Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Integrisan, 8598 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm,

i ako vozim dugo ja pri gledanju/kupovini (uvek kupim prvi koji gledam!) previdim sve i svasta!

U tolikoj sam euforiji :jee:

 

Za druge i umem da polako pogledam/poslusam... Za sebe nikako! Ja motor koji mi se svidi toliko idealizujem da dodjem sa pretpostavkom, osecajem ispravnosti.

Tek u prvih mesec dana vidim sta sve fali, cuje se, onda to popravljam (pa u krug)

 

Tako da, znace mi ovi uputi, malo prikocim...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8598 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 4 minuta, Немања je napisao:

Од када је @N.F.S. сео на мој мотор почео је да му се свиђа кардан:P

Vozio sam kardan pre vise od 20 godina :D (Sada imam 41)

1.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

Vozio sam kardan pre vise od 20 godina :D (Sada imam 41)

Ала си ти ‘пропао’ за своје године..:lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda VFR 1200F
2 hours ago, N.F.S. said:

rb26, ima li motor kakav problem za koji bi trebali znati? Hvala.

Motor nema ociglednih mehanickih problema, to mogu da kazem iz prve ruke. Cena jeste niza zato sto ide sa nula opreme, mada ja sam iznenadjen sto su ovoliko spustili cenu.

Na motoru ima par kozmetickih ostecenja koja se ne vide na slikama, ali to su ogrebotine nista znacajno.

 

Za kardan je Darko lepo objasnio. U gradskoj voznji na malim obrtajima jeste neugodno, cujes ga kad lupi i osetis kako cima. Mada to ne znaci da je kardan los i da ne radi.

Ali to je nesto sto prihvatis ili ne, ovaj tip motora svakako nije namenjan za puno gradske voznje.

 

Ja sam VFRa zamenio u Tehnodromu za drugog VFRa, ovog puta CrossTourer. Isti agregat, isto kardan :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8598 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 7 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Ne laziiii ??? :ljubav: ta suzana je bas bila woow motor. Ni na kraj pameti da je kardan kod nje...kako sam to iapustio ? 

Kakav fles u mlados

Ovo je gs1000G, to je model sa kardanom, onaj bez sufiksa "G" je lanac/lancanici.

Model od 850ccm je cak i kurblu imao... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8598 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...i to kada! 

:jee:

 

P.S. Nosac kofera sa slike sam pravio od sparinga a ovo crno sa strana nosaca je plastika od crnih kantica za ulje.

Nije se moglo, "klik" a ono stigne kuci (pa i za to traze majstora za "ugradnju" :D )

 

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
pre 2 minuta, rb26 je napisao:

 

Za kardan je Darko lepo objasnio. U gradskoj voznji na malim obrtajima jeste neugodno, cujes ga kad lupi i osetis kako cima. Mada to ne znaci da je kardan los i da ne radi.

Ali to je nesto sto prihvatis ili ne, ovaj tip motora svakako nije namenjan za puno gradske voznje

Eto , znao sam...

Elem , isto nesto sto je veoma zanimljivo ...

Svi koji voze hondu imaju taj stav - to je tako , tako treba , ne znaci da je los , i to prihvatis tako ..

Tu gresite. ! 

Ja sam zestoka picajzla po pitanju motora , zvukova koji nisu "prirodni" itd itd...

Kad sam shvatio da mi je kardan los , davao sam drugarima , probavao sam druge vfr-ove , davao sam GS-ovcima , probavao sam GS da vidim kakav je kardan .. ko god je probao moj vfr komentar - "pa dobro , normalno je to, vozi ga u visim obrtajima" onda "takav je sklop , to tako treba" .. toliko je daleko islo da sam , ono , zamrzeo kardan jer sam bio nagovoren da je to ok.. 

E , nije. To je neispravan sklop.. drugo je koliko ce da traje , a drugo je sta je nesto ispravno... "Motor nije namenjen za grad" - hmmm , a da li je tako ? Jel za grad samo C klasa mercedesa , a S klasu samo po auto putu ? Ne 

Dakle , nije ispravno. Mozes da prihvatis , ali nije ispravno. Ja sam dozivljavao nervne slomove...

E sad , bas nisam od onih koji brane ono sto voze , gledam da budem objektivan , ali - kad sam seo na gtr shvatio sam sta je ispravan kardan.  Saltas na 1500 rpm , vozis kao auto. Apsolutna tisina , nikakvi trzajevi i lupanja... Dakle , ipak moze da bude normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 13 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Eto , znao sam...

Elem , isto nesto sto je veoma zanimljivo ...

Svi koji voze hondu imaju taj stav - to je tako , tako treba , ne znaci da je los , i to prihvatis tako ..

Tu gresite. ! 

Ja sam zestoka picajzla po pitanju motora , zvukova koji nisu "prirodni" itd itd...

Kad sam shvatio da mi je kardan los , davao sam drugarima , probavao sam druge vfr-ove , davao sam GS-ovcima , probavao sam GS da vidim kakav je kardan .. ko god je probao moj vfr komentar - "pa dobro , normalno je to, vozi ga u visim obrtajima" onda "takav je sklop , to tako treba" .. toliko je daleko islo da sam , ono , zamrzeo kardan jer sam bio nagovoren da je to ok.. 

E , nije. To je neispravan sklop.. drugo je koliko ce da traje , a drugo je sta je nesto ispravno... "Motor nije namenjen za grad" - hmmm , a da li je tako ? Jel za grad samo C klasa mercedesa , a S klasu samo po auto putu ? Ne 

Dakle , nije ispravno. Mozes da prihvatis , ali nije ispravno. Ja sam dozivljavao nervne slomove...

E sad , bas nisam od onih koji brane ono sto voze , gledam da budem objektivan , ali - kad sam seo na gtr shvatio sam sta je ispravan kardan.  Saltas na 1500 rpm , vozis kao auto. Apsolutna tisina , nikakvi trzajevi i lupanja... Dakle , ipak moze da bude normalno

Ne, nego ti ne možeš da prihvatiš da različiti sklopovi različito funkcionišu... To što ima neki zvuk ne znači da je neispravno, jer je neispravno nešto što će da cerkne i ostavi te na putu, a ovde se to neće desiti.

 

Istina je da kardan na GTR nema zvukova, ali to ne znači da je on ispravniji od onog što si imao na VFR

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Pa cim su prihvatili opoziv - poprilicno je bio los..

Trebas da probas novog vfr-a ( kad je kupljen) i shvatis da ipak ne treba da ima nikakvo lupanje

A i nema trika da me ubedis da ono onako moze da izadje iz fabrike i da to tako funkcionise ...

Kako npr Srdjanov vfr ima dosta manje cukanja od mog ? A i on se spremao da ide u SLO da ga menja...

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Hmmmm,

i ako vozim dugo ja pri gledanju/kupovini (uvek kupim prvi koji gledam!) previdim sve i svasta!

U tolikoj sam euforiji :jee:

,..........

Ako bidnes dolazio nemoj da se nisi javio, svrnuo bar na kafu, rakijicu (kajsiju).

Tehondrom je na 5min od mene....ako treba i ladne obloge ima stavljamo na čelo dok se sabiraju utisci :)

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8598 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala Darko! 

Poziv vazi i na ovu stranu :aha:

 

(Proslog sam puta bas u zurbi bio a voleo sam da te vidim, nego rekoh da uteknem pe one "parade")

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto vidiš, negde proletos je krenulo da mi se vrti po glavi da uzmem VFR1200, ali mi je neobično što nije toliko popularan model (bar ne kao ovi pre njega).

 

A za Tehnodrom sam čuo da su generalno pošteni i da ne valjaju krševe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Eto ga moj bivsi...boze kako je isao taj motor...kakvi qrac R-ovi , ovaj bukvalno cupa ruke iz ramena :)
Velika mana - autonomija. Rezervoar od 17l , tako da se podruzis sa pumpom na svakih 200km... Nerealno za turing motor...
Secam se , krenem za Zajecar , ja stajem u Paracin da sipam gorivo...mozda bi on i stigao do za , ali kad krene da mi blinka rezervu , jebo to...
Kleo sam ga zbog toga svaki dan.. bas je nekad problem na putovanjima , uvek moras imati goriva i planirati pumpu41b18d3b88154877fbe4ef26fe04ece6.jpg

www.medinobend.rs

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Alo alooo  ! A mi ostali ne volimo kajsijicu , a ? ;)

Alo Požega....Ti možeš samo ova laka prića.... nemo posle bude spalio računaljku 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 9 minuta, DaliborBP je napisao:

Sta fali Mokki? Moj grandland lepo koci,a to je isto s.. drugo pakovanje. :P 

 

 

Grandland je Peugeot u suštini, ne mešaj ga sa Mokkaćinom... :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova

Ja sam gledao taj VFR 1200 kad sam kupovao poslednji motor, i kad sam seo na njega shvatio sam da je motor jako mali (bar za mene) i odustao sam.  Pogotovo kad bih tu ubacio i suvozacicu...

 

Dalje nisam ni ulazio u detalje.

 

Na Banditu imam rezervoar 18.5 l i autonomija do paljenja rezerve mi je 300 km. Ne vozim 240 al vozim 160 sa suvozacicom i tri kofera bez problema. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

A kolko si ti visok tezak...i ja imam taj utisak. Reko dal se tripujem, jer vecina kaze suprotno (Ja 190/100)...

Pitao bi jos nesto iskusnije, posto od skora razmisljam o VFR1200, koliko treba realno pripremiti za dobar primerak ne DCT, sa koferima (ovo pitam jer ih je jako malo na oglasima, a cene sarenolike).

Promenio član zli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja