Jump to content

Moto Zajednica

MODEKA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Fala Andrej, i ja tako mislim, nikad više tamno đubre, jer je osjetljije vruće u lijeti.

Samo mi kaži jesi li zadovoljan imaš kakve primedbe, i šta kažeš na prvo sand, mada u tom sand nema pantalona, pa moraš crne uzet, a svetlo ili poslednju ima u kompletu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Jeste, da imam isto pantalone u sand boji u kompletu ne bi bilo težak izbor, tako, da ču primorat uzet one na pola crne pantalone, pa i to če bit ok.

Eto dva izbora pa kaži:

084630_panamericana2_431.thumb.jpg.15dd37fc7910fc3bdd092d89b6c66968.jpg088360_panamericana2_h_431.thumb.jpg.3d4981f3de2fb2a7c3b239cd6abe4292.jpg

 

ili:

084560_panamericana_22.thumb.jpg.0534188fe72d7bc3f27b629fc9702b75.jpg

panamericana_h.thumb.jpg.b1da600d7a12821107e0a37ae9a91248.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1345 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jakna 399,90, pantalone 299,90
 
Meni se baš poslednja i prva najviše, jer do sad uvijek crno pa mi vruče, pa bi sad malo u življijim bojama, mada znam, da se prije uprlja, al jebi ga ima i zato lijeka.
Za te pare Modeka mi nikada ne bi bila prvi izbor.
Obzirom da živiš u Slo (ako sam dobro razumeo) pogledaj Revit u TC Motoshop ili Dainese i Alpinestars u moto-oprema.com i još neku, mnogo mi to para da daš za Modeku.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

To jest si u pravo, ali revit ili dainese ili alpinstar niso baš jeftiniji od modeke, prije skupljiji, ali i modeka i nije napram ovim tako loša.

 

Previše je tih firmi i modelova i svega pa ima čovek težak posao šta da odabere, da dobije za neke dobre novce i dobro kvalitet, nači da napravi dobar posao.

Rekli su mi i prijatelji, da i revit nije više ono što je bio, da su počeli, da štede na materialima ipn... pa eto, tako valjda u odnosu što više zaraditi isto valjda i druge firme.

Neznam vidit ču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1345 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To jest si u pravo, ali revit ili dainese ili alpinstar niso baš jeftiniji od modeke, prije skupljiji, ali i modeka i nije napram ovim tako loša.
 
Previše je tih firmi i modelova i svega pa ima čovek težak posao šta da odabere, da dobije za neke dobre novce i dobro kvalitet, nači da napravi dobar posao.
Rekli su mi i prijatelji, da i revit nije više ono što je bio, da su počeli, da štede na materialima ipn... pa eto, tako valjda u odnosu što više zaraditi isto valjda i druge firme.
Neznam vidit ču.
Najbolje da sve probaš, opipaš pa na kraju ptesudiš, bar u Sloveniji imaš dobar izbor

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 5 sati, Nordkapp je napisao:

boki, kažeš imao svetliju pa nemaš više, ali sam te naopako razumio.

Šta na prvo sand kažeš, nije ni presvetljija ni najtamnija.

 

Voleo bi se izbegavat crni, mada znam najpouzdanije potum prljaštine.

 

Nije malo para pa ne bih rado pogrešio.

Imao Revit Sand I, belu (veoma svetlo siva) sa crvenim detaljima. 

Hteo sam da ti kazem, najvise se isprljala na laktovima. Tako da, ako bih opet sada birao neku svetlu jaknu, gledao bih da na spoljasnjim stranama laktova bude crna (tamna) boja. 

To ti je moje iskustvo...

 

Edit: Vidi, sva mi se svidjaju, da znas, zaista. Razumem zasto hoces svetlo, samo ti prenosim svoje iskustvo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Neznam kako misliš, neču valjda samu u mešu da idem na recimo duži put. Zato je ovakva jakna 3 v 1 najbolja, u ljeti kad je vruce skidaš obe dvije podloge i otvaraš svu ventilaciju pa imaš kao meš, a kad zaladi ili u vremenskim neprilikama opet staviš po potrebi.

 

Ne vidim tu ništa lošijeg.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1273 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
41 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Letnje veče je već prehladno za mesh...

Za suprugu smo uzeli pre par godina mesh jaknu, i baš je ovo bio problem. Srećom sedi iza mene, pa nije toliko izložena vetru, ali opet...

 

A ja teram ovu Revit Sand koju Boki pominje, i dalje. :D Od njega sam je uzeo kada sam počeo da vozim, i neprevaziđena mi je još uvek. Leti na 30-35+ bude vruće, ali je podnošljivo, ili sam makar ja navikao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1345 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Neznam kako misliš, neču valjda samu u mešu da idem na recimo duži put. Zato je ovakva jakna 3 v 1 najbolja, u ljeti kad je vruce skidaš obe dvije podloge i otvaraš svu ventilaciju pa imaš kao meš, a kad zaladi ili u vremenskim neprilikama opet staviš po potrebi.
 
Ne vidim tu ništa lošijeg.
Ima da se kupi Revit mesh odelo sa zimskom postavom koja se skida, uz kišno odelo iz kofera ako zatreba, postaje odelo za sve vremenske prilike.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2538 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja moju RST meš ne skidam leti, nema trika da vozim u zatvorenoj jakni.

Što reče kolega ima zimska postava koja je kad malo zahladi. Probao par puta da vozim u goretex jakni bez postava ali preko 25-30C postaje mi vruće, pogotovo ako stanem na kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2892 postova

ako se vozi leti u dnevnoj varijanti od ujutru kad je već preko 20 stepeni pa do sumraka u mešu nije hladno.Ja kad sam išao na karpate kreno ujutru iu Novaka  preko meša kišno odelo a ispod meša duks,majca i nije hladno.Čim se spustiš skidaš sloj po sloj .

E sad ako je voziš danima velike ture i po alpima gore dole ona već meš nije zadovoljavajući.

Ja mogu da planiram put po svom izboru.Gađam da je oko 25 stepeni i naravno bez kiše.Nikad nisam išao na velike ture duže od 5 dana.Onda bi već morao da razmislim zbog promene vremena.

Ko n epreferira zaštitu vindstoper je idealan i eventualno neki skejt protektori koji ničemu ne služe na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
Leti je toplo u jakni samo u retkim momentima... Letnje veče je već prehladno za mesh... Imam i mesh jaknu, mislim da je to najgluplja jakna koju imam. Bacio pare.

Da ne bi bacio pare, pogledaj neki duks/prsluk za trčanje. Pa obuci ispod mesh jakne.
Stane i u džep te iste jakne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2538 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja sam ovo kupio još odavno, super stvar za ispod meš jakne, vožnju bajsa, šetnju ...

 

WWW.INTERSPORT.RS

McKinley Lusaka II ux vst je muški prsluk, koji je izrađen od mekanog i toplog softshell materijala. Materijal je vodootporan i prozračan...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I meni se prvi komplet vise svidja… Ove druge pantalone su sive a jakna je neka senf boja, bolje onda siva jakna. :neznam: Btw. i ja leti se ne vadim iz mesh jakne, osim kada idem na ture gde se ocekuju promenljive temperature zbog visinske razlike, doba dana (jutro, vece). I tada nosim mesh u koferu pa se presvucem, po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 602 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ja bik samo da kazem da cena i izgled dosta uticu na krajnji izbor.

Da vam(pojedinima kojima ne valja modeka) poredjam 10 najpopularnijih proizvodjaca jakni i zmureci da ih opipate i kazete koja je koja, pogodili bi al do mojega.Mozda slucajno neku.

 

Skoro sam kupio zeni jaknu, izabrala modeku.Birala izmedju 6-7 brenda.Na dodir neke su mekse a neke tvrdje i to je to.Sve su plasticne i ne pustaju vetar i vodu, moz zovete materijal kako vam volja, sve su to trikovi prodavaca.Ova je pala jer je bas odgovarala velicina.

Promenio član Djokic
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Nikad za Modeku ne bih dao 700-800€. Radije nabaciti i onih 200-300€ i uzet Alpinastars, Held ili slično.

Baš je na njemačkom forumu aktualna tema osvrt jednog njemca koji je uzeo Modeka Panamerikana kombi. Nikako nije zadovoljan sa uloženo-dobiveno relacijom.
Jaketa mu se oštetila od nošenja ruksaka, isto kao daje obrušena…


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6322 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam par godina nosio Modeka jaknu, neki jeftiniji model, nije pokazala ni najmanje znake habanja. Nije Modeka neki levi proizvodjac, ako su upotrebljeni dobri materijali za izradu (sto pise u specifikaciji jakne) ne bi smelo biti problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

1eb710e31cbea5e8578902a028b8ab42.jpg


Evo kako to izgleda, jaketa nošena jednu sezonu.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1032 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

U aprilu 2019-te sam stavio slike jakne koju sam tad uzeo,na drugojj stranici ove teme,nista jakni nije,odlicna je,nosim je i ljeti i zimi kad se vozim. Ljeti pootvaram luftere,naravno kad stojis na semaforu i u guzvi,u gabuli si,al u voznji odlicna. Hlace su Modeka Crocton,i debele su,apsolutno mi zimi ne treba zimski ulozak za njih,obucem aktivni donji ves i dosta. Za ljeto nosim Enter. Kao sto rekoh,jaknom sam zadovoljan,ne pokazuje znake habanja jos. Hlace nosim samo kad je hladnije,tako da se nisu mogle pohabati svakako.

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2892 postova
On 16.2.2022. at 17:54, el classico je napisao:

1eb710e31cbea5e8578902a028b8ab42.jpg


Evo kako to izgleda, jaketa nošena jednu sezonu.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

ovo je nedopustivo i da ima 20 godina jakog korištenja.

Meni se slično ali ne tolko drastično desilo sa mekinli vindstoperom koji mi je za 2 meseca korištenja izgledao 10 puta gore od kineskog ANTA vindstopera koji sam koristio 15 godina i nema tragova korištenja.Interesantno kreno je da se fuca dosta i to potpuno nov .Mislo sam da će se raspasti a on posle nekog vremena stao sa propadanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja