Jump to content

Moto Zajednica

Obavezna upotreba fluo-prsluka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Kako je počelo uvešće uredbu da svako mora da zatakne peruške pozadi jer si tako uočljiviji u saobraćaju.

Razumem da neko zaista vodi brigu o bezbednosti ali na osnovu najnovijih podataka koji su pre neki dan objavljeni na jutarnjem programu RTS-a broj saobraćajnih nesreća, prekršaja i smrtnih ishoda se znatno povećao. Znači, novi ZOBS nema apsolutno nikakvog učinka na bezbednost nego se samo puni fiskus pisanjem kazni a putevi su nam krš nad krševima. Na listi smo tek iznad neke južnoafričke zemlje i nikoga to preterano od njih ne interesuje.

A osnova svake razvijene države ( u ovom slučaju te famozne i za nas nedostižne EU ) jesu:

1: Zdravstvena zaštita ( kod nas u potpunom rasulu )

2: Pravosudni sistem ( no comment )

3: Kultura ( no comment )

4: Infrastruktura: putevi,autoputevi, mostovi, elektrifikacija, gasifikacija, internet, zelene tehnologije ( kod nas zastupljeno 0,00 % )

Prema tome ovde je samo reč o dodatnim represivnim merama sa ciljem zarađivanja što veće količine novca ( institucionalizovanom obliku pljačke, isto kao i sa JKP "Parking Servisom )

End of story. ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kako je počelo uvešće uredbu da svako mora da zatakne peruške pozadi jer si tako uočljiviji u saobraćaju.

Razumem da neko zaista vodi brigu o bezbednosti ali na osnovu najnovijih podataka koji su pre neki dan objavljeni na jutarnjem programu RTS-a broj saobraćajnih nesreća, prekršaja i smrtnih ishoda se znatno povećao. Znači, novi ZOBS nema apsolutno nikakvog učinka na bezbednost nego se samo puni fiskus pisanjem kazni a putevi su nam krš nad krševima. Na listi smo tek iznad neke južnoafričke zemlje i nikoga to preterano od njih ne interesuje.

A osnova svake razvijene države ( u ovom slučaju te famozne i za nas nedostižne EU ) jesu:

1: Zdravstvena zaštita ( kod nas u potpunom rasulu )

2: Pravosudni sistem ( no comment )

3: Kultura ( no comment )

4: Infrastruktura: putevi,autoputevi, mostovi, elektrifikacija, gasifikacija, internet, zelene tehnologije ( kod nas zastupljeno 0,00 % )

Prema tome ovde je samo reč o dodatnim represivnim merama sa ciljem zarađivanja što veće količine novca ( institucionalizovanom obliku pljačke, isto kao i sa JKP "Parking Servisom )

End of story. ;)

Ovo što si napisao jeste suština

Kada se to sve postavi na svoje tada možemo da pričamo o prslucima i peruškama

 

Prsluk može ko voli da vozi ali to neće popraviti sve ono što ne valja a što je primarno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Nažalost "moraćemo da pričamo" jer će država da uvede sve što donosi zaradu.

A obrazloženja će biti krajnje jednostavna:

1: Uveli smo to sa ciljem poboljšanja bezbednosti motorciklista jer su oni najugroženiji u saobraćaju.

2: Uveli smo to jer se ovo već primenjuje u nekim zemljama Evropske Unije, sa ciljem usaglašavanja propisa.

I tu je kraj priče. Pa kada te policija vidi da ne sijaš kao papagaj odmah im se pretvoriš u mandatnih 5.000. din, dođe im kao poslastica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Nažalost "moraćemo da pričamo" jer će država da uvede sve što donosi zaradu.

A obrazloženja će biti krajnje jednostavna:

1: Uveli smo to sa ciljem poboljšanja bezbednosti motorciklista jer su oni najugroženiji u saobraćaju.

2: Uveli smo to jer se ovo već primenjuje u nekim zemljama Evropske Unije, sa ciljem usaglašavanja propisa.

I tu je kraj priče. Pa kada te policija vidi da ne sijaš kao papagaj odmah im se pretvoriš u mandatnih 5.000. din, dođe im kao poslastica.

Maaa nije taaako. To su logicna objasnjenja. :ljut:>:(

Jos i PP aparat negde da nakacimo , da napravimo Elaborat o bezbednosti i Procenu rizika,pohadjamo kurseve o PP,napisemo uputstvo za upotrebu rukovaocu...

I da,OBAVEZNO da nalepimo nalepnicu zabranjeno pusenje i to sa obe strane. Ko vozi coper i na bisage! :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
na osnovu najnovijih podataka koji su pre neki dan objavljeni na jutarnjem programu RTS-a broj saobraćajnih nesreća, prekršaja i smrtnih ishoda se znatno povećao. Znači, novi ZOBS nema apsolutno nikakvog učinka na bezbednost

 

Kada onaj (oni) ko je smislio ovaj zakon bude odgovarao za za štetu koju je zbog nestručnosti ili neznanja napravio, tada ću da poverujem da smo normalna država!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Nije za uzrast ispod 18

 

Danas sam na poslu imao obavezan kurs pruzanja prve pomoci, nakon cega je usledio test,a ko sa bodovima ne bude zadovoljavao ponavljace i kurs i test do iznemoglosti. Toliko suprotnosti sa onim sto sam mislio da znam, kazu nova doktrina, nova saznanja i otkrica. Nepravilno pruzanje prve pomoci koja eventualno dovede do smrtnog ishoda povredjenog (ne daj boze) povlaci krivicnu prijavu za onog koji je pomoc pruzio. A kako se menjaju ove doktrine pitaj boga vise kako pomoci coveku a ne zaglaviti robiju! Pitao sam kada cemo dobiti mindjuse, svi su se smejali, ja sam bio mrtav ozbiljan. Banke i osiguravajuca drustva nas satiru!!! Oni lobiraju zakone i kaznenu politiku, kako bi na svaki moguci nacin umanjili MOGUCNOST isplacivanja premija!!! Placamo NAJSKUPLJE osiguranje u regionu a i sire,a u ubiramo najmanje premije! Ne bi me cudilo da zabrane motore, da uvedu obavezno nosenje slema pesacima (ne daj boze da padne saksija), da proglase sex nezakonitim (osim ako nemate prvu zdravstvenu grupu), da nas sve ofarbaju u fluorescentnu boju da sijamo u mraku i da nas tapaciraju sa svih strana. Amerika je krenula, prate je i druge zemlje (cak i Hrvatska) a Srbi, Boziji narod naocit i ponosan kao najobicnije poturice spustice fluorescentne glave, obuci reflektujuce prsluke sa istetoviranim bar kodovima na celu i placace i dalje najskuplje gorivo (jebene akcize), najskuplje putarine (za motore) najskuplja osiguranja, ali ce i dalje za sebe pricati da su potomci Marka Kraljevica i Milosa Obilica.

Dole kapitalisticko-robovlasnicki poredak ! ! !Stop globalizaciji ! ! !

 

Markony,svaka ti je zlatna :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Nije za uzrast ispod 18

 

Danas sam na poslu imao obavezan kurs pruzanja prve pomoci, nakon cega je usledio test,a ko sa bodovima ne bude zadovoljavao ponavljace i kurs i test do iznemoglosti. Toliko suprotnosti sa onim sto sam mislio da znam, kazu nova doktrina, nova saznanja i otkrica. Nepravilno pruzanje prve pomoci koja eventualno dovede do smrtnog ishoda povredjenog (ne daj boze) povlaci krivicnu prijavu za onog koji je pomoc pruzio. A kako se menjaju ove doktrine pitaj boga vise kako pomoci coveku a ne zaglaviti robiju! Pitao sam kada cemo dobiti mindjuse, svi su se smejali, ja sam bio mrtav ozbiljan. Banke i osiguravajuca drustva nas satiru!!! Oni lobiraju zakone i kaznenu politiku, kako bi na svaki moguci nacin umanjili MOGUCNOST isplacivanja premija!!! Placamo NAJSKUPLJE osiguranje u regionu a i sire,a u ubiramo najmanje premije! Ne bi me cudilo da zabrane motore, da uvedu obavezno nosenje slema pesacima (ne daj boze da padne saksija), da proglase sex nezakonitim (osim ako nemate prvu zdravstvenu grupu), da nas sve ofarbaju u fluorescentnu boju da sijamo u mraku i da nas tapaciraju sa svih strana. Amerika je krenula, prate je i druge zemlje (cak i Hrvatska) a Srbi, Boziji narod naocit i ponosan kao najobicnije poturice spustice fluorescentne glave, obuci reflektujuce prsluke sa istetoviranim bar kodovima na celu i placace i dalje najskuplje gorivo (jebene akcize), najskuplje putarine (za motore) najskuplja osiguranja, ali ce i dalje za sebe pricati da su potomci Marka Kraljevica i Milosa Obilica.

Dole kapitalisticko-robovlasnicki poredak ! ! !Stop globalizaciji ! ! !

Zato sto su tu doktrinu pisali "strucnjaci" koji su zavrsili nekakvu Zastitu na radu na lekom levom fakultetu (ili u stranci,po zasluzi),a lopovi su im omogucili da to unovce,uz provizuju,naravno. Zato mi i imamo ovakve zakone kakve imamo i ovakvu drzavu.

A narod ostaje stoka,nazalost obezglavljena od neimastine,ispranog mozga Pinkom Fejsbukom,Tviterom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prethodna 3 dana a narocito prethodne 3 noci po onoj i onakvoj magli, na temeraturama blizu nule, naravno da je marshall nosio fluo prsluk. Naravno i da je zbog toga bio ranije zapazan od drugih vozaca. Fluo prsluk u ovakvim uslovima nije nosen ni zbog policije ni zbog nekog zakona, nosen je naravno zbog samog sebe. E sad, ta nova navodna obaveza nosenja cak i u suncanim uslovima... Englezi nose, Danci isto... Pa da mi uvezemo i jos malo magle?! ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Za maglu i noću mogu da se složim..

Ali ako počne da bude obavezan i leti na +40 (mada mislim da će biti obavezan samo noću) istog dana prodajem motor, pre ću bajs nega k'o đubretar po gradu <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Za maglu i noću mogu da se složim..

Ali ako počne da bude obavezan i leti na +40 (mada mislim da će biti obavezan samo noću) istog dana prodajem motor, pre ću bajs nega k'o đubretar po gradu <_<

E pa brate ZZ to sa bajsom bas kosta 20.000 dinara. Po sada vazecem a novom zakonu, pesaci, biciklisti, mopedisti i ostali guraci kolica van naselja i u losim uslovima vidljivosti upravo pune budzet sa bas toliko. Nemoj si na kraj srca za motor zbog tu neko prsluce. (izvini!) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Poginuo je Pekar nakjuče, verovatno ga vozač nije ugledao, pored svih da je... stoji i dilema dal bi ga možda deda video i ne bi mu isekao i putanju i život. Protivnik sam bilo kakve prisile pa i ove, mada koristim prsluk, i smatram da sve to treba da bude u okviru ličnog izbora, tim pre što time nema aktivnog ugrožavanja ikog. Imam isti stav prema obavezi nošenja kacige, iako ne guram ključ u bravu bez zakopčane iste. Opet se nebezbednost u saobraćaju pokušava rešiti kako ne treba, prebacivanjem na odbranu već ionako slabijem, umesto da se suprostavlja neuporedivo jačoj i opasnijoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Sad kad se setim, pa meni je narandža boje moped, svetli noću, možda mi i neće trebati "četvrtak ujutru" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

@ đunta

Tacno tako. Treba da je stvar izbora.Ali je prislia tu zbog kazni,sto je i motiv svih tih blebetanja po medijima koji parcijalno prikazu neko istrazivanje sprovedeno napolju. Onda te rezultate prikazu bez pravog tumacenja,odnosno,kako se trazi od njih.

 

E,zamislimo sada na stotine dvotockasa u gradu i svi u prslucima... I opet se gubi prednost,kao i sa farovima preko dana. A sva oprema ima fluo trake na sebi,a motor ima i svetla. Licno,nocu me je uvek strah da ne pogodim neku rupu,komad necijeg auta na putu,parkiranu prikolicu ili neku zivuljku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Možda ste me i vićali po gradu u prsluku jer sam prošle godine posle neke teme sa foruma nemogu sad da je naćem i da se setim tačno štaje bilo ,neka hajka je pokrenuta bila prema motoristima.

U prsluku sam moram priznati mnogo lepše vozio po gradu ,u većini slučajeva imao prednost ,uvek mi napravljeno mesta izmeću kolona ,dosta njih koji su naglo krenuli u prestrojavanje još prže se povukli nazad a uz to i dugo izvinjavali čak izašao jedan iz kola da se izvini.

Nije modni detalj i nije za poziranje ,ali u vožnji po gradu dobro deluje .

Čak su mi i nekolicina rekli da odmah sklanjaju kola sa kolovoza.

Po meni deluje a neškodi,nus pojava pomaže.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nošenje fluo prsluka i bele kacige povećavaju nam šanse za preživljavanje u saobraćajnoj džungli zvanoj Beograd :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Prvo je bilo da upaljeno svetlo na motoru povećava bezbednost. Sad svi imamo upaljena svetla. Pa su prsluke nosili radnici na putu, policija i oni koji menjaju gumu. Ako ih sad svi stavimo koja je svrha? Ima li tome kraja, hoćemo li svi da vozimo sa stalno upaljenim sirenama i rotacijama?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Prvo je bilo da upaljeno svetlo na motoru povećava bezbednost. Sad svi imamo upaljena svetla. Pa su prsluke nosili radnici na putu, policija i oni koji menjaju gumu. Ako ih sad svi stavimo koja je svrha? Ima li tome kraja, hoćemo li svi da vozimo sa stalno upaljenim sirenama i rotacijama?

 

na kraju ceo grad u prsluke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

po ovoj logici i pesaci koji prelaze ulicu moraju imati na sebi fluo prsluke.

 

ili upaljene farove :D

sada salu na stranu sto se farova tice - meni licno (ogradjujem se da prvenstveno mislim na subjektivni dozivljaj) vise odgovaraju upaljena svetla an vozilima posto su lakse uocljivija. ali verujem da prsluk nece imati dodatnog efekta (narocito danju) posto i motor ima svetlosnu signalizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja