Jump to content

Moto Zajednica

Fiat Punto Klasik / Zastava 10

Recommended Posts

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Napisao sam kakvih sam sve imao problema sa novim puntom >:( ...kanta jedna obicna...zali Boze para :'( ...ako si se vec odlucio za punta uzmi starijeg sto nije sklapan kod nas,bolji je duplo :bljak: ...razlika ogromna...ja sam sad kupio mazdu 6,skuplja za 1000 e ali je avion u poredjenju sa puntom :care: ...moj glas ide japancu...bilo kom... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Zeljakamp-I tata bi da se raduje al ne po novčaniku. Videćemo još.

 

@Acim- Jeste prosta računica, 2 punta za jednog Pola i slično.Skoro je neko na forumu postavljao temu sa dilemom jel treba auto ili ne, apropo svog ostanka bez 4 točka. I ja sam spletom okolnosti prodo Fordića i na 2 točka. Mogu reći da mi je baš olakšanje, ne mislim dal ću ga nađem izjutra celog, ne marim za parking...Uzmem od drugara kad mi treba auto i čak sam razmišljao kad bi mogo ortački da uzmem s nekim iz kraja i ćao. Supruga neće kolima na posao zbog enormnih gužvi, meni ne treba jer radim iz gajbe. To su sve neki razlozi za ne upucavanje u neki besan auto, pa nije to motor. Praktično mi treba kišobran i ćera da se nauči da vozi, a nisam siguran da je naučila od instruktora išta za neku valjanu vožnju. Skoro sam išo kod Pei-ća do Ralje, jedva ide Punto, gas ko da ne postoji, ne može kamčos da se obiđe, reko to je za početnika, da ne mrda iz kolone. Ja sam društvo svoje istero, jedino me pali još kad vidim Kareru 911. Videću još, nije žurba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Napisao sam kakvih sam sve imao problema sa novim puntom >:( ...kanta jedna obicna...zali Boze para 0plac.gif ...ako si se vec odlucio za punta uzmi starijeg sto nije sklapan kod nas,bolji je duplo :bljak: ...razlika ogromna...ja sam sad kupio mazdu 6,skuplja za 1000 e ali je avion u poredjenju sa puntom :care: ...moj glas ide japancu...bilo kom... :takoje:

 

Hvala za informaciju, znači 2006 i 2007, posle je gedžovanski? Baš te me sludeli i terate me u trošak.:gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da ne bude zabune, ja sam o Puntu pisao na bazi svog iskustva, a to su kec i dvojka iz Italije, dakle nije u pitanju trojka koja se pravi kod nas. Kec je bio benzinac, a dvojka dizel i bili su u mom vlasništvu po nekoliko godina. Nijednom nas nisu ostavili na putu, osim benzinca jednom kada je crkla bobina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Djunto ova crvena Corola je pun pogodak!!!!

Kakav bre Punto!? Potrosices vise para na krpanje tog govna nego sto ces se voziti!!! Kupovina tog auta je cisto bacanje para!!!

Imamo dva Punta dizela u firmi, vise su kod majstora nego sto se voze... Blokiraju im klesta, pale check lampe non stop, ma tuga bre!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunto ova crvena Corola je pun pogodak!!!!

Kakav bre Punto!? Potrosices vise para na krpanje tog govna nego sto ces se voziti!!! Kupovina tog auta je cisto bacanje para!!!

Imamo dva Punta dizela u firmi, vise su kod majstora nego sto se voze... Blokiraju im klesta, pale check lampe non stop, ma tuga bre!

 

Ne mogu da verujem da su toliko loši. Doduše, imam i pozitivna iskustva, izgleda ko lutrija.

 

@Acime- Sasvim sigurno da original talijanski nije isto što i ovo ovde. Kad je prebačena proizvodnja u Kragujevac i kako su trošene preostale zalihe komponenti verovatno su tražili druge kooperante i uzimali sve lošiji kvalitet da bi održali nisku cenu na ovom tržištu. Al mi dajete gas. Reče meni drugar davno koji ima boš srvis, kukaćemo mi za Golfom 1.6 D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Punto(zastava 10) je tesko sranje...dolazili mi skoro novi(po godinu dana stari)sa icepanim auspuhom(obicno puca krivina pre zadnjeg lonca)i to bas puno ih dolazili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Imamo dva Punta dizela u firmi, vise su kod majstora nego sto se voze... Blokiraju im klesta, pale check lampe non stop, ma tuga bre!

Punto dizel i Punto JTD su nebo i zemlja, al to je druga tema.

 

Šta fali Puntu 2001-2003 godište 1.2ccm sa 200.000km( ili slično) - fali 2100-2400e , servis i registracija.

Generalne greške ovoga auta su:

bobina ( jedna na dva cilindra, nova je 3.000 din , zamena na licu mesta 3min)

računar ( polovan 30e , zamena na licu mesta 5 min )

Kupiš oda dela za rezervu i auto sa kojim će dete da se navoza. Neće se brecati kad ga neko zakači na parkingu , gde će ga parkirati ... Registracija , servis, delovi( ako baš i bude nešto zatrebalo) su povoljni

Pogledati da autić ima ELX opremu ili ono neophodno ABS , servo ...

 

Nalazim se u sličnoj prilici kupovine auta za ćerku. Ne leži joj moja Fabia 1.4 sa 60.000km, besprekorna... ali joj odgovara Punto 2004 , crni , 3 vrata ,beli enterijer, nešto ispod 100.000km , urađen servis...

3200e , sreća da je dete skromno... mada, da se ja pitam, za te pare , kupio bi Agilu 1.3 dizelčića sa svom opremom... ali to je već druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

206

 

Lep autić , udoban . Obratiti pažnju na neke sitnice , na torziju , poluosovinu... i malo je skuplji, malo ali dobar autić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Moji su 2006 kupili novu zastavu 10,do sad je presla oko 30.000km(vozi ga samo keva do posla,u kupovinu itd),i do sad nismo imali nikakvih problema,udoban,uvek pali na prvu,do sad nam ni sijalica nije crkla,na servise nismo ni isli nego smo sami menjali ulje svake godine...ali je ovo onaj sto je stigao iz Italije(bas smo cekali nedelju dana da stigne iz Torina),ali verujem da su ovi nasi ocajnog kvaliteta.

 

A cale vozi Fiat una 1988god,i po meni bolji auto nikad nismo imali :) znaci taj auto nas nikad nige nije ostavio,a ima 230.000km,1000ccm(onaj FIRE motor),po najvecem minusu i to sa slabim akumulatorom on ono jedva okrene prvi krug i na drugi upali...po gradu se ovi golfovi,mercedesi,i mnogi luksuzni automobili prespajaju na kablove,guraju,verglaju po 15min,a ovom ne mozes da okrenes kljuc dovoljno brzo a da ne upali :)

 

Tako da je moje mosljenje sto se tice Fiatovih vozila pozitivno,i sledeci auto ce 99% da bude fiat(kad ja polozim planiram fiat bravo 1.6 16V,mnogo mi se svidja,ili eventualno stila).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Svakakva su iskustva, ali ja prosto ne mogu da verujem da su ovi iz KG toliko loši, ali sto bi neko lagao. Od onih koje ja znam svi su zadovoljni i nemaju problema, osim kolege sa posla koji je posle par hiljada morao da menja kvacilo ( nema on pojma sta su promenili ali po simtomima i ceni dela , koju doduse nije platio cenim da je to ).

 

Ja vozim Punta MK1 ELX 1,2 16v sa 86ks. Presao je ukupno 160,000km od toga 50,000 kod mene. Imam podatke o svim servisima od uvoza kada je imao 70,000. Od delova je promenjo : 2 bobine, set kvacila, amortizeri, zadnji kocioni cilindri, auspuh. i to je sve, ostalo original. Proverio sam letos trapove, sve odlicno, kocnice sa original diskovima i letos stavljenim plocicama odlicen ( 3% razlike u kocionim silama ). Ovaj moj je u najvisem paketu opreme, ima i ABS i sve el. dodatke jedino nema klimu. Da ima klimu ne bih razmisljao da ga menjam uopšte, a i ovakvog cu ga vozati jos bar 2 godine. Vizuelno je ocajan, sitna ostećenja na sve strane, prljav, ali zato kada sedam u njega ne zagledam ga da li ga je neko cukno, kada se parkiram i zakacim drvo boli me uvo.

E sad, ovaj je pravljen u Italiji za Nemacko trziste, mozda ima neke veze.

 

Ako je to sa novi Punticima tako, onda je najbolje za pocetak da čovek kupi jednog Punta 1 onaj 1,2 od 60k, dok se ne nauci. Delovi su relativno jeftini ( zadnji kocioni cilindar 600din, set kvacila Valeo 8,000 din ). Moze da se kupi ok primerak za oko 1,500eur, pa kada ga bude prodavao za par godina ne moze mnogo izgibiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Da se i ja javim :zdravo:

Evo dole šaljem oglas za jednog Punta Sporting 1,4 - 16V ,kojeg sam lično uvezo iz Njemačke 07/2006, sa pređenih tada 19,800 km.

Vozila ga moja žena i ponekad i ja oko 14 meseci i tad smo ga prodali jednoj poznatoj mlađoj ženi... I ona ga vozila 4 pune godine do pred mesec dana i danas vidim u oglasima ,da se isti prodaje .Koliko znam - ni mi ni ta žena nije imala nikakvih problema sa njim. Avto ide bez ikakvih problema . Jeste redovno održavan,svake godine u Fiat servisu . Danas ima negde oko 120 hiljada realnih km .

Ko če da ga kupi če da kupi pravog Punta i to još Sporting. U ostalom pogledajte L I N k Fiat Punto 1,4-16v Sporting

Da još i cena :

3690 € i još se može malo sniziti a povratiti i porez, tako da auto izlazi netto 3075 €. Da imate posle još i davanja u Srbiji, al verujem da takvog Punta nema ni jednog kod vas :takoje:

 

Pozdrav iz dežele :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Evo jedna laka računica,

Nova Corsa 5 vrata 1.2 motor 16v, sa klimom, abs, tempomat, bord, komande na volanu, cb, podizači itd.

sada na akciji kod nas košta 10.100e. u akrilnoj boji,

sa učešćem od 5.000e., rata na 7 godina je 85 e., rata na 5 godina je 110e.

kasko nije obavezan, prenošenje plate nije obavezno, potrebna plata oko 350e.

kako god bilo nema sigurno nikakvih ulaganja u to vozilo bar 5-7 godina, osim redovnih servisa.

vrednost polovne Corse stare 7 godina je oko 4.000 e. ako je uredno servisirano.

 

kada kupiš polovno vozilo staro 5 godina po ceni od 5000e. u periodu eksploatacije od narednih 5 godina u to vozilo moraš da uložiš bar još 2,5-3000e. ako hoćeš da imaš dobar i pouzdan auto, s tim da čim ga kupiš za 5.000e. moraš da uložiš bar 1.000-1.500e istog momenta, promena zupčastog ili lanca, svećice, redovan servis, antifriz, gume, kočiono ulje, pločice, polu spone i gumice, a vrlo verovatno i set kvačila isl. jer onaj ko ga prodaje sigurno to nije promenio jer mu se ne isplati da menja.

što znači nije te koštao na početku 5000e nego bar 6000e.

i opet auto star 10 godina ne možeš da prodaš za više od 1,5-2.000e. a opet će se nešto od ovih potrošnih materijala u narednih 5 godina pokvariti i opet moraš da uložiš u njega.

 

Plus je pitanje koliko je cena živaca kada vas ostavi negde na putu.

 

Posebno osećaj kada sednete u novo vozilo koje niko pre vas nije vozio, nema cenu!!!

 

S obzirom da Đunta kupuje vozilo za mladog i svežeg vozača, podržavam kupovinu polovnog vozila, sve dok ne udari dva stubića ili bar kontejnera, jednog do dva komšije i dok dva puta ne razvali točak o ivičnjake ili rupe.

Kada završi sa ovim procesom biće dovoljno zrela za novo vozilo i naučiće da pazi kako vozi, u Bg. uslovima vožnje to je za manje od godinu dana.

Ps. uzmi joj obavezno kasko osiguranje koliko god da košta i šta god da kupiš, isplatiće ti se.

Promenio član Master Z-ed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

O Master Zed nisi svestan koliko nisi u pravu. Ta Korsa je govance, burazerov kum je imao bas tu 1.2 16V, kupio je novu negde u leto 2008. i toliko je bila dobra da je sad prodao da bi uzeo drugi auto, a jedva je izvukao 5 hiljada i kusur evra iz nje za 3 godine star auto. Kupovina novog auta je najbrzi nacin da najvise izgubis na amortizaciji + sto ces da pizdis ako ga neko zakaci(a hoce)

Punto izgleda moze da bude super i katastrofa, cale moje devojke vozi postanskog sluzbenog, i svuda ide sa njim(jebiga dzabe gorivo sta ces bolje od toga) i prosto me cudi kako ga nije sahranio do sad, koliko ja znam bio mu je otisao auspuh.

 

Mada iskreno ja nikad ne bih kupio te male benzince jer trose oko 10 litara a ne idu nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

kad smo vec kod novih automobila! ljudi, ja nisam vozio nesto puno kola, ali u porodici imamo dve dacie logan sa 1.4 mpi motorom i mi se siti navozasmo istih!!! Imamo i opel corsu B, ali kad sednem u logana ja se vozim ko gospodin covek. Ako se djunta odlucis za nov auto, veruj mi da sa senderom neces ni malo pogresiti! E sad ako imate predrasude prema rumunima... to je vec drugi padez... U svakom slucaju mislim da najvise prizaju za svoju cenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

@ Skyrunner,

prvo je pitanje gde je kum od kuma pa njegovog brata i njegove sestre od tetke sin kupio vozilo, kako ga je vozio, gde ga je vozio, kako ga je i gde održavao i ko ga je servisirao.

Ja sam u prodaji vozila već 6 godina, radio sam u 3 Opelova i 2 Chevroletova dilerstva u Srbiji.

Od toga dva Opelova dilerstva su totalni kreteni i rade u njima većinom ne sposobnjakovići, oni ujedno rade i prodaju Chevy-ja.

O majtorima u Vitru, Delti isl a ima ih poprilično takvih u Srbiji, neću ni da trošim reči, to neka komentarišu drugi koji su imali "pozitivna" iskustva sa njima.

 

Danas radim u Komnenović autu koje je najveće i najbolje Opelovo dilerstvo u Srbiji, i ne postoji kvar koji ne može da se otkloni.

Budi siguran da se i Majbah, Porše, Ferari isl. kvare, samo je pitanje da li postoje majtori koji mogu da otklone kvar i koliko to košta.

Perpetumobile još uvek nije izmišljen, što znači sve što je čovek napravio kad tad će da se pokvari.

Opel je definitivno jedan od najjeftinijih proizvođača dodatne opreme i rezervnih delova, a i može da se kupi originalna roba na 14 lokacija u Srbiji, da ne računamo ne originalnu robu koju možeš da kupiš na svakom drugom ćošku.

 

A što se tiče potrošnje od 10 litara, ja mislim da bi ti trebao da uzmeš paraglajder pa da skočiš sa vrha zgrade, tada ne trošiš ništa, ili kreneš lagano peške pa kad stigneš!!!

A na sve to i uštediš, i u tom slučaju ne moraš ni da se brineš da li će ti neko udariti ili očešati vozilo, IMA LI ŠTA BOLJE OD TOGA NI BRIGE NI ..... (kvara)I!!!!

Bizarno je govoriti o potrošnji u Bg., nama su Pančevci česti klijenti isto vozilo u Pančevu troši 15-25% manje goriva, ali imaju šire ulice, manje saobraćaja, manje semafora, više parking mesta.

Mlad si naučićeš.

A idi na polovne automobile, Corsa 2008 god. da nije iz uvoza ne može da se nađe ispod 7000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Iz tvog prvog posta se odmah videlo da prodaješ nova vozila, zbog toga što svi prodavci pričaju tu istu priču :lol:

 

Izvini, ali ja lično mislim da je to demagogija, jer ta Corsa od 10100€ je bicikla za polovan auto koji se može kupiti za te pare. Navešću ti i primere, samo da potražim :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam vozio Corsu C 1,0, sa kojom sam presao vise od 100.000km bez vecih problema. Sada imamo Punta 1,2 8v sa kojim smo presli oko 20.000km.

 

Ono sto mogu da kazem to je da je Corsa lepse odradjena, niza i bolje lezi, kvalitetnije su plastike...ali Punto je jeftiniji za odrzavanje i kome ne smetaju povremeni jefnitniji kvarovi, mislim da je pravi izbor.

 

PS

 

proveren auto star 3 godine je ispatljviviji od novog. Iskreno, 110 evra mesecno 7 godina i toliko ucesce je za mene previse za bilo koji auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo par primera:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1548318/opel_vectra_c_elegance_cdti/

http://www.polovniautomobili.com/oglas1606153/bmw_118_d/

 

Jedino imati smisla kupovati nov auto za firmu, ukalkulisati njegovu cenu i cenu eksploatacije i onda praviti biznis i izvući pare, a kupovina privatnog automobila je uvek trošak, a naročito kupovina novog automobila, jer čim ga izvezeš iz prodavnice on je izgubio 10-20% vrednosti.

 

Jedini problem kod kupovine polovnog auta je sam izbor. Treba ili znati šta kupuješ ili povesti nekog ko zna, a uvek je dobro kupovati u ozbiljnoj firmi koja uvozi dobra vozila.

 

Izvinjavam se na offtopicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Evo jedna laka računica,

Nova Corsa 5 vrata 1.2 motor 16v, sa klimom, abs, tempomat, bord, komande na volanu, cb, podizači itd.

sada na akciji kod nas košta 10.100e. u akrilnoj boji,

sa učešćem od 5.000e., rata na 7 godina je 85 e., rata na 5 godina je 110e.

kasko nije obavezan, prenošenje plate nije obavezno, potrebna plata oko 350e.

kako god bilo nema sigurno nikakvih ulaganja u to vozilo bar 5-7 godina, osim redovnih servisa.

vrednost polovne Corse stare 7 godina je oko 4.000 e. ako je uredno servisirano.

 

kada kupiš polovno vozilo staro 5 godina po ceni od 5000e. u periodu eksploatacije od narednih 5 godina u to vozilo moraš da uložiš bar još 2,5-3000e. ako hoćeš da imaš dobar i pouzdan auto, s tim da čim ga kupiš za 5.000e. moraš da uložiš bar 1.000-1.500e istog momenta, promena zupčastog ili lanca, svećice, redovan servis, antifriz, gume, kočiono ulje, pločice, polu spone i gumice, a vrlo verovatno i set kvačila isl. jer onaj ko ga prodaje sigurno to nije promenio jer mu se ne isplati da menja.

što znači nije te koštao na početku 5000e nego bar 6000e.

i opet auto star 10 godina ne možeš da prodaš za više od 1,5-2.000e. a opet će se nešto od ovih potrošnih materijala u narednih 5 godina pokvariti i opet moraš da uložiš u njega.

 

Plus je pitanje koliko je cena živaca kada vas ostavi negde na putu.

 

Posebno osećaj kada sednete u novo vozilo koje niko pre vas nije vozio, nema cenu!!!

 

 

Da druže al ,

Nisi na kraju napravio crtu i sabrao suma sumarum za tu Corsu

Ta Corsa izađe ako je uzmeš na 5 godina ukupno 11.600 € , ako je uzmeš na 7 godina onda te to košta 12.140 €. Pazi 12 hiljada za taj model Corse je ipak znanstvena fantastika. A ta ista Corsa več nakon samo 3 godine vredi max 5 hiljada €. Ko hoče da samo za 3 godine izgubi 50 posto + još i kredit (lising) onda nek izvoli, ja sigurno ne

Onda Ako je lising onda je još gore, jer ima posle 7 godina i rest wert, koji treba da se plati toj lising kući a mislim da ne postoji nigde pa ni u Srbiji lising kuča, koja ne traži kaska, kad daje auto nekome

I svaki redovni servis nešto košta. Najjeftiniji je ipak prvi koji izlazi negde između 120 i 150 €, onda je svaki sledeči nešto skuplji. Garancija važi 2 godine al posle garancije auti se isto kvare, neki više - neki manje al na kraju račun plačaš ti kao potrošač i vozač auta a ne serviser ili lising kuča jelda?

Ja si ne predstavljam da na auto, kojeg sam uzeo na kredu, ne stavim kasko osiguranje? Sad zamisli,da imaš mesečnu ratu oko 100 € pa na gore i najmanje na 6 godina kod plate 350-400 € mesečno ?

Ne daj bože, da se desi, da slupaš auto? Veruj - nema love, da se to sredi i ako si slučajno još kriv i napraviš štetu drugome, ostačeš ne samo bez auta, nego i bez kuče...

Pozdrav iz dežele

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

acime, jedan od najmanjih problema jeste protegnuti se da kupis auto, najveci je problem odrzavanje istog! Odrzavanje polovnog automobila je skuplje od novog, a odrzavanje polovnog automobila vise klase je jos skuplje, tako da nikako nisi u pravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja tebe uopšte ne razumem o kakvom održavanju pričaš. Eto, pre 2-3 godine sam kupio polovnog BMW-a 520d 2006. sa 180000km i vozio ga do pre 2-3 meseca (205000km) i na njemu ništa nisam promenio, samo sam radio redovne servise.

 

Da li su redovni servisi na novim automobilima (koji su novi samo prvog dana) jeftiniji od redovnih servisa na polovnim automobilima? I da li razliku u ceni između novog vozila i vozila starog 2-3 godine može pojesti ikakvo održavanje? Može samo ako ti crkne automatski menjač, a nikako ne može ako kupiš jednu sponu ili zameniš EGR ventil i protokomer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

 

Jedino imati smisla kupovati nov auto za firmu, ukalkulisati njegovu cenu i cenu eksploatacije i onda praviti biznis i izvući pare, a kupovina privatnog automobila je uvek trošak, a naročito kupovina novog automobila, jer čim ga izvezeš iz prodavnice on je izgubio 10-20% vrednosti.

 

Jedini problem kod kupovine polovnog auta je sam izbor. Treba ili znati šta kupuješ ili povesti nekog ko zna, a uvek je dobro kupovati u ozbiljnoj firmi koja uvozi dobra vozila.

 

Izvinjavam se na offtopicu.

 

Acime, sve si rekao :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja