Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motorciklista u Ustanickoj

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nx650

Strasno tuzna vest. Dokle god se ne budu postovali zakoni i propisi mi na zalost necemo moci da zatvorimo ovu temu.. Samo ne znam sta drzava tu radi, i ovi odvratni novinari koji sve svaljuju na motoriste.

R.I.P.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 

Ovo ce se desavati i mnogi klinci izlecu i ako imaju stop ili je crveno, jer se zakon sprovodi selektivno, dokle god se to ne promeni, ginuce se... a to ce se promeniti otprilike nikad.

 

upravo tako, prekršaje, uglavnom, prave jedni te isti. tj. oni koji mogu da plaćaju kazne da bi i dalje vozili, kao i oni čije prekršaje policija iz nepoznatih (a dobro znanih) razloga ni ne sankcioniše. takvi postaju sve bahatiji što vremenom kao zaraza, prelazi i na ostale; po sistemu, ako mogu oni ovako što ne bih i ja. takvi obično ne voze motore niti idu peške da bi imali razumevanja za ostale; bicikliste, motoriste, pešake...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

na dedu jedino da je naleto policajac na motoru, ne bi pisalo da ga je motorista udario u branik i to u trenutku dok je deda sekao raskrsnicu i pride odvezao ladno svoj auto sa mesta nesrece (ko zna ciji je to deda!)

jadan deda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovo je tuga kad god se pojavi neka ovakva vest,počivaj u miru druže iako se ne znamo.

Po mom iskustvu dosta vozača kola se ponaša po principu ja sam jači i boli me uvo nek on koči iako ima prednost.Evo samo nekoliko primera iz mog iskustva kad izlazim iz moje ulice nema nikakvog znaka i na snazi je pravilo desne strane ,za sve ove godine imao sam naletanja na mene sa moje leve strane bar jedno 50 tak puta.

Najveći biseri su bili

1. ja idem pravo a ti skrećeš i moraš da me pustiš

2. pa vidiš da ja idem brže što ne staneš i pustiš me

a najveći biser je bio bre neki dan kad sam izvukao tipa iz kola 30tak godina starog,al sam se obuzdao jer mu je žena sedela pozadi,on mi u strahu kad sam ga pitao jel on zna za pravilo desne strane i da je mogao da me izlomi zajedno sa motorom,on mi kaže a gde ti je znak za desnu stranu.Ja stao pa mislim ko je ovde lud ja ili on.

 

Sva sreća što znam za jadac pa uvek usporim da mogu da ukočim kad mi nalete ovakvi vrsni vozači.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jedino ostaje da se sami borimo protiv neistinitih ili iskrivljenih izjava. Dobro bi bilo da neko vičan tome sastavi tekst i uputi ga medijima. I tako svaki put, dok neko ne obrati pažnju na ovakve izjave koje stalno blate motocikliste. Evo dokaza, uradi se print screen internet izdanja blica i onoga što piše tj. "ne piše" u zvaničnom štampanom izdanju u kojem je svaka krivica vozača automobila izostavljena, još je vozač automobila koji je hteo da pobegne ispao istraumiran događajem. Ako ima neko današnje štampano izdanje Blic-a mogao bi da prepiše tekst ili postavi skenirani tekst.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Tužno je što se ovakve stvari dešavaju i da mi svaki put pišemo kako neki"ljudi"nepaze ili ne pišu istinito pa se mi trudimo da to nekako ispravimo ili makar damo neko logičko objašnjenje.Nastrašnije je što svaki naš komentar na ovom mestu znači jedan život manje.Čuvajte se!!! Porodici i prijateljima iskreno saučešće. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

Istinita priča...

 

U Ljermontovoj, pre neki dan, kada sam upisivao kategoriju u svojih 40 g., kaže meni šalteruša, starija jezivo debela gospođa: "E da sam znala da upisujete A, ne bih vam upisala kategoriju"... Očekujući pridiku na opasnosti motora, neodgovornost motorista, tipa "jesil' pobenavio pod stare dane...", pitam ja nju "A što, jel' to neka nepoželjna kategorija?"

 

"Ne, nego vozači kola u Srbiji nemaju kulturu saobraćaja!"

 

 

Iako nisam znao čoveka, svaki put kad vidim promenu statusa foruma Crna Hronika, smuči mi se...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Istinita priča...

 

U Ljermontovoj, pre neki dan, kada sam upisivao kategoriju u svojih 40 g., kaže meni šalteruša, starija jezivo debela gospođa: "E da sam znala da upisujete A, ne bih vam upisala kategoriju"... Očekujući pridiku na opasnosti motora, neodgovornost motorista, tipa "jesil' pobenavio pod stare dane...", pitam ja nju "A što, jel' to neka nepoželjna kategorija?"

 

"Ne, nego vozači kola u Srbiji nemaju kulturu saobraćaja!"

 

 

Iako nisam znao čoveka, svaki put kad vidim promenu statusa foruma Crna Hronika, smuči mi se...

 

Muka je opravdana, ali Srbija nije kriva.

Ovaj problem jednostavno svugdje postoji, manje ili vise, ali u svakom slucaju previse.

Ni jedna zemlja, zakon, kultura, sta god, ne moze dosuti mozga u glavu onome sto pita za znak desne strane.

Niti izostriti vid slepom dedi...

Niti razbistriti glavudzu pijanom vozacu....

 

Jedino sto se moze jeste biti svjestan svega ovoga.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

upravo tako, na zalost i ovde rade slicne stvari kao i tu, ne postuju motor kao ucesnika u saobracaju, razlika je sto je u Srbiji vozacka ne kultura vece nego ovde. Meni se desilo pre neko vece da u ulici sa 2 trake ide ispred mene auto, u suprotnoj traci je parkiran auto, iza njega ceka auto i kad je auto iz moje trake prosao parkirani auto, auto koji je u suprotnoj traci se prebacuje u moju traku i ide pravo na mene, jbg. sklonis se do kraja u stranu i pustis budalu da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Saucesce porodici.

U Blicu danas opet pise/normalno/krivi motorciklisti i neadekvtna obuka a ne bezobrazni vozaci automobila.Da je kolega imao vezanu kacigu mozda bi ostao ziv/pise/a da momak/72/godine sa skodom nije usao u raskrsnicu sigurno bi ostao ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Saucesce porodici.

U Blicu danas opet pise/normalno/krivi motorciklisti i neadekvtna obuka a ne bezobrazni vozaci automobila.Da je kolega imao vezanu kacigu mozda bi ostao ziv/pise/a da momak/72/godine sa skodom nije usao u raskrsnicu sigurno bi ostao ziv.

 

Mvko nije voleo kacigu, smetao mu kaiš, žuljala ga i gotovo da nikad nije zakopčavao. Kad je vozao skuter, pre obavezne upotrebe homologirane kacige, nosio je onaj najplići nokšir i to uvek raskopčan. Upozoravan je da ne valja tako od svih nas koji ni ključ u bravu ne mećemo bez zakopčane kacige, odgovarao je da ako mu je suđeno, neće mu pomoći kaciga. Na žalost, to mu je izgleda došlo glave. Nezvanično, nit je išao brzo, nit je udarac bio ikakav, samo očešuće i pad usled gubljenja kontrole. Nikakvih povreda nema na telu, motor malte ne ne ogreban, slajderi, ( zato je i otklizao relativno daleko od mesta udara), njemu je spala kaciga i usled prevrtanja je verovatno udarcem glave o tle izgubio život.

 

Naravno, da nije bilo uzroka, vozača auta, ne bi ni bilo tragedije i poražavajući su svi pogrdni komentari na račun motora iza kojih stoji ono, "ako,ako, što si tražio, to si i dobio, svi ste vi - "... Na žalost, ovakvi novinarski komentari sa rđavom konotacijom samo još više povećavaju netrpeljivost prema dvotočkašima i uvrežavaju stav da motorima nije mesto u Srbiji, da je to ne popravljivo zlo, da ga samim tim treba iskorenjivati, a načina ima bezbroj. Mojsa je danas išavši na sahranu imao neposredno ispred sebe 2 polukružna napada i izguravanje na auto putu.Od naših virtuelnih forumskih protesta nema fajde, nit ko to čita nit ga zanima. Bez nekih manifestacije se ništa neće popraviti.

 

O upotrebi kacige i uopšte opreme, izlišno je da pričamo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne znam kako neko može da vozi nezakopčane kacige kad šnala preko 30kmh klepeće po glavi a na većoj brzini cela kaciga odleti. Mada i nezavezana ne spadne do primarnog udarca, kasnije kotrljanje i klizanje nije previše opasno osim ako na kraju ne čeka ivičnjak, treba biti i baksuz. A što novinari seru to je mislim osveta iskompleksiranih medju kojima su i njihovi mentori u blindiranim autima, samo bih im poručio - bolje u neko doba ostati bez glave nego ceo život provesti bez muda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

ČINI mi se da sam danas u novinama pročitao da je "motociklista proleteo kroz raskrsnicu na crveno svetlo"...

 

Omraženi smo, braćo, ni krivi ni dužni.

Uz to smo ugroženi, ponekad se na motoru osećam kao glineni golub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ČINI mi se da sam danas u novinama pročitao da je "motociklista proleteo kroz raskrsnicu na crveno svetlo"...

 

Omraženi smo, braćo, ni krivi ni dužni.

Uz to smo ugroženi, ponekad se na motoru osećam kao glineni golub.

 

to se zove medijska hajka a prethodi linčovanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Siguran sam da mi Pekar ne bi zamerio što njegova pogibija navodi na diskusiju, nikad nisam pipkao nešto oko motora a da nije prišao i makar pridržao skuter ili motor, uvek je bio rad da pomogne bez da se to tražilo od njega.

 

Neki ljudi imaju možda fobiju od nečeg. On je bio izuzetno revnostan kad su bili u pitanju i auto i motori, uvek ih je držao u savršenom stanju ne postavljajući pitanje koliko šta košta, dal treba zamena ili ne i čudi mi što je takav odnos imao prema kacigi. Vervatno je kaiš držao iza.

 

Mnogi se opiru i dan danas "prisili" nošenja kacige oslanjajući se na ono naše prokleto nonšalantno, " ma valjda neće" umesto suprotno što ova tragedija potvrđuje. Lično bi se osećao ko bos u trnju bez opreme.

 

Ne verujem da je prošao na crveno, nije takav čovek bio jednostavno. Često vozim niz Banjicu, Beograd, pustivši korman, jednom me je video i odma zvao da me supruga pritegne, predstavljajući to kao divljanje. Svedoka koliko znam nema, da li će se utvrditi činjenice putem eventualnih kamera, sumnjam jer nadzorne ne snimaju. Jedini svedok je dedica i unuk i po sistemu, život se ne može vratiti, pusti čičicu na miru da se ne mrcvari po zatvoru, biće krivnja na Mvku.

 

 

Po navodima iz štampe, nesreća je klasično oduzimanje predosti, presecanjem putanje motoru u raskrsnici od strane vozila iz suprotnog smera koje je pošlo u skretanje u levo.

 

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/poginuo-motociklista-u-beogradu-144102.php

 

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:351853-Beograd-Poginuo-motociklista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Znam tu raskrsnicu, moj bivsi kraj... Lako ce policija da resi ovo ali coveka vise nema. Ovo je verovatno klasicno oduzimanje prednosti....pekar je isao ustanickom ka gradu, deda iz pravca grada, na raskranici skretao levo, nije video motor i preprecio mu put..cesanje o zadnji desni branik navodi na ovakav sled dogadjaja. Svi su imali zeleno, a pekar prednost..zalosno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja