Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre sat vremena, muljaz je napisao:

A zbog cega ovaj lezaj?

 

Anulira upredanje opruge tako da lakše otvara remenice na kvačilu pa bolje i brže dolazi do max brzine i smanjuje trenje i opterećenje kaiša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako anulira upredanje, zar ne bi onda trebalo da ide ležaj sa obe strane opruge? Ovako, bar teoretski, izgleda mi logičnije da će još više da upreda oprugu nego kad ga nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Kad se otvara remenica kvačila rotira se zbor ekscentra. Pošto opruga naleže čvrsto na remenicu i kvačilo dolazi do upredanja, odnosno radijalne sile pa prilikom potpunog otvaranja remenice deluju i radijalna i aksijalna sila. Ležaj oslobodi oprugu radijalne sile (dok se remenica rotira i dovoljno je samo do remenice) pa se opruga sabija samo pravolinijski (aksijalna sila) i mnogo se lakše sabije do kraja a i kaiš mnogo manje trpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: satelis 125

Mala pomoc forumasa. Resih da zamenim skuter, dilema izmedju burgmana 400 i majesty 400 od 2008 pa na gore. E sad, ne razumem se ama uopste pa bih zamolio za savet. Za burgmana sam cuo mnogo toga loseg da li je istina ili me ne znam. Za majesty-a nisam cuo nista posto je mnogo manje zastupljen kod nas.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Koliko si visok?

Yamaha ima lep položaj sedenja ali nije za krakate ljude

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: satelis 125

Da li si zadovoljan masinom u smislu kvarova, cene odrzavanja, cenom delova itd. To me najvise zanima. Burgman je lep alu nisam cuo mnogo toga lepog o njemu. Kao cesto se kvari, cene popravke paprene, kao kad mu fali malo ulja zvekne motor itd...

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovog sto sada vozim kupio sam u martu,i zadovoljan sam.2018 god imao sam turera 250 ,isto sam bio zadovoljan.Oba su ubrizgavanje i malo trose.Redovni servisi i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Mala pomoc forumasa. Resih da zamenim skuter, dilema izmedju burgmana 400 i majesty 400 od 2008 pa na gore. E sad, ne razumem se ama uopste pa bih zamolio za savet. Za burgmana sam cuo mnogo toga loseg da li je istina ili me ne znam. Za majesty-a nisam cuo nista posto je mnogo manje zastupljen kod nas.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


A sto u taj kos ne stavis i Silver wing pa razmislis. Mnogo prednosti u odnosu na ova dva a razlika u ceni je mala.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Vidi, svako ce vuci na "svoju stranu".

 

Ja nemam mnogo iskustva sa motorima-skuterima i nisam mnogo merodavan. Najbitnije ti je, da je skuter u dobrom stanju i sa proverenom istorijom. Stanje plastika i zabice jeste merodavno, ali ne i previse. Realno je da su za 10-12 godina plastike skidane i vracane i da su popucale zabice. Nerealno je ocekivati stanje novog posle toliko godina, i po gotovu po pristupacnoj ceni. Realno je da ima neki pad i bude izgreban sa strane. Ali je bitno kakav pad ili kakav udar. Da nesto nije pokrivljeno ili lose odradjeno. Nije mnogo realno, a najcesce ces naici da na satu stoji 20k km za skuter star 10 i vise godina. Ja prelazim jako malo, uglavnom kuca-poso i vikend jednodnevne ture a prosle godine izgurah cirka 5.000km. Pa ti vidi x 10 god i uzmi neki prosek. Stanje agregata je bitno, pozovi nekog ko je imao ili ima slican pa da vidi-proba. Cak i tu dodje do zayeba. Realno, kupovina polovnog skutera ume da bude lutrija.

 

Ja moj vozim drugu sezonu. Ima 70.000 km. Plastike su falile - dokupio sam, bile izgrebane - ofarbao sam, agregat odrzavan pre mene - sluzi me dobro. E sad lickanje i doterivanje je relativna stvar. Nabavka novih delova ide komplikovano za svaki model. Cene variraju, ali su slicne. Polovnih, realno, ima vise za Italijane, ali, posto su vec na otpadu, pitanje je stanje istih... tako da ne vodi se mnogo time. Sto se tice gore pomenute honde, agregat bolji, dosta je hvale, ali prva serija ruzna do zla Boga. I precenjene su. Za razkiku u ceni, moze "paušalno" svaki drugi da se odrzava godinama...

 

Sto se izbora izmedju ona dva modela tice, gledaj ocuvaniji. 

 

Ovde, odnosno na svim auto-moto forumima mozes da vidi kako su njihovi modeli sa REALNIM kilometrima i kako su nasli pravi biser ;) Kako svaki zaglavi na forum majku mu... A o zajebima ces slabo citati. I o njihovim krpežima. To se uglavnom ne pise, vec kad nema resenje, potrazi se savet.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja ne vucem na moju stranu, ja samo pricam realno. To je cinjenicno stanje. Burger je lep i udoban a sve ostalo je na strani Honde. Ako je nov i vozices se po gradu i malo van grada par hiljada godisnje onda je dobar izbor. Trebaju ljudi da znaju sta ih ceka u buducnosti sto se tice odrzavanja i ostaalih stvari. Nije samo lepota bitna, kome jeste samo nek izvoli, samo da ne bude posle kuku lele. U ostalom lepota je u oku posmatraca tako su ukusi razliciti.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ne pricam o tebi i o hondi :)

 

Vec sam napravio digresiju na post pre. Clan sto vozi majesty glasa za isti, ja sa suzukijem za burgiju :)

U medjuvremeni se javi ti sto si vozio sw. I eto šale...  :takoje:

 

 

Edit:

 

Sto se tice redovnog odrzavanja, pod uslovom da je kupljen u dobrom stanju i bez iznenadnih kvarova, 

Filter ulja je cca 400 din, filter vazduha (u koliko ga skut ima, burgman ima) je cirka 800 din. Svecica iridijumska cirka 10e (honda ima 2), ulje je relativna stvar, gume slicne, kais cirka 150e kod svih, rolnice 30-40e kpd svih  e klizaci varijatora (koje sam procitao na drugoj temi i sumnjam u njih i menjao bih) su skuplji za burgmana, cirka 1000 din, naspram 900, a imaju ih 4 kom... Da, zvono i kvacilo slicna cena. Itd

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 47 minuta, Nole Bg je napisao:

a sve ostalo je na strani Honde.

Ko voli tenk od 250 kila koji se uzbrdo vuče ko mrtav konj, SW je super ;) Šalim se i bockam malo naravno. Stvar ukusa, meni se taj koncept ič ne sviđa. Svako lud na svoj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

klizaci varijatora (koje sam procitao na drugoj temi i sumnjam u njih i menjao bih) su skuplji za burgmana, cirka 1000 din, naspram 900, a imaju ih 4 kom.

Slajderi se valjda kupuju na pakovanjce, ne na komad? Za moj skuter su bili 1.100 din, 4 kom. OEM, po šifri naručeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A ne bi verovao da prodaju po komadu. Jel i rolnice prodaju tako :)?

Ja bih naručio OEM, što je sigurno, sigurno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ko voli tenk od 250 kila koji se uzbrdo vuče ko mrtav konj, SW je super Šalim se i bockam malo naravno. Stvar ukusa, meni se taj koncept ič ne sviđa. Svako lud na svoj način.
Ja uopste nzm o cemu ti pricas i odakle izvlacis te zakljucke. Sw se vuce uz brdo a Burger i Mayesti ne, Boze me sacuvaj kako tako dajete ne proverene info. Jedini skuter koji koji je u tom rangu koji je agilniji od Sw-a je T- max i nijedan drugi. O Sw-u 400 pricam a o 600-tki da i ne govorim. Kad probas sve i onda poredis i dajes zakljucke a ne po sistemu rekla kazala.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam rekao da se ne vuku Burger i Mayesty. Evo ide dopuna, vuku se i oni :)

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja