Jump to content

Moto Zajednica

ER6-N ili SV650, ili Hornet, ili..., sta da kupim?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

onaj plavi SV 2005 za 2850e je odlicna prilika!! ja bi to zvao da sam na tvom mestu odmah...

 

Hvala za sugestije! O SV-u smo vec pricali na ovoj temi pre neki dan. To jeste jedan od favorita, ali se sve nesto okrecem ka jacim varijantama.0stabre.gif. Mislim da ce biti pre Z750, GSR ili Hornet - ako se za prva dva ne uspem dogovoriti sa vlasnicima.

 

 

 

I o ovom "primerku" smo pricali i neko rece da je lupan - ako sam dobro razumeo. Meni je odlican ako nije. Jako mi se ne svidjaju zeleni detalji no, to se da prefarbati. Medjutim, ne zelim lupan motor. Dakle ne zanima me ako je lupan, ali me interesuje ako nije. Za sada sam u uverenju da jeste farban1neznam.gif .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Marko, u vezi sa er6 mislis da je taj agregat samo unapredjen onaj iz gpz-a? Posto se secam da sam negde citao da je Versys u stvari zamena za KLE a onda bi ER bio zamena za GPZ, sto je nekako i logicno posto koriste iste agregate kao i predhodnici

Jedina slicnost izmedju Kawasakijevih dvocilindrasa od 500 i 650 kubika je sto su oba dvocilindricna, cetvorotaktna, cetvoroventilska i vodeno hladjena motora. I oba imaju 6 brzina, SVE ostalo se razlikuje

 

 

Ne ulazim u koncepciju agregata,to je moje vidjenje u voznji,

daleko od toga da je to lose ili bilo sta,samo primecujem

razlike koje idu u korist SV-a.

 

A ovaj Z750s bi pre uzeo od svakog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Ja sam u slicnoj dilemi,pa cu zbog toga pomno pratiti ovu temu. Ja se najvise dvoumim izmedju horneta i Sv-a .Takodje gledam i cbr 600 f4, koji mi je favorit..Pa ako neko sa foruma cuje da se neki dobar primerak prodaja neka javi :moto3:

ninalara@ Srecno sa kupovinom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

A ovaj Z750s bi pre uzeo od svakog.

 

Je l' mislis na 750s uopste, ili na konkretan primerak iz navedenog oglasa?

 

 

KOnkretno na ovaj,mada on je u klasi sa fazerom 600,

nakedi sa zastitom od vetra,idealna kombinacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Evo ti moj izbor za ono sto trazis: Fazer 600 2002-2003, CB750 sevenfifty, Suzuki inazuma 750, a umesto Horneta za to sto ti treba je bolji CBF600,pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

A ovaj Z750s bi pre uzeo od svakog.

 

Je l' mislis na 750s uopste, ili na konkretan primerak iz navedenog oglasa?

 

 

KOnkretno na ovaj,mada on je u klasi sa fazerom 600,

nakedi sa zastitom od vetra,idealna kombinacija

 

Milos A u postu broj 26 je prilicno siguran u to da ovaj motor ne valja. A meni se sa fotki cini da je agregat ostecen sa leve strane. Ti mislis da je to ok komad? Mislis da nije bio lupan i farban?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2510 postova
  • Lokacija: Zemun

ja sam na ovaj mislio, a i m a r k o verovatno, ali da, nesto je cudno tu....

30601-kawasaki-z750s-2.jpg

jbg

 

 

ovaj deluje korektnije (sem po meni ruzne farbe) ali je skuplji i potpuno je naked za razliku od ovog gore, ali ti to i hoces, samo videces koliko je glupo sto ponekad ne mozes da ga razvuces koliko motor moze jer se nisi superlepkom zalepio za motor :D

1b319e60f30b-640x480.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Milos A u postu broj 26 je prilicno siguran u to da ovaj motor ne valja. A meni se sa fotki cini da je agregat ostecen sa leve strane. Ti mislis da je to ok komad? Mislis da nije bio lupan i farban?

 

Nisam napisao da li Kawa valja ili ne valja jer je nisam video (da li su plastike farbane ili ne je nebitno - i ja sam farbao sive delove na mom motoru u crno iz fazona).

 

Nego mi je bilo čudno što si pošao od SV-a i ER-a za 2000, pa prešao na Hornet koji je 25% jači (i skuplji), pa na Kawu 750, tu su i GSR, FZ6, pominjao se i R6, to prosto mora da se završi sa Hayabusom 0a-smiley.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Milos A u postu broj 26 je prilicno siguran u to da ovaj motor ne valja. A meni se sa fotki cini da je agregat ostecen sa leve strane. Ti mislis da je to ok komad? Mislis da nije bio lupan i farban?

 

Nisam napisao da li Kawa valja ili ne valja jer je nisam video (da li su plastike farbane ili ne je nebitno - i ja sam farbao sive delove na mom motoru u crno iz fazona).

 

Nego mi je bilo čudno što si pošao od SV-a i ER-a za 2000, pa prešao na Hornet koji je 25% jači (i skuplji), pa na Kawu 750, tu su i GSR, FZ6, pominjao se i R6, to prosto mora da se završi sa Hayabusom 0a-smiley.gif

 

 

 

 

Kakvog li nesporazuma. Ja sam bio ubedjen da se kritika odnosila na motor. Sta da kazem, tako je to kod mene uvek dilema.gif .Prvo je savest jaka pa onda, kako se tema razvija, pojavljuje se sve vise "razumnih" 2jee5.gifrazloga da se potrosi neki dinar vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Šta god da kupiš bićeš zadovoljan, motori su dovedeni do savršenstva još pre 20-tak godina. Razlikuju se u nijansama. Jedino budi ekstra oprezan ako kupuješ od nakupaca - ja sam nedavno kupovao auto i takvih priča sam se naslušao da je to užas. Ako ikako možeš, kupi motor od prvog i jedinog vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

ja sam na ovaj mislio, a i m a r k o verovatno, ali da, nesto je cudno tu....

jbg

 

Da, deluje cudno a i ne svidja mi se sto je S.

 

ovaj deluje korektnije (sem po meni ruzne farbe) ali je skuplji i potpuno je naked za razliku od ovog gore, ali ti to i hoces, samo videces koliko je glupo sto ponekad ne mozes da ga razvuces koliko motor moze jer se nisi superlepkom zalepio za motor :D

 

Pitanje je koliko je skuplji jer je prvi fiksno, a drugi nije + drugi je na ime, a za prvi moram platiti prenos. No, i da jeste, mala je to razlika ako je jedan dobar, a drugi ne.

 

Sto se tice nedostatka vizira, ostacu nezreo po ovom pitanju. Ovako iz fotelje, model bez vizira mi je lepši. Na kraju sezone ću verovatno reći sebi: "Što ne poslušah easy naked-a1grr.gif!" - ali šta da radim.

 

Ako neko nema negativnih kritika na ova dva komada, ja bih to prebacio u favorite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

A zašto se žuriš? Sačekaj proleće da se ugreje asfalt, pa lepo isprobaj svaki model koji si naveo. Ovo je sad samo naklapanje. Ne možeš se ti putem naših saveta odlučiti koji ti motor leži. OK, treba o nečemu da se piskara i polemiše, ali moraš sam da odlučiš na osnovu sopstvenog utiska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja sam u slicnoj dilemi,pa cu zbog toga pomno pratiti ovu temu. Ja se najvise dvoumim izmedju horneta i Sv-a .Takodje gledam i cbr 600 f4, koji mi je favorit..Pa ako neko sa foruma cuje da se neki dobar primerak prodaja neka javi :moto3:

ninalara@ Srecno sa kupovinom ;)

 

Član kuglica14 je prodavao CBR F4i. Kontaktiraj ga, možda je još aktuelno. Znam da je dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Z750 ti je mnogo nervozniji motor, a uz to i neudobniji od ovih koji su ti bili u prvom planu

 

Ako sam dobro razumeo tvoj duhoviti 0takoje.gif opis, to jeste pravi motor. Obozavam brzu voznju, a od kako su me ovi maloljut.gif "ushtrojili" sa novim ZOBS 1mda.gif u voznji automobila, motor ce biti odlican izduvni ventil 1moto3.gif.

 

Motori iz prvog plana su bili kompromisna varijanta. Sad, kad sam malo popustio, ipak cu odabrati ono sto zapravo zelim 0staa2.gif1oda.gif .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

A zašto se žuriš? Sačekaj proleće da se ugreje asfalt, pa lepo isprobaj svaki model koji si naveo. Ovo je sad samo naklapanje. Ne možeš se ti putem naših saveta odlučiti koji ti motor leži. OK, treba o nečemu da se piskara i polemiše, ali moraš sam da odlučiš na osnovu sopstvenog utiska.

 

Sad kupujem hladne glave, totalno sam neopterecen i nije mi nikakva frka ako nesto "pobegne". Kad zagreje asfalt, htecu sad i odmah i htecu da kupim bilo sta i pod bilo kojim uslovima.

 

Kroz ovo piskaranje sam i sam sa sobom obavio dosta "razgovora" i bolje razumeo sta u stvari hocu. BJB-love2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

A zašto se žuriš? Sačekaj proleće da se ugreje asfalt, pa lepo isprobaj svaki model koji si naveo. Ovo je sad samo naklapanje. Ne možeš se ti putem naših saveta odlučiti koji ti motor leži. OK, treba o nečemu da se piskara i polemiše, ali moraš sam da odlučiš na osnovu sopstvenog utiska.

 

Sad kupujem hladne glave, totalno sam neopterecen i nije mi nikakva frka ako nesto "pobegne". Kad zagreje asfalt, htecu sad i odmah i htecu da kupim bilo sta i pod bilo kojim uslovima.

 

Kroz ovo piskaranje sam i sam sa sobom obavio dosta "razgovora" i bolje razumeo sta u stvari hocu. BJB-love2.gif

 

A da kupiš Horneta, voziš ga mesec-dva, pa kad ti dosadi kupiš nešto jače? Hondu ćeš najbrže da prodaš, a u međuvremenu ćeš u svakom slučaju da poželiš nešto drugo, ma šta da kupiš na početku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

A da kupiš Horneta, voziš ga mesec-dva, pa kad ti dosadi kupiš nešto jače? Hondu ćeš najbrže da prodaš, a u međuvremenu ćeš u svakom slučaju da poželiš nešto drugo, ma šta da kupiš na početku.

 

To nikako... Moja poslovna sezona se poklapa sa moto sezonom. Necu imati vremena da se bavim menjazom tokom godine. Sto kupim kupio sam.

 

Trenutno se nadam da cu uspeti da napravim dobar dil za Z750, ili GSR-a. Mislim da bih jednako bio sretan sa bilo kojim od ova dva . Ako pak ne uspem da napravim dil kome se nadam, pasce Hornet. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja