Jump to content

Moto Zajednica

Životno osiguranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Sve racune sam poslao, ukljucujuci i TAXI u Passau, svome osiguranju. Od trenutka prijema posiljke, preko iban koda, na moj racun je uplacena cela suma, od oko hiljadu evra.

Da napomenem da u Belmedic nisam platio ni dinara. Cak su mi sve papire o pregledu i daljem lecenju, dali na ruke i poslali na Email. Na srpskom i engleskom. Meni je to jako bitno.

 

Napominjem, da je to zdravstveno osiguranje.

 

 

 

Ako nije tajna, koje zdravstveno osiguranje je to? Mene bi zanimalo tako nešto.

Je li to osiguranje u Srbiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

https://www.allianz.com/en/index.html

 

https://www.allianz....rung/index.html

 

Allianz je osiguranje, oni su osigutanje na globalnom nivou. Ovde mozes da se informises.

 

Toga sam se i plašio: normalno osiguranje u normalnoj zemlji. Nemačka. Ima, vidim i u komšiluku, Hrvatska. U srbistanu ništa nalik tome. A i logično je: kada država dozvoli da prevare ljude za stanove od 50 hiljada evra, što ne bi dozvolila da ih zavrnu i za par hiljada na konto osiguranja?

 

Koliko god Rodić delovao napadno, toliko je tvoj post onda mešanje baba i žaba. Ne plaćaš u Srbiji osiguranje, koje ovde ima agente i omogućava mi da, u NS recimo, potpišem ugovor, plaćam premije, podignem novce. Ili sam loše razumeo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Niko nikoga ne obavezuje da placa osiguranje u Srbiji. Ja sam drzavljanin Srbije, zivim u Srbiji, odabrao sam tako, jer u to vrme nije bilo bas nijednog osiguranja u Srbiji. Allianz placam na Kipru, a Wunstenrot u Austriji.

Ne razumem zasto je problem da se bilo ko informise, pre nego sto povuce bilo kakav potez.

Bilo ko, iz bilo koje zemlje, moze da sklopi ugovor sa bilo kojim osiguranjem.

Ja opet napominjem, da treba konsultovati pravnika. Nista drugo.

Jednostavno je izvodljivo, ali studiozno i polako.

To sam hteo da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Niko nikoga ne obavezuje da placa osiguranje u Srbiji. Ja sam drzavljanin Srbije, zivim u Srbiji, odabrao sam tako, jer u to vrme nije bilo bas nijednog osiguranja u Srbiji. Allianz placam na Kipru, a Wunstenrot u Austriji.

Ne razumem zasto je problem da se bilo ko informise, pre nego sto povuce bilo kakav potez.

Bilo ko, iz bilo koje zemlje, moze da sklopi ugovor sa bilo kojim osiguranjem.

Ja opet napominjem, da treba konsultovati pravnika. Nista drugo.

Jednostavno je izvodljivo, ali studiozno i polako.

To sam hteo da kazem.

 

Jasno i to se sve slažem. Samo se plašim da u Srbiji nema OK zdravstvenog osiguranja. To što si ti napisao sam čuo od još jednog čoveka baš iz Austrije, koji tako nešto plaća. Krenuo gledati po Srbiji i ne mogu da nađem. A cimanje mi je ići napolje zbog tako nečeg. Nije mi usput. Ovde po Srbiji nisam ni stigao do angažovanja advokata: sami agenti počnu slegati ramenima, nemaju papir ugovora na kom piše to što me zanima, pa da to nosim advokatu da proveri. Jednostavno: šišanje ovaca, masovno. Tako mi izgleda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Niko nikoga ne obavezuje da placa osiguranje u Srbiji. Ja sam drzavljanin Srbije, zivim u Srbiji, odabrao sam tako, jer u to vrme nije bilo bas nijednog osiguranja u Srbiji. Allianz placam na Kipru, a Wunstenrot u Austriji.

Ne razumem zasto je problem da se bilo ko informise, pre nego sto povuce bilo kakav potez.

Bilo ko, iz bilo koje zemlje, moze da sklopi ugovor sa bilo kojim osiguranjem.

Ja opet napominjem, da treba konsultovati pravnika. Nista drugo.

Jednostavno je izvodljivo, ali studiozno i polako.

To sam hteo da kazem.

 

То је противно савету Народне банке Србије http://www.nbs.rs/edukacija/cirilica/proizvodi/zivotno_osiguranje.html

А ево шта каже један функционер Црне Горе на ту тему

 

 

Odlukom Narodne banke Srbije još pod vođstvom Mađa Dinkića svi građani Srbije moraju svoje premije životnog osiguranja da uplaćuju u osiguravajuće kuće u Srbiji, preko licenciranih osiguravajućih kuća, tako da je još prije 4-5 godina izvršen transfer portfolija svih osiguranika koji su prethodno uplaćivali u Austriji, čime je država Srbija kroz ulaganja os. kuća dobila na desetine miliona eura godišnje uloženih u državne obveznice... Na to se još uvijek čeka u Crnoj Gori, a samo po sebi se postavlja pitanje, zašto naša vlast ne uradi nešto slično, zar ne vidi interes da milioni eura koje osiguranici Grawea, Wienera i ostalih osiguravajućih kuća koji su svoje polise izvadili direktno u Austriji ostanu u Crnoj Gori umjesto što se svake godine transferišu u Austriju?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

... čime je država Srbija kroz ulaganja os. kuća dobila na desetine miliona eura godišnje uloženih u državne obveznice...

jel` su to one obveznice, što ih još zovu; repo papiri il` tako nekako!? sa rokom dospeća na oko tri meseca i sa oko 10% uvećanaj? nije valjda, da je to taj "biznis"? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Savet Narodne banke je jedno, a zdrav razum drugo.

Savetovali su me da idem u gimnaziju, a ja zavrsio brodarsku. Sada radim u struci, mnogo sam zadovoljan.

1% savetodavaca je zavrsilo fakultet i ne znaju sta ce sa njim, nazalost. Ostali su ostali negde izmedju, i dobili zvanje diplomirani nista.

Ja opet ponavljam. Pre bilo cega, doooobro razmisliti.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

... čime je država Srbija kroz ulaganja os. kuća dobila na desetine miliona eura godišnje uloženih u državne obveznice...

jel` su to one obveznice, što ih još zovu; repo papiri il` tako nekako!? sa rokom dospeća na oko tri meseca i sa oko 10% uvećanaj? nije valjda, da je to taj "biznis"? :D

 

Ne znam tako kaže crnogorski funkcioner koji me napade na njihovom forumu http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?98885-%8Eivotno-osiguranje-osnovna-tehnika-prevare/page3 post br. 58.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Savet Narodne banke je jedno, a zdrav razum drugo.

Savetovali su me da idem u gimnaziju, a ja zavrsio brodarsku. Sada radim u struci, mnogo sam zadovoljan.

1% savetodavaca je zavrsilo fakultet i ne znaju sta ce sa njim, nazalost. Ostali su ostali negde izmedju, i dobili zvanje diplomirani nista.

Ja opet ponavljam. Pre bilo cega, doooobro razmisliti.

:neznam:

 

Hoćete li me opet nagrditi ako kažem da Narodna banka štiti aktuelno poslovanje osiguravajućih kuća u Srbiji, daje im dozvole za rad, i organizuje polaganje ispita za agenta, zastupnike ? A to je fakat tako .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Aj ja da prenesem svoje iskustvo u vezi zivotnog osiguranja. Placam zivotno osiguranje, ali sam i svestan sta sve moze da se desi. Kako sa jos uvek ziv mogu da prenesem sam ono sto mi je prijatelj rekao.

 

Samoubistvo: Ganjace se sa korisnicima pa makar bili i na gubitku (prevod tesko ce korisnici dinar dobiti)

 

Umro usled koriscenja raznoraznih supstanci: Isto kao i samoubistvo

 

Umro usled bavljenja potencijalno opasnim aktivnostima (da se razumemo fudbal se tu ne racuna :) ): Slicno kao samoubistvo, ali postoji mogucnost da korisnici osiguranja nesto dobiju

 

Umro a u trenutku potpisivanja osiguranja osiguravajuca kuca moze da dokaze da je osigurano lice bilo bolesno od teske bolesti: Dobija se nista ili neka teska mizerija.

 

Povrede, bolnicki dani, bla bla bla (to su one klauzule koje zivotno osiguranje kao bonus pokriva): Teska mizerija, max kao danas 1000 dindzi na radni dan (znaci ne bolnicki), ali to je max.

 

Umro usled nesrece na radu: Varira, najcesce korisnik dobija dosta sudskih dana ukoliko zeli nesto da naplati :)

 

Umro ono sto se kaze prirodnom smrcu: Korisnik osiguranja dobija neku gengu, pocev od 1/2 predvidjene pa do onoliko kolko je spreman da se cima (max naravno predvidjena suma)

 

Povlacenje pre isteka roka: Dobijas mizeriju u odnosu na ono sto je do tada uplaceno

 

Istek roka: Standard je da se prvo ponudi 3/4 od obecane sume, ukoliko oce osiguranik da se cima ide i do pune sume.

 

Produzetak osiguranja posle isteka roka: To jos niko pametan nije uradio :D

 

Ovo je ako su lagali mene i ja lazem vas. Izvor je osoba koja je nekad bila "funkcioner" u jednom osiguravajucem kao stranjskom drustvu. Ako bog da za 14 godina cu imati informacije iz prve ruke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Paaaa ima nekoliko razloga

 

1. Meni ovo ne zvuci uopste tolko lose :neznam:

2. Ne ide mi stednja klasicnog tipa nikako (racunam i orocavanje).

3. Planiram da mi istekne period na koji sam se obavezao i kao sto neko rece imacu dovoljno novca da kupim novi R1200LT, koji sa neverovatnim zadovoljstvom NECU kupiti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ko zna da štedi i ulaže u privatni biznis može da zaradi daleko više nego što će dobiti od "osiguranja". Jedno je sigurno, bankari i osiguranja su teški prevaranti, odnosno legalni zelenaši.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ko zna da štedi i ulaže u privatni biznis može da zaradi daleko više nego što će dobiti od "osiguranja". Jedno je sigurno, bankari i osiguranja su teški prevaranti, odnosno legalni zelenaši.

:lol::lol: surova istina! kratko i jasno ! legalni zelenaši.ovo treba da smeš da kažeš! :takoje: .a ovo što reče markodjurovic, ispada da te osiguranje pokriva samo kada si skroz zdrav; a u tom slučaju koja vajda od osiguranja? kao neki kasko za nov auto :lol:. a sad mi se i javlja kome narodna banka prodade skoro tri`es miliona evra, ne bi li se "stabilizovao" kurs dinara :lol:, a gle di je sad, mislim dinar. a benzin poskupeo nekoliko puta za mesec dana. a to će povući i ostale cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Ko zna da štedi i ulaže u privatni biznis može da zaradi daleko više nego što će dobiti od "osiguranja". Jedno je sigurno, bankari i osiguranja su teški prevaranti, odnosno legalni zelenaši.

 

 

 

 

 

samo je pitanje koji tacno privatni biznis, kad generalno nema para

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ko zna da štedi i ulaže u privatni biznis može da zaradi daleko više nego što će dobiti od "osiguranja". Jedno je sigurno, bankari i osiguranja su teški prevaranti, odnosno legalni zelenaši.

Dinkic Acim !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Njegova klinceza

 

Ideja je veoma bitna stvar, naravno, treba razmišljati, razmišljati... Kriza je, posluje se sve lošije, ali to znači da i ta osiguranja posluju lošije i da neko od njih može da propadne svakog trenutka. Bolje je onda kockati se sam, nego dati drugome da se kocka umesto tebe.

 

 

@Mikulanac

 

Daleko sam od Dinkića u svakom pogledu. I nisam govorio o milionima, već da je bolje ako već imaš viška 200-300€ mesečno da to nakupiš pa uložiš u neki posao, nego da daš osiguranju koje će uvek izmisliti razlog da ne isplati premiju. Ali, Mikulanac ne bi bio Mikulanac kada ne bi zadirkivao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Е, хајде сад мало ја...Није што сам најпаметнији, али сам вероватно један од оних са највише искуства. Нисам био само поп и кочијаш. :D

Радио сам неких 10-ак месеци у Уника осигурању као агент, нисам се нешто прославио, али се, руку на срце, нисам нешто ни трудио јер сам већ био у војној пензији, тако да ми је то било чисто за мотор и путовања. Осигуравао сам све и свашта и људи ми се и дан данас јављају. Напомена: никада нисам могао да седим сатима и гушим људе, дођем, објасним и оставим понуду, ето ти пар дана прочитај, да не буде да је Бунар крио ''ситна слова''. Када су ми продукцију пребацили искључиво у канал за животно осигурање, напустио сам и вратио се мом редовном послу продаје и постављања клима уређаја.

Био сам животно осигуран, код њих наравно. Али, 2010.године, ПРВИ ПУТ у неких 14-15 година колико сам имао свој мотор, осигурао сам приликом регистрације и путнике на мотору. Коштало је неких 200 динара више. И, као што знате, 2011. сам настрадао. Добио сам од њих 200000 динара за инвалидитет, како је у полиси АО и писало, а добио сам и новац од животног осигурања према износима у полиси. Не рекламирам ни најмање, само кажем своје искуство.

Тако да...Да нисам имао осигурање никада не бих ни могао размишљати о протези са електронским коленом...

 

Јесте да су људи кивни, али то је зато што не постоји држава. Уместо да држава штити народ она штити осигуравајућа друштва из којих исисава новац за изборе и остале прљаве кампање.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Zapoceo sam temuna novom mjestu jer nisam skonato da je vec zapoceta ovde.

 

Poenta cijele price je da agent osiguranja,vasa veza sa osiguranjem.On Vas svjesno dovodi u zabludu u vezi sa bitnim cinjenicama koje ce vas mozda kasnije kostati vasih novaca,egzistencije,penzije...

 

Kad se sve na kraju sabere,potrebno je da ste pravnik i da polako sa agentom citate clan po clan ugovora i da na kraju sklopite sliku"sta ustvari kupujete". Dakle,vrlo maliciozno sklopljen sistem s'njihove strane...

 

Ja otkazujem ove godine jer sam u firmi kolektivno osigurao sve radnike pa i sebe(kod nas je obavezno,dopunsko osiguranje radnika).

 

Mnogo je pametnije pare staviti u banku i orociti na pola godine ili godinu,jer ih mozete zaista podici ako vam ne daj Boze zatrebaju...

 

Nikako ne smijete slagati da se NE bavite motociklizmom iz hobija jer ce upravo stvari kao sto je ovj forum biti zloupotrebljene,da dokazu da duze vremena vozite motor.(naravno a ko budu zeljeli da ih zaloupotrebe ). U protivnom ispasce da ste lagali osiguranje prilikom skla[anja ugovora...

 

Ja obavezno uzimam putno osiguranje za onoliko dana koliko sm na putu. Mislim da je mnogo pametnije a daleko jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Uh koliko sam ljut. Na njih naravno. Nisam ni uzimao u obzir da bi me agent osiguranja lagao.Sto je najcrnje,niko me nije vrbovao na ulici ili kod mene kuci,vec sam isao direktno u "firmu".

 

Pa zamislite da mi je npr.prodavac automobila prilikom kupovine tvrdio da mi prodaje 2.0 TDI a ja kasnije skontao da samo kupio 1.6 tdi a oni rekli,jbg sto nisi gledao ispod haube kad si preuzimao auto...

 

Ovakvi primjeri nas tjeraju da svi budemo totalni paranoici,pa da sve 3x provjeravamo i da u sve sumnjamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja