popsijeve hajdesad, moze da se vozi normalnom brzinom kroz krivine ili ne?

2.Koliko km ce ove gume da traju ako vozim 90% na asfaltu i 10% off-a? Podaci o predjenoj km se MNOGO razlikuju na raznim forumima. Idu od 4000km pa sve do 20000km.

 

 

PS: Da ne objasnjavam sta ce mi takve gume ako ce samo 10% da bude off road.

 

Ako misliš da uzimaš 90-10 onda definitivno Mišelin Anakee II je po mnogima the best, a ako želiš 50-50 i da traje 20.000 i da drži na asfaltu moj glas ide za AjdeSada

 

K60Scout.JPG

 

Ako je ova guma 50/50 ja sam Paja Patak :) Jedine dve gume 50/50 za koje ja znam su Continental TKC80 i Michelin T63

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ako je ova guma 50/50 ja sam Paja Patak :) Jedine dve gume 50/50 za koje ja znam su Continental TKC80 i Michelin T63

 

Dragi Pajo (:nanana:) kada sam rekao 50/50 mislio sam kako na mogućnost vožnje na offroadu tako i pristojne kilometraže na asfaltu. Naravno da T63 i TKC80 drže ko mutave na asfaltu al zato traju fenomenalnih 6-8.000km na našim težim motorima što definitivno ne mož da ih drži u kategoriji 50-50 nego 20-80 (20asfalt-80 offroad)

 

al sam ti rekao :nanana: :nanana: :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Da sutra kupujem gume uzeo bih heidenau. Posle dosta sati citanja po netu i iskustva korisnika ipak je to prava guma za mene. Plus je i cena ok u odnosu na ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja