Jump to content

Moto Zajednica

ER6-N ili SV650, ili Hornet, ili..., sta da kupim?

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Model od 2007, drugačija zadnja viljuška, satovi, kočnice, sedište i još neki detalji. I uz to obavezan crni ram i mašina.

S2 je oznaka za jaču verziju(98ks), a standardna verzija (75ks) nije nosila tu oznaku ali je imala sve gore navedene izmjene tako da dosta ljudi krsti i njih S2.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Model od 2007, drugačija zadnja viljuška, satovi, kočnice, sedište i još neki detalji. I uz to obavezan crni ram i mašina.

S2 je oznaka za jaču verziju(98ks), a standardna verzija (75ks) nije nosila tu oznaku ali je imala sve gore navedene izmjene tako da dosta ljudi krsti i njih S2.

 

Do ovog posta sam ziveo u ubedjenju da su sve FZ6-ice 98KS... Kako da prepoznam o kom se modelu radi? Kako da znam da li je model sa 98KS, ili onaj od 75KS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Vidiš to me je baš mučilo kad sam gledao. S2 model ima crni ram. Ali ovo nije S2. Zašto je ram farban? Zašto je plastika repa farbana? Korman se krivi i pri manjim padovima, ali ovo mi smrdi na nešto veće

 

Kako znas da je farban? Evo sad sam nasao fotku jednog 2005g koji ima crni ram.

 

http://it.motofan.co...66382/occasione

U, nisam znao da ih ima sa crnim ramom a da nisu S2. Mada mi ova i ona crna ne izgledaju baš isto, al to može biti i do fotoaparata.

A i ovaj ima sive čizme na štapovima napred, a onaj crne...... :neznam:

Možda je i ovaj u Italiji prefarbao ram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Vidiš to me je baš mučilo kad sam gledao. S2 model ima crni ram. Ali ovo nije S2. Zašto je ram farban? Zašto je plastika repa farbana? Korman se krivi i pri manjim padovima, ali ovo mi smrdi na nešto veće

 

Kako znas da je farban? Evo sad sam nasao fotku jednog 2005g koji ima crni ram.

 

http://it.motofan.co...66382/occasione

U, nisam znao da ih ima sa crnim ramom a da nisu S2. Mada mi ova i ona crna ne izgledaju baš isto, al to može biti i do fotoaparata.

A i ovaj ima sive čizme na štapovima napred, a onaj crne...... :neznam:

Možda je i ovaj u Italiji prefarbao ram?

 

 

Stavljam ga na led... Idemo dalje...

 

Je l' neko zna nesto o ovom motoru? Sta mislite?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1823212/yamaha_fz6/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Meni ovaj deluje veoma pristojno. Nađi nekog u KŠ da ga pogleda. Ipak imaš >500km tamo-nazad. Srećno!

 

Da je blize vec bih ga video. Nemam nikog u KS - najblize Nis, ali necu nikog da smorim 50km+50km...

 

Sve se nadam da neko sa foruma poznaje motor i da moze da mi kaze da li vredi ici gledati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1000ds, Honda VTR1000f na prodaju

Samo da dodam, sto se tice fz6, crni ram ide od 2006. Ako je motor 2005, i ima crni ram, ja bi rekao da je tu nesto sumnjivo. sve ostalo se slazem sa malopredjasnjim postom vezano za ovu tematiku. od 2007 uveden je s2 model koji i dalje ima 98 konja kao i svi prethodni fz6 od 2004, ali i oslabljena verzija fz6 od, ako se ne varam 78 konja, koja ne nosi nikakvu oznaku osim fz6 a u narodu je krsten kao s1.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1000ds, Honda VTR1000f na prodaju

a vezano za ostale naked motore moje misljenje je sledece.

Hornet je super za voznju ali ja sa 190/110kg na njemu izgledam smesno npr, jer je dosta malen.

ista stvar sto se tice velicine vazi i za er6f/n, pa cak i za zeca.

Fz6 je dosta nekako deblji, prava salama, i pruza mnogo vise i za vozaca i suvozaca, a da ne pricam da ima ok izgled i dosta prostora i sa koferom i bocnim torbama, dok recimo zec izgleda smesno u toj varijanti... nije da ne moze ali jednostavno nije to to... dakle fz6 pruza malo komfornije putovanje. a isto tako i zbog sedista, na zacu se sedi ko na klackalici, tvrd je do 00.

sv je super za voznju, slicnih performansi kao fz6 iako ima manje konja ima dosta vise obrtnog momenta u nizim obrtajima, tako da su po meni egal, jedino je na fz6 daleko udobnija pozicija voznje nego na sv650s, dok je nesto bolja nego na sv650n.

jos jedna stvar, fz6 sa polu oklopom dakle fazer izgleda mnogo mnogo pristojnije nego zec s ili hornet s sa poluoklopom, na njima to nekako mnogo shtrchi, dok na fz6 moze i da prodje :) naravno naked je uvek lepsi, i to skoro svakome, ali opet zavisi sta zelis, zastita od vetra i te kako pomaze, kolika god da je...

pozdrav i srecno u odabiru!

najgore sto moze da ti se desi je da uopste ne kupis motor pa da ides bos sad na prolece :) uzmi sta god tebi odgovara, za godinu dana, ili kad ti dosadi prodas lepo i uzmes drugi, ja ih menjam jednom godisnje i za svakim mi dodje da zaplacem, ali uvek je promena dobra, i onda na kraju znas sta hoces.. v2/2 u liniji/4 cilindra/boxer/ 1 cilindar... itd itd....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

@ Zogo

 

Hvala za detaljne i jasne opise 0takoje.gif!

 

 

najgore sto moze da ti se desi je da uopste ne kupis motor pa da ides bos sad na prolece :) ...

 

Ovaj scenario je nemoguc, ovo leto se vozam 100%, pa makar kupio bilo sta da preguram sezonu 1moto3.gif! Bas kao sto si i rekao.

 

Probao sam pre neki dan GSR-a i interesovanje za taj motor mi je totalno izbledelo posle voznje. Imao sam prilike da ga porvozam jako kratko i jedino imam prvi utisak. GSR mi se inace jako svidja i nasao sam odlican primerak po dobroj ceni. Ne bih hteo da ga propustim zbog eventualne lose procene zasnovane samo na prvom utisku. Zato bih voleo da cuejm druga misljenja. Kakvo je vase iskustvo sa ova dva motora? Da li me je prvi utisak prevario? Da li bih mozda promenio misljenje kad bih proveo vise vremena na GSR-u?

 

 

sv je super za voznju, slicnih performansi kao fz6 iako ima manje konja ima dosta vise obrtnog momenta u nizim obrtajima...

 

Istog dana sam probao i ER-a na nagovor prijatelja koji je hteo da mi docara bitnost obrtnog momenta u smislu zabave u voznji. Mali ER je zasenio prelepog GSR-a. Totalno me je kupio. Nesto slicno sam doziveo i prosle godine kad sam vozio jedan ceo dan sv-a. Totalno zabavan motor. Cini mi se da su za gradsku voznju i nesto malo jurcanja po fruskogorskim krivinama mnogo primereniji motori poput ER-a i SV-a, a za GSR-a mislim da bi svoje pravo lice mogao pokazati tek na nekoj stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1000ds, Honda VTR1000f na prodaju

Uhh, iskreno, za GSR-a ne mogu mnogo da ti kazem jer nemam licnog iskustva sa njim, po pricama ljudi koje znam da su ga vozili skroz ok motor, to ti je manje vise ista stvar kao fejzer, hornet, bandit itd... performanse iste, neki kazu da gsr ima malo vise obrtnog momenta na nizim obrtajima od npr fejzera, ali opet to su iskustva nekih koji su 70kg tezine... ja sa mojih 110 osetim manjak tog momenta vise nego oni to je sigurno :)

gsr nosi aluminijumski ram, sto recimo bandit ili xj6 nemaju. to je uvek prednost...

meni je konkretno gsr mali, ovako rekao bih odokativno, i zato nisam razmisljao o njemu... e sad ako ti nemas taj problem/zahtev, to je druga prica, i naravno ukusi su kod svakoga razliciti, a nekad i cena/kvalitet/ pouzdranost/poznavanje vlasnika motora koji merachish mogu mnogo da doprinesu odluci...

ja licno vise volim obrtni moment naspram konja, ali to je sve zavisno kakav stil voznje volis... isto tako volim da mi se motor svidi i estetski i po kvalitetu, da je sto udobniji jer volim da putujem dosta, a opet da nije mrcina za grad jer kako otopli preko 12C ja auto ne palim... :D Da se razumemo ni jedan od pomeutih motora nije touring motor, ali ja gledam da mi posluzi motor i za to sto je bolje moguce... idealno bi mozda bilo imati jedan pravi tourer, jedan r za stazu, jednu vespicu za grad i jedan ktm za offroad al jbg :)) mozda u nekom drugom zivotu :)

ja licno mislim sta god da uzmes od toga neces mnogo pogresiti, gledaj stanje, poreklo, ako ikako mozes da saznas pravu kilometrazu i veruj mi da neces mnogo pogresiti. koji god da uzmes, ulozices jos para u njega i posle ces ga izgustirati i opet sve iz pocetka... a svaki novi motor ima novu draz sve je u principu strava....

ne znam da li sam ti ista pomogao... veruj svom srcu i leptiricima u stomaku :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Za mesec godinu proizvodnje sam nasao info ovde. Isto kao kod auto guma...

 

Sto se tice guma sa kojima je isporucivan ER u 2008-oj, to me i dalje intresuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Da li je neko imao iskustva sa ER-om koji je u originalu imao blokadu snage? Mislim da mi covek rece da je motor prvobitno imao 27kW, a da sad ima svojih punih 70-ak konja. Merkam jedan primerak sa takvom pricom... Probao sam ga danas i sigurno nema samo 27kW. Da li je podatak o blokadi i skidanju iste od bilo kakvog znacaja za stanje motora?

 

@ Alekre

 

Hvala za info!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

pozdrav momci...servisiram redovno jedan er-6n,u subotu sam ga radio,redovan servis ali su i stari i novi vlasnik padali,ukupno 3 puta i obojica su krivili prednju viljusku na jako malim brzinama,tj maltene da su stajali,bar tako kazu jel :)...sve u svemu,motor je ok,ima dovoljno snage,komotan,meni licno malo vise opusten...nema bogzna kakva ogibljenja i pun je gvozdjurije...bilo kakav provodnik ili tako nesto je od gvozdja a mogao bi biti dosta laksi...sad,koliko para toliko i muzike jel :)...recite devojkama i zenama da se ne plase tog visokog auspuha na hornetici,nije to auspuh sto se vidi vec protekcija da se njihove zgodne butke ne izprze :)...auspuh je jos ispod i sasvim dobro izolovan a ako nekom i to nije dosta,uzme brate za 100-150 eura karbon izduv i resi problem jel :)...malo mi glupo da se jedan od najprodavanijih motora svih vremena osudjuje zbog naizgled opasnog po butke auspuha jel :)...pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500

Pozdrav druže, ja sam se kasno uključio u ovu diskusiju ;) ali takođe volim naked motore jer ne posežem za nekim brzinama, i volim da guzicu držim na mekanom i udobnom :D ... pošto vidim da si počeo od 2k, a sad sve češće govoriš o 3k (tako to uvek ide 0takoje.gif), ja lično imam samo jednog pobednika u klasi naked motora

Honda CBF600 koju ste ovde samo preskočili...

Nisam je vozio, tako da ne mogu da komentarišem ništa o njoj i njenim tehničkim karakteristikama. Ali, za nas obične smrtnike i zaljubljenike u "osećaj vožnje" dovoljno je reći samo Honda. Po meni ovo je najlepši motor, i sasvim sigurno moj sledeći, čim budem imao para da ga uzmem 1hej.gif

Ali, svaki cigan svoga konja hvali 1moto3.gif

 

http://2.bp.blogspot...1600/CBF600.jpg

CBF600.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...ja lično imam samo jednog pobednika u klasi naked motora ...

Honda CBF600 koju ste ovde samo preskočili...

Nisam je vozio, tako da ne mogu da komentarišem ništa o njoj i njenim tehničkim karakteristikama...

Ovaj forum svakim danom postaje sve bolji i bolji :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500

Pa ovako kad izvučeš moje reči iz konteksta, ispada kao da sam neandertalac ... al kontekst je bitan ! Rekao sam da sam običan vozač, a da je to Honda o kojoj je nepotrebno pričati da li je pouzdana i kvalitetna ... i najbitnije u kontekstu je bilo da je ona meni lično (a o ukusima ne treba raspravljati) najlepši naked motor, te sam samo zato rekao čoveku koji traži naked, dobar, udoban motor, u kom neće izgubiti para kad ga bude prodavao da pogleda i taj motor.

Moje namere nisu bile loše, niti sam želeo da ispadnem mudrac, šta više naglasio sam da nisam tehnički stručan, i pored toga sam samo izneo svoje mišljenje. Nije bilo potrebno ismevati me, ali hvala...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da si probao sve navedene motore i tu Hondu CBF i onda izjavio da je to pobjednik u klasi, OK, možda za tebe i tvoj ukus i potrebe. Svako ima svoje ukuse i potrebe i o tome je glupo raspravljati. :takoje:

Ali ti nisi probao CBFa a čini mi se ni ove ostale, tako da jedino što u tvojoj izjavi stoji je to da se tebi sviđa kako taj motor izgleda, meni se takođe sviđa klasičan stil njihovog nakeda, malo mi onaj rep preglomazan, al to je nebitno, to ovde nije tema. :offtopic:

Inače koliko sam pokupio na nekoliko stranih foruma i na ovom, taj CBF im nije baš najbolje ispao, tako da ako si zapeo za Hondu bolje da gledaš Horneta :goodluck:

 

P.S. Pozdravljam odluku urednika da zaključaju Offtopic za članove koji imaju manje od 100postova, ograničivši ih time na pisanje u "Ozbiljnim" temama :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Pozdrav druže, ja sam se kasno uključio u ovu diskusiju ;) ali takođe volim naked motore jer ne posežem za nekim brzinama, i volim da guzicu držim na mekanom i udobnom :D ... pošto vidim da si počeo od 2k, a sad sve češće govoriš o 3k (tako to uvek ide 0takoje.gif), ja lično imam samo jednog pobednika u klasi naked motora

Honda CBF600 koju ste ovde samo preskočili...

Nisam je vozio, tako da ne mogu da komentarišem ništa o njoj i njenim tehničkim karakteristikama. Ali, za nas obične smrtnike i zaljubljenike u "osećaj vožnje" dovoljno je reći samo Honda. Po meni ovo je najlepši motor, i sasvim sigurno moj sledeći, čim budem imao para da ga uzmem 1hej.gif

Ali, svaki cigan svoga konja hvali 1moto3.gif

 

http://2.bp.blogspot...1600/CBF600.jpg

 

Vizuelno nije moj tip motora, ali o tome nema smisla razgovarati. Otkako je otoplilo, poceo sam probe motora. Totalno je jedno ono sto mislis o motoru kad ga gledas na slici, a sasvim nesto drugo kad ga provozas. U tom smislu, ako mi dopadne saka, mozda mi izgled postane nevazan, ko zna...

 

Za sada mi je ER favorit. Jako je zabavan motoric.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Obrisao sam neke postove koji su off topic i pošto smo prebrodili prepucavanja :) idemo dalje u dokazivanju koji naked je bolji, lepši...

 

I još nešto: ne sudite prestrogo postovima ljudi koji su od skoro na forumu, ipak treba neko vreme da se "ušeme" i shvate da ono što pišu u stručnim temama trebaju da zasnuju na ličnim iskustvima a ne na rekla - kazala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Ja bih da u ovu diskusiju dodam svoje mišljenje - po Lanetovom sistemu ''Ne škodi, a čim ne škodi može...'' Svako od nas ima nekog svog favorita..marku, model. Ima tu i ''umetničkog dojma'' ali i ''tehnike''. Neko voli skutere a neko motocikle. Neko ne bi seo nikad na er-a ali zato ne može pogled da odvoji od čopera ili endura... i obratno. Rekoh stvar je ukusa i shvatanja. Ja sam se opredelio za Hondu (što ne znači da su druge marke loše) nego..eto tako! Naravno (opet stvar ličnog kriterijuma) motor treba da ima okrugao far dva točka sedište i..vozača. I onda brmmmmmmm... Uzeo sam Horneta, lepog belog sa karbonskim izduvom i ...još tako nekim lepim stvarima.. Išao je kao konkord. A zvuk...poezija. Ipak stalno sam sebe obuzdavao ''da mu ne dam previše po gasu''. A traži - pa to ti je! I shvatim da mi vožnja jeste uživanje, ali ne onako kako sam oduvek zamišljao. Sada vozim CBF-a (isto od 600 kubika ali 20-zak konja slabijeg /''detuned''/ i nešto sporijeg - mislim da je za nepunu sekundu sporiju od Horneta od 0 do 100). Vožnja je uživanje. Personalizovao sam ga po mom ukusu i..Sve je to stvar afiniteta.Po meni, treba na sve gledati sa malo vedrije strane jer nisu za džabe neki istakli parolu: Four wheels move body - Two wheels move soul!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

er-6 n, sv650, hornet 600 su pre svega tri razlicite planete,osim sto su naked i sva tri motorcikli jel... posedovao sam sv i hornet a er.6 radim pa ga dobro poznajem...licno preferiram sv agregat a ciklistiku honde dok je kawa malo vise komotan i idealniji za gradsku voznju zbog polozaja u sedlu...honda ima najvise konja na visokim obrtajima kao i svaki cetvorocilindras koji se postuje,suzuki je V-tvin i radi vec od odmah dok je er-6 nesto izmedju....sva tri su lepa motora,sportski nastorjena,koji vise koji manje...pa i cena delova i redovnog servisa je u nekoj liniji tako da druze mislim da bi trebao licno da probas sva tri pa da odlucis...a mozda uzmes i nesto cetvrto,ko zna :)...iskreno mislim da za koji god od ova 3 da se odlucis,tesko da ces da pogresis,navozaces se sigurno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja