Jump to content

Moto Zajednica

farbanje kod farbacha

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

Kakav je  lak na ovoj kacigi na zadnjoj slici?

skup :D

lak je Mipa hs420, a caka je u slojevima ispod. Ne vidi se pod neonkama, ima sloj kristala, pa preko toga kameleon. Preliva se u svim bojama

 

Cikoooooooooooooo a ja, mene si zaboravio!!!! :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Kakav je  lak na ovoj kacigi na zadnjoj slici?

skup :D

lak je Mipa hs420, a caka je u slojevima ispod. Ne vidi se pod neonkama, ima sloj kristala, pa preko toga kameleon. Preliva se u svim bojama

 

Cikoooooooooooooo a ja, mene si zaboravio!!!! :'( :'( :'(

donesi djacku knjizicu pa cemo videti. Bio si los, ne verujem da si se popravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kazi mi molim te,kome farbas ove motore ako nefarbas uzluzno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Necu da te hvalim, da te ne ureknem.  :)

 

 

Nego, reci mi molim te u kom si to programu radio pripremu BMW logo-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

@ Maki: ne čitaš pažljivo!

Bitno je da je program LEGALAN.

 

Ma to nema da brines. Sve samo legalno i sas papirima... celu zimu da ih lozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

posto si stavio da mozemo da ti se obratimo za pomoc,sada bi mi trebala tvoja pomoc :) :)

cime je najbolje da perem airbrush posle farbanja,to sada sam to radio obicnim razredjivacem,nije bilo problema ali su mi u par farbara rekli,citiram "aaaaaaaaaa jojjjjjjjjjjjjj gde tim,kakvi tim,ti nisi normalan,to sve pojede..."nije mi bilo to bas jasno,a kada sam ih pitao cime rekli su "pa ne znam,pitaj nekog ko radi" a da jaucu znaju :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

sve pistolje perem nitro razredjivacem. Desilo se da neke gumice nabubre. Ne potapam ga celog u nitro vec perem put kojim prolazi farba, a ostalo brisem krpom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

nema lakog nacina. Linije izgledaju jednostavno ali ih je tesko uraditi savrseno. Imam alatku za izvlacenje linija. Za blatobran bi koristila, ivica blatobrana je vodjica, a za rezervoar bi trebalo praviti sablon.

Druga varijanta je sa trakama i maskiranjem. Na tom modelu je lakse, a na onim okruglim je muka. Oko je precizan instrument, primeti svako odstupanje i asimetriju, a ruka nece uvek da slusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

2 Farbach

'Ajde dok si na liniji, da te priupitam...

Kako do ove crne mat farbe??

Lokalni farbari me nesto muntaju uvaljuju mi neke firmirane boje 0.3 seta za 3000 dinara, ali ne garantuju da ce finalna boja biti bas ovoliko mat..

Mat lak nemaju!!

Hvala!!

post-2435-12879021870576_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

u vezi mat laka. Kada ga ne razredim dobijem potpuni mat, ode u minus. Treba testirati, sa mat lakom se ne sprica kao sa klasicnim lakom, pre kao sa bazom. Ako se puno naliva dobije neki mutan sjaj.

 

Ako hoces vektorski crtez posalji mail

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Za mat lak isto vazi,da kada stavis vise katalizato,dobije neku nijansu sjaja.Za max maxer,maksimum 25%,sme,dok kod standardnih lakova ide 50%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

e pa vidim da si se vratio sa lecenja od zavisnosti a iz poverljivih izvora sam cuo da ne radis vishe kao farbach (ne mogu da ti kazem ko je izvor,makar me priveli na infprmativni razgovor),ali me zanima druga stvar cime se sada bavish druze i od cega `ranish sitnu zenu i dechicu, pozdrav od Misirca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

e pa vidim da si se vratio sa lecenja od zavisnosti a iz poverljivih izvora sam cuo da ne radis vishe kao farbach (ne mogu da ti kazem ko je izvor,makar me priveli na infprmativni razgovor),ali me zanima druga stvar cime se sada bavish druze i od cega `ranish sitnu zenu i dechicu, pozdrav od Misirca

 

 

Valja neke opijate! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Dobio sam od EU kredit za razvoj malih i srednjih preduzeca. Otvorio sam queer javnu kucu, znate one fore,manjinska prava, GLBT (gay, lesbian, bisexual, transgender). Cuo sam da ce po novim evropskim propisima svaki grad morati da ima takvu javnu kucu, pa sam za sada malo ispred vremena. Dobra stvar je da imam poreske olaksice,a losa da za sada nemam radnike, pa sam radim. Po ceo dan neko hoce da me jeb@, dal' u firmi il' da mu farbam nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja