Jump to content

Moto Zajednica

Situacija kroz koju je prosao nas drugar iz Podgorice !

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

90% nas bi isto obilazilo kolonu (motorom)...

 

Ja mislim da je to bezobrazluk, i da je momak stradao samo zato sto je imao tablice CG :neznam:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Za obilaženje statične kolone ne bi.

 

Za preticanje šlepera na mostu bi platio neku žestoku kaznu, ali to nije poenta, poenta je u onih 15 dana zatvora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Bilo čime, pa tako i motorom ne smeš da pretičeš kad hoćeš, nego kada je to moguće učiniti bezbedno. A tvoj instruktor je očigledno bio "naklonjen" automobilistima, jer se ova odredba odnosila podjednako i na motocikl koji pretiče automobil i na automobil kada pretiče motocikl. Dakle u slučajevima kada nije imalo potrebe da se prilikom preticanja prelazi na suprotnu traku. Uostalom: Uglavnom je moguće da motociklom prestignemo automobil koji se kreće sredinom "svoje" trake a da pri tome ne pređemo u suprotnu traku, ali je uglavnom nemoguće da automobilom prestignemo motor koji se kreće sredinom "svoje" trake a da pri tome ne pređemo u suprotnu traku (ili da motociklistu malo "poguramo" udesno) .

 

 

Nisi u pravu, kolega.

 

Zabrana preticanja važi za sve. Niko ne sme preticati nikoga.

 

OSIM motocikla bez prikolice i bicikla. Njih je dozvoljeno preticati bilo čime da ideš.

 

Međutim, to ne znači da je motociklu i biciklu dozvoljeno da pretiču druga vozila (osim ako su ta vozila takođe motocikl ili bicikl, koje je jedino dozvoljeno preticati).

 

Nadam se da sam pojasnio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

a tek da vidite kako bi mi iz srbije za isto prosli u crnoj gori....

 

pa nas su drzali na granici,proveravanje motora na 45 c,sat ipo,ja vise neidem dole posle njihovih carinskih izdrkavanja,i to nam nije dao u hlad nego na sunce,kaze da ce mo bolje pocrneti,mamu mu njegovu >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Cijela bivsa juga (ukljucujuci Srbiju i CG) je okupirana od strane mracnih sila koje se vode principom "divide et impera". Da im dosta dobro ide, proizilazi i iz ove teme.

Ipak, bolje je nego svojevremeno u Africi, a i nije vise mrak, sto je naajvaznije, naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Slaninar user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:45 AM

 

snapback.pngzika56, on 02 February 2012 - 16:54 PM, said:

 

Bilo čime, pa tako i motorom ne smeš da pretičeš kad hoćeš, nego kada je to moguće učiniti bezbedno. A tvoj instruktor je očigledno bio "naklonjen" automobilistima, jer se ova odredba odnosila podjednako i na motocikl koji pretiče automobil i na automobil kada pretiče motocikl. Dakle u slučajevima kada nije imalo potrebe da se prilikom preticanja prelazi na suprotnu traku. Uostalom: Uglavnom je moguće da motociklom prestignemo automobil koji se kreće sredinom "svoje" trake a da pri tome ne pređemo u suprotnu traku, ali je uglavnom nemoguće da automobilom prestignemo motor koji se kreće sredinom "svoje" trake a da pri tome ne pređemo u suprotnu traku (ili da motociklistu malo "poguramo" udesno) .

 

 

Nisi u pravu, kolega.

 

Zabrana preticanja važi za sve. Niko ne sme preticati nikoga.

 

OSIM motocikla bez prikolice i bicikla. Njih je dozvoljeno preticati bilo čime da ideš.

 

Međutim, to ne znači da je motociklu i biciklu dozvoljeno da pretiču druga vozila (osim ako su ta vozila takođe motocikl ili bicikl, koje je jedino dozvoljeno preticati).

 

Nadam se da sam pojasnio.

Izvinjavam se. Moguće je da sam bio u zabludi kada sam smatrao da se ovo odnosi na uzajamno preticanje dvotočkaša i četvorotočkaša (bez prelaženja u suprotnu traku). Uostalom, red je da i pod stare dane (tridesetpet godina od kada sam položio za A) naučim ponešto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

a tek da vidite kako bi mi iz srbije za isto prosli u crnoj gori....

 

pa nas su drzali na granici,proveravanje motora na 45 c,sat ipo,ja vise neidem dole posle njihovih carinskih izdrkavanja,i to nam nije dao u hlad nego na sunce,kaze da ce mo bolje pocrneti,mamu mu njegovu >:(

 

Zao mi je sto vam se to dogodilo. Znaju kod nas policajci da budu bezobzirni , i to u sred sezone.

Krenu ljudi na more, a ovaj ih zaustavi i maltretira bez nekog vaznog povoda. Ipak , to nije razlog da se ne dodje u CG. Savjetovao bih svakog bajkera da prijavi nedolicno ponasanje policajca, maltretiranje,omalovazavanje...

 

Znam da je samo prosle godine par policajaca zbog takvog postupanja ostalo bez posla. Red i zakon se mora postovati , u bilo kojoj drzavi, ali ga najvise moraju postovati oni koji ga sprovode.

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

a tek da vidite kako bi mi iz srbije za isto prosli u crnoj gori....

 

pa nas su drzali na granici,proveravanje motora na 45 c,sat ipo,ja vise neidem dole posle njihovih carinskih izdrkavanja,i to nam nije dao u hlad nego na sunce,kaze da ce mo bolje pocrneti,mamu mu njegovu >:(

 

Zao mi je sto vam se to dogodilo. Znaju kod nas policajci da budu bezobzirni , i to u sred sezone.

Krenu ljudi na more, a ovaj ih zaustavi i maltretira bez nekog vaznog povoda. Ipak , to nije razlog da se ne dodje u CG. Savjetovao bih svakog bajkera da prijavi nedolicno ponasanje policajca, maltretiranje,omalovazavanje...

 

Znam da je samo prosle godine par policajaca zbog takvog postupanja ostalo bez posla. Red i zakon se mora postovati , u bilo kojoj drzavi, ali ga najvise moraju postovati oni koji ga sprovode.

 

 

 

kako da ne isto kao i ovde
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Evo sada sam čitao i dobro su ga rebnuli jer nije smeo to da radi na mostu.

Ali što se kazni tiče ni u EU situacija nije ništa bolja.

Znam za slučaj od pre nekoliko godina da je čovek (naravno neću da imenujem) u Italiji pogrešno skrenuo na auto put i da ne bi vozio ko zna dokle, baja lepo napravi polukružno okretanje iz najbrže trake u najbržu, znate ona mesta između bankina koja služe putarima kada servisiraju deonicu da se okrenu.

Kod naplatne rampe ga je sačekala policija i momentalno ga uhapsila.

Vozilo mu je trajno oduzeto, izrečena je zabrana ulaska u EU od 3. godine i kazna od 2500 eur koju ako ne plati u određenom roku prerasta u doživotnu zabranu ulaska u EU.

Pa se ti zajebavaj...

A kako je policija znala za prekršaj? Pa lepo: čovek je zamalo izazvao saobraćajnu nesreću i vozač koji je jurio najbržom trakom ga je prijavio policiji na naplatnoj rampi, verovatno dao izjavu i priča završena.

I to po meni ima smisla.

Pre par meseci sam pisao o metalik Astri koja je u punoj brzini prošla kroz crveno na Novosadskom putu kod Zemun Polja, jedva sam izbegao strahoviti sudar.

I šta bi bilo ko od nas da mu se ovo desi razrezao tom vozaču osim zatvora ili kazne strealjanjem?

Ali da se vratim na situaciju:

verovatno je uspeo da bez problema pretekne kamion, nije kamikaza da srlja u smrt a policija je tu stajala sa jasnom namerom - znači sačekuša - gledaj ga derpe iz CG pa još na motoru, sada ću da mu jebem kevu i eto ti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

A sta kazes na ovo:Član 329

 

Kaznom zatvora od 30 do 60 dana i 15 kaznenih poena, kazniće se vozač koji u saobraćaju postupa u gruboj suprotnosti sa pravilima saobraćaja, pri čemu ne pokazuje obzir prema bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju (nasilnička vožnja).

mora biti da je tim motorom ugrozio kamion?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Reče mi jedan kolega da u Švajcarskoj u gradovima, putnička vozila moraju tako da stanu na semaforima, da ostave mesta za motoriste ! Ako je to tačno 50 godina su ispred nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Reče mi jedan kolega da u Švajcarskoj u gradovima, putnička vozila moraju tako da stanu na semaforima, da ostave mesta za motoriste ! Ako je to tačno 50 godina su ispred nas...

 

Ovo i u Solunu rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Reče mi jedan kolega da u Švajcarskoj u gradovima, putnička vozila moraju tako da stanu na semaforima, da ostave mesta za motoriste ! Ako je to tačno 50 godina su ispred nas...

Mnogi su daleko ispred nas.

Ovi su videli bajkera pa su se odmah naostrili na njega a kad su zaustavili i videli da je iz CG to im je bio dodatni stimulans.

Mislim da je on ipak napravio prekrsaj,koji kad sve saberete i oduzmete mozda i nije toliko katastrofalan i moze mu se progledati kroz prste,ali su ti ljudi ceo dan na tom mestu i ko zna sta sve vide i sta sve nervozni ljudi rade u tim situacijama,pa nemaju vise volje za toleranciju.

Kazna zatvora je po meni preostra,ipak bi novcana bila primerenija,vise bi prijala i drugaru a i nasoj drzavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

..a kako su znali da je iz CG kad su ga zaustavljali?

Pa ne znam, to je velika misterija.

Verovatno ima dokumenta, registarsku tablicu, saobraćajnu dozvolu a oni su išli u školu pa su naučili da čitaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja