Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Uzgred da iskoristim da te pitam, jesi li zadovoljan sa Majesty?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesam, za sada se pokazalo da sam izabrao dobar primerak. Iskrsao mi baš u okolini, da nije bilo tog verovatno bih došao do tebe pa bi možda i trgovali.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Majesty prava masina. Evo ja sam za dve godine napravio 20.000km. Redovan servis i svuda ides s njim. Sto se mene tice odlican motor. Jako lepo vuce, moze da se prestigne sve na autoputu i to sa dvoje i stvarima na motoru.
 
Koliko ga voziš na autoputu? Ja sam ga za sada smao jednom izveo na autoput , nisam prelazio 140kmh iako vidim da može više. A malo mi bilo frka i zbog ovih kamera za brzinu.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty Yp400-2007 | Dl 1000 V strom 2004
pre 3 minuta, NenadPT je napisao:

Koliko ga voziš na autoputu? Ja sam ga za sada smao jednom izveo na autoput , nisam prelazio 140kmh iako vidim da može više. A malo mi bilo frka i zbog ovih kamera za brzinu.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 

Pa posto idem sa devojkom uglavnom krstareca neka brzina 110-120kmh. Tu sam osetio da je taman dovoljno.  Inace sam ga vozio preko 160kmh. Kada treba da se pretekne neki kamion ili sta god onda ga zavrnem na oko 140kmh i posle se vratim na normalu. 

Potrosnja mu je odlicna na tim brzinama kada se vozi normalno. Ja idem uvek na duze neke ture sa njim. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400
Jesam, za sada se pokazalo da sam izabrao dobar primerak. Iskrsao mi baš u okolini, da nije bilo tog verovatno bih došao do tebe pa bi možda i trgovali.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka


Ja sam odustao od prodaje mog, vozim ga dok se ne raspadne, ali izgleda da ću ja da se raspadnem pre od njega, do sada na satu 80.000km i ide kao kad sam ga kupio. Samo redovno ulje i svi filteri, na početku godine čišćenje i podmazivanje prenosa, nove rolnice i samo pun rezervoar Nikad me do sad nije izneverio niti ostavio na putu


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400
Pa posto idem sa devojkom uglavnom krstareca neka brzina 110-120kmh. Tu sam osetio da je taman dovoljno.  Inace sam ga vozio preko 160kmh. Kada treba da se pretekne neki kamion ili sta god onda ga zavrnem na oko 140kmh i posle se vratim na normalu. 
Potrosnja mu je odlicna na tim brzinama kada se vozi normalno. Ja idem uvek na duze neke ture sa njim. 

To je idealna brzina za njega, 100-120kmh


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kolege, ako može pomoć. Desilo mi se dva puta da mi skuter izbaci malo rashladne tečnosti kad je ugasim i parkiram. Oba puta bila je u pitanju kraća vožnja i nisu dve vožnje zaredom. Jednom oko 20 km, sad drugi put samo po gradu 5-6 km. Ne diže mi temperaturu, normalno se vozi. Yamaha Majesty 400 je u pitanju, evo slike, na ovo crevo iscuri malo... 06687a5e259d8f81b64c541eb18821e4.jpg

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty Yp400-2007 | Dl 1000 V strom 2004
Pre 1 sat, NenadPT je napisao:

Kolege, ako može pomoć. Desilo mi se dva puta da mi skuter izbaci malo rashladne tečnosti kad je ugasim i parkiram. Oba puta bila je u pitanju kraća vožnja i nisu dve vožnje zaredom. Jednom oko 20 km, sad drugi put samo po gradu 5-6 km. Ne diže mi temperaturu, normalno se vozi. Yamaha Majesty 400 je u pitanju, evo slike, na ovo crevo iscuri malo... 06687a5e259d8f81b64c541eb18821e4.jpg

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 

Na to crevo koliko ja znam iscuri visak tecnosti iz posude za antifriz.

Po onom uputstvu kada se menja antifriz to crevo se iz posude otkaci da bi se ispustila rashladna tecnost. Proveri u boci koliko imas tecnosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Na to crevo koliko ja znam iscuri visak tecnosti iz posude za antifriz.
Po onom uputstvu kada se menja antifriz to crevo se iz posude otkaci da bi se ispustila rashladna tecnost. Proveri u boci koliko imas tecnosti.
Ima dovoljno tečnosti u posudi, najverovatnije je to u pitanju, jer sam ja dosipao da bude skoro do maksimuma. Sad neću dosipati i pratiću stanje. Hvala!

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty Yp400-2007 | Dl 1000 V strom 2004
pre 4 minuta, NenadPT je napisao:

Ima dovoljno tečnosti u posudi, najverovatnije je to u pitanju, jer sam ja dosipao da bude skoro do maksimuma. Sad neću dosipati i pratiću stanje. Hvala!

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 

Nema potrebe da sipas do vrha. To ti je kao na kolima uvek je najbolje da bude izmedju min i max. Tako je i za ulje po uputstvu napisano. Da ne bi nabijalo pritisak i negde probilo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Zdravo , pitanje jedno u vezi ovog skutera a tice se potrosnje ulja.


Gledao sam jednu Majesty 400, vozio je par km..

Skuter upalio bez problema posle dva meseca mirovanja, lepo radi,

Medjutim zapazio sam tragove ulja (ne svezeg vec ostalog od ranije verovatno)na krajnjem delu auspuha (onaj sivi zavrsni deo)

 

Da li to shvatiti kao neki problem ili potencijalni problem ili je redovna pojava posle x kilometara?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Trojica mojih drugova su vozili taj skut. Sva tri su troskarala ulje. Jedan je bio 2005-to, drugi 2010, treci 2011. Isti slucaj. Da li je to normalno, nemam pojma...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sa mojom to nije slučaj, primetio bih da imam tragove ulja na kraju auspuha. Ako je neka stara fleka mislim da nemaš razloga za brigu. Mada ako se javi neko ko se bolje razume u mehaniku daće verodostojnije mišljenje. 

 

U svakom slučaju i fabrika je propisala redovnu proveru nivoa ulja, pa ćeš znati da li ti troši ulje i koliko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Ja sam imao 2005. godište i nisam imao potrošnju ulja. Može da se desi da neku vrstu ulja troši a drugu ne. Ja sam sipao Motul.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav ljudi, evo i ja da se javim posle duže vremena. Pošto sam odustao od prodaje moje Yamahe Majesty 400 iz 2005. godine, rešio sam da je osvežim, tj. da uradim generalnu. Mogu vam reći da posle predjenih skoro 80.000km, agregat je u više nego odličnom stanju. Cilindar nema ni jedan jedini ris, klip sa strane kao nov, karike su odradile svoju svrhu, totalno su se istrošile... Poručio sam nov klip i karike i ide na razbušivanje +0,5mm, investicija je malo veća ako poručujete iz originala kao ja što sam uradio, nekih 55.000dinara, ali sa obzirom da je neću prodavati nikada, meni se isplati uložiti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_1130.jpgIMG_1131.jpgIMG_1132.jpgIMG_1134.jpgIMG_1135.jpgIMG_1136.jpgIMG_1137.jpgIMG_1138.jpgIMG_1139.jpg
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantno da se za (prostu) zamenu klipa često koristi izraz....generalna. 

Mislim da ćeš grdno da pogrešiš ako samo to uradiš. Razumem da je to jeftinija opcija...ali ovo je pravi trenutak, kada je motor već napolju, da se uradi zaista jedno generalno servisiranje svega. Da se pregledaju bočni ležajevi, da se motor predihtuje (semerinzi, dihtunzi), da se servisira vodena pumpa, pregleda razvodni lanac i španer, ventili, glava...to mu dođe generalna. Prilično je izvesno da ćeš, ako se ne uveriš u adekvatno stanje svega ostalog, sem cilindra i klipa, ubrzo imati opet razloga za šrafljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400


Naravno da se sve to što si naveo i radi, samo me mrzelo da sve to i pišem... Menjaju se svi ležajevi, nova vodena pumpa, novi ventili sa gumicama, glava se kompletno rastura, svi dihtunzi novi, blaga mašinska obrada glave, nov španer lanca kao i lanac, zamenio sam silen blokove i nosače motora, svi semerinzi su stavljeni novi i original,
tako da sam samo jednom rečju "generalna" skratio sebi muke kucanja po tastaturi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ok, super. Tako treba...ali svakako nije redak slučaj da se samo menjaju klipovi (nekada i samo karike), naročito na manjim agregatima. Kod cvaja je pojava još češća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400
Ok, super. Tako treba...ali svakako nije redak slučaj da se samo menjaju klipovi (nekada i samo karike), naročito na manjim agregatima. Kod cvaja je pojava još češća.

Pa pazi, u 75% slučajeva samo stave karike i ćao, ali kao što sam i napisao, radim ga za sebe i bez dalje prodaje, tako da sve radim kvalitetno i sa originalnim delovima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400
@kmbkare
 
Koliko kosta kompletno zadovoljstvo? 

Još uvek ne znam, ali do sada oko 700€, ima tu još da se dodaju neke sitnice, recimo klip je 16500, karike 11900, bolcni sa osiguračima 4000, garnitura dihtunga 16400, gumice ventila 5500, itd, sve je iz originala jbg...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Zdravo ..

da se upisem i u ovaj “razred” :)

2009g , ABS , stigao iz swice sa servisnom knjigom, na satu 75000km

da se malo nabije kilometraza pa javljam utiske..

FC6B9C4F-9E0B-46FC-8B8D-F2F37C991CBA.jpeg
 

DC778E30-6BE5-4757-9DEA-D968E5DDEA51.jpeg

 

64BA9EE2-CB6B-47F4-BE07-AC7781100A90.jpeg

Promenio član petar_lord
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ode beverli?  Neka te lepo sluzi :)

 

 

Cek, cek. Od koje godine radjen ristajling?

Promenio član MaxiS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Restajling verzija je valjda od 2005 , najbitnija promena je dva diska napred, od 2010 su nazad drugacije stopke..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja