Jump to content

Moto Zajednica

ER6-N ili SV650, ili Hornet, ili..., sta da kupim?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

A Yamaha XJ 600? 600 kubika, oko 70 konja, 4 cilindra, dobar polozaj auspuha, udoban...

 

Ova tema je pocela u odeljku "naked"... Zaboravio sam napomenuti da me interesuje takav tip motora...

 

Svakako hvala na sugestiji!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

imas XJ6N,samo je ona malo skuplji od tvog budzeta..

 

1ooo.gif savrseno... osim sto je "cijena prava sitnica"... vratimo se u realnost... ipak je maksimum 3H... osim motora moram da pokupujem i kompletnu opremu za sebe, dosta toga za zenu i za dete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E ovako...

Ja kad vidim Hornet u naslovu teme odmah me privuce da snimim o cemu se to radi.

Sa Horentom imam direktno i sjajno iskustvo,sa ostala dva mnogo manje,ali znam o cemu se radi.

Bilo koji da uzmes neces se prevariti.

ER i SV su u svakom slucaju malo jednostavniji za odrzavanje i veci drugari u gradu,ali ni Hornet mnogo ne zaostaje.NJegov je plus onda kada iz grada izadjes.

Sto se tehnike tice ja tu imam jednu teoriju koja vazi za sve,pa i za sprave ovde pomenute.

Licno sam video,vozio i posedovao japanske motocikle koji na svojim kilometar satovima imaju prilicno ozbiljne brojke.Sama predjena kilometraza nije uvek jasan dokaz da je motor u dobrom stanju,pa je zato trenutak kupovine najvazniji.Vredi i dati vise,ako se zauzvrat dobije prava stvar.Ovde je cesto problem to sto ljudi za motor daju poslednji dinar i voze se sve dok nesto ne crkne.Zatim se to nekako iskrpi i tera se dalje,do novog loma.Onda se to mozdda opet nesto cacne,ako ne onda drugome u ruke pod firmom da je sve do jaja i da motor posle 20 godina ima samo 19000 km na satu <_< .

Da sada ja tu ne ispredam pricu,mislim da si,da ste,poentu shvatili...ove su pomenute sprave prilicno pouzdane,popularne i verujem da ih nije tesko prodati,ako su zaista u dobrom i ispravnom stanju.

Uz redovno odrzavanje,citaj sprecavanje gomile ozbiljnih problema,sa bilo kojim od ovih motora moze da se samelje gomila kilometara.Na kratko,par 'iljada iz cuga,brzo,sporo...kako hoces

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1825 postova
  • Lokacija: Beograd

Dva auspuha ispod sedista ima Fejzer, no nebitno, druze uzmi lepo sedi na svaki od tih motora i ako mozes provozaj a sve ostalo ce samo da ti se kaze

 

Ja nisam ni u jednom trenutku rekao da je kavasaki los motor, samo kod motora vise nego kod kola ima veze kakav je agregat i celokupna koncepcija jer je osecaj u voznji bitno drugaciji, ali zato nekom se svidja ovo nekom ono tako da svaki nadje svog kupca

Cak sta vise u toj klasi ni jedan nije promasaj, ali sv i er istog godista su tehnoloski na priblizno istom nivou

 

Pouzdanost isto ne treba da te brine jer isti motor koristi Versys koji je prilicno popularan model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

ER 6N mislim da neces naci za te pare...a onda ako vec uzimas trazi Horneta..... nefali nista SV-u ali ces kasnije ovo lakse prodati.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Po meni je SV najbolji izbor ako ćeš ga voziti neko duže vreme. Ne znam zašto kod nas nisu popularni kao u npr. Americi? Najlakše ćeš prodati Hondu, kao što bi najlakše prodao VW. Proceni svoje prioritete ili kupi prvi na koji naletiš od ova tri, koji bude u savršenom stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Vozio sam Horneta i ER6n pa ću ti reći svoje mišljenje dok sa Sv-om nemam iskustva.

 

ER6n je odličan kao prvi motor. Lepo i lako se vozi i dosta nu je niska cena s obzirom šta pruža.

 

Sa druge strane Honda je dosta ozbiljniji motor od Kawe.Skuplji je ali mu i ne pada puno cena i lako se prodaje. O pouzdanosti je glupo govoriti jer se zna kakva je.

 

Da mogu sebi da priuštim dobrog Horneta uvek bi ga izabrao pre ER-a. Ako ni zbog čega drugog onda zbog snage i performansi koje su za tu klasu prilično dobre u odnosu na skromnog ER-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ja sam takođe vozio i Horneta i ER, a na "gledanje" jednog Horneta sam išao sa parama u džepu, spreman da ga kupim.

Zlatan Hornet, divno očuvan. Probao sam ga na autoputu. Odustao sam, jer sam ukapirao da je putna brzina svih nakeda više-manje ista - to je brzina kada vetar počinje da te svlači sa motora, kada vrat i ruke počinju da bole i vožnja više nije zabavna. Ta brzina je (zavisno od mnogo uslova, naravno) za mene između 140 i 160 km/h.

Znači, tih ekstra 25% ks na Hornetu bih koristio za neke oštre startove sa semafora i možda preticanja na usponima. Pored toga, devojka mi se prepala kada je videla da bi joj guza bila na dva prsta od vrelog auspuha. Kupio sam mlađi ER.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1825 postova
  • Lokacija: Beograd

Pao-polupan pa vlasnik nije hteo da ulaze da sve to sredi pa je napravio ovu karakondzulu koju isto zovu streetfighter, a to je u stvari supersportski motor 4 redna cilindra i 100+konja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

druže imao sam sličnu dilemu pretprošle godine, kao i ti sada. jedino što sam znao je da `oću naked-a. i krenuo od cb750. gled`o i horneta mislio i o kawi.. a onda mi neko pomenuo SV-a! i malo po malo, ja otkrio da baš tako nešto oću.i inače preferiram dvocilinraše (ne važi za paralelne). i tako pazarih sv-a. istina, kažu da se teško prodaje kasnije, al meni to i odgovara; duže ćemo se družiti :moto3:.

 

a u isto vreme je i prednost za nekog ko kupuje, u poslednje vreme ih je bilo na prodaju i to veoma povoljno. predlažem ti da malo istražiš iskustva o tom motoru.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

A sta fali ovom motoru???

 

Fali mu link!

 

 

 

E stvarno ste neozbiljni... Kako ne znate na koji motor mislim kad ja znam... 1oda.gif

 

Evo linka:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1786135/suzuki_gsx_r/

poredis babe i zabe,nakede od 70ak konja,i eR prepravljenog u str.f. od 120ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

poredis babe i zabe,nakede od 70ak konja,i eR prepravljenog u str.f. od 120ks

 

Znam da su babe i zabe, ali je ponuda bila izuzetna. Nisam iskljuciv. I nekako mi se cini da cu povecati fond na bar 3H. Izgleda da mnogo bolje moze da se pazari za tu 1H vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

poredis babe i zabe,nakede od 70ak konja,i eR prepravljenog u str.f. od 120ks

 

Znam da su babe i zabe, ali je ponuda bila izuzetna. Nisam iskljuciv. I nekako mi se cini da cu povecati fond na bar 3H. Izgleda da mnogo bolje moze da se pazari za tu 1H vise...

 

kupi r6 i obraduj se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

poredis babe i zabe,nakede od 70ak konja,i eR prepravljenog u str.f. od 120ks

 

Znam da su babe i zabe, ali je ponuda bila izuzetna. Nisam iskljuciv. I nekako mi se cini da cu povecati fond na bar 3H. Izgleda da mnogo bolje moze da se pazari za tu 1H vise...

uvek moze mnogo bolje da se pazari za soma razlike,ali malo se raspitaj koliko te kosta odrzavanje R motora,pogledaj samo koliko kosta set guma za njega i nekog nakeda,bar 50% ce te kostati vise odrzavanje,a da ne spominjem potrosnju..

ps ova suzana ne da ne veredi 2soma,nego nema sanse..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

kupi r6 i obraduj se

 

1jee1.gif

 

Dosta cu koristiti motor po gradu, za obavljanje razlicitih obaveza, pa mislim da ce mi uspravnije sedenje biti pogodnije, a zena i cerkica se plase tog tipa motora - za sada 1mda.gif. Super sport nije opcija. Ali, gledam i Z750... To mi se trenutno najvise dopada no, ne uklapa se u 3H... Ima dva kom. za 3200 ili nesto slicno - toliko bih mozda i dao - ali su mi nesto cudni... 0stabre.gif Je l' neko zna nesto o ovim motorima?

 

http://www.polovniau...wasaki_z_750/#3 Ne verujem da su drecavo zeleni delovi originalna boja, pa mi pada na pamet da je mozda bio lupan. Iz uvoza je i nekako jeftin...

 

http://www.moto-berz...0s-oglas-30601/ Kao da je ostecen agregat sa leve strane, nema nesto puno fotki i jeftin je.

 

 

 

Naravno, to sto su ovi "komadi" jeftini mi odgovara, ali samo ako su dobri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

uvek moze mnogo bolje da se pazari za soma razlike,ali malo se raspitaj koliko te kosta odrzavanje R motora,pogledaj samo koliko kosta set guma za njega i nekog nakeda,bar 50% ce te kostati vise odrzavanje,a da ne spominjem potrosnju..

 

U sustini mi to nije mnogo bitno... Nemam puno vremena za voznju i ne ocekujem ozbiljnije kilometraze. Jedino sto bi mi jako smetalo je neki kapitalni kvar tipa generalna, ili sta vec, sto bi mi odnelo vecu kolicinu love... No, svakako mi vise prija da je odrzavanje povoljnije 0takoje.gif.

 

 

ps ova suzana ne da ne veredi 2soma,nego nema sanse..

 

Eto vidis, a ja bio ubedjen da je ponuda veka1neznam.gif. Hvala bogu na forumima 1care.gif!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Kako si krenuao, na kraju ćeš da kupiš Hayabusu, uvoz iz Nemačke, svaka plastika druge boje, "vozila baba, samo nedeljom na pijacu, života mi"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ako nisi iskljuciv, kao sto kazes, onda bi trebao ozbiljno da razmislis i o Yamahi FZ6. Jedini problem je sto ces za dobar primerak FZ6-ce morati da izdvojis malo vise od 3000e.

 

Sto se tice trojke iz naslova oglasa, ja bih to ovako poredjao:

 

1. Honda Hornet

2. Kawasaki ER6

3. Suzuki SV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja