Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala thebelgradeboy , jos uvek sam u pregovorima oko zamene mog skutera za Majesty. Ako budem uspeo da dodjem u njegov posed, javljam se i nastavljamo diskusiju. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Drustvo, jedno pitanje:

kao sto sam pre par dana pisao, uskoro idem da pogledam jednog Majestyja.

Pitanje je sledece:

ako motor(agregat) ne valja, koji je scenario najgori i koliko kosta popravka(ruke i delovi) da bude kako treba.

Konkretno, covek posteno kaze da mu ne gasi lampicu za ulje, ali lepo pali, radi i vuce, ide 120km/h max.

Ni kod mene na Libertyju kada sam ga kupio nije gasila, ali je majstor namestio jer je problem bio, da kazem, elektricne prirode.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Drustvo, jedno pitanje:

kao sto sam pre par dana pisao, uskoro idem da pogledam jednog Majestyja.

Pitanje je sledece:

ako motor(agregat) ne valja, koji je scenario najgori i koliko kosta popravka(ruke i delovi) da bude kako treba.

Konkretno, covek posteno kaze da mu ne gasi lampicu za ulje, ali lepo pali, radi i vuce, ide 120km/h max.

Ni kod mene na Libertyju kada sam ga kupio nije gasila, ali je majstor namestio jer je problem bio, da kazem, elektricne prirode.

Hvala.

 

Aко агрегат не ваља боље га пропусти и нађи неки који је ок него да се бакћеш са тим,много је скупо и велика је захебанција

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ne gasi lampicu jer je podešen da je upali na svakih 3000km. da te podseti da zameniš ulje. Pogledaj ti to svojim očima i oslušni dobro kako radi, pa onda razmišljaj dalje kako i šta.

 

P.S. Koliko traži, kojeg je godišta i kilometraža, ako nije tajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Acimo je u pravu. Drugar je imao isti problem, mada sam zaboravio kako ga je resio. Ako ima neke cudne zvuke najbolje je da skines vario prenos i onda samo cujes agregat, to ce ti donekle biti pokazatelj.U svakom slucaju nadji nekog ko se razume ili jos bolje majstora nek naplati odlazak jeftinije je veruj mi, naravno trebas da imas poverenja u tu osobu koju vodis. Dobra generalka u jeftinijoj verziji(zavisi dosta od kolicine promenjenih delova sama radilica je papreno skupa) ide 500 + evrica, znaci potpuno neisplativo (moje iskustvo).

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

sto se tice lampice ima tema jedna o tome, nemam pojma nacin kako se gasi al ima neka fora sa drzanjem dugmeta oil i trip nekih pet sekundi pa se pusti i tako se valjda resetuje. nemam pojma ja dok sam imao majesty nisam imao problem sa tim sve dok nije javio da treba da se promeni ulje, promenio ulje i pojma nisam imao kako se resetuje da bi se opet upalilo za 3,000km :stabre: Al svako to nije pozatelj ispravnosti agregata, bitno je da kad dajes gas ravnomerno ubrzava da ne izbacuje nazad dimcinu da nelupa itd...bar mislim.

Inace majesty svaki posle 20,000km pocinje da trosi ulje i fabrika kaze da treba posle te kilometraze da se zamene uljne karike :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

sto se tice ulja,pocne drasticno da trosi kad mu dotraju karike a to se na novoj masini desava na oko 25000 km manje vise...kontrolisi ulje cesce da ne ostanes bez, pa da ti zariba masina

Ovo je copy/paste sa naseg foruma inace rekao covek koji je radio u fabrici gde se sklapa majesty tacnije ti minareli motori :takoje: On najbolje zna :takoje::takoje::takoje: tako da pitanje je verovati li lampici ikada :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao majstori...kao sto napisah u par navrata,sve sto vam treba za 250 yamaha minarelli agregat,imam sve u pola cene direktno iz fabrike,novo i original...servis na zalost vise nisam u mogucnosti da radim jer sam se opet preselio u italiju...ali od masinskih delova sve sto vas zanima,slobodno....ajd u zdravlje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

e od ovog Gospodina sam kopirao tekst da yamaha majestz 250 trostkari ulje posle 20/25000 km :takoje:

Promenio član alexanto
citiran prvi post iynad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hvala za "gospodine" hehe ,mozda jednog dana :zvizduk:...danas jos uvek volim da se prljam medju motorima :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja imam Yamahin agregat na Madisonu i na satu je oko 43 hiljadarke, pre jedno nedelju dana uzmem da zamenin ulje a naravno pre toga citao o tim agregatima i u strahu da kad ispustim ulje ne znam koliko cu zateci ulja, kad ono potrosio 100 grama za 3k, sto je meni to ok :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

hvala za "gospodine" hehe ,mozda jednog dana :zvizduk:...danas jos uvek volim da se prljam medju motorima :neznam:

 

Neki ljudi mogu da rade i u Skupstini i dalje nisu gospoda a neki su masni al su zaprovo gospoda tako da sve je stvar kakav je ko covek i kako se nosi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

:takoje:....ne bih dao moju radionicu za 5 skupstina :moto3:

 

Mislim da cu opet uzati majesty moj nazad pa bih dosao do vas da ga malo pogledate i da se upoznamo :takoje: ako ste u srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

ciao majstori...kao sto napisah u par navrata,sve sto vam treba za 250 yamaha minarelli agregat,imam sve u pola cene direktno iz fabrike,novo i original...servis na zalost vise nisam u mogucnosti da radim jer sam se opet preselio u italiju...ali od masinskih delova sve sto vas zanima,slobodno....ajd u zdravlje :zdravo:

Рече човек лепо ал нема ко да чита:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

eee ljudi,hvala na svom postovanju ali ja imam samo 4 banke..u jbt hehe...nemojte bre da mi persirate,nisam ja za to,neprijatno mi ;)...druze Rade,drage volje bih ti pogledao skuter ali me muka opet oterala u italiju jbg....sad sam ovde do leta mada napisi broj tvog mobilnog,ako kojim slucajem naletim na koji dan na prolece,verovatno zbog nekog auta,cimnem te pa skoknes do mene...ja sam na novom bgd u bloku 62 kod stare bezanjijske crkve....svako dobro majstore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

eee ljudi,hvala na svom postovanju ali ja imam samo 4 banke..u jbt hehe...

Па шта ти мислиш да си млад?:nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

I ja sam to citao za minareli bas sto je Vaximo944 pisao, meni (minareli 152ccm (35 000 km na satu))potrosi na 3000 km oko 150-200grama, ali redovno kontrolisem da se ne desi nesto, s tim da ne dimi uopste nista ne lupa i sasvim normalno ide i pali ko zmaj i sada na ovom hladnom vremenu....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

au bracika pa nisam ni tako mator hehe...jos mogu da ga vidim a da se ne saginjem :zvizduk:..........ajd ovako...to sto ti yamaha agregati trose ulje malo vise posle odredjene kilometraze nije nikakav kvar masine vec je tako manje vise namerno napravljeno da bi serviseri uzimali pare a i oni prodavali rezervne delove jel....to je valjda svima jasno!ako masina koju ste kupili ima relativno malo km,redovnim menjanjem ulja i stavljanjem kvalitetnog a ne neku brlju (znam da budzet nije svima isti) moze da mu se produzi zivot za jos koju lepu hiljadarku...i zavisi naravno od nacina voznje...neko przi a neko je mirna dusa,jbg...u svakom slucaju,imam leonarda 250,uradio sam mu komplet masinu prosle godine i nisam se ni provozao kao covek ali se vidi i oseti kako puni taj agregat....ide stvarno lepo i fluidno sa tih 22 konjica...i opusteno ljudi...ako gde zaskripi,pomazem sigurno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja