Jump to content

Moto Zajednica

MODEKA

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Kakav je proizvođač MODEKA po pitanju kvaliteta u poređenju sa , recimo IXS , Dainese, Held....ima li neko iskustva...preporuke...

Fala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Sve proizvodjace koje si naveo su daleko ispred Modeke.. Koliko para toliko muzike..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja imam jaknu i pantalone, i sasvim zadovoljan! u jakni se leti kuva kad stojis u mestu ali jakna nije letnja tako da je to normalno! Vozio sam na temperaturama 0-5 stepeni, i smrzle su mi se samo sake i stopala jer nisam imao adekvatne cizme a rukavice mislim i da ne postoje adekvatne za tu temperaturu :) Pri svemu tome moj komplet je kostao 21000 a za te pare mislim da ne mozes da se obuces ni kod jedne navedene marke. nisam probao druge ali mislim da ne zaostaje ni najmanje ni za jednom od njih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Da se razumemo, ne posedujem nista od Modekinih proizvoda, tako da ne vazi ono "svaki ciga hvali svoga konja".

Modeka je nemacka firma koja je vec decenijama u ovoj bransi, znam za nju jos od tinejdzerskog uzrasta (a nemam bas malo godina), ali koja nikada nije mnogo ulagala u marketing. U fazonu: Tu smo, ljudi su manje vise culi za nas, ali su nasi proizvodi najbolja reklama.

 

Ova imena koja su pomenuta: Dainese, IXS, Held... Dainese ne bih poredio sa Modekom, jer su Dainese-proizvodi drugog cenovnog ranga. Po mom misljenju, u odnosu "dobijeno-placeno" daleko precenjeni. Po meni su IXS i Held u rangu sa Modekom, nikako "daleko ispred", samo sto su, iz gore navedenog razloga, ipak poznatiji.

 

Evo par linkova za testove nekih Modekinih proizvoda iz "Motorrad"-a. Obicno su testirani proizvodi vise proizvodjaca. Neki testovi nisu sasvim svezi, ali cisto da steknes neki utisak o marki :

Jakna (ocena "gut")

Tekstilno odelo ("gut")

Dvodelno kisno odelo ("gut")

Kozni kombinezon do 500e ("solidno uradjen, ali sa nekim nedostacima u detaljima")

 

Naravno, ne postoji proizvodjac moto opreme ciji je svaki proizvod uvek i najbolji, ma sta ovo "najbolji" znacilo. To ne postoji.

Tebi je verovatno bitan odnos cena-kvalitet i zato ti je Perino iskustvo iz prakse dobra pomoc. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imao sam jaknu Modeka, nosio je dve sezone i bio zadovoljan. Apsolutno ne zaostaje u kvalitetu izrade za recmo Dainese jaknu sa gora-texom koju trenutno imam, sem sto nije imala goratex membranu, nego neku drugu koja je znala da poropusti vodu posle odredjenog vremena, ali je zato bila i mnogo jeftinija.

Jos uvek imam pantalone Modeka vec cetvrtu sezonu, nosim ih kad je ispod 20C jer su dosta tople, pa i na skijanju gde samo ubacim postavu koja je dosla uz njih. Jako zadovoljan.

Mislim da Modeka ima medju najboljim odnosom cena/kvalitet, ako ne i najbolji. Recimo jeftiniji su, a kvalitetniji od Held-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

3t-racing za svaku pohvalu! Vidim lale cita temu verovatno ce ti on reci nesto vise o ovom modelu posto je on bio sa djurom kad je kupio ovu jaknu! Inace taj rezervoar mozes da kupis naknadno tzv kamila(ili ti u busmanovom slucaju kateter :D)! Ono ste je bitno jeste da ti odgovara kroj i da ti bude prijatno u odelu, tacnije da te ne steze, ne zulja, a isto tako i da ti ne visi ko dzak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

ja imama Modekinu jaknu i za te pare,pa i da je bila skuplja za par hiljada..vredi.Nije letnja,al ja je nosim i leti pa je problem znojenje i prilikom voznje,al kad zahladni,samo postava(ako je nadjem) i majica i pici.Odlicno leze,to nemogu opisati,kao da je krojena za mene.lep dizajn.protektori lepo stoje.gomila dzepova.A pre dve godine kad sam se vracao iz Kos. Mitrovice,kisnuo ceo put i nije pustila nigde.A znam i par njih koji prelaze ozbiljne kilometraze i nose Modeku.I planiram da uzmem neku letnju enduro verziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

vidim da si naveo da se uporedi sa IXS....ixs nije merilo jer jedno od najvecih govana na trzistu, u rangu probikera i slicnih govana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest pancokv

Modeka je osnovana kao fabrika Nemacke vojske i sije i dan danas za njih ja imam turing jaknu sa zimskom postavom i oko 9 luftera za te pare je odlicna i preporuke.Znamo svi sta je Dainese,alpinestars,revit i dr ali ne vozi se jakna nego motor modeka ja dosta jeftinija i veoma kvalitetna bar od 2010 modeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Da li ima jos neko sa iskustvom Modeke? Imam u planu da kupujem novu opremu pa me zanima. Bio sam u Moto Landu probao sam par modela Na prvu mi ne izgleda tako lose e sad mene zanima cena kvalitet odnos?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ja imam jaknu, pantalone, i kisno odijelo Modeka i zadovoljan sam. Vjerovatno nije u rango Dainese i ostalih al za lovu daje sasvim zadovoljavajuci kvalitet. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ja imam jaknu Modeka Striker i bas sam zadovoljan. Nisam vozio po nekoj velikoj kisi pa ne znam koliko je vodonepropusna ali je izuzetno topla i po meni odlicnog kvaliteta.

Imam i njihovo jednodelno, kisno odelo i njime sam isto zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 4 sati, tatkonadzeja je napisao:

Ja imam jaknu Modeka Striker i bas sam zadovoljan...

Takodje! Vozio po jakoj kisi nekoliko sati i ostah suv! Samo nije za letnje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Kupljen modeka striker komplet
Proban 50tak kilometara do brzina 140km/h na 5-6 stepeni
Ispod samo aktivni ves ali srednja neka varijanta, ski carape, alpinestar patike i modeka zimske rukavice, iskreno nisam osetio hladnocu. Imaju ulozak koji je waterprof, cepove koji su takodje waterprof, ventilacije na sve strane ali pravi utisak tek posle 2000km

6515d176922fb622276b31d8c1f2beb3.jpg

8f4aa53de9a930bc36f6bc4d97330bf5.jpg

ce5e1a597aa3b27427e34c3e88acc165.jpg

7e453fb9d3771f1eb2fb3376ca0430ab.jpg

8fb1019c47f4b86c6df075f2f4698ff1.jpg

38d76cf05bac852d31ea775f25cd7ced.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Marko Mk4 Nek je sa srecom! Jakna je sigurno waterproof, lepo ventilira, samo ne pomisljaj da je nosis na 25+ stepeni :) Imam jedino problem sa prednjim  vertikalnim rajsferslusom za ventilaciju, nece da zatvori ''iz prve'', pa moram da pokusavam vise puta kako bih zatvorio. Jakna skroz ok, zadovoljan sam Modekom apsolutno. Zato sam uzeo i letnju jaknu - X Vent i 2 para rukavica - Daren i Sahara S.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Videcu za leto sta cu. Mozda kupim jos jednu da nosim mada ne deluje mi da je debela jakna. Sto se tice waterprof imam kisno odelo tako i da nije nema veze opet bih je uzeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Za toplo vreme uzmes mesh jaknu, vredi svaki dinar veruj mi. Ja uzeo kod Luckya, bese Satelis samnom. Dosta povoljno uzeh vrhunski komad. Odradio posao za 10.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja imam istu jaknu, nosio sam je cele ove sezone. Leti, kad upeče zvezda, ne može da se nosi. Mora mesh. Ali zato je za sve ostale vremenske prilike jako jako dobra! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 1 sat, Marko Mk4 je napisao:

Mozda kupim jos jednu da nosim mada ne deluje mi da je debela jakna.

Ne daj se prevariti! Kao sto kolega @WoodyRider rece, kad upece zvezda, nece ti pomoci ni voznja na 10.000 obrtaja :) Pazarih pre par dana Modeka X Vent, bas mi se svidela sto ima ogromnu povrsinu u zutom, nije cela crna. za leto, platio 80 jevreja u FC Moto, jer su bili neki silni popusti. Cini mi se da u MotoLandu kosta oko 14.000 din. Jos je nisam testirao (malo pocinje zima :D ), ali deluje da ce biti za leto pun pogodak. Ima protektore na laktovima, ramenima, ledjima, vetro/vodonepropusnu membranu koja se skida (sto je sjajan dodatak) i skoro cela je u mesh-u. A za Striker - a :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Planiram da uzmem Striker model, ali bele boje, tj. vise dodje kao siva, koliko je pametno uzeti za enduro voznju belu jaknu, koliko se prlja?  Tu i tamo bih zasao i po sumi malo (citaj malo vise), pa me strah da ne bude pranje na nedelju dana. 

 

modeka_striker_textiljacke_hg-gb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja