Jump to content

Moto Zajednica

Kacige u Louis-u, sta odabrati?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Malo konkretnije, koju od ove dve kacige bi pre odabrali i zasto? Uvex ili Shark?

 

Obe kacige su kostale 370E u redovnoj prodaji. Shark je na popustu 220E, a Uvex 200E.

 

Uvex mi je poznatija marka i zato mi uliva vece poverenje, laksa je od Sharka-a (Uvex 1200g vs Shark 1500g) i dizajn Uvex opcije mi je privlacniji, ali nema vizir za sunce. Posto mislim da je vizir za sunce jako prakticna i korisna stvar i kako ocekujem da se necu vozati nikad duze od 3h-4h, bio bih skloniji odabrati Shark. Odrekao bih se tezine i privlacnijeg dizajna u korist vizira za sunce. Je l' ovo ima smisla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne, mislio sam na tvoj post

 

Sa Zeljkampom se bas ne bih slozio, Airoh je ispod Skorpiona

 

Isto Uvex kacige ne vrede koliko kostaju, Shark je puno bolja firma bar meni(ja imam njihovu kompozitnu za turing i bas sam zadovoljan super je kaciga)

Scorpion nije zastupljen toliko u Evropi ali su super kacige, bar kao moja EXO750 pumpica je super stvar

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ne, mislio sam na tvoj post

 

Onda si verovatno mislio na citat od "zli"... Moj spisak je abecedni i po tom spisku bi Shubert i Shoei bili ispod Pro Biker-a i MTR-a sto sigurno nije slucaj.

 

 

Isto Uvex kacige ne vrede koliko kostaju, Shark je puno bolja firma bar meni(ja imam njihovu kompozitnu za turing i bas sam zadovoljan super je kaciga)

Scorpion nije zastupljen toliko u Evropi ali su super kacige, bar kao moja EXO750 pumpica je super stvar

 

Hvala, korisne informacije za Shark i Scorpion 0takoje.gif!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Sad ti se pruza prilika da u Novom Sadu probas Shoei i Schubert, otvorio se moto land pa vidi da li to uopste odgovara tvom obliku glave ,dzabe ti i cena i popust ako ne lezi lepo na tvojoj glavi :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Sad ti se pruza prilika da u Novom Sadu probas Shoei i Schubert, otvorio se moto land...

 

Je l' znas adresu? Bio na sajtu, ne mogu da nadjem NS adresu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E ako se u nekoj varijanti odlucis za Schubert nijako nemoj da je uzimas bez da probas. Ovo verovatno vazi za sve kacige alu ja ti kazem za Schubert je meni ova kaciga u "M" velicini(za obim 58 cm) nikako nije legla. Nekako mi je palila usi previse. Dok mi je Marushin te velicine super(mada sam ga kupio "na slepo"). U principu,kao sto ti ljudi rekose,razleti se malo po radnjama moto opreme i probaj,probaj,probaj....neces zazaliti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Kupi trokompozitnu koja ti je najudobnija. Po meni proizvođač nije bitan ako su materijali kvalitetni. Može biti i najskuplja i najkvalitetnija i najlepša, ali ako je neudobna biće ti samo mučenje sa njom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne druze, mislio sam na

U kom rangu su Airoh, Caberg, ProBIker i MTR?

Bas tim redom i idu

 

Kad ti malo vise kaciga prodje kroz ruke shvatices u cemu je razlika, mada opet svako ima drugaciju percepciju

Mog brata na primer nervira to sto kod Nolan kaciga mozes da vidis stiropor cak i kod skupljih modela, naprosto nema postave na temenu

Ostale finese su kvalitet postave, pozicioniranje kajisa i kako su uradjene kopce, debljina vizira(Sark kacige su tu kod nekih modela najbolje) rad mehanizma kacige, lakoca menjanja vizira, guma za dihtovanje vizira(neverovatno koja je razlika tu) ventilacija i rad otvora za nju, oblik i kvalitet nose guard-a, podbradak kakav je smeta li pri stavljanju kacige i vrsi li funkciju(mada ga mnoge kacige nemaju, obicno niza klasa i racing) okovratnik itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni licno nije od presudnog znacaja za odabir kacige to da li doticna ima integrisani vizir za sunce ili ne. Moze da ima ali i ne mora.

 

Sto se mene licno tice,najvaznija stavka je da ti kaciga lepo legne i da bude udobna. Ako te negde pritiska ili zulja,dzaba ce ti biti svi viziri i to sto je laka,bezbedna,tiha,lepa,turbo,brza...itd...itd... Sto bi rekao jedan kolega "ponekad jedva cekam da stanem,da skinem kacigu i da se derem" . Mislim da ta recenica najboljee opisuje stanje kada te nesto zulja ispod kacige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Niko jos nije komentarisao vizir za sunce... Ja mislim da je to praktican i korstan detalj. Kakva su iskustva???

za voznju od kafica do kafica nije potrebno, tu je cak i kaciga visak. :moto3:

za voznju van grada svakako potreba, sfatices to kad uhvatis sebe kako vozis

jednom rukom pola sata, a drugom izigravas suncobran.

daklem ako si u mogucnosti, zasto ne uzeti.

i jos jedno, za vikend ide u 20C, a ti jos biraj kacigu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

E pa drugari sve procitah i naleteh na dosta korisnih savet...hvala Malopre sam naleteo na oglas na netu lik prodaje kacigu flip-up iz Louis-a bas onu koju sam video u katalogu za ovu godinu!U pitanju je MTR materijal je ABS i mislim jasno mi je "koliko para toliko muzike"nisam nesto u fazonu da prodjem sto jeftinije pogotovu sto motor vozim od prosle godine,posto nemam neko veliko iskustvo odustao sam od nekih tura van Srbijane pa reko valjace za voznje koje planiram!Jasno mi je da se ne moze porediti sa navedenim markama o kojima ste pricali ali interesuje me vase misljenje o istoj koristilo bi mi!!!

 

 

 

Unapred hvala,Sasha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Kaciga glavu čuva. Ja se ne bih igrao i kupovao MTR kacigu. Ako je samo cena u pitanju, onda se slažem jer je bolje imati i takvu nego nikakvu na glavi.

Tvoja glava, tvoja briga - još jednom razmisli. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Uzao Airoh isto flip-up odlicna kacigica teska 1,4kg napravljena od termoplasta!nije locikava,hvala na savetima ali i ja sam vec isto vece odustao od te kupovine mada gledajuci po forumu ljudi su generalno zadovoljni ali dobro mislim da barem na tome ne treba stedeti nema pravila ali opet jbg...ko ce ga znati 0stabre.gif

 

pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Uzao Airoh isto flip-up odlicna kacigica teska 1,4kg napravljena od termoplasta!nije locikava,hvala na savetima ali i ja sam vec isto vece odustao od te kupovine mada gledajuci po forumu ljudi su generalno zadovoljni ali dobro mislim da barem na tome ne treba stedeti nema pravila ali opet jbg...ko ce ga znati 0stabre.gif

 

pozdrav1zdravo.gif

 

Gde si kupio? Koliko si platio? Koji model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Sad ti se pruza prilika da u Novom Sadu probas Shoei i Schubert, otvorio se moto land pa vidi da li to uopste odgovara tvom obliku glave ,dzabe ti i cena i popust ako ne lezi lepo na tvojoj glavi :moto3:

 

Sam si napisao da si vec imao Shoei. Bolju kacigu od te neces imati, tako da ti je to moja preporuka! Braincap ni slucajno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Sam si napisao da si vec imao Shoei. Bolju kacigu od te neces imati, tako da ti je to moja preporuka! Braincap ni slucajno!!!

 

Bilo je to 1992. Tad je to imalo smisla. Danas ima sve vise kompanija koje daju dobar kvalitet, a znacajno su povoljnije od A robnih marki. U mojoj industriji, neki bezimeni daju cak i bolji kvalitet za manje para, samo zato sto se bore za svoje mesto. Ko zna, i kupuje bez-imeno a kvalitetno prolazi daleko bolji od onih koji imaju tvrd stav. Da li je tako i kod kaciga ne znam. Zato se i raspitujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Juce bio u Stuttgart-u, idem da vidim gde je Louis - ima li kakva kaciga, cekirao online lokaciju uzeo metro i stigoh 1h pred zatvaranje, jedan od onih giga shopova, ima svasta, elem, probao sam brda kaciga, bio sam pre toga u Berlinu 2 puta u par radnji i probao skoro sve kacige koje imaju, ja sam trazio Modular neku ali sam probavao i full face half face, sve zivo, cenu nisam gledao, i onda sam skapirao da imam jako specificnu glavu (mozda i ne moze da se razbije - ne treba mi kaciga:)) i da ce biti jako tesko da nadjem kacigu koja mi savrseno odgovara tako da nemoj slucajno da kupuje se kaciga bez da se prethodna proba i to sve sa 15min testom na glavi.

Od svih tih kaciga ushi mi otpadose, a jedva par njih je bilo OK..

Nasao sam jednu Nolan dobra ali mala, a ne prave preko XL, znaci da verovatno nikad necu moci nijednu Nolan kacigu da uzmem :)

Trazio sam flip up, belu, ventilacija za usta i gore, sun vizor, sve u jednoj :)

Na kraju sam zavrsio srecan sa potrosenih samo 80e i belom proBiker (XL ali je kalup malo veci) kacigom, taman da uzmem belu sa "sharom" 100e, lik kaze, ali ti oces belu?

Ja reko pa ova je bela ne razumem? On kao cek cek i donosi skroz belu bez sivih linija 80e, ja reko sive linije 20e? On kao da :) Uzeh ovu od 80 i reko uzecu marker za 1e i eto linija, jbt linije 20e ae pali :)

Kaciga je ok, malkice sam je doradio tako da sada SAVRSENO fituje mojoj glavi a to je najbitnije!

Ima sun visor, Flip je i kad se otvori stvarno stoji cvrsto moze da se vozi otvorena bez bojazni da ce na rupu da padne otvoreni deo na pola puta i da pokrije oci i slicno.

Sve testove prolazi, prst gore, prst ipo od brade, sun vizir savrseno pada do nosa skoro, upredanje cupanje svlacenje itd, perfect fit!

Pola h na glavi sam je drzao i ne smeta mi uopste, ne pravi pritisak/glavobolju.

Ako nekom trebaju slike mogu da stavim nije problem.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Juce bio u Stuttgart-u, idem da vidim gde je Louis - ima li kakva kaciga, cekirao online lokaciju uzeo metro i stigoh 1h pred zatvaranje, jedan od onih giga shopova, ima svasta, elem, probao sam brda kaciga, bio sam pre toga u Berlinu 2 puta u par radnji i probao skoro sve kacige koje imaju, ja sam trazio Modular neku ali sam probavao i full face half face, sve zivo, cenu nisam gledao, i onda sam skapirao da imam jako specificnu glavu (mozda i ne moze da se razbije - ne treba mi kaciga:)) i da ce biti jako tesko da nadjem kacigu koja mi savrseno odgovara tako da nemoj slucajno da kupuje se kaciga bez da se prethodna proba i to sve sa 15min testom na glavi.

Od svih tih kaciga ushi mi otpadose, a jedva par njih je bilo OK..

Nasao sam jednu Nolan dobra ali mala, a ne prave preko XL, znaci da verovatno nikad necu moci nijednu Nolan kacigu da uzmem :)

Trazio sam flip up, belu, ventilacija za usta i gore, sun vizor, sve u jednoj :)

Na kraju sam zavrsio srecan sa potrosenih samo 80e i belom proBiker (XL ali je kalup malo veci) kacigom, taman da uzmem belu sa "sharom" 100e, lik kaze, ali ti oces belu?

Ja reko pa ova je bela ne razumem? On kao cek cek i donosi skroz belu bez sivih linija 80e, ja reko sive linije 20e? On kao da :) Uzeh ovu od 80 i reko uzecu marker za 1e i eto linija, jbt linije 20e ae pali :)

Kaciga je ok, malkice sam je doradio tako da sada SAVRSENO fituje mojoj glavi a to je najbitnije!

Ima sun visor, Flip je i kad se otvori stvarno stoji cvrsto moze da se vozi otvorena bez bojazni da ce na rupu da padne otvoreni deo na pola puta i da pokrije oci i slicno.

Sve testove prolazi, prst gore, prst ipo od brade, sun vizir savrseno pada do nosa skoro, upredanje cupanje svlacenje itd, perfect fit!

Pola h na glavi sam je drzao i ne smeta mi uopste, ne pravi pritisak/glavobolju.

Ako nekom trebaju slike mogu da stavim nije problem.

 

Poz.

 

Koji model? Je l' ima u Louis On-Line prodavnici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

 

Bilo je to 1992. Tad je to imalo smisla. Danas ima sve vise kompanija koje daju dobar kvalitet, a znacajno su povoljnije od A robnih marki. U mojoj industriji, neki bezimeni daju cak i bolji kvalitet za manje para, samo zato sto se bore za svoje mesto. Ko zna, i kupuje bez-imeno a kvalitetno prolazi daleko bolji od onih koji imaju tvrd stav. Da li je tako i kod kaciga ne znam. Zato se i raspitujem.

 

 

Pa jeste, i to moze da se desi. Ono sto ti kaciga renomiranog proizvodjaca (obicno) garantuje jeste udobnost. Moguce je da i neke nepoznate firme naprave kvalitetne i (dovoljno) sigurne kacige. Projektovanje je skup proces, vazdusni tuneli, ergonomski proracuni, mislim da male firme to ne mogu da priuste. Pa verovatno kopiraju uspesne modele renomiranih proizvodjaca.

Ovde imas, rekao bih, dosta pouzdan test bezbednosti raznih kaciga http://sharp.direct.gov.uk/ i kao sto mozes da vidis, visoka cena nije garancija da je kaciga i najbezbednija. Pogledaj koje imaju 5 zvezdica, pa izaberi neku koja ti odgovara po ceni i izgledu. Mislim da neces pogresiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ovde imas, rekao bih, dosta pouzdan test bezbednosti raznih kaciga http://sharp.direct.gov.uk/ i kao sto mozes da vidis, visoka cena nije garancija da je kaciga i najbezbednija. Pogledaj koje imaju 5 zvezdica, pa izaberi neku koja ti odgovara po ceni i izgledu. Mislim da neces pogresiti.

 

Bezbednosne karakteristike kacige mi nisu bas pri vrhu liste prioriteta. Svaka kaciga koja zadovoljava kriterijume EU je dovoljno dobra za moje potrebe. Ja ne mislim da kaciga glavu cuva veca da glava glavu cuva.

 

Mnogo su mi bitnije karakteristike udobnosti, preglednost, prakticni aspekti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Neki kreten koji ce ti nedaj boze izleteti sa sporednog puta ili ti klasicno nece dati prvenstvo ili ce ispred tebe i preko pune linije da radi polukruzno moze lako da ti pobije teoriju da glava cuva glavu ,jeste da je tako ali nije dovoljno,zato nemoj da iskljucujes bezbednosne karakteristike,beton je tvrd i ne oprasta,poslusaj savet i ne stedi na kacigi,bolje da je malo neudobna nego da je kilava pogotovo sto kazes da ces vecinom da se vozis u gradu a u gradu je voznja opasnija nego na otvorenom samo zato sto je veci procenat kretena u autima nego na otvorenom

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja