Jump to content

Moto Zajednica

tengai-povremeno se gasi kada menjam brznine ili u leru

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

znachi...pochelo je sve sa gashenjem u leru,dok je hladan...na saug ne reaguje...da bi se vremenom isti simptomi pojavili povremeno i u vozhnji...kada se shalta,i pusti gas,ugasi se...u zadnje vreme i crni dim povremeno izbacuje na izduvu...

promenio sam filter goriva,pojachao malo ler gas...sada se znatno redje gasi u toku vozhnje,ali i dalje povremeno duva crn dim.

da li je u pitanju loshe sagorevanje,pa mu je potrebno chishcenje karburatora i zamena svecice i filtera za vazduh...ili shta?

neko shtelovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Crni dim ukazuje na bogaru smesu, uzrok kao prvo filter vazduha, zameni i ocisti svecicu i podesi zazor. Ako to ne pomogne vidi karburator, da li je zaglavljen sauh, podesavanje smese.... itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ortak i ja smo pre par godina vozili Tengai , i slicne probleme imali obojica. I u oba slucaja je bila membrana na slavini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

I mene je zezala membrana na slavini. Imao sam slicnu manifestaciju, mada se meni gasio i u voznji. Teraj ti to kod majstora druze, bolje nego da sam cackas. Da nije to onaj lepi sto je cesto parkiran u Inter. Brigada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

da da komshija...onaj stari dobrodrzheci tengai iz inter brigada...sa givijevom koferchinom na grbachi...

emotivno sam vezan za njega...

nego,da ironija bude josh veca,promenio sam filter goriva,ochistio filter za vazduh...sad radi normalno,ne gasi se,chak i saug chini mi se proradio :)...ostalo mi josh svecicu da promenim,pokushao dodushe al bezuspeshno...cenim da,je ostalo josh samo rezervoar da skinem da bih prishao je.....noj svecici...tako da sam odustao od tog poduhvata :)

a ako opet pochne da pravi problem...ochisticu mrezhicu,tj membranu...

u svakom sluchaju,pacijent delimichno izlechen,i josh prezhiveo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

da da komshija...onaj stari dobrodrzheci tengai iz inter brigada...sa givijevom koferchinom na grbachi...

emotivno sam vezan za njega...

nego,da ironija bude josh veca,promenio sam filter goriva,ochistio filter za vazduh...sad radi normalno,ne gasi se,chak i saug chini mi se proradio :)...ostalo mi josh svecicu da promenim,pokushao dodushe al bezuspeshno...cenim da,je ostalo josh samo rezervoar da skinem da bih prishao je.....noj svecici...tako da sam odustao od tog poduhvata :)

a ako opet pochne da pravi problem...ochisticu mrezhicu,tj membranu...

u svakom sluchaju,pacijent delimichno izlechen,i josh prezhiveo...

Na tengaiju moraš da skineš rezervoar da bi promenio sveću, ja sam ga imao i solidno me je služio......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

da da komshija...onaj stari dobrodrzheci tengai iz inter brigada...sa givijevom koferchinom na grbachi...

 

Ja sam u inter brigada 56, radim kao security guard za UNDP, inace drago mi je da si resio problem. Motor ti je ko nov. I ekstra mi se dopadaju boje. Bas smekerica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

pa...ni tvoja hondica nije za baciti...shtavishe dobro motorche...

ovaj moj dereglija je malo mator...17 god.  tako da normalno je da od babe ne mogu da ochekujem da ce da trchi ko Florens Grifith Joyner...al dobro...generalno,odrastao sam uz divljenje tom motoru kad se pojavio...dve boje,bordo beli i zeleno beli...nakon dosta vremena eto ga kod mene...ume da iznenadi,ali je to ipak samo prevozno sredstvo od koga treba ochekivati da te preveze od tachke a do tachke b bez stresa i nervoze,sa kojim mogu da prekratim put preko nekog poljancheta ujutru kad se ukljuchujem na auto put i slichne zajebancije...

uvek sam bio pristalica kolko tolko ozbiljnijeg motora,pa makar i matorog,nego skutera sa cevastim ramom ko od ponike...

al ok,stvar izbora...

ne preostaje mi nishta nego da ga odrzhavam u zhivotu koliko god je to moguce,chistim,podmazujem,shtelujem i kljukam amfetaminima da ne umre negde na sred vozhnje :)

pa bozhe zdravlja iduce godine,njega u garazhu,chisto kao raritet,za povremeno prisecanje na proshlost...a neki v-strom za svakodnevnu upotrebu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja