Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Hm... Ja sam vozio VFR 750 onaj prvi, kojem je neko stavio umesto fabričke 170 široku 190 kad je kupljen. I posle toga vraćen na fabričku 170.... 

Drugi motor. Kao balerina nakon onog prvog utiska. Ponire, skreće, haos! Inače taj 750 ima poprilično lepu ciklistiku. Nekad mi se čini da je bio brži na promeni pravca od 800fi.

 

Edit:

Iskopao sam slike. Boja je Ferari skuderija roso, koštala je kao Grčki dug, ali je vredelo svaki dinar. Ja sam namerno ofarbao prednju vile i zadnje fuzastere u crno da bi se kad se gleda sa strane "izgubili" u oku, tj, da se ne vide.  Boja je imala neku predivnu perlu, na slici se ne vidi. Nalepnice sa onog prvog modela namerno, jer su mi najlepše... U svakom slučaju, skoro stock, ali po mom ukusu.

IMG-f55acb1adf8b302658bba4b17561f507-V.thumb.jpg.a9787ef81d22ce27b2ed472158b98584.jpg

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

Da li je neko koristio na 3. generaciji ili felni od 5.5 inca zadnju gumu dimenzija 180/55/17 umesto fabricke 170/60/17? Znam da sigurno pase bez problema, interesuje me za i protiv? :)

Ja sam imao 180-ku na rc36, motor se lepo vozio kao i sa 170-kom koju nisam u datom momentu uspeo naci a 180-ki na svakom cosku, ali eto ispostavilo se da nisam pogresio sa 180.
A gomila drugih motora sa istom tom sirinom felne (5.5) fabricki nose gumu 180-ku

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma idi begaj, ja ga samo tako obarao natovaren sa devojkom+prtljag, duge-kratke, brze-spore krivine... samo gasss ono lezalo ko na sinama :) 

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
10 minutes ago, Disko Nindža said:

Kontam da nece srati ako su iole normalni ljudi na tehnickom, baz zato sto masa motora sa 5.5 felnom nose 180 gumu

Ne verujem ali opet interesuje me da li je to u Zakonu sada obavezna fabricka dimenzija za motocikle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
18 minutes ago, Motorcyclist said:

Ne verujem ali opet interesuje me da li je to u Zakonu sada obavezna fabricka dimenzija za motocikle?

Ajde da razbijem mit o tehničkom pregledu...Vec 5 godina vozim 180-ku nazad,i nema problema na tehničkom.Inace na 4.5 jota ide 160 guma,na 5 jota(rc36/2) ide 170.Na 5.5 jota(rc36/1) ide 180 guma,moze 190,al ne ponasa se motor dobro u krivinama.Za rc36/1 najbolje  je i preporuka,120/70/17 prednja,a zadnja 180/55/17 cola guma.Svaki dan menjam gume kao vulkanizer,i ovo je provereno.Veliki pozdrav,i samo opusteno.

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ajde da razbijem mit o tehničkom pregledu...Vec 5 godina vozim 180-ku nazad,i nema problema na tehničkom.Inace na 4.5 jota ide 160 guma,na 5 jota(rc36/2) ide 170.Na 5.5 jota(rc36/1) ide 180 guma,moze 190,al ne ponasa se motor dobro u krivinama.Za rc36/1 najbolje  je i preporuka,120/70/17 prednja,a zadnja 180/55/17 cola guma.Svaki dan menjam gume kao vulkanizer,i ovo je provereno.Veliki pozdrav,i samo opusteno.
Fabrička za RC 36/1 je 170 60 17 !

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
18 minutes ago, badzabajker said:

Fabrička za RC 36/1 je 170 60 17 !

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Tako je,i fabricki ide ta guma.Al na 5.5 jota,180 treba da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
13 hours ago, wiking said:

Ajde da razbijem mit o tehničkom pregledu...Vec 5 godina vozim 180-ku nazad,i nema problema na tehničkom.Inace na 4.5 jota ide 160 guma,na 5 jota(rc36/2) ide 170.Na 5.5 jota(rc36/1) ide 180 guma,moze 190,al ne ponasa se motor dobro u krivinama.Za rc36/1 najbolje  je i preporuka,120/70/17 prednja,a zadnja 180/55/17 cola guma.Svaki dan menjam gume kao vulkanizer,i ovo je provereno.Veliki pozdrav,i samo opusteno.

Jel si išao ove godine?? 

Poprilično sam siguran da su meni gledali dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
3 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Jel si išao ove godine?? 

Poprilično sam siguran da su meni gledali dimenzije.

Jesam,i pisali su mi dimenzije guma.Pojma nemaju oni dal ide 170 ili 180 guma.Sve je to sviranje k...u.Ako bile kakve nepravilnosti uocite da vas nisu pustili na tehnickom,a sigurni ste da po zakonu nije protiv bezbednosti saobraćaja,treba prijavit Policiji.Mogu da im zatvore tehnicki.Netreba cutati,jer oni rade kako oni misle,i zajebavaju narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja verujem da oni to samo odokativno gledaju, cisto sumnjam da uporedjuju podatke, jer da bi ih uporedjivali onda moraju da imaju podatke, a to nemaju, mogu samo vizuelno da pregledaju motor prema slikama sto nadju na netu, a gume su problem jedino ako se bas baaas vidi da je neko preterao sa sirinom,  na primer kad likovi stave 180-ku na stari CBR600 koji nosi 160-ku, pa to se iz aviona vidi da nesto ne stima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Prednja kocnica na prvi stisak mekana, dva tri puta i tvrda. Vazduh u sistemu. Ima li nekih caka osim redovnog ozracivanja koje nije pomoglo i vezivanja gumice oko poluge da prenoci, sto nisam jos uradio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
4 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Ne mora da znači da je vazduh, već gornji kočioni cilindar, na samoj ručici.

Tesko ali moguce. Zato sto sam imao isto na gpz-u, izmenio apsolutno sve i bilo je isto sve dok nisam isterao vazduh i opet ne potpuno. 

 

Los kocioni cilindar bi trebao da popusti i rucica propadne nakon drzanja. 

 

Svakako cu ga menjati nagodinu, uzeti TRK sa Wemoto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Amortizerče ako nekome treba, ima još stvari za Vfr, pogledajte sve oglase pa se dogovaramo za cene ...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja