Jump to content

Moto Zajednica

Obavezna upotreba fluo-prsluka

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nosim ga samo kad vozim kroz neka sela nocu i na autoputu nocu.

 

Ako nije tajna,u čemu je poanta da ga nosiš kroz sela i na autoputu noču? Kada sam bio zadnji put u Srbiji nešto nije bio veliki saobračaj kroz sela noču ( a bogami ni danju) za razliku od gustine saobračaja po gradovima....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Reko sam ja davno da se kuka i motika dočepala motora, od ljudi kojima je sloboda imperativ stiglo se do ovih što prizivaju da im se metne brnjica. Prsluk može da pomogne pa sve može ali koliko može i što bi neko u ime drugog procenjivao šta i koliko može. Što reče kolega jedino će pomogne za 5000 ko ne pristane da pravi budalu od sebe. Nadam se da će te rasprodati motore za leba pa biti apsolutno bezbedni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Reko sam ja davno da se kuka i motika dočepala motora, od ljudi kojima je sloboda imperativ stiglo se do ovih što prizivaju da im se metne brnjica. Prsluk može da pomogne pa sve može ali koliko može i što bi neko u ime drugog procenjivao šta i koliko može. Što reče kolega jedino će pomogne za 5000 ko ne pristane da pravi budalu od sebe. Nadam se da će te rasprodati motore za leba pa biti apsolutno bezbedni.

 

Hugo Chavez himself. No comment. :Mina:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Reko sam ja davno da se kuka i motika dočepala motora, od ljudi kojima je sloboda imperativ stiglo se do ovih što prizivaju da im se metne brnjica. Prsluk može da pomogne pa sve može ali koliko može i što bi neko u ime drugog procenjivao šta i koliko može. Što reče kolega jedino će pomogne za 5000 ko ne pristane da pravi budalu od sebe. Nadam se da će te rasprodati motore za leba pa biti apsolutno bezbedni.

 

znas kako stoje stvari...

 

neko se slupa sa motora, i posto ima zdravstveno osiguranje, pocne da se leci i.. izleci se. to lecenje ukupno kosta (na primer) 100 dinara. da se plate doktori, materijal, infrastruktura i sve sto je potrebno za lecenje. i sta ti mislis, ovako logicki kad pogledas.. odakle tih 100 dinara? palo sa neba? ;) nije, nego iz budzeta u koji uplacujemo svi mi.

 

neki ljudi imaju ideju da zdravstveno osiguranje bude skuplje za pusace, gojazne, alkoholicare i ljude koji totalno ne vode racuna o svom zdravlju (prosto da ti ljudi treba da daju vise para u budzet kroz poreze zato sto je veca sansa da zaglave na lecenju - a niko ih ne bije po usima da puse i prezderavaju se, pa posle ti i ja da placamo resavanje trobo-embolije i slicno). neki drugi se ne slazu sa tom idejom i da je to malo "neljudski", ali sa druge strane moras priznati da ima logike... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Tako jedan brka u Evropi krajem '30ih prošlog veka je rekao da neki ljudi treba da nose neke žute trake na rukavu i da na njima treba nešto da piše.

 

To treba da bude stvar izbora, nije sloboda da mi se nešto natura (to važi za 90% zakona koji su doneti u EU i SAD u cilju što veće "demokratije").

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

zakoni, dekreti i propisi koje je doneo brka 1933 nemaju nista zajednicno za fluo prslucima, obaveznim kacigama i slicno..

 

 

inace se 100% slazem da svako treba da bude slobodan da radi sta hoce dok god ne ugrozava nekog drugog. i slazem se sa slobodom izbora, ali uz to ide i odgovornost: ako si pao sa motora i nisi nosio kaciku to je ok - ali sam plati svoje lecenje. ako nemas, sta da se radi... uz slobodu treba da ide i odgovornost, jer sloboda bez odgovornosti - znamo gde vodi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

zakoni, dekreti i propisi koje je doneo brka 1933 nemaju nista zajednicno za fluo prslucima, obaveznim kacigama i slicno..

 

 

 

 

Ovaj... Grešiš, sinko, grdno grešiš... Što reče Sofronije. :takoje:

 

 

Najbezbednije po sve vozače motora je da pređu u kola. Ako već gledamo tako, mogao bi i takav zakon da se donese u cilju smanjenja broja povreda (i toliko skupog lečenja koje te bezrazložno boli). Mnogo više ukradu od ministra pa na niže nego što košta lečenje svih motorista koji su ikada pali. U tom zecu leži grm, zato je pametnije boriti se protiv lopova u vrhu vlasti ina pozicijama sa kojih kradu, nego mlatiti jezicima oko "bezbednosti" i bezbednosti.

 

 

 

 

Imam utisak da bi mnogi pristali da budu žigosani ako im se lepo objasni da je to u njihovu korist i za njihovu bezbednost. A neki bi i sami trčali da stanu u red za to.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nosim ga samo kad vozim kroz neka sela nocu i na autoputu nocu.

 

Ako nije tajna,u čemu je poanta da ga nosiš kroz sela i na autoputu noču? Kada sam bio zadnji put u Srbiji nešto nije bio veliki saobračaj kroz sela noču ( a bogami ni danju) za razliku od gustine saobračaja po gradovima....

 

Naravno da nije. Kroz sela vozim sa prslukom zato sto seljaci retko kad ocekuju motor da prodje i generalno su manje oprezni u saobracaju nego vozaci koji voze kroz grad. Vrlo cesto kad vide jedan far misle da su kola kojima ne radi jedan far. Kada nosim prsluk mi ne blicaju. Cak i usporavaju jer vidim da se farovi pobadaju :D

 

Autoputem nosim prsluk zato sto vozim crn motor a od opreme imam crnu kacigu a sve ostalo je crna koza. Zamisli da mi crkne ta jedna jedina pozicija koju imam pozadi? Ko duh sam. Postoji realna sansa da me neko pokupi od pozadi jer ne vozim bas reprezentativno brz motor.

 

 

Po gradu ne nosim jer postoji ulicna rasveta a i vozaci generalno vise paze a i ja vozim sporije.

 

Sva iskustva su stecena konkretno u KRAGUJEVCU, da zivim u BG-u verovatno bi tamo nosio non stop jer se uzasavam njihovog tempa saobracaja... :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Najbezbednije po sve vozače motora je da pređu u kola. Ako već gledamo tako, mogao bi i takav zakon da se donese u cilju smanjenja broja povreda (i toliko skupog lečenja koje te bezrazložno boli).

ako malo razmislis, razumeces da je ovo apsurdan argument.

najbezbednije je da vozimo kola. a umesto toga, jos bezbednije je da ne izlazimo iz kuce. a jos bezbednije od toga je da zivimo u bunkeru, na primer. ;) dakle niko ne dovodi u pitanje neciju slobodu da vozi motor, niti je to tema..

 

 

Mnogo više ukradu od ministra pa na niže nego što košta lečenje svih motorista koji su ikada pali. U tom zecu leži grm, zato je pametnije boriti se protiv lopova u vrhu vlasti ina pozicijama sa kojih kradu, nego mlatiti jezicima oko "bezbednosti" i bezbednosti.

sve je to lepo i tacno, ali skretanje price na drugi kolosek i ukazivanje na druge probleme ne menja sustinu.

 

sve me ovo podseca na nedavno odrzan protest "pravih bajkera sa imidzom" koji su demonstrirali protiv propisa o obaveznom nosenju kacige. da ironija bude veca, na tom protestu je poginuo motorista tako sto je pao sa motora i razbio glavu. covek nije hteo da bude zigosan, njegova sloboda da bude glup..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

OK je obući prsluk kada voziš noću, van grada, ako je magla itd itd... Ali na DOBROVOLJNOJ BAZI! A ne da imam 5000 dinara razloga da MORAM da ga obučem čak i kada vozim po gradu u majici kratkih rukava. Mislim, stvarno će biti previše ukoliko nam i ovo natuknu pod sloganom "obavezno"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Imaginos

 

Jager je pre mene stigao da ti odgovori. Ništa, pa čak ni to sa kacigama, ne sme biti nametnuto, nego mora da bude stvar izbora. Kad kažem izbora, osoba mora da bude vrlo svesna šta znači imati ili nemati neki deo opreme i koje posledice po njega to može da ima. Ako misli da je neranjiv, neuništiv, šta ja da mu radim? Neću da ga teram.

 

A što se tiče "apsurdnog argumenta", ti nisi čuo za sarkazam? Mnogo si bukvalan.

 

Dalje, država je previše uzela sile da svojim građanima nameće obaveze, zakone, globe i ostale terete, a neko se još dobrovoljno javlja da bude još više uguran u kalup. Taj robovski mentalitet, želju da ga država još više uštroji, ponizi, ograniči, oglobi, to stvarno ne mogu da razumem.

 

Skretanje i ukazivanje na veće probleme ne smatram kontraproduktivnim, nego logičnim. Prvo treba rešiti veće i skuplje probleme, pa onda one manje, bez obzira što su oni veći teže rešivi. Iz tih problema proističu oni sitniji.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tako je, Mišo!

Ni čizme, jakna sa protektorima, rukavice, aktivni veš i još koješta nije obavezno PA NOSIMO! Ali nosimo zato što smatramo da treba, ne zato što nas neko tera na to.

Posle prsluka, prva sledeća stvar koju ćemo morati nositi će valja biti toalet papir... Mislim, stvaaaaaarno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Reko sam ja davno da se kuka i motika dočepala motora, od ljudi kojima je sloboda imperativ stiglo se do ovih što prizivaju da im se metne brnjica. Prsluk može da pomogne pa sve može ali koliko može i što bi neko u ime drugog procenjivao šta i koliko može. Što reče kolega jedino će pomogne za 5000 ko ne pristane da pravi budalu od sebe. Nadam se da će te rasprodati motore za leba pa biti apsolutno bezbedni.

 

znas kako stoje stvari...

 

neko se slupa sa motora, i posto ima zdravstveno osiguranje, pocne da se leci i.. izleci se. to lecenje ukupno kosta (na primer) 100 dinara. da se plate doktori, materijal, infrastruktura i sve sto je potrebno za lecenje. i sta ti mislis, ovako logicki kad pogledas.. odakle tih 100 dinara? palo sa neba? ;) nije, nego iz budzeta u koji uplacujemo svi mi.

 

neki ljudi imaju ideju da zdravstveno osiguranje bude skuplje za pusace, gojazne, alkoholicare i ljude koji totalno ne vode racuna o svom zdravlju (prosto da ti ljudi treba da daju vise para u budzet kroz poreze zato sto je veca sansa da zaglave na lecenju - a niko ih ne bije po usima da puse i prezderavaju se, pa posle ti i ja da placamo resavanje trobo-embolije i slicno). neki drugi se ne slazu sa tom idejom i da je to malo "neljudski", ali sa druge strane moras priznati da ima logike... ;)

 

Misa je u pravu za ovo prethodno.

 

A sad da se nadovezem na zdravstveno osiguranje...

Niko u Srbiji nema pravo da odbije placenje RZZO-u (osim minimalnog iznosa za pruzanje PP) i sklopi ugovor sa privatnim osiguranjem i leci se gde hoce i kako hoce. Mora RZZO,a to nisu mali iznosi,pa onda oni lepo kupe vakcine H1N1 i jos monooooogo toga,a ti se druze leci "u drzavnoj",kad stignes.

E da je tako,moj izbor je moja stvar. A i ovako,od svake pakle cigara koju popusim,ide tzv. "pusacki dinar" u neki fond. A ja te pitam gde je taj fond?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

da ne odgovaram svima posebno - promasili ste temu.

vozim auto godinama, pa znam da je motociklista nocu, ili po magli jako tesko uocljiv. ja sam za to da fluo prsluk bude obavezan deo opreme motoriste zato sto IMA SMISLA nosti ga u takvim uslovima. (da ne pomislite da se a priori slazem sa svim zakonima i pravilima - mislim da nema nikakvog smisla voziti auto sa upaljenim svetlima u po bela dana i mislim da je taj zakon besmislen)

 

ima ljudi koji misle da je kaciga suvisna i da je voznja bez opreme 150kmh sasvim ok. vazi, nemam nista protiv, svako teba da ima slobodu da radi sta hoce - ali mislim da ostali ljudi ne treba da placaju glupost i bahatost nekog ko nije ucinio osnovne stvari da se zastiti.

 

sloboda i odgovornost idu u paketu. sranja se desavaju kad ima jednog a nema drugog. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Tužno je kako ljudi ne umeju prepoznati fašizam ni kad postanu njegove žrtve a još tužnije kad takvi sebe zovu bajkeri. Ne mogu da se upuštam u davno prežvakanu raspravu da li neko ima pravo da me natera da plaćam osiguranjen pa onda dalje propisuje svaki detalj mog privatnog života kako bi smanjio troškove tom osiguranju, ko tu ne vidi problem ne spada u vrstu ljudi sa kojima imam išta zajedničko osim što nažalost isti vazduh dišemo. Samo sam povećao font sig-a, možda još nekom dopre do pameti ono na šta pametni ljudi od pamtiveka prilično neuspešno upozoravaju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

za pocetk treba nauciti sta je to "fasizam", jer koriscenje reci i izraza kojima ne znamo znacenje deluje smesno...

 

 

jbg.. meni je zao sto neki ljudi ne vide da svako treba da snosi posledice svoje neodgovornosti i da ne mozes da radis sta hoces a da za to ne odgovaras. dati slobodu neodgovornom coveku, pa posle placati njegove greske - to je siguran recept za propast..

elem, posto vidim da neki ovde vole citate americkih predsednika, evo jednog idealnog za ovu temu:

"Freedom makes a huge requirement of every human being. With freedom comes responsibility. For the person who is unwilling to grow up, the person who does not want to carry is own weight, this is a frightening prospect" Eleanor Roosevelt

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Tužno je kako ljudi ne umeju prepoznati fašizam ni kad postanu njegove žrtve a još tužnije kad takvi sebe zovu bajkeri. Ne mogu da se upuštam u davno prežvakanu raspravu da li neko ima pravo da me natera da plaćam osiguranjen pa onda dalje propisuje svaki detalj mog privatnog života kako bi smanjio troškove tom osiguranju, ko tu ne vidi problem ne spada u vrstu ljudi sa kojima imam išta zajedničko osim što nažalost isti vazduh dišemo. Samo sam povećao font sig-a, možda još nekom dopre do pameti ono na šta pametni ljudi od pamtiveka prilično neuspešno upozoravaju.

 

 

Teške riječi druže........

....i sebe niti zovem niti smatram "bajkerom"...jer iskreno neznam definiciju "bajkera".

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

@ imaginos

Fašizam je naziv za ideologije i pokrete koji smatraju kako je država temelj ljudskog društva, odnosno institucija koja treba u potpunosti nadzirati svaki aspekt društvenog života. Wikipedia, ako smatraš da nije relevantna posluži se nekim pretraživačem.

Dati slobodu neodgovornom je recept za propast blablatruć ovo je parola svakog robovlasnika, ko je ovlašeniji da procenjuje koliko sam svoje slobode zaslužio od mene samog? Šta ima da daješ, čovek se rodi slobodan samo je ne uzimaj, ne plaćaj ni greške skini se s qurca jednom rečju. Čovekova sloboda prestaje tamo gde ugrožava slobodu drugog i tu nema izuzetka koji neće odvesti u totalitarizam.

Benjamin fraklin je jedan od onih koji su ograničili svoje moći da bi stvorili mesta za individualnu slobodu i inicijativu. Tako je stvorena najvažnija nacija u poslednjem veku a ruzveltovi su jedni od odgovornih zato što im kola kreću nizbrdo.

I idi sad odmori malo stvarno ne želim da polemišem sa zastupnicima ovakvih stavova, nema svrhe ni potrebe, darwin je objasnio da će se to sve samo rešiti.

 

@bmw nisam te ni primetio niti je neki moj odgovor bio direktno upućen tebi

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

sloboda se "daje i uzima" cim zivis u drustvu, nisi ti sam na svetu pa da mozes da radis sta hoces. cim zivis u zajednici sa drugim homo sapiensima, nemas potpunu slobodu jer tvoje ponasanje utice na druge ljude. ne budi naivan.. postoji ponasanje koje predstavlja rizik i potencijalnu opasnost po druge i tebe. jedini nacin da budes potpuno slobodan je da zivis sam bez kontakta sa drugim ljudima.

 

saobracaj nije mesto gde svima treba dati "potpunu slobodu sa kojom su rodjeni", i to ti je nadam se jasno.

 

sto se tice ove teme,

osoba koja odbija da se zastiti pokazuje elementarnu neodgovornost prema sebi, a ljudi oko nje takodje mogu trpeti posledice. konkretan primer: vozis po magli bez prsluka, covek u kolima te udari jer te nije video na vreme - i nije mu svejedno, bilo da je kriv ili ne. dakle, ne samo sto ugrozavas sebe, vec odbijas i druge da zastitis od mogucih posledica. nisi ti sam u saobracaju i tvoje ne nosenje opreme utice na druge ucesnike.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

sloboda se "daje i uzima" cim zivis u drustvu, nisi ti sam na svetu pa da mozes da radis sta hoces. cim zivis u zajednici sa drugim homo sapiensima, nemas potpunu slobodu jer tvoje ponasanje utice na druge ljude. ne budi naivan.. postoji ponasanje koje predstavlja rizik i potencijalnu opasnost po druge i tebe. jedini nacin da budes potpuno slobodan je da zivis sam bez kontakta sa drugim ljudima.

 

saobracaj nije mesto gde svima treba dati "potpunu slobodu sa kojom su rodjeni", i to ti je nadam se jasno.

 

sto se tice ove teme,

osoba koja odbija da se zastiti pokazuje elementarnu neodgovornost prema sebi, a ljudi oko nje takodje mogu trpeti posledice. konkretan primer: vozis po magli bez prsluka, covek u kolima te udari jer te nije video na vreme - i nije mu svejedno, bilo da je kriv ili ne. dakle, ne samo sto ugrozavas sebe, vec odbijas i druge da zastitis od mogucih posledica. nisi ti sam u saobracaju i tvoje ne nosenje opreme utice na druge ucesnike.

 

 

A šta misliš na zakon koji bi te obavezao da držiš klepetušu zatvorenu jer ako nekome pukne film pa ti je polupa to će imati posledice po njega. Ako izvodiš teorije u stilu efekta leptira onda sve ima neke uzročno posledične veze sa svim i onda bi to jel trebalo da bude izgovor za totalitarizam. Ne bate, neposredno ugrožavanje drugog je ono što se ne sme dozvoliti a ovo tvoje teoretisanje je budalast izgovor za nešto treće.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

saobracaj nije mesto gde svima treba dati "potpunu slobodu sa kojom su rodjeni", i to ti je nadam se jasno.

 

Iako nisi direktno meni napisao gore citirano, osećam se dužnim da ti odgovorim.

Jeste, u pravu si, ALI SAMO DELIMIČNO.

Naravno da u saobraćaju moraju da postoje pravila. Ali pravila KRETANJA. I to je sasvim u redu i drugačije ni ne može. Zna se značenje saobraćajnih znakova, ograničenja brzine, pravila desne ruke, vožnje pod dejstvom alkohola itd. Ovo jeste vrlo bitno i za sve ovo bih uveo mnogo drastičnije, da ne kažem drakonske kazne u slučaju nepoštovanja zakona.

 

Sve ostalo bi MORALO da bude na dobrovoljnoj bazi, na osnovu PREPORUKE. A ne "dobrovoljno moraš", pa da te lupaju kaznama.

Da me niko ne shvati pogrešno, velik sam pobornik nošenja zaštitne opreme i verujem da me niko nikada nije video bez kacige i jakne, minimum. Ali, prva pomoć, zaštitni prsluk?? MA, DAJ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5933 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R

Mislim da je nošenje prsluka danas kada gotovo sva moto oprema ima reflektujuće trake potpuno deplasirano. OK još se ponegde nađe neki komad bez tih traka, ali je to jako retko. Ako je baš zapelo za bezbednost reci proizvođačima da se bez male, tanke reflektujuće trake (koja je više nego dovoljna da te neko ko gleda i noću vidi) nijedan komad opreme neće moći prodavati. I problem rešen. Ali poenta je upravo u tome da nije bezbednost bitna, već nametanje ovog ili onog pravila. Preciznije, treniranje poslušnosti. To kod nas neće biti možda za godinu ili dve, ali ne verujem da će dugo proći dok i ovo ne prepišu iz Evrope.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Mislim da je nošenje prsluka danas kada gotovo sva moto oprema ima reflektujuće trake potpuno deplasirano. OK još se ponegde nađe neki komad bez tih traka, ali je to jako retko. Ako je baš zapelo za bezbednost reci proizvođačima da se bez male, tanke reflektujuće trake (koja je više nego dovoljna da te neko ko gleda i noću vidi) nijedan komad opreme neće moći prodavati. I problem rešen. Ali poenta je upravo u tome da nije bezbednost bitna, već nametanje ovog ili onog pravila. Preciznije, treniranje poslušnosti. To kod nas neće biti možda za godinu ili dve, ali ne verujem da će dugo proći dok i ovo ne prepišu iz Evrope.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja