Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

U toku vožnje upali mi se crvena FI lampica, par minuta pošto krenem, motor radi isto, dal treba terati majstoru ili ne? Inače, zadnjih 2 meseca bio u inostranstvu, ostavio motor drugaru, on se malo vozao, neznam dal nije povukao prljavštinu sa dna rezervoara ili šta već?! Ima li ko sličnih iskustava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Da li neko zna gde mogu naci polovne namotaje za vfr 2005 god ili nekog majstora koji radi viklerovanje? 
0603434863 Peđa se zove, sve preporuke videćeš.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
17 hours ago, badzabajker said:

0603434863 Peđa se zove, sve preporuke videćeš.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Poslao sam nekoj firmi iz Niša. Elmag se zovu , pa cemo videti kako ce biti. Hvala u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
8 minutes ago, Motorcyclist said:

Ima li neko sliku gde se nalazi uzemljenje (ground) na rc36, posto u manualu nije najjasnije? Ako ima sliku ili moze da oznaci na slici gde se nalazi ta zica i sraf na ramu, hvala.

Sliku nemam,al masa kabel ide dole skroz ispod kutije akumulatora,i vezana je na jedan saraf agregata.

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Kontaktirao sam poznanika koji se bavi servisiranjem motora u vezi moje boljke da kada se ugreje nece uvek da okrene iz prve tj. moram duze drzati dugme da zavrti i upali. Ja i dalje sumnjam na starter koji planiram reparirati kad dodje vreme, on je naveo kao potencijalne probleme: anlaser, akumulator, masu. Imao je isti problem na jednom motoru i novi akumulator je resio problem. Starter nije pominjao iako ja sumnjam na to.

 

Danas sam malo testirao akumulator i zabelezio sledece:

- drzi napon dobro. 12.9V, nije kiselinski vec onaj bez odrzavanja. Pali na prvu hladan bez imalo problema.

- nakon sto sam se danas vozao, palio i gasio, desilo se to da ne zavrti na prvi, skinuo sediste i izmerio nekih 13.04V posle tog pokusaja (bude i vise), znaci da puni ok.

- po manualu napon na 5.000obrt treba da je u granicama 13.5-16.0V. Kako god merio sam i bez i sa upaljenim svetlima, na leru, na obrtajima, merenja su oko 14.4-14.6, nekad i ispod u zavisnosti da li su svetla upaljena, ugasena itd. To bi trebalo da je ok.

 

E sad najbitnije merio sam koliko napon padne kada pritisnem dugme za startovanje, i on padne na nekih 10.2V i pri duzem drzanju nikada nije pao ispod 10.0V sto bi trebalo da je OK, ali ne i idealno i jedino mozda tu vidim problem. Masina greje u pm u tom delu, i moguce da ima uticaja na akumulator koji nije nov. Koliko je normalno da padne napon pri samom startu kod akumulatora u perfekt stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
4 minutes ago, Motorcyclist said:

Pretpostavljam da je ovo:

5DpW428.jpg

Kabel mase je debeo ka mali prst na ruci.Neverujem da je to taj kabel,al necu reci sigurno.Sutra posle posla idem u garazu,pa cu ti uslikati gde tacno se srafi masa kabel.Mora biti vezan na blok i ram zajedno,da bi sto bolji kontakt imao. Barem tako je bilo na mojoj Rc24.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
3 minutes ago, wiking said:

Kabel mase je debeo ka mali prst na ruci.Neverujem da je to taj kabel,al necu reci sigurno.Sutra posle posla idem u garazu,pa cu ti uslikati gde tacno se srafi masa kabel.Mora biti vezan na blok i ram zajedno,da bi sto bolji kontakt imao. Barem tako je bilo na mojoj Rc24.

Drugacije je po manualu mislim na cak nekim godistima VFR750F ne samo generacijama, po manualu. Video sam kolika je duzina tog kabela, posto je sa leve strane ovo odgovara tome. A ne vidim nista drugo sta bi moglo biti zasrafljeno na sam ram od kablova osim toga.

s-l300.jpg

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
2 minutes ago, Motorcyclist said:

Kontaktirao sam poznanika koji se bavi servisiranjem motora u vezi moje boljke da kada se ugreje nece uvek da okrene iz prve tj. moram duze drzati dugme da zavrti i upali. Ja i dalje sumnjam na starter koji planiram reparirati kad dodje vreme, on je naveo kao potencijalne probleme: anlaser, akumulator, masu. Imao je isti problem na jednom motoru i novi akumulator je resio problem. Starter nije pominjao iako ja sumnjam na to.

 

Danas sam malo testirao akumulator i zabelezio sledece:

- drzi napon dobro. 12.9V, nije kiselinski vec onaj bez odrzavanja. Pali na prvu hladan bez imalo problema.

- nakon sto sam se danas vozao, palio i gasio, desilo se to da ne zavrti na prvi, skinuo sediste i izmerio nekih 13.04V posle tog pokusaja (bude i vise), znaci da puni ok.

- po manualu napon na 5.000obrt treba da je u granicama 13.5-16.0V. Kako god merio sam i bez i sa upaljenim svetlima, na leru, na obrtajima, merenja su oko 14.4-14.6, nekad i ispod u zavisnosti da li su svetla upaljena, ugasena itd. To bi trebalo da je ok.

 

E sad najbitnije merio sam koliko napon padne kada pritisnem dugme za startovanje, i on padne na nekih 10.2V i pri duzem drzanju nikada nije pao ispod 10.0V sto bi trebalo da je OK, ali ne i idealno i jedino mozda tu vidim problem. Masina greje u pm u tom delu, i moguce da ima uticaja na akumulator koji nije nov. Koliko je normalno da padne napon pri samom startu kod akumulatora u perfekt stanju?

Ako pri startovanju nepadne ispod 10 volti,onda je ok akumulator.Losa masa zna pravit cirkus,i ako nije dobra,prvo strada regler.Ja svake sezone proverim multimetrom dal ima dobru masu regler,i dal je dobra masa izmedju rama i akumulatora.Akumulator trpi jaku toplotu tamo,jer agregat greje strasno.Cak przi i zadnjicu pri sporoj voznji u gradu....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
19 minutes ago, wiking said:

Ako pri startovanju nepadne ispod 10 volti,onda je ok akumulator.Losa masa zna pravit cirkus,i ako nije dobra,prvo strada regler.Ja svake sezone proverim multimetrom dal ima dobru masu regler,i dal je dobra masa izmedju rama i akumulatora.Akumulator trpi jaku toplotu tamo,jer agregat greje strasno.Cak przi i zadnjicu pri sporoj voznji u gradu....

Nisam primetio rdju na tom srafu ali cu za vikend gledati da skinem masku i proverim, ocistim... Da li ja mogu napraviti i svoju masu sa kablom od minusa na klemi i negde zasrafim na ram ispod sedista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
28 minutes ago, Motorcyclist said:

Nisam primetio rdju na tom srafu ali cu za vikend gledati da skinem masku i proverim, ocistim... Da li ja mogu napraviti i svoju masu sa kablom od minusa na klemi i negde zasrafim na ram ispod sedista?

Nema potrebe,ako je sve kako treba biti fabricki.Ja multimetrom proverim dal regler ima dobru masu.Namestis multimetar na proveru provodnosti,i jedan kabel(nije bitno dal je plus ili minus)stavis na minus pol akumulatora,drugi na samo kuciste reglera.Ako ima puls ili pokazuje 1 na na multimetru,onda imas masu dobru.Ja sam svoj regler izbacio na wingrack nosac,i sam ima slobodno hladjenje inercijom vetra.Od tada nemam problema sa reglerima,a menjao sam dosad tri komada.Agregat jako greje ram,a stim da je regler na ramu,otezano mu je hladjenje.Imao sam opcije sa kulerom od kompljutera,pa termo pasta,al nista nije bilo efektivno,kao sto je sad.Vec 4 godine vozim ovako na wingraku,perfekt je hladjenje.

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
8 minutes ago, Motorcyclist said:

Mislim da ima taj test provodnosti pa cu probati sutra bas. To bi znaci trebalo da testira da li je masa na motoru dobra?

Naravno.Mada posto imas dobro punjenje, verovatno je i masa dobra.Meni kad su doneli motor i svice,pregledavao sam dzekove i kontakte.Svi dzekovi bitni,regler,glavni kod akumulatora su bili namazani bakarnom pastom.Bakarna mast je dobar provodnik,i neda da kontakti oksidiraju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Masa,kabel od mase.(vidi se da je zica nagirela,jer ide preko drzaca cevi-nosaca,trebalo bi je negde direktno na masinu zavrnuti i zamenuti.

 

20210820_220413.jpg

20210820_220418.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
6 hours ago, Surla85 said:

I relej proveriti...

 

20210820_220518.jpg

Svaka cast ;) Takodje test provodljivosti tog kabela mogu da izvrsim multimetrom tako sto cu jedan ispitivac staviti na minus klemu akumulatora a drugi na taj sraf mase? Trebalo bi da pisti ako je ok. 

 

Taj relej je glavni relej ispred akumulatora? Tu przi do jaja xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ovaj relej je od-za anlaser,kad ti gore stisnes dugme preko ovih malih zica dobija signal,relej prespaja one 2 debele(+) i tako salje struju na anlaser.

Za test zice nemam pojma...

Uzmi unimer,izmeri akumulator,posle stavis jedan pipak na + akumulator,drugi na engine negde,pa ces da vidis da li je ista voltaza.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Ne mogu da verujem da je neko uspeo da ojede i sjebe sraf/cep koji ne sluzi skoro pa nicemu, ispod je pin koji drzi plocice i zavrce se imbusom. Znaci koliko sam skontao ovaj cep nije ni potreban, i neko uspe da ga pretegne i sjebe ulaz za srafciger... Sad cu k... da zamenim plocice.

 

ilPzqH3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
53 minutes ago, Motorcyclist said:

Ne mogu da verujem da je neko uspeo da ojede i sjebe sraf/cep koji ne sluzi skoro pa nicemu, ispod je pin koji drzi plocice i zavrce se imbusom. Znaci koliko sam skontao ovaj cep nije ni potreban, i neko uspe da ga pretegne i sjebe ulaz za srafciger... Sad cu k... da zamenim plocice.

 

ilPzqH3.jpg

Samo opusteno drug.Uzmi jedan kirner,i polako sa malim cekicem pokusaj pokrenut taj sraf.Inace taj sraf uvek zapekne,i pozeljno je namazati malo tavotne masti na taj navoj.Ja sam imao isti problem,otvorim jedno pivce,i polagano.Ice to u dobrom smeru, ipak je to Honda.Zato sam rekao,da mnogo lakse ide posao kad je tocak dole...

Promenio član wiking

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
8 minutes ago, wiking said:

Samo opusteno drug.Uzmi jedan kirner,i polako sa malim cekicem pokusaj pokrenut taj sraf.Inace taj sraf uvek zapekne,i pozeljno je namazati malo tavotne masti na taj navoj.Ja sam imao isti problem,otvorim jedno pivce,i polagano.Ice to u dobrom smeru, ipak je to Honda.Zato sam rekao,da mnogo lakse ide posao kad je tocak dole...

Evo upravo mi caletov prijatelj odvrnuo bas tako...  Nista bez stare garde. Znaci ne mogu da verujem da neko pretegne ovako nesto nebitno...Ima da stavim neku gumu unutra ili prelepim izolirkom tu rupu i cao.

 

Nastavljam sutra, nemam garazu. Koliko sam skontao odvrcu se sledeci srafovi:

Dve 12ke dole, inbus da ispadne pin i oslobodi plocice, i ovaj gore, nisam do njega stigao bio. 

 

isRhBcR.jpg

 

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
2 minutes ago, Motorcyclist said:

Evo upravo mi caletov prijatelj odvrnuo bas tako...  Nista bez stare garde. Znaci ne mogu da verujem da neko pretegne ovako nesto nebitno...Ima da stavim neku gumu unutra ili prelepim izolirkom tu rupu i cao.

 

Nastavljam sutra, nemam garazu. Koliko sam skontao odvrcu se sledeci srafovi:

Dve 12ke dole, inbus da ispadne pin i oslobodi plocice, i ovaj gore, nisam do njega stigao bio. 

 

isRhBcR.jpg

 

Nista bez stare garde.Ja bih rado pomogao,samo da smo blize.Imas jednu 12 ku i jednu 14 ku.Nista strasno nije to.Dobro obrisi klipove,pre nego sto vracas nazad,da ne uvuce prljavstinu.Ja sam tako vracao klipove nazad u klesta,jedna stolarska stega,i naslonis staru paknu na klipove.Samo polako bez brzanja,i bice kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja