Jump to content

Moto Zajednica

Ujeo me pas na motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Preciznije - ja sam bio na motoru, a ker pešaka...

 

Uglavnom, pre tri dana, u Medakoviću III, tamo gde se spajaju Borivoja Stevanovića, Braće Srnić, Milošev kladenac i ona mala bezimena što se strmo spušta dole pojuri me jedno 4-5 kerova. Zbog svog glupavog ubeđenja da psi ne napadaju bez razloga i činjenice da nisam mogao da dam gas i zbrišem, jedan od njih me je baš lepo dohvatio za list. Fokusirao sam se da ne padnem, lepo sišao sa motora i pojurio gamad da makar jednog dohvatim svojom moćnom sajlom. Ova stoka se razbeži i pobegne kod lokalnih obožavatelja lutalica. Tu se našla jedna žena koja mi je objasnila da su to veoma mirni i umiljati psi, ali da "eto, umeju da ujedu". Naravno, nisam uspeo nijednog da stignem i mirno sam otišao da primim svoje injekcije.

 

Šta ovde raditi? Vredi li prijavljivati nešto veterinarskoj stanici? Nemam ja ništa protiv životinja, imam i ja kera i par mačaka, ali zna se gde im je mesto. Ovi će pre ili kasnije skinuti nekoga sa motora, skutera, bicikla. Glupo je to čekati da bi se reagovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Ja sam vise puta imao neugodne situacije te vrste. Prijavi i sinteri ce uciniti sta treba. Sada funkcionise to dosta bolje, cak mi se cini da ih ima manje nego ranije. Cini mi se da ih najvise ima sa onim sto skupljaju staru hartiju pa vuku  i par kerova sa sobom. Nemam nista protiv kerova ali prijavi ti to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne znam kako to ide, ali prijavi obavezno..  U Kraljevu je bilo takvih slucajeva (naravno ne na motoru  ;) ), ljudi su tuzili opstinu i za ostetu uzimali i do 1000E...  Mog caleta je ujeo ker pre mesec i po i stric je pisao prijavu (posto radi u sudu i zna zakonske regulative), tako da sad ceka da sve to prodje kroz sud. Suma je ~ 60000din  ;D  Zeljno iscekujem ishod :)  Jos ako imas nekog u sudu, pa one fore, nosio si farke levis od 10000din, ijao..  mozes kupiti full opremu sa sve cizama i stitnika koje kakvih...  i jos da ti ostane da meni za informaciju kupis rukavice  ;D  Sala..  Ali probaj, obavezno, pa mozemo bar na pivo.. Ako ne upali ja vodim, ako upali  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jako volim sve zivotinje, ali za te sto me jure sa iskezenim zubima znam za poseban pokret nogom iz kolena... Cesto su me jurili dodz-ovi pored Genexa (jedan manji i jedan malo veci, mada tesko ces naci dva makar slicna dodz-a), kad taman krenem do glavne ulice, ali posle par 'intervencija' po njuski, jako su se lepo smirili... :)

 

Sad smo najbolji drugari, a kad prolazim motorom samo sa bezbedne daljine 'srecno' zalaju i ja im otpozdravim rukom :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Preciznije - ja sam bio na motoru, a ker pešaka...

 

Uglavnom, pre tri dana, u Medakoviću III, tamo gde se spajaju Borivoja Stevanovića, Braće Srnić, Milošev kladenac i ona mala bezimena što se strmo spušta dole pojuri me jedno 4-5 kerova. Zbog svog glupavog ubeđenja da psi ne napadaju bez razloga i činjenice da nisam mogao da dam gas i zbrišem, jedan od njih me je baš lepo dohvatio za list. Fokusirao sam se da ne padnem, lepo sišao sa motora i pojurio gamad da makar jednog dohvatim svojom moćnom sajlom. Ova stoka se razbeži i pobegne kod lokalnih obožavatelja lutalica. Tu se našla jedna žena koja mi je objasnila da su to veoma mirni i umiljati psi, ali da "eto, umeju da ujedu". Naravno, nisam uspeo nijednog da stignem i mirno sam otišao da primim svoje injekcije.

 

Šta ovde raditi? Vredi li prijavljivati nešto veterinarskoj stanici? Nemam ja ništa protiv životinja, imam i ja kera i par mačaka, ali zna se gde im je mesto. Ovi će pre ili kasnije skinuti nekoga sa motora, skutera, bicikla. Glupo je to čekati da bi se reagovalo.

 

Care, 100 puta sam tuda prosao i non stop je bilo za dlaku, najbolje da krenes da mlatis nogama po vazduhu... Jednom zamalo tako da padnem, pojurise me nizbrdo samo tako. Mnogo opasno. A ima ih i dole kog lezeceg policajca :)

Drugari,moj burazer je nasao resenje za njih,kad god prolazi negde i vidi kerove pored puta koji se skoro uvek spremaju da krenu za motorom,on ne ceka da vidi sta ce da se desi vec KRENE NA NJIH,oni naravno odmah krenu da beze i onda samo treba nastaviti svojim putem dok se oni opasulje i shvate da ih vise ne jurite,eto leka za takve situacije,i NIKAD nas nije pas ujeo sa ovakvim pristupom!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovo je veliki problem samo što sam ja svoje kredite iskoristio u problemu sa golubovima pa sada nesmem da zauzimam radikalne stavove kako ne bih bio okarakterisan kao ''mrzitelj životinja'' koje volim ali uz uslov da me ne ugrožavaju.

 

Treba razmisliti, kao i sve drugo, i ovde mora da postoji neka fora. ??? ??? ???

 

Parezan je u pravu, ako je već do toga došlo onda daj šta daš, pogotovo ako imaš pravo na obeštećenje iskoristi ga. Eto, Pablo je usavršio tehniku samoodbrane i odbrane poštovanja prikom učestalijih susreta ali ipak u slučajevima dodžova kod Genex-a...

 

Karaburmom carjuju džumare, ima ih gde hoćeš pa se ne bih složio da šinteri nešto rade što daje rezultate, bar po lokalnoj sredini. Poslednji put sam ih ovde video kada sam bio u osnovnoj školi...

 

Opet lokalno gledano, mislim da su nadalje otišli stanovnici Dobanovaca. Oni jedanput godišnje obaveste da je potera u toku, roditelji zatvore decu, niko ne izlazi bez preke potrebe a dobrovoljci naoružani do zuba eliminišu uzročnike problema. Jedan dan i gotovo, ''mir brate mir'' godinu dana.

No, ova akcija je naišla na veliki otpor Orke, branilaca džukaca svih vrsta i zaštite džukačkih prava...

 

Samo mi kroz glavu prođe slika kuma koji vozi polako oko malog kružnog skvera i bespomoćno se smeje dok mu kerovi kidaju ženine noge sa sve nogavicama. Ja vozim iza a mogu da biram da li bih se smejao ili plakao a radije plakao jer vozim iza pa na mene dolazi red...

 

Prle i Tihi su na prikolici motora imali mitraljez pa se zezaj...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bg

Xaxaxa! Meni se je bar desetak puta desilo da krenu na mene i uvek je bilo za dlaku ;D Zadnji put, pre otprilike desetak dana, vozim ja lagano nekom ulicicom a 20-tak metara ispred mene tip vozi skuter i  prolazi pored dva kera, {jedan omanji a drugi crni(salim se) a drugi mesanac sarplaninca i jebem li ga cega jos}  leze na trotoaru i ne primecuju ga uopste. Vec sam im na 10 metara i kontam da ovi nisu "opasni" a oni skacu kao dve zveri i spremno me cekaj u "nameru da me grizu svojim ostrim zubima". Ja usporim maksimalno i kada sam vec dosao do njih odvrnem gas do kraja, proletim onom vecem na milimeter pored njiske oni zamnom ali ostadose gladni ;D  Mislim da ih iritira zvuk koji dolazi iz auspuha, tj. mislim da imaju nesto protiv Akrapovica ;D

P.S, super tema posto sam mislio da se to samo meni desava iz nekih nedokucivih razloga ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Dok sam vozio chopper-a nije me mašila ni jedna grupa dodge-ova, svi su zamnom kevtli skakali i grizli u prazno. Tačno je da ih iritira zvuk iz auspuha ali imaš pametnije i gluplje dodge-ove, pa gluplji jure da ujedu auspuh i zadnju gumu, a pametniji znaju ko je kriv pa pravo u glavu (tj. za nogu). Breeeeeeeeeeeeena iliti blokada ih uglavnom otera, mada nebih baš sa nekog R-a ili F-a pokušavo da ih šutkam I SLIČNO, možda sa endura... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Obozavam pse ali to svarno moze da bude opasno. Par puta sam rasterao hordu pasa samo stajuci i gledajuci u njih pa naglo krenuti na njih. Razbeze se svi! E sad, ako naletis na nekog Rotweiler-a, Dobermana ili nesto tog ranga gledaj da sto brze pobegnes na neko bezbedno mesto(neko dvoriste, drvo, kapija... bilo sta) jer kod njih ta fora sa gledanjem u oci, sutiranjem, pravljenjem buke, dranjem ili bilo kakvim agresivnijim stavom ne pali! Cak kao da su zeljni "frke" pa krenu na tebe i iscepaju te ko' staru krpu! Srecom, nisam imao takvih susreta s njima kada sam bio na motoru, ali mislim da je bas adrenalinski! Sto i nije tako lose... ;) ;) ;)  samo gas i pali! Ali kontam da moze biti jaaako za.ebano ako si na nizbrdici... jos ako si u BG-u koji je pun saobracaja... moze biti gadno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Kad vec spomenu rotove....

Bese to davno dok sam se vozao na mom ganc novom BMX-u, sa citavih osam godina, kad su me povijala dva Rotweiler-a. Dzaba bilo i bicikla kad su me sustigli za tri sekunde i vec sam mislio da ce da me pojedu i samo sam cuo jednom kako su skljocnuli zubi pored moje noge  :P .... e a kad sam se usudio da pogledam nazad skontao sam da su oba rota stala i samo me "ispracaju" pogledom. Sreca moja pa su samo hteli da mi kazu ko je gazda.

Sto se motora tice, uvek je pomagalo ili da ih ja povijam pre nego oni mene ili da lepo uz malo veci gas prooozuuuuuuuuuuuujim pored i eto...no problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

To sa zvukom izduva je sasvim tačno. Moj ker redovno laje na bučnija vozila. Ipak, na gsxf-u imam fabrički izduv koji je prilično tih. Mislim da su onaj dan bili nervozni zbog promene vremena. Nakon ovog uspešnog napada bila su još tri odvojena pokušaja. To je već bilo na pravcu i uredno sam mahao nogom. Negde sam ranije pročitao da treba naizmenično ubrzavati i usporavati, jer ih to zbunjuje. Naravno, kada je moguće. :)

 

Nisam uspeo u petak da dobijem službu komunalne zoohigijene veterinarske stanice Beograd - http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=2235. Predpostavljam da se njima treba obratiti.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Kada vas pojuri pas.Trebalo bi da se zaustavite.Prestace da laje i da vas juri.To su lovacki psi.

Cuvar lovac : ovom tipu pripadaju mnogi psi cuvari stada kao koli i ostali. Oni cesto laju neprekidno na druge životinje ili neki objekat ( npr. automobil,motor) trceci za njm. Za njih je lajanje sredstvo kojim prisiljavaju druge životinje da se krecu u željenom smjeru, da ostanu u grupi itd.

 

Znaci oni nas gledaju,kao ovce,krave itd.Nedaju nam da pobegnemo.

Probaj te da se zaustavite i videcete reakciju.

Ja sam probao vise puta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ne bih se ja mnogo zezao sa dogama... ;D ;D To sto sam rasterivao neke pse, svi su bili neki minijaturniji psici, to mozes lako rasterati ali s ovim velikim psima nema qrcenja, pokidaju te za nekoliko sekundi. ;)

 

Heh, planirao sam da od drugara uzmem stene Pit Bula, ali mu zenkica ima probleme sa matericom tako da nista od kucica... :-[ Znaci mozete bezbedno da prolazite mojom ulicom, cak i na motoru. ;) ;) ;)  Dok ne kupim nekog Dobermana ili N.Ovcara... :);):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

mene je oduvek komshijino kuche jurilo dok sam bio i u kolima i na motoru dok jedanput stvarno za malo da padnem zbog njega...

sad su se stvari drastichno promenile, pravi se lud kad me vidi jer sam ga vishe puta jurio i kolima i motorom i hteo stavrno po cenu zhivota da ga zakucam jer mi se smuchio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

@^@^$@!!@%!%#@%! AAAAAAAAAAAAA .... poludeo sam ... upravo me je ujeo ker u 4:00 ujutro za nogu ispred zgrade ... ulazim u ulicu idem u prvoj i njih 20 ... mamu im ....  >:( >:(>:( >:(>:( >:( .... i cap za nogu ... pocepa mi omiljene farmerke ... i noga me dosta fino boli i lepo je zabio zubice ... parkiram motor , uzmem cigletinu i za njima ... nisam ih pogodio na veliku zalost , popalili su. Sta cu ... noga boli , krv lagano ide ... odem do urgentnog ... tj. trazim ulaz u urgentni koji nisam mogao da nadjem 10 minuta  >:( ... nailazim na kola hitne pomoci zaustavljam ih ... objasnjavam kako sta gde ... kazu mi da moram hitno da primim antitetanus u urgentnom , pitaju me jel znam gde je ulaz u urgentni ... reko blage veze nemam  ??? oni kazu prati nas ... i ja za njima , ispred zgrade objasne doktoru i odose . pita me na ulazu sta je bilo .. bla bla ... kao idi u dom zdravlja svoj mi to ne radimo ... pitam koji dom zdravlja radi sada ... on kaze pa ni jedan ... i tako sada dodjoh kuci i cekam da mi amputiraju nogu ovih dana da ne dobijem besnilo  ;D

 

P.S. ORCA moze da mi se sagne za ovo sto cu uraditi  8) dosta je bilo terora da me svaki dan jure kad dolazim i odlazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

@Parezan

''Ne znam kako to ide, ali prijavi obavezno..  U Kraljevu je bilo takvih slucajeva (naravno ne na motoru  ), ljudi su tuzili opstinu i za ostetu uzimali i do 1000E...  Mog caleta je ujeo ker pre mesec i po i stric je pisao prijavu (posto radi u sudu i zna zakonske regulative), tako da sad ceka da sve to prodje kroz sud. Suma je ~ 60000din...  ''

 

A pazi deo teksta iz Blica, nedelja 23. septembar 2007.

 

''Prošlo je više od dve godine od kako je J. P. (11), na jednom novobeogradskom igralištu, napao pas lutalica. Životinja je izujedala J. P. po licu, zbog čega osim što ima ožiljke, i dan danas pati od psihičkih trauma. Iako je njena majka, posle tog događaja tužila Grad, Veterinarsku stanicu "Beograd" i Ministarstvo poljoprivrede, ova priča još uvek nije dobila sudski epilog... ''

 

Eto, i koga sad Boris da tuži? Šta sad, sutra džukci mogu opet da naprave sačekušu, treba čovek da se razmišlja kako će kući motorom i dokle tako, niko nije kriv, jbg, nije imao sreće a? >:(

 

Ako je to uredu onda sam ja lud.

 

Beda jedna od države i grada, eto gde živimo...

 

A ne daj Bože da se ne plati registracija, odmah se zna ko je nadležan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Idem malo kasnije na VMA da me srede ...

 

Dzukele svako veche napadaju ljude ... bilo je i u novinama kako su izujedali jednu klinku od 12 godina iz zgrade pored i naravno nikom nista ... babe ih hrane i dalje , kao lepe kuce ... To je chopor od 20 kerova i nimalo prijatno nije kada krenu da te jure , a pogotovo kad te ujedu ... Veliki sam ljubitelj zivotinja , al ovako ne ide vise , moracu da nahranim kvalitetno te kuce ovih dana ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja