Jump to content

Moto Zajednica

Ujeo me pas na motoru

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma sve to treba pobiti i istrebiti! Kucici, macke? Jede li se to? NE? Pocistiti sa lica zemlje! Jer, mi smo ljudi, uzvisena stvorenja! Pa mi smo izmislili atomsku bombu, unistili ozonski omotac,  zagadili reke, jezera i mora! Koja zivotinja to moze da uradi? Mi smo svojom inteligencijom samo dobro doneli ovoj planeti, za jos pedesetak godina ce ovde biti raj! Sta su slicno uradili ti kucici i macke? I golubovi!? To samo sere i trosi ovo kiseonika sto je ostalo posle naseg blatotvornog delovanja. Parkovi i stanovi, kuce? Naseliti ovim http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 divnim stvorenjima, slatkim malim misevima i slicnim spodobicama, koje ne jure motoriste. Jer POJEDOSE NAS BRE! Pre par dana video sam komsijinog psa kako je podigao nogu na moj zadnji tocak! EJ! Felna da mi korodira, guma da se isposni! Glavu da izgubim negde zbog toga! Otrov? Moze, ali samo spori, da dugo crkava na ulici u agoniji! I sutnuti ga pride par puta! Zbog moje gume! Puske? Da, ali malokalibarke, jer, koje je zadovoljstvo u tome ubiti ga odmah? Raniti ga u stomak, da urlice dva dana dok ne crkne!

 

A kad se sljam pocisti, zamislite lepote... Samo mi i betonske zgrade koje cvrce na popodnevnom suncu... Penzosi i deca se mirno setaju, jer su http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 u sigurnom kavezu ili crkli od radijacije. Uz laganu muziku, motociklista nestaje ka crvenom suncu u protivsvetlu. Fejdaut... Mrak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ma sve to treba pobiti i istrebiti! Kucici, macke? Jede li se to? NE? Pocistiti sa lica zemlje! Jer, mi smo ljudi, uzvisena stvorenja! Pa mi smo izmislili atomsku bombu, unistili ozonski omotac,  zagadili reke, jezera i mora! Koja zivotinja to moze da uradi? Mi smo svojom inteligencijom samo dobro doneli ovoj planeti, za jos pedesetak godina ce ovde biti raj! Sta su slicno uradili ti kucici i macke? I golubovi!? To samo sere i trosi ovo kiseonika sto je ostalo posle naseg blatotvornog delovanja. Parkovi i stanovi, kuce? Naseliti ovim http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 divnim stvorenjima, slatkim malim misevima i slicnim spodobicama, koje ne jure motoriste. Jer POJEDOSE NAS BRE! Pre par dana video sam komsijinog psa kako je podigao nogu na moj zadnji tocak! EJ! Felna da mi korodira, guma da se isposni! Glavu da izgubim negde zbog toga! Otrov? Moze, ali samo spori, da dugo crkava na ulici u agoniji! I sutnuti ga pride par puta! Zbog moje gume! Puske? Da, ali malokalibarke, jer, koje je zadovoljstvo u tome ubiti ga odmah? Raniti ga u stomak, da urlice dva dana dok ne crkne!

 

A kad se sljam pocisti, zamislite lepote... Samo mi i betonske zgrade koje cvrce na popodnevnom suncu... Penzosi i deca se mirno setaju, jer su http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 u sigurnom kavezu ili crkli od radijacije. Uz laganu muziku, motociklista nestaje ka crvenom suncu u protivsvetlu. Fejdaut... Mrak.

 

Koji ti je??? Cemu ovakva ironija? Pitao bih te da tebe uvece recimo oko 12h cudno posmatra copor kerova, i krene onako lagano ka tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ma sve to treba pobiti i istrebiti! Kucici, macke? Jede li se to? NE? Pocistiti sa lica zemlje! Jer, mi smo ljudi, uzvisena stvorenja! Pa mi smo izmislili atomsku bombu, unistili ozonski omotac,  zagadili reke, jezera i mora! Koja zivotinja to moze da uradi? Mi smo svojom inteligencijom samo dobro doneli ovoj planeti, za jos pedesetak godina ce ovde biti raj! Sta su slicno uradili ti kucici i macke? I golubovi!? To samo sere i trosi ovo kiseonika sto je ostalo posle naseg blatotvornog delovanja. Parkovi i stanovi, kuce? Naseliti ovim http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 divnim stvorenjima, slatkim malim misevima i slicnim spodobicama, koje ne jure motoriste. Jer POJEDOSE NAS BRE! Pre par dana video sam komsijinog psa kako je podigao nogu na moj zadnji tocak! EJ! Felna da mi korodira, guma da se isposni! Glavu da izgubim negde zbog toga! Otrov? Moze, ali samo spori, da dugo crkava na ulici u agoniji! I sutnuti ga pride par puta! Zbog moje gume! Puske? Da, ali malokalibarke, jer, koje je zadovoljstvo u tome ubiti ga odmah? Raniti ga u stomak, da urlice dva dana dok ne crkne!

 

A kad se sljam pocisti, zamislite lepote... Samo mi i betonske zgrade koje cvrce na popodnevnom suncu... Penzosi i deca se mirno setaju, jer su http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 u sigurnom kavezu ili crkli od radijacije. Uz laganu muziku, motociklista nestaje ka crvenom suncu u protivsvetlu. Fejdaut... Mrak.

 

Koji ti je??? Cemu ovakva ironija? Pitao bih te da tebe uvece recimo oko 12h cudno posmatra copor kerova, i krene onako lagano ka tebi.

 

Tako je...trebalo bi tome prikljuciti i one lude celavce koji sacekuju neduzne ljude po ulicama i tabaju ih...i one navijace, sve to ludo samo bi se tabali. I one lopove. I ubice naravno. I one pravnike i politicare, kazu da bi svet bez njih bio mnogo lepsi. Ali kazu da nije humano ubijati ih. Humanost je ipak najbitnija stvar. Ne znam samo ko je to odvalio...i njega bi trebalo utepati  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma sve to treba pobiti i istrebiti! Kucici, macke? Jede li se to? NE? Pocistiti sa lica zemlje! Jer, mi smo ljudi, uzvisena stvorenja! Pa mi smo izmislili atomsku bombu, unistili ozonski omotac,  zagadili reke, jezera i mora! Koja zivotinja to moze da uradi? Mi smo svojom inteligencijom samo dobro doneli ovoj planeti, za jos pedesetak godina ce ovde biti raj! Sta su slicno uradili ti kucici i macke? I golubovi!? To samo sere i trosi ovo kiseonika sto je ostalo posle naseg blatotvornog delovanja. Parkovi i stanovi, kuce? Naseliti ovim http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 divnim stvorenjima, slatkim malim misevima i slicnim spodobicama, koje ne jure motoriste. Jer POJEDOSE NAS BRE! Pre par dana video sam komsijinog psa kako je podigao nogu na moj zadnji tocak! EJ! Felna da mi korodira, guma da se isposni! Glavu da izgubim negde zbog toga! Otrov? Moze, ali samo spori, da dugo crkava na ulici u agoniji! I sutnuti ga pride par puta! Zbog moje gume! Puske? Da, ali malokalibarke, jer, koje je zadovoljstvo u tome ubiti ga odmah? Raniti ga u stomak, da urlice dva dana dok ne crkne!

 

A kad se sljam pocisti, zamislite lepote... Samo mi i betonske zgrade koje cvrce na popodnevnom suncu... Penzosi i deca se mirno setaju, jer su http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10653.0 u sigurnom kavezu ili crkli od radijacije. Uz laganu muziku, motociklista nestaje ka crvenom suncu u protivsvetlu. Fejdaut... Mrak.

 

Lalajko, imaš problem, mnogo si dobar čovek i prerastao si ljubav prema prirodi, postao si njen sastavni deo.  :)

 

Nije u gradu kao u Lazarevcu, ni meni ne smeta komšijski ili bilo čiji pas o kome neko odgovorno vodi računa. Ne smeta mi ni divlji pas ali u divljoj sredini. Ali mi smeta što, kada vodim decu u obdanište koje je tri ulice dalje gledam da mi je pristupačna neka štangla ili ulaz od zgrade ili nečija garaža gde bi ih ubacio dok ne razjurim zveri. Ipak, da ne odemo daleko, ovde nije bilo govora o deci već o motorciklistima, mada ista stvar, svi su ugroženi.

 

I, kao što kaže Wolflord, postoj nečija odgovornost ali mi i o tome takođe ne razgovaramo. Mi razgovaramo o samoodbrani, ugroženi smo čoveče, pa nije ih Boris jurio motorom po Lionu i Bulbulderu pa se skupili kerovi da se svete... Ne vidim ni da je kriv za Atomsku bombu a ako je njegov motor prouzrokovao ozonske rupe onda jbg.

A verujem i dok su ga kidali da nije imao vremena da razmišlja da li je krivica do gradonačelnika koji doduše ne radi ili zamenice koja nema ingerencije jer je VD... I šta ako je kuca oštetila zubić dok ga je grizla, šta ćemo onda, ko je odgovoran?

 

Ako postoji humano, neubistveno rešenje za odbranu od divljih kerova na motoru ali i bez njega u urbanoj gradskoj sredini ja ću ga se prvi pridržavati i uživati u stečenoj sigurnosti, meni ničiji život ne smeta, nisam ga ja na zemlju doneo...

Ali ako sam ugrožen uz sve decu pa još i nema ko da zaštiti moju porodicu i mene, onda moram da problem rešim sam. Ima raznih saveta, evo ovih dana pričaju žene po brijačnici kako su kerovi zahvalni kada ih nahraniš, sve se do zemlje klanjaju pa glavu ne dižu...  ;D

 

Bože, Bože... :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo vi budite humani a ja kad budem prvi put imao slicno iskustvo ili bilo sta blizu toga ima da se vratim kuci (gde god da sam krenuo) da prezalim par kila cajne kobaje i misomora (ili neceg drugog sto ne mogu da namirisu) i da ih lepo pocastim.jbg vidim da su gladni jadne male neduzne lutalice nemaju sta da jedu ni gde da spavaju i od muke grizu bikere,pa da im dam da se najedu siti

 

Prijatelj mi je pricao kako je svako jutro isao na trcanje po kosutnjaku i morao da se naoruzava kamenjem da bi se na jednom delu odbranio od dzukela koje su pokusavale da stimulisu tempo njegovog treninga i da je jedno jutro prosao taj deo- sprintom kao i uobicajno i zastao da vidi kako ce proci lik koji je bio 200metara iza njega.Kaze lik trci ne usporava uopste,otvara pederusu,vadi prangiju,repetira,drzi je pored noge i trci i dalje,predvodnik copora se zatrcava na njega,laje,rezi,bang,cvil,tisina,kocnica,prangija u prederusu i nastavlja da trci dalje,nije ni tempo promenio za svo to vreme.

Ne savetujem nikog da tako nesto pokusa samo sam izneo svoje misljenje i jedno od vec realizovanih resenja (ako ste u sumi i imate dozvolu za nosenje) - da nece neko da ti sere mozda sto si se branio od zivotinje koja te je napala u sumi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ugrozeni smo mi mentalno, sami od sebe, pa bi sve ostalo da pobijemo. Mi smo toliko otudjeni od prirode i svega zivog da je to prosto neverovatno. Samo gledamo da se natovimo (a jede li se to), cak nam ne pada na pamet da mozda i ta macka, to kuce, ta krava i svinja ima pravo na zivot ???Sad ce mnogi reci, vidi sta budala prica,  ali ja to razumem, jer je vecini ljudi mentalni nivo rasudjivanja na katastrofalnom nivou. Mi smatramo da imamo pravo na tudje zivote, na osnovu cega, pitam ja vas! Ko sam ja da ubijam bilo koga. Pogledajmo se u ogledalo ljudi, vidmo li sebe? Sta smo mi to,  nismo li gori od zivotinja?! One ubijaju da bi prezivele, a mi ubijamo da bi divljali, iz ciste obesti najcesce. Svi bi da jedu prasice, a sta da smo mi ti prasici, da li bi nam bilo pravo da nas neko besomucno ubija! Ali Bog ima meru za sve. Vise od 50%ljudi umire od kancera, te iste zivotinje koje smo mi ubijali na kraju ubiju nas same. Racun za naplatu, gospodo, stize! Ok, pas laje, meni smeta, ubijem ga. Analogno tome recimo covek me nervira uzasno, ok, ubicu ga. Ko god mi zasmeta, ubicu ga. I nije Lalajku uopste ironican, vec potpuno realistican, samo sto ne bi da neke uvredi pa to deluje ironicno. A, tog tipa sto vadi utoku junacki na cudo od psa (vidju junaka), treba pustiti da zivi, njega je greota ubiti. Ni Bogu ne trebaju svakakvi. E, junaka, blago majci sa njim pametnijem. Ima skoro dva grama mozga, pametan li mi je. Kako narod rece:"cega se pametan stidi, budala se ponosi". Bravo, Lalajko, svaka cast, majstore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Na prvom mestu teba zatvoriti ljude sto izbacuju kucne ljubimce. To je meni zalosno. Ne znam kako resiti problem stoke koja to radi, ali oni su glavni krivci za "divlje zveri" na ulicama.

 

Medjutim, kada su lutalice vec na ulici, u velikim coporima, to zaista jeste problem (posebno za zene & sitnu decu), tako da pozdravljam posao koji sinteri rade (kada ga rade). Kao sto ima ludih ljudi, tako ima i ludih pasa koji hoce da napadnu bez razloga i takve treba uspavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

napadali su me vise puta. Ima jedan dzukac u mojoj ulici, kada izadje na ulicu, veoma je gadno, napada sve zivo. Mnogo puta sam zvao vlasnika i cak mu pretio da obrati paznju na psa, ali ne vredi. jednom su ma na Trgu republike na semaforu pojurila desetak komada,prva gas i na crveno! Mada uvek ih pun gas dosta uplasi, narocito ova moja kawa koja vec vristi na 5.000ob/min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

I meni se desava da naletim na pse koji pojure motor, i primenjujem sledecu taktiku - usporim, dok oni ne pocnu da zastaju, a onda po gasu, i drugari ostanu zbunjeni!

Do sada je svaki put uspevalo... Moj motor ima stopedeset kubika i jedanaest konja, stocetrdeset kg, i sa mnom na sebi jos devedeset! Ako uspevam svaki put da ih izbegnem bez posledica, mislim da bilo ko i na jacoj masini moze da zbrise...

Inace, mene je svojevremeno ujeo pas, ali ih i dalje ne mrzim, i ne bih ih ubijao, nego mi ih je zao, jer oni samo funkcionisu u skladu sa svojom prirodom! Problem je u ljudima koji ih uzimaju kada su mali i slatki, kada malo jedu, i ne lete dlake po stanu, onda kada deca vole da ih setaju, a svi po komsiluku pricaju kako su slatki... A onda mala kuca, poraste u odraslog psa, koji pocne da kosta, laje, trazi da ide u setnju... Tada ih, krajnje zlikovacki izbace na ulicu, ne razmisljajuci o tome da ta zivotinja postaje opasnost po bezbednost i potencijalni ubica! U tome je problem, u nasem nedostatku postovanja civilizacijskog napretka! A sinteri ih ne ubijaju bezbolno, nego ih sadisticki batinaju do smrti, a bez da je zivotinja svesna zbog cega joj se to desava... Ni kriva, ni duzna... Drzava treba da se bavi problemom lutalica, i drakonskim kaznjavanjem ljudi koji ih izbace na ulicu, jer je to jedini nacin da svi ti dripci stave prst na celo, i zapitaju se da li im se isplati da uzimaju psa! Verovatno se to nece skoro dogoditi, ali se iskreno nadam da je i ovo trenutno sto se radi na obelezavanju pasa lutalica, pozitivan korak! U svakom slucaju, treba tuziti opstinu!

Garsija Lorka je jednom prilikom rekao: "Ako ne zgazis bubasvabu, samo zato sto ti je odvratna, postao si Bozji covek!".

Izvinjavam se na off-u, ali mislim da se ne treba izivljavati na neduznim bicima, a samo iz straha!

Pozdrav!

 

P.S.

Inace, da ne bude zabune, ja preferiram macke.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

E ovo je otislo predaleko ....

 

Nije mi bio cilj da se svadjamo i prepiremo ....

 

Ukratko ... znaci nisam samo ja u pitanju , ti kerovi terorisu citav kraj , shinteri dodju jednom u godinu dana pokupe jednog i to ako uspeju da ga navataju ... a ostane njih 49 ... i sta sad ja treba da budem dobar komsija i da volim kerove koji me jure svako jutro i noc da me ugrizu ? A mogu samo da ti kazem da nije prijatno bilo kada me je ugrizao i nije lepo kad te odjebu u urgentnom centru u 4 ujutro ... nemoj da mislis da napada samo mene na motoru nego i ljude koje idu peshke ...

 

Ako ti imas neko drugo pametno i efektivno reshenje vrlo rado cu da te saslusam i da uradim po tome ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovo je otislo predaleko ....

 

Nije mi bio cilj da se svadjamo i prepiremo ....

 

Ukratko ... znaci nisam samo ja u pitanju , ti kerovi terorisu citav kraj , shinteri dodju jednom u godinu dana pokupe jednog i to ako uspeju da ga navataju ... a ostane njih 49 ... i sta sad ja treba da budem dobar komsija i da volim kerove koji me jure svako jutro i noc da me ugrizu ? A mogu samo da ti kazem da nije prijatno bilo kada me je ugrizao i nije lepo kad te odjebu u urgentnom centru u 4 ujutro ... nemoj da mislis da napada samo mene na motoru nego i ljude koje idu peshke ...

 

Ako ti imas neko drugo pametno i efektivno reshenje vrlo rado cu da te saslusam i da uradim po tome ...

 

Ne znam da li si se meni obratio, ili ne, ali svejedno...

Taman posla da treba da se prepiremo, ili svadjamo, bas naprotiv! Nemoj da pomislis da ne razumem tvoj revolt! Znam kako se osecas, jer sam i ja imao prvu misao, da bi ih sve trebalo pobiti, zatim jurcao da primim tetalpan, ali u to vreme nesto nisam imao knjizicu, nego pozajmio od drugara, i dosao da me pelcuju, kad mi sestra na salteru kaze: "Pa vi ste gospodine primili vakcinu i revakcinu pre tri meseca, tako da ste zasticeni dve godine!". Isekao sam se! Sve se na kraju srecno zavrsilo, a onda covek pocne hladne glave da razmislja, i da drugacije gleda na stvar!

Nazalost, zaista nemam konkretno resenje, osim izbegavanja, i prijeve opstini, odnosno tuzba protiv opstine! Ali, po meni, resenje nije ni u satiranju tih zivotinja, bez milosti, jer one nisu odgovorne za posledice, koje cine neodgovorni ljudi, ostavljajuci ih po ulicama...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja mislim ds je najbolja fora da stanes zazmuris ignorises ga i u sebi ponavljas nista mi ne moze nistami ne moze i mozda stvarno nece da te ujede jer kod pasa je dosta razvjena telepatija , ili da probas da salljes pozitivne vibracije u njegovom pravcu.Probaj sta mozes da izgubis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

pre par dana...sedim u kaficu i gledam coveka parkira neku tesku masinu ,mislim da je bila Yamaha.copor kerova ga stize(jurili su ga ko zna odakle) i covek ne moze da sidje s motora.kad baja poce da odvrce gas u leru! top grmi a kerovi struzu preko ulice sve jedan preko drugog!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja