Jump to content

Moto Zajednica

ER6-N ili SV650, ili Hornet, ili..., sta da kupim?

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ok, ali ja motor provozam i zimi kad nije sneg.

Za lanac koristim onaj beli iz Louisa. Dobro drži i ne baca po felni, a vidi se gde si ga pošpricao po lancu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Posto se troumim izmedju bas ova 3 modela, ako neko ima iskustva, koji bi najmanje trosio u medjugradskoj voznji na 90km/h to je nekih 30-40km dnevno do posla, ipak je ekonomija pitan faktor danasnjice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Posto se troumim izmedju bas ova 3 modela, ako neko ima iskustva, koji bi najmanje trosio u medjugradskoj voznji na 90km/h to je nekih 30-40km dnevno do posla, ipak je ekonomija pitan faktor danasnjice?

 

ER6-N - prvi rezervoar, tacno 5L potrosnje. Voznja je bila kombinovana, i grad i otvoreno i lagano i gas...

 

Ako prelazis 30km-40km dnevno do posla, to je izmedju 600km i 800km mesecno. Ne verujem da razlika u potrsonji izmedju ovih modela moze da bude veca od 0.5L na 100km. To znaci da bi ti eventualna usteda bila 3L- 4L mesecno. Za tu razliku u ceni, bolje bi bilo birati motor po nekim drugim kriterijumima.

 

No, ako ti je i dalje potrosnja primarana, modeli sa spojlerima sigurno trose manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Za lanac koristim onaj beli iz Louisa. Dobro drži i ne baca po felni, a vidi se gde si ga pošpricao po lancu.

Koji je to sprej?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Posto se troumim izmedju bas ova 3 modela, ako neko ima iskustva, koji bi najmanje trosio u medjugradskoj voznji na 90km/h to je nekih 30-40km dnevno do posla, ipak je ekonomija pitan faktor danasnjice?

 

ER6-N - prvi rezervoar, tacno 5L potrosnje. Voznja je bila kombinovana, i grad i otvoreno i lagano i gas...

 

Ako prelazis 30km-40km dnevno do posla, to je izmedju 600km i 800km mesecno. Ne verujem da razlika u potrsonji izmedju ovih modela moze da bude veca od 0.5L na 100km. To znaci da bi ti eventualna usteda bila 3L- 4L mesecno. Za tu razliku u ceni, bolje bi bilo birati motor po nekim drugim kriterijumima.

 

No, ako ti je i dalje potrosnja primarana, modeli sa spojlerima sigurno trose manje...

 

Pa nije da ce to biti i jedina voznja daleko od toga, prelazim ja puno na dva tocka nego me zanima da i kao primarno prevozno sredstvo bude ipak ekonomicnije a kad se krene na ozbiljnije destinacije retko ko i moze da vodi racuna o potrosnji... A sto se pouzadnosti tice za Hornetov agregat kao i za SV-ov bas puno hvale od englesko-americkih foruma i testova, kakav je vas utisak o tome s obzirom da je Hornet zujalica ima li sanse protiv SV-a u trajnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

Pozdrav svima,

 

Isto sam imao dilemu oko gore navedenih modela i na kraju se odlučio za hornet.

Prvo mnogo više mi seviđa zadnji točak, masivnija felna i guma 180, lepši rad i zvuk (pogotovo preko 8-9k), na visinu preko 185cm

nenako najbolje on leži (iako je i on mali), izbor izduva je mnogo veći i jeftiniji...

 

U društvu u kom se vozim imaju ukupno tri horneta dva su 99 (PC34) i jedan 03 (PC36) godište. PC36 je lepši zbog špica na kraju repa, satova, fara...

Ni jedan još uvek nema nikakvih problema sa agregatom a prešli su sigurno mnogo mnogo...

Što se potrošnje tiče, to zavisi i od motora i od vozača, dosta varira od stila vožnje, do 100% 5-10l.

 

U svakom slučaju preporuka za horneta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Pozdrav svima,

 

Isto sam imao dilemu oko gore navedenih modela i na kraju se odlučio za hornet.

Prvo mnogo više mi seviđa zadnji točak, masivnija felna i guma 180, lepši rad i zvuk (pogotovo preko 8-9k), na visinu preko 185cm

nenako najbolje on leži (iako je i on mali), izbor izduva je mnogo veći i jeftiniji...

 

U društvu u kom se vozim imaju ukupno tri horneta dva su 99 (PC34) i jedan 03 (PC36) godište. PC36 je lepši zbog špica na kraju repa, satova, fara...

Ni jedan još uvek nema nikakvih problema sa agregatom a prešli su sigurno mnogo mnogo...

Što se potrošnje tiče, to zavisi i od motora i od vozača, dosta varira od stila vožnje, do 100% 5-10l.

 

U svakom slučaju preporuka za horneta...

 

Pa i mene on nekako vuce bas bas :moto3: al da probam jos Kawu pa cu znati... znaci minimum koji si postigao je 5? Verujem da ga za 10 treba razvaljivati bas zestoko kao >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

Potrošnju od 10L možeš da navučeš jedino u gradu i to ako se ispucavaš sa svakog drugog semafora,

a ja to često radim 1oda.gif.

Šalu na stranu, često se vozim u društvu novijih R-ova a oni ipak imaju 20-30 konja više pa to mora da se nadomesti većim obrtajima i eto ti potrošnje 0namigivanje.gif.

 

Sa nekom normalnom vožnjom (ne penzionerskom, nego normalnom), možeš da prođeš sa 5L.

 

A što se tiče same kupovine, kod horneta treba otvoriti četvoro očiju... ima ih svakakvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Druze ja vozim GSR on ti je do jaja motor i menjac i polozaj i potrosnja, ali Honda Hornet je zakon za sve najbolji moguci izbor samo sto je skuplji od svih navedenih.Naravno da valja. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

Hornet je bicikla pored bandita što se tiče veličine. Da je jači i lakši jeste. Ali je mali.

 

Možda preovladava subjektivnost, ali ja ne mislim tako, da je veći jeste, ali vrlo malo i nikako presudno...

 

npr: dužina: bandit 2110mm, hornet 2100mm

međuosovinsko rastojanje: bandit 1440mm, hornet 1420mm

visina sedišta od tla: bandit 770mm, hornet 790mm

 

Meni je lično bio bitniji odnos snage i težine: bandit 0,38HP/kg, hornet 0,53HP/kg (modeli iz 2006.).

 

Inače za bandita imam samo reči hvale, mnogo dobar i kvalitetan motor, ali ja lično sam se odlučio za horneta zbog linije i snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Potrošnju od 10L možeš da navučeš jedino u gradu i to ako se ispucavaš sa svakog drugog semafora,

a ja to često radim 1oda.gif.

Šalu na stranu, često se vozim u društvu novijih R-ova a oni ipak imaju 20-30 konja više pa to mora da se nadomesti većim obrtajima i eto ti potrošnje 0namigivanje.gif.

 

Sa nekom normalnom vožnjom (ne penzionerskom, nego normalnom), možeš da prođeš sa 5L.

 

A što se tiče same kupovine, kod horneta treba otvoriti četvoro očiju... ima ih svakakvih.

 

Pa to me upravo i plasi sto dobrog Horneta retko ko prodaje... Valjda cu da nadjem nekog valjanog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Spale što si zaključao temu? Hteo sam da napišem tamo da je meni lepši sa ovim after market buljavim farom. :takoje: Ukusi su različiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Au, druze, nisam povezao da si to ti, ne vredi, odlucio sam da se provozam jos ovu sezonu pa posle u penziju - ja, ne motor....

Izvini jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Au, druze, nisam povezao da si to ti, ne vredi, odlucio sam da se provozam jos ovu sezonu pa posle u penziju - ja, ne motor....

Izvini jos jednom.

 

Jbg, sta je, tu je, ti odlucujes u svakom slucaju. Nema veze, valjda cu da ulovim kog dobrog strsljena, mozda organizujem i uvoz, videcemo :zdravo: . Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja