Jump to content

Moto Zajednica

MODEKA

Recommended Posts

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
On 2/16/2022 at 5:54 PM, el classico said:

1eb710e31cbea5e8578902a028b8ab42.jpg


Evo kako to izgleda, jaketa nošena jednu sezonu.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

Sto bi rekli "ko zna kakvu muku je imala", vidi se da je u jednom delu, nesto je tu pritiskalo i strugalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Каже човек, носио је стално ранац. Али то не сме да се догађа, ако је ранац оволико штетио, асфалт би је појео у делићу секунде, а онда прешао на кожу и месо. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Koga zanima, na FC-Moto je lepa  Modeka mesh jakna na akciji (90 evra):
IMG-20220219-125253.jpg
https://www.fc-moto.de/Modeka-Mikka-Air-Motorrad-Textiljacke
Pa i kod nas nije mnogo skuplja tj. jeftinija je ako uračunaš, transport, carinu i pdv:
WWW.MOTOLAND.RS

Letnja touring jakna • 500D poliester • dupli sloj materijala na udarnim zonama • YF protektori ramena


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jes' Bogumi, kome paše 5XL... 
Sad će da im stigne nova tura, obično u martu im stiže roba.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja poručio iz Njemačke Modeka Yannik Air jaknu i Mondello kratke čizme, ako bude sreće stižu sledeće nedelje, deluje mi kao najbolji izbor uloženo dobijeno, samo nije bilo mog broja u Motolandu, nadam se da će mi odgovarati brojevi na kraju. Javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006
18 hours ago, Gordak985 said:

Ja poručio iz Njemačke Modeka Yannik Air jaknu i Mondello kratke čizme, ako bude sreće stižu sledeće nedelje, deluje mi kao najbolji izbor uloženo dobijeno, samo nije bilo mog broja u Motolandu, nadam se da će mi odgovarati brojevi na kraju. Javljam utiske.

Srecno za brojeve! Istu jaknu sam kupio pre 10ak dana(za mene bilo broja u Motolandu :)), nisam je jos provozao, ovako mi deluje super za taj novac i za ono za sta je meni potrebna..
Pisem i ja utiske za par dana.

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Provozao danas pre podne, vreme idealno, jaknom sam oduševljen, veoma prozračna, videćemo kad malo upeče ali mislim da će biti vrlo dobra u najmanju ruku. Verujem da ću i pantalone pazariti, da kompletiram.

 

Čizme, isto zadovoljan, malo mi trebalo da se priviknem na menjač jer su podebele i veći problem krute, ali ulivaju poverenje što se zaštite tiče.

 

Veličine su mi sele ko dupe na nošu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Treba mi pomoć oko Modeke.

Na početku moto karijere (pre 5 godina) sam pazario Dainese Tempest D-Dry jaknu i nakon 85k km još uvek je nosim i služi svrsi, mada joj je vreme za zamenu.

Negde u međuperiodu (pre dve godine) sam pazario Modeka Striker pantalone kod domaćeg dilera (ovaj model https://www.fc-moto.de/en/Modeka-Striker-Motorcycle-Trouser) i bio sam zadovoljan, ali...

 

Pantalone su već posle nekih 15k km počele da blede, crna boja dobija onaj crvenkasti sjaj na delovima koji su najviše izloženi suncu.

To i ne bi bio toliki problem da jakna koja je  oko 70 hiljada kilometara starija nije savršeno očuvana kada je boja u pitanju.

 

Da li je to karakteristično za Modeka brend ili je samo do tog modela koji ja imam? 

Planiram da zanovim opremu i baš se kopkam da li da izbegavam Modeku ili možda ipak ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Modeka Westport - stara par godina, oko 40-50k km vozena, ne da se crveni, nego ubija...

Jedan cicak na rukavu popusta, ne drzi bas tako dobro.

 

Medjutim, gledajuci cenu, ja sam zadovoljan. Lufteri su odlicni, lagan pad je podnela odlicno, osim te boje, nista drugo se nije ofucalo, a ozbiljno je drndana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Treba mi pomoć oko Modeke.
Na početku moto karijere (pre 5 godina) sam pazario Dainese Tempest D-Dry jaknu i nakon 85k km još uvek je nosim i služi svrsi, mada joj je vreme za zamenu.
Negde u međuperiodu (pre dve godine) sam pazario Modeka Striker pantalone kod domaćeg dilera (ovaj model https://www.fc-moto.de/en/Modeka-Striker-Motorcycle-Trouser) i bio sam zadovoljan, ali...
 
Pantalone su već posle nekih 15k km počele da blede, crna boja dobija onaj crvenkasti sjaj na delovima koji su najviše izloženi suncu.
To i ne bi bio toliki problem da jakna koja je  oko 70 hiljada kilometara starija nije savršeno očuvana kada je boja u pitanju.
 
Da li je to karakteristično za Modeka brend ili je samo do tog modela koji ja imam? 
Planiram da zanovim opremu i baš se kopkam da li da izbegavam Modeku ili možda ipak ne...
Ja sam još mali i ne znam ništa, ali ovo mi deluje klasičan slučaj značajna razlika u ceni = značajna razlika u kvalitetu materijala. Nije modeka loša, moj je prvi izbor jer se ložim na uloženo/dobijeno, ali samo kratkoročno gledano jer sam početnik i ne znam gde će put da me nanese. Da znam ili kad budem znao da ću sa jednom opremom preći tolike kilometre, ne bih žalio para na kvalitet, jer su to pare koje će se vratiti kroz vreme eksploatacije i kvalitet života u međuvremenu. Dobra kožna moto čizma bukvalno nema vek trajanja ako je dobro održavaš, ali mora da se plati. U međuvremenu nešto od 70e meni je ok.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Da li je neko nosio i Modeka i Seventy Degrees jakne, da li ima neka iskustva?

 

Gledao sam Modeka ovaj model

WWW.MOTOLAND.RS

2u1 touring jakna • 500 D poliester • Ripstop poliester ojačanja na udarnim zonama • YF protektori ram

 

Seventy Degres ovaj model

WWW.MOTOLAND.RS

3/4 dugačka touring jakna, izrađena od 600D poliestera, tri sloja uključuju skidajuću 100% vodoodbojnu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Da li je neko nosio i Modeka i Seventy Degrees jakne, da li ima neka iskustva?
 
Gledao sam Modeka ovaj model
touring-jakna-za-motor-modeka-striker-2-crna-napred-CChV.webp WWW.MOTOLAND.RS
2u1 touring jakna • 500 D poliester • Ripstop poliester ojačanja na udarnim zonama • YF protektori ram  
Seventy Degres ovaj model
JT-41-gris.webp WWW.MOTOLAND.RS
3/4 dugačka touring jakna, izrađena od 600D poliestera, tri sloja uključuju skidajuću 100% vodoodbojnu...  
 
Ja imam ovu sdjt41 jaknu i pantalone, to mi je primarni komplet. Jakna i pantalone su troslojni, imaju ok ventilaciju, eventualno rukavi su u problemu sa provetravanjem, moglo je biti bolje.
Vozim jaknu i po zimi (0c), sve dok ne dođu temperature za meš jaknu. Pantalone cele godine, ne skidam.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Uzeo sam skoro Striker II,nisam bas merodavan za ocenu jer sam ga nosio svega 3 puta. Nekako mi je lakse i udobnije od büse,ima vece ventilacione otvore,nije hladno na nizim temperaturama i sasvim je zadovoljavajuce za tu cenu. E sada da li ce pokazati vremenom kvalitet ne mogu reci ali deluje mi dosta kvalitetno uradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Nemam nju, ali imam jednu sa belim rukavima i to moje belo više nije belo, i u mašini sam je prao i i dalje se vidi prljavština :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@ForsbergToga se malo pribojavam, a nije baš jeftina: Screenshot-2023-02-20-15-10-05-408-com-a

Nešto mi dosadila čisto crna jakna, a i ide mi više uz motor.:moto3: Mada volim kratke jakne više nego touring, primećujem da ove druge često imaju više različitih luftera, i samim tim bolju prozračenost što itekako znači kada ugreje.

@maxx jel size chart realan? Ono ako nosim L da li smem da naručim preko Web Shop-a L veličinu?

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Nemam Tacoma, ali imam slican 3u1 model tj. Aeris u Light Grey/Black varijanti:
https://www.fc-moto.de/en/Modeka-Aeris-Motorcycle-Textile-Jacket

 

Kupih je jesenas i zadovoljan sam kvalitetom izrade, udobnoscu i ventilacijom. Pogotovo je ventilacija dobra (za touring jaknu). Mada ne treba ocekivati da radi kao mesh :) 

Promenio član maxx
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Moj vam je savet, nikako belo sa spoljne strane rukava tipa, laktovi. Izgleda fenomenalno, ali je neprakticno. To je mozda osim kolena najprljavije mesto... imao, probao... nije bilo dobro.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@DraganNS Za jakne bi trebalo da se mozes osloniti na chart. Ja nosim M i uzeo sam M jaknu. Probao sam i L, ali mi je prevelika bila.

Sad proverih i sa kumom jer ima istu Aeris jaknu. Nosi L, uzeo L jaknu.

Za pantalone je druga prica. Posto sam uzeo i Modeka Lonic pantalone, njih sam morao broj vece tj. L iako nosim M.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@maxx @boki.64hvala na korisnim informacijama :takoje: Uglavnom se snabdevam na web-u i uvek imam frku da li će mi odgovarati veličina... Za sada sam imao sreće, izgleda da sam u "standardu", jedino mi malo beži struk. :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 20. 2. 2023. at 15:21, maxx je napisao:

Nemam Tacoma, ali imam slican 3u1 model tj. Aeris u Light Grey/Black varijanti:
https://www.fc-moto.de/en/Modeka-Aeris-Motorcycle-Textile-Jacket

 

Kupih je jesenas i zadovoljan sam kvalitetom izrade, udobnoscu i ventilacijom. Pogotovo je ventilacija dobra (za touring jaknu). Mada ne treba ocekivati da radi kao mesh :) 

Kakvi su utisci posle duzeg nosenja odela? 

Zapao mi bas model Aeris za oko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Utisci su odlicni :) Jakna je bas svestrana. Korisim je i za asfaltna putovanja i za off road voznje. Kisnu postavu koristim kada je temperatura vazduha manja od 13-14-15 stepeni ili kada pada kisa. A termo postavu na 5 stepeni ili manje. Kada je toplo ima gomilu ventilacionih otvora pa je lako napraviti strujanje vazduha. Ima dovoljno dzepova za sve (i promocivih i nepromocivih) i ima dzep za protektor ledja.

Da moram da kupujem drugu jaknu sada, bez razmisljanja bih otisao i kupio istu.

Pored jakne sam uzeo i pratece pantalone, Modeka Lonic model https://modeka.de/en/products/detail/2952/144/hose-lonic/. Ekstra rade u paru. Jedino sam se zeznuo sto sam uzeo ovaj svetli model. Zbog prljanja pantalona ipak kontam da je bolje uzeti full crne.

 

I da, imao sam tu srecu da testiram jaknu i pantalone na padanje na asfaltu :D Dajem im ocenu 5* Em sto su me zastitili em se nisu ni ostetili (ima blagi trag cesanja na desnoj podlaktici).

 

Sve u svemu i jakna i combo imaju moju preporuku :)

Promenio član maxx
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja