Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motorciklista u Ustanickoj

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A novinari izvestavaju kako je deda kretao na zeleno, sto implicira da je motor prosao kroz crveno.

U novinama vise ni vremenska prognoza ne odgovara realnosti.

Smece 21-og vijeka: novinari. Ko nije smece, ne moze napred (= nemoze do publike), pa ga skoro niko ni ne cita.

Ko igra igru, postane glavni urednik jednog dana.

Nedaj boze da ja postanem vlast, Staljin bi bio mala beba. Gulazi bi bili puni urednika i "korespodenata" i to samo na osnovu radnog mjesta.>:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd, LB

Bio sam na licu mesta, mogu da vam kazem da je kaciga IXS bila polomljena u ceonom delu, sto znaci da nije spala,barem ne odmah. Nalazila se na oko 10m od nesrecnog kolege,kojeg nisam poznavao,ali mi je stvarno zao ovog dogadjaja...

Motor je bio jedno 100m daleko,ali skoro netaknut. Cinilo mi se da ga samo treba podici,upaliti i odvesti. Skodin branik samo malo zakacen,i to na samom kraju, samo 20-tak cm i promasio bi ga, sudbina,sta li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čitajući Vaše postove i gledajući sliku vinovničkog auta dođe mi da puknem. 20 cm ga odnelo u smrt. Pekar je bio dobar vozač, pripadnig šampionskog tima i jako dobro je znao uticaj temperature na grip i pošto je bilo hladno verovatno nije smeo da jače cimne korman i spase se tako da je i to malo češanja bilo dovoljno da prokliza i pogine. Motor ima slajdere i otuda je otklizo tih stotinak metara i osto čitav, što ukazuje da nije bilo reči o nikakvoj velikoj brzini kako nemušti kvazi novinarčići prikazuju.Skoro sam gledao neku tv emisiju, novinarka pita kolegu novinara šta sad radi, on odgovara, "ko i svi Srbi, ono što ne znam", tako da je besramno to senzacionističko i tendenciozno škrabanje, varnice, škripa, brzina svetlosti...Dedica nije pobegao, on uopšte nije registrovao smrtonosni kontakt sa motorom i nastavio je vožnju i tek kad ga je policija zaustavila je saznao šta je uradio i tad mu je pozlilo. To govori o jednom totalnom bezveznjaštvu u novinarstvu, kao uostalom što pišu o svemu i pokušavaju da nam ispiraju mozgove. Činjenica je da niko nije išao na crveno, da Mvko nije išao brzo i da deda nije bežao.

 

Tragedija je nastala nepažnjom, propustom vozača auta i način ove pogibije je najkarkterističnija i najbronija saobraćajna nezgoda između auta i motorcikla. Pablo je na Kursevima sigurne vožnje izneo statistička istraživanja i analize koje su vršene u svetu. Naime, percepcija oka je takva da gledajući pravo, uočavanje male siluete dolazećeg motora je slabo i zato gotovo nikako se ne može odrediti brzina i preračunati momenat susreta. Skretanjem u levo, ko u ovoj tragediji, sa čelnog vidokruga se silueta motora pomera vozaču auta ka ivici-periferiji vidnog polja, a opet anomalijom oka, tada sposobnost viđenja opada i na krajevima nestaje, tako kad vozilo se sve više poprečuje, sve manje vidi i mi postajemo nevidljivi. Retki su ljudi koji imaju vidokrug od nekih 180° ili koji stalno okretanjem glave proširuju vidokrug. Zato je jako važno imati na umu ovu činjenicu koja proizilazi iz anatomije oka, te uvak predpostaviti da nas vozač koji nam preseca putanju skretanjem u levo ne vidi iako nam dolazi sa čela. Isti analogija je i kad se vozilo uključuje iz poprečne ulice pod pravim uglom, odnosno vozač tad ne vidi jer je saobraćaj i levo i desno u perifernom vidu, odnosno ne viđenju. Ove dve situacije čine oko 50% od ukupnih nesreća. Preporuka je vijugati motorom pri nailasku na moguća ukrštanja i na tj način pojačati svojim kretanjem uočljivost i bezbednost i ne zaboraviti da nas zaista ne vide kad kažu ono čuveno, "izvini, nisam te video". Naravno, u obavezi su da vide, ovaj dedica je usmrtio prijatelja, odgovaraće, al nije moguće izbeći nedostatak oka nit "ispraviti krivu Drinu".

 

Vodi se rasprava sa Kurirom i njihovim pogrdnim pisanjem na njihovom zidu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Laka mu zemlja....

 

Nemogu a da ne prokomentarisem nesto.......

 

Pristrasnost je jedno...realnost drugo.......

 

Ako motor kliza 120 metara to nesto govori...... Da me neko pogresno neshvati ali na tom pravcu sam ne jednom vozio 200 km/h.....

 

dali je to normalno......kako da me uoci neko ko hoce da se ukljuci ili pretrci ulicu..... toga moramo biti svesni kao i cinjenice da nismo svi andjeli koliko god se pravili.... i da nam nisu uvek drugi krivi.....

 

Sta ako je stvarno prosao na crveno i jos velikom brzinom.......

 

O vozacu auta i njegovom postupku necu ni da komentarisem......

 

Siguran sam da je motor isao sporije da se ovo nebi desilo..... da je imao full opremu.......bilo bi bolje sigurno.....

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisu samo u kuriru, celo novinarstvo je sačinjeno od nekvalifikovanih, frustriranih i iskompleksiranih osoba. Opisivati tragediju kao video animaciju, "odskakala glava ko loptica" može samo izvitoperena ličnost, pito bi ga dal bi tako da je neko njemu blizak. Od ovog našeg internog tastaturisanja nema fajde, morali bi na neki način da se odbranimo od ovakvih napada ili da se prepustimo sudbini i brišemo sa spiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto je došlo do ukrštanja oba učesnika koji su išli istim pravcem a suprotnih smerova, nema reči o crvenom ni za jednog. Motor sa slajderima može da otkliza i sa pedesetak kmh jako daleko, zato pa i služe. Tačno je, da je sporije išao možda ne bi, i uvek je tako, sporije, sporije i na kraju može da se zaključi, ako se ne kreće ništa neće biti.Naravno, ne sporim uticaj prebrze vožnje gde nije mesto, a i da jeste tako, za to sankcija nije ubistvo. Činjenica je da nije vozio brzo kako novinari uvek predočavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni izgleda kao nekih 10-15 metara tijelo, a nekih 50-ak motor.

Znaci zakacio ga, izgubio balans, vijugao jos koji metar, padao jos koji metar, i motor na kraju odklizao kojih 30-ak metara exta.

Meni to sve ukazuje na vise nego pristojnu brzinu kretanja motora. Da je isao 100-ku pao bi tek nakon 50 metara, a o 200 da i ne govorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Baš tako imenjače, uopšte nije bila nikakva brzina, nego je to uvek prva asocijacija na motor. Mene komša video na autobuskoj stanici u kraju, kaže, uu al si prozujao, a ja ni pedeset. To je tako, skroz pogrešna percepcija, čuje se auspuh i svi odmah zaključe 200.

 

Evo sad komentar drugara čiji je drugar poznavao ubijenog, čuo sam da je išao 180. Pitam se odakle, ko to zna, jel merio, čime, kako...Ne, najlakše je svaliti krivicu na postradalog i davati umišljene i paušalne ocene. Uostalom, mi srbi smo poznati po tome, uvek znamo kakav je ukus u tuđem tanjiru.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam nikakav stručnjak, no motor je neoštećen ostao na kolovozu, znači nije udarao levo desno po ivičnjacima a da je prekomerena brzina bila sigurno ne bi nastavio apsolutno pravo već bi završio na neku stranu olupan. I sve što pišem o pogibiji je prenošenje koliko toliko na osnovu pouzdanih informacija i uz moje suzdržavanje pod još uvek prisutnim nabojem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Novinarski "izveštaji" i jesu predmet rasprave kao sveopšta hajka protiv motora i sve papir novine su kopirale jedni te isti opis, ne znam čije je izvorni, mislim Kurirov. Napominjem da su iza postradalog bili neki ljudi i koliko toliko videli i čuli šta se desilo neposredno po tragediji, pričali sa policijom, prolaznicima i to je sigurno merodavno nego bombasti novinsko pisanje radi podizanja tiraža i dobijanja nekog poena kod nekog tamo urednika. Uzgred, samo početnici i periferni novinari idu na teren i to ko zna koliko posle udesa i naravno, sakupljaju "štivo" u kome se naglašava dušebrižništvo za mnogogodišnjeg ubicu umesto za ubijenog. Vozač auta je pruzrokovao nesreću, ubistvo iz nehata ako bude imao sreće, napustio mesto udesa, nije ukazao pomoć ili bar pokušao unesrećenom, to su suve činjenice koje su odredile tragičnu sudbinu motoriste, sve ostalo je kad bi bilo da je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Saucesce porodici preminulog bajkera. Citam Djunta ovu tvoju ekspertizu i ne mogu da verujem da si i u ovakvoj temi krenuo sa pametovanjem. Stvarno nemam reci >:(

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Šteta.......

 

 

Ali 100-120 metara da prokliza motor, sigurno nije išao 50.........

 

 

djunto, ajde odmori bre, sve ti znaš u tri lepe.........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Predobar čovek poginuo, ubiven i Vi zamerate na bolu i besu, jel mislite da je neko ovde izuzetak pa ne može da ga zadesi ovako nešto, zar se ne srećete svaki dan sa istim ovakvim situacijama il smo svi oglulali i urvnodušili u čekanju na red. Bole me svi komentari koji se u osnovi slažu sa novinarskim bljuvotinama, a niko nema nikakvo sazananje o okolnostima koje su usmrtile čoveka. Marko, ja sam tebe uljudno molio, bez te tri lepe, da me ignorišeš. Jesi bio pa merio krvav trag po asfaltu pa daješ sud. Umesto što napadate mene pokušavajući da pobijete činjenice, što ne napadnete novinske forume i pridružite se u borbi protiv nasilja. Nego, lakše je na slabijeg.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Predobar čovek poginuo, ubiven i Vi zamerate na bolu i besu, jel mislite da je neko ovde izuzetak pa ne može da ga zadesi ovako nešto, zar se ne srećete svaki dan sa istim ovakvim situacijama il smo svi oglulali i urvnodušili u čekanju na red. Bole me svi komentari koji se u osnovi slažu sa novinarskim bljuvotinama, a niko nema nikakvo sazananje o okolnostima koje su usmrtile čoveka. Marko, ja sam tebe uljudno molio, bez te tri lepe, da me ignorišeš. Jesi bio pa merio krvav trag po asfaltu pa daješ sud. Umesto što napadate mene pokušavajući da pobijete činjenice, što ne napadnete novinske forume i pridružite se u borbi protiv nasilja. Nego, lakše je na slabijeg.

Ne komentarisem novinare kretene i nemoj me poistovecivati sa njima. Ne zelim da pobijam nikakve cinjenice niti ih iznosim jer nisam bio tamo kao ni ti. Bas zbog bola i besa koji osecas pokusaj da bar jednom izostavis vecite analize i kilometarske postove kojima se vecina forumasa smeje.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd, LB

Da znate da nema nikakve dileme,da je vozac automobila kriv za ovu nesrecu.

Nikakve dileme,a sve tipa "sta bi bilo kad bi..." je samo nagadjanje.

Nije isao 200,300 definitivno,jer ne bi pao posle 10-tak metara nego ko zna gde.

Zatim,ostecenja na autu a i na motorciklu su neznatna,govore u prilog toj teoriji.

Ne moze niko da kaze da je isao 50 ili 60,ali je automobil kriv i po meni taj deda u tim godinama treba da bude u krevetu i da spava,a ne da vozi.

Vazno je da su uveli drakonske kazne,i evropska fasisticka pravila polaganja,voznje sa pratiocima, trt mrt... A gde je pratioc ovom dedi da mu napomene da stane kad ubije nekoga, a ne da nastavi ka kuci opusteno,ne znajuci sta se dogodilo <_<

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Predobar čovek poginuo, ubiven i Vi zamerate na bolu i besu, jel mislite da je neko ovde izuzetak pa ne može da ga zadesi ovako nešto, zar se ne srećete svaki dan sa istim ovakvim situacijama il smo svi oglulali i urvnodušili u čekanju na red. Bole me svi komentari koji se u osnovi slažu sa novinarskim bljuvotinama, a niko nema nikakvo sazananje o okolnostima koje su usmrtile čoveka. Marko, ja sam tebe uljudno molio, bez te tri lepe, da me ignorišeš. Jesi bio pa merio krvav trag po asfaltu pa daješ sud. Umesto što napadate mene pokušavajući da pobijete činjenice, što ne napadnete novinske forume i pridružite se u borbi protiv nasilja. Nego, lakše je na slabijeg.

Ne komentarisem novinare kretene i nemoj me poistovecivati sa njima. Ne zelim da pobijam nikakve cinjenice niti ih iznosim jer nisam bio tamo kao ni ti. Bas zbog bola i besa koji osecas pokusaj da bar jednom izostavis vecite analize i kilometarske postove kojima se vecina forumasa smeje.

 

Pa neko valja i da zasmejava, da bude dvorska luda. Hvala što si mi otvorio oči, ovo je moj zadni post na BJB. Svima srećna vožnja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

uffa, jel zahladnilo tamo u Srbiji, ili ste svi na kriv k.... nasadjeni, malo tolerancije i postovanja u ovoj temi prema preminulom ne bi smetalo nikome!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

mnogo zeznuta stvar, ni kroz čisto zeleno više ne može bez grča zbog nepažljivih. jebeš ovakvu satisfakciju za kočenje ispred raskrsnice, pod čistim zelenim i znakom da se krećeš ulicom sa prvenstvom prolaza. nemam reči za osećanja porodice nastradalog kolege. neprebol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

policajac koji je bio na uvidjaju kad me je pre neki dan udario taksista je takodje bio na uvidjaju ovog slucaja.

 

evo iz prve ruke informacija, bar koliko se ja secam detalja:

 

- motor je isao brzo, tu nema spora. automobil mu jeste oduzeo prednost (morao je da ga pusti, ali ga je isekao). motorista je procenio da moze da prodje i da auto ima vremena da stane, ali je auto nastavio da mu ulazi u putanju. motor je zadnjim krajem zakacio motor sto je bilo dovoljno da mu poremeti ravnotezu. motorista je pokusao da ostane na motoru, ali je spao par desetina metara dalje i otklizao napred, a motor je nastavio da kliza jos. pukla mu je lobanja unutar kacige, a drugih vecih povreda nije bilo.

 

sto se krivice tice u saobracajnim nesrecama: jedno je krsenje saobracajnih propisa, a drugo je uzrok nesrece. u ovom slucaju postoje dva uzroka, jedan je brza voznja motora, a drugi je oduzimanje prednosti od strane vozaca. vozac automobila snosi 60%, 80% ili koliko vec procenata krivice (o tome odlucuje sud). inace, vozac automobila je 30-i-neko godiste.

 

===

 

policajac o kome govorim je krajnje korektan i normalan lik. uzeo mi je izjavu u urgentnom, a osoblje tamo ga poznaje i pozdravlja se sa njim. pitam ga "otkud to", na sta mi je on rekao da mu je "muka vise da godinama skuplja ljude po ulici" (misleci na motoriste). imam utisak da njega cesto salju na teren kad su motoristi u udesima jer je imao jos jedan poziv dok je meni uzimao izjavu..

 

takodje mi je rekao da u velikoj vecini (!) slucajeva udesa sa motoristima, upravo je ovakav scenario u pitanju. citiram policajca: "voznja motora je strast koju je nemoguce uksratiti ljudima, ali ti nikad ne znas kakve su motoricke sposobnosti i refleksi osobe koja upravlja vozilom pored tebe, i deluje ti da ima vremena da on promeni pravac ili zaustavi vozilo, ali to nije uvek slucaj za svakog vozaca". takav scenario se desava u vecini slucajeva koje je on video...

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja