Jump to content

Moto Zajednica

V Strom DL 1000 vs DODz (Domaca Olinjala Dzukela)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Uff, dobro ispade na kraju. Ne bih da :popovanje: , ali nisi bas morao da peglas krivinu sa 100-tkom, ako su kuce tj. dvorista tako blizu puta. No, verovatno te ponelo, lepo vreme, preeedivne krivine :moto3: ... Svesno ili nesvesno, odreagovao si kao pravi :sampion: . Sto je bilo, bilo je.

 

I meni je taj deo od Rudnika do Topole pravo uzivanje. A meni je posebno frka od tog izletanja pasa i ostalih sto domacih sto divljih zivotinja na put, a posebno sam utripovao da mi od njih najveca opasnost preti u sumrak ili nocu, kada je vidljivost smanjena. Ali tvoj incident pokazuje da tu nema pravila i bice mi uvek na umu 8) .

 

CITAT: "...IZ DVORISTA ISTRCAVA AVLIJANER i zamislite, ne gleda ni levo, a ni desno..."

 

Mimi, a gde ti vide da AVLIJANERI prolaze "saobracajno vaspitanje"? :D

Sorry, moram da unesem malo sale da ti odagnam traumu!

 

A mi bi mogli, kao sto predlozi Lucky Vladano, da dodjemo jedan dan na :kafa: i sok da ti povecamo promet i da nam sve potanko uzivo ispricas!

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Uff, dobro ispade na kraju. Ne bih da :popovanje: , ali nisi bas morao da peglas krivinu sa 100-tkom, ako su kuce tj. dvorista tako blizu puta. No, verovatno te ponelo, lepo vreme, preeedivne krivine :moto3: ... Svesno ili nesvesno, odreagovao si kao pravi :sampion: . Sto je bilo, bilo je.

 

I meni je taj deo od Rudnika do Topole pravo uzivanje. A meni je posebno frka od tog izletanja pasa i ostalih sto domacih sto divljih zivotinja na put, a posebno sam utripovao da mi od njih najveca opsanost preti u sumrak ili nocu, kada je vidljivost smanjena. Ali tvoj incident pokazuje da tu nema pravila i bice mi uvek na umu 8) .

 

CITAT: "...IZ DVORISTA ISTRCAVA AVLIJANER i zamislite, ne gleda ni levo, a ni desno..."

 

Mimi, a gde ti vide da AVLIJANERI prolaze "saobracajno vaspitanje"? :D

Sorry, moram da unesem malo sale da ti odagnam traumu!

 

A mi bi mogli, kao sto predlozi Lucky Vladano, da dodjemo jedan dan na :kafa: i sok da ti povecamo promet i da nam sve potanko uzivo ispricas!

 

:zdravo:

 

Bilo bi mi zadovoljstvo da vas ugostim. Samo ima jedan problem1lol.gif. Kod mene je STROGO ZABRANJENO bajkerima da placaju. Takvo je pravilo kuce 1neznam.gif.

 

Sto se tice texta, i ja sam pokusao da unesem malo humora u celu ovu pricu kako bih napravio ravnotezu u sebi samom 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Uff, dobro ispade na kraju. Ne bih da :popovanje: , ali nisi bas morao da peglas krivinu sa 100-tkom, ako su kuce tj. dvorista tako blizu puta. No, verovatno te ponelo, lepo vreme, preeedivne krivine :moto3: ... Svesno ili nesvesno, odreagovao si kao pravi :sampion: . Sto je bilo, bilo je.

 

I meni je taj deo od Rudnika do Topole pravo uzivanje. A meni je posebno frka od tog izletanja pasa i ostalih sto domacih sto divljih zivotinja na put, a posebno sam utripovao da mi od njih najveca opsanost preti u sumrak ili nocu, kada je vidljivost smanjena. Ali tvoj incident pokazuje da tu nema pravila i bice mi uvek na umu 8) .

 

CITAT: "...IZ DVORISTA ISTRCAVA AVLIJANER i zamislite, ne gleda ni levo, a ni desno..."

 

Mimi, a gde ti vide da AVLIJANERI prolaze "saobracajno vaspitanje"? :D

Sorry, moram da unesem malo sale da ti odagnam traumu!

 

A mi bi mogli, kao sto predlozi Lucky Vladano, da dodjemo jedan dan na :kafa: i sok da ti povecamo promet i da nam sve potanko uzivo ispricas!

 

:zdravo:

 

Bilo bi mi zadovoljstvo da vas ugostim. Samo ima jedan problem1lol.gif. Kod mene je STROGO ZABRANJENO bajkerima da placaju. Takvo je pravilo kuce 1neznam.gif.

 

Sto se tice texta, i ja sam pokusao da unesem malo humora u celu ovu pricu kako bih napravio ravnotezu u sebi samom 0takoje.gif

 

 

Necemo sad :fajt3:, ako "kuca" od toga zivi. Mora nesto i da se zaradi :aha: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Uff, dobro ispade na kraju. Ne bih da :popovanje: , ali nisi bas morao da peglas krivinu sa 100-tkom, ako su kuce tj. dvorista tako blizu puta. No, verovatno te ponelo, lepo vreme, preeedivne krivine :moto3: ... Svesno ili nesvesno, odreagovao si kao pravi :sampion: . Sto je bilo, bilo je.

 

I meni je taj deo od Rudnika do Topole pravo uzivanje. A meni je posebno frka od tog izletanja pasa i ostalih sto domacih sto divljih zivotinja na put, a posebno sam utripovao da mi od njih najveca opsanost preti u sumrak ili nocu, kada je vidljivost smanjena. Ali tvoj incident pokazuje da tu nema pravila i bice mi uvek na umu 8) .

 

CITAT: "...IZ DVORISTA ISTRCAVA AVLIJANER i zamislite, ne gleda ni levo, a ni desno..."

 

Mimi, a gde ti vide da AVLIJANERI prolaze "saobracajno vaspitanje"? :D

Sorry, moram da unesem malo sale da ti odagnam traumu!

 

A mi bi mogli, kao sto predlozi Lucky Vladano, da dodjemo jedan dan na :kafa: i sok da ti povecamo promet i da nam sve potanko uzivo ispricas!

 

:zdravo:

 

Bilo bi mi zadovoljstvo da vas ugostim. Samo ima jedan problem1lol.gif. Kod mene je STROGO ZABRANJENO bajkerima da placaju. Takvo je pravilo kuce 1neznam.gif.

 

Sto se tice texta, i ja sam pokusao da unesem malo humora u celu ovu pricu kako bih napravio ravnotezu u sebi samom 0takoje.gif

 

 

Necemo sad :fajt3:, ako "kuca" od toga zivi. Mora nesto i da se zaradi :aha: .

 

 

 

Samo vi dodjite i uzivajte 1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Bem mu chmichak, da nisam video u jednoj drugoj temi tvoj post, odsekao bi se od straha, ovako sam znao da si ziv i zdrav. Ne da si imao srece i PRISEBNOSTI, nego nemam reci. Svako ko se nasao u slicnoj situaciji, reaguje instiktivno, i to je dobro, jer dok smislis ovako cu, onako cu, ode mast u propast. Jos jedna odlicna stvar koju si uradio sto nisi odmah stao. Da si stao, posle silaska sa motora bi pao, noge te od soka ne bi drzale. Ozbiljno! Najbolje je istutnjati se jos koji minut, dok sok prodje, i onda stati. Ovakve situacije se pamte za ceo zivot. Sve ovo ti govorim ti iz licnog iskustva. SVAKI DETALJ !!! :aha:

Jos jednom - BRAVO ! :jee1: :jee1: :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vodi računa...jutros sretnem bandu DODŽ-ova na smederevcu...traze nekog bajkera sa crno-sivim Vstromom.....imaju neke neraščišćene račune sa njim.:neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3524 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Dago mi je što si u ovoj situaciji prošao dobro. Međutim (čitajući tvoj opis događaja) dolazim i do sledećih zaključaka:

1. Imao si mnogo sreće pri ovom događaju.

2. Očigledno je da si išao prebrzo na tom delu puta.

3. Čim si video mačku da istrčava, morao si da predpostaviš da će iza nje da se pojavi još nešto (ili neko).

4. Ako si imao vremena da kočiš, a onda i da ubrzaš, znači da si imao i mogućnosti (vremena) da pokušaš da izbegneš psa skretanjem. Meni se Ipak čini da si ti psa "fiksirao" pogledom čim se pojavio i da je on postao (i do kraja ostao) "meta" koju nikako nisi mogao da izbegneš.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ma da, ne daj bože da je jadna životinja kriva za udes.

 

Svaka čast za reakciju i ja sam imao par situacija da mi izlete kerovi pri brzini od 60 km/h a automobili iza mene i uvek sam se pitao šta bi bilo kada bi ga udario.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Dago mi je što si u ovoj situaciji prošao dobro. Međutim (čitajući tvoj opis događaja) dolazim i do sledećih zaključaka:

1. Imao si mnogo sreće pri ovom događaju.

2. Očigledno je da si išao prebrzo na tom delu puta.

3. Čim si video mačku da istrčava, morao si da predpostaviš da će iza nje da se pojavi još nešto (ili neko).

4. Ako si imao vremena da kočiš, a onda i da ubrzaš, znači da si imao i mogućnosti (vremena) da pokušaš da izbegneš psa skretanjem. Meni se Ipak čini da si ti psa "fiksirao" pogledom čim se pojavio i da je on postao (i do kraja ostao) "meta" koju nikako nisi mogao da izbegneš.

 

Sa prve tri teze se apsolutno slazem. Sa cetvrtom bas i ne! Nije tu bilo vremena za mnogo mudrovanja niti planiranja. U sekundi, covek samo instinktivno moze da odreaguje i to je to. Ovako kad sve prodje, mozemo damo da polemisemo i donosimo zakljucke. U svakom slucaju Imao sam PUUUNO SRECE, a moja osnovna greska je brzina kojom sam se kretao. Bilo kakvo manevrisanje moglo je da se zavrsi pokraj puta ili na mestu vozaca vozila koje je dolazilo iz suprotnog pravca. Sve u svemu, ispalo je kako samo mozes pozeleti, bez ikakvih posledica (osim po psa) i sa jos jednim velikim iskustvom. Iz ovoga treba izvuci pouke i shvatiti greske, i maximalno se truditi da se iste ne ponavljaju.

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ok ovo znaci nama manje iskusnima. Jbg ovakve stvari tesko mogu da se vezbaju :)

znaci tako, das gas kad vidis da je djavo odneo salu. Pa ima logike, prebacis tezinu na zadnji.

 

Ma bitno da si ostao na motoru, zajebi mnogo gadno kad se rokne pri toj brzini.

 

Al jebiga i ti, pa sta si kog djoku vozio brze od pogleda u krivini. Meni je najveca frka tako da mi neko dete izleti. Da se razbijem u neki traktor jos bi se i oporavio nekako, al dete da osakatim ne znam sta bih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne zna se šta je gore ali sreća da nisi naleteo na neku životinju u krivini, u nagibu, već bi bio u jarku :neznam:

 

To se meni dogodilo (srećom bez završnice u jarku :)) pre godinu - dve na avalskom putu, usred leve nepregledne krivine zgaženo kuče baš na mojoj putanji. Srećom, na vreme sam ga uočio, podigao motor, snažno prikočio, counter, obišao prepreku i odo' ja dalje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ne zna se šta je gore ali sreća da nisi naleteo na neku životinju u krivini, u nagibu, već bi bio u jarku :neznam:

 

To se meni dogodilo (srećom bez završnice u jarku :)) pre godinu - dve na avalskom putu, usred leve nepregledne krivine zgaženo kuče baš na mojoj putanji. Srećom, na vreme sam ga uočio, podigao motor, snažno prikočio, counter, obišao prepreku i odo' ja dalje :moto3:

 

 

 

Jasno mi je sta pises... ovo je bila dosta brza krivina, tako da nisam bio u nekom obaranju, a sve se ovo desilo na izlasku iz krivine. Nema ovde mnogo mudrovanja. Jednostavno splet srecnih okolnosti, kao i u tvom slucaju.

 

Jedne prilike sam cuo jednu izreku koja moze ovde da se primeni: Kad se hoce, i bik se oteli!!!

 

Pogledao me ovaj sudija odozgo, i ovog puta presudio u moju korist, a zbog toga sam mu zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Idi bre Mimi, čitam sad i ježim se. Fala bogu da si ti ok a kuče je neko već sigurno zbrinuo (ovo je za ljubitelje životinja u koje spadam i sam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3524 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

mimi vinca user_popup.png

Postavljeno Danas, 14:14 PM

 

snapback.pngzika56, on 21 October 2011 - 11:00 AM, said:

 

Dago mi je što si u ovoj situaciji prošao dobro. Međutim (čitajući tvoj opis događaja) dolazim i do sledećih zaključaka:

1. Imao si mnogo sreće pri ovom događaju.

2. Očigledno je da si išao prebrzo na tom delu puta.

3. Čim si video mačku da istrčava, morao si da predpostaviš da će iza nje da se pojavi još nešto (ili neko).

4. Ako si imao vremena da kočiš, a onda i da ubrzaš, znači da si imao i mogućnosti (vremena) da pokušaš da izbegneš psa skretanjem. Meni se Ipak čini da si ti psa "fiksirao" pogledom čim se pojavio i da je on postao (i do kraja ostao) "meta" koju nikako nisi mogao da izbegneš.

Sa prve tri teze se apsolutno slazem. Sa cetvrtom bas i ne! Nije tu bilo vremena za mnogo mudrovanja niti planiranja. U sekundi, covek samo instinktivno moze da odreaguje i to je to. Ovako kad sve prodje, mozemo damo da polemisemo i donosimo zakljucke. U svakom slucaju Imao sam PUUUNO SRECE, a moja osnovna greska je brzina kojom sam se kretao. Bilo kakvo manevrisanje moglo je da se zavrsi pokraj puta ili na mestu vozaca vozila koje je dolazilo iz suprotnog pravca. Sve u svemu, ispalo je kako samo mozes pozeleti, bez ikakvih posledica (osim po psa) i sa jos jednim velikim iskustvom. Iz ovoga treba izvuci pouke i shvatiti greske, i maximalno se truditi da se iste ne ponavljaju.

Pa upravo sam i mislio na to da si ti reagovao isključivo instiktivno! A moglo je da se desi da ispred tebe izađe nešto "gabaritnije" i teže (što bi teško jednostavno "preskočio" odajući "gas").

Evo kako sam ja (pre nekoliko meseci) "razrešio" skoro identičnu situaciju:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 992 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja ipak mislim da si ti pseto ubojica koja ide okolo i nišani pse!!! Normalno karikiram,stvarno mi nisu jasni ljudi koji kažu da si ga mogao izbjeći!!!!! Da si mogao uradio bi to,ali šta je tu je!!! Nema svako reflexe kao Lorenzo ili Rosi! Bitno da si sačuvao glavu na ramenima! I ja sam pogazio par macaka i vjeverica što autom što motorom! I zivotinje su mogle pobjeći u oba puta,ali im instinkt proradio i počele se vraćati istim putem kuda su došle,tj. pod moj točak! E to mi je tek bilo bezveze!!!! Ali ipak mislim da je tvoja reakcija ispravna,što se vidi pošto si živ ostao!!!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ja ipak mislim da si ti pseto ubojica koja ide okolo i nišani pse!!! Normalno karikiram,stvarno mi nisu jasni ljudi koji kažu da si ga mogao izbjeći!!!!! Da si mogao uradio bi to,ali šta je tu je!!! Nema svako reflexe kao Lorenzo ili Rosi! Bitno da si sačuvao glavu na ramenima! I ja sam pogazio par macaka i vjeverica što autom što motorom! I zivotinje su mogle pobjeći u oba puta,ali im instinkt proradio i počele se vraćati istim putem kuda su došle,tj. pod moj točak! E to mi je tek bilo bezveze!!!! Ali ipak mislim da je tvoja reakcija ispravna,što se vidi pošto si živ ostao!!!!! :care:

 

A da li si im ti olaksao posao tj. dao delic sekunde da pobegnu, naravno kada si autom, time sto si bar malo usporio kada si ih video na putu ili da izlaze na put? 1jok.gif Svejedno, da li nastavile dalje preko ulice ili se cak "vracale tebi pod tockove"?

 

Naravno, desava se i da izlete bocno maltene pod same tockove, tako da se nema vremena za reakciju, ali sam x-puta video da baje nemaju namere, ne samo da prikoce, vec i da bar puste nogu sa gasa, po sistemu: "Ako pobegnes, pobegnes, ako ne, ja sam jaci... sta me boli dupe za neku dzukelu ili zivotinjku" 0ljut2.gif. Nadam se, kolega, da ne spadas u tu grupu.

 

 

Na motoru ce naravno svako gledati da izbegne takav kontakt, jer moze da mu strada sopstveno dupe! Ovo nema nikakve veze sa Mimijem, on je svoje rekao i ja mu verujem. Lako je svima nama da budemo "generali posle bitke". 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Psa, mačku i ježa sam udario sa oko 100-110 km/h. Jedina reakcija mi je bila stezanje kormana i ništa više. Sreća sve ja bilo na pravcu i prednji točak 21 inč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Psa, mačku i ježa sam udario sa oko 100-110 km/h. Jedina reakcija mi je bila stezanje kormana i ništa više. Sreća sve ja bilo na pravcu i prednji točak 21 inč.

 

 

Pored te jedine (inace pogresne reakcije stezanja kormana) bilo ih je jos sigurno, fiksiranje pogledom, jer si ih sigurno pogledao pre nego sto si ih udario. U panici ides tamo gde gledas. E sada, da li si oduzeo gas pre nego sto si udario *(i to je pogresno) ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Psa sam udario prilikom preticanja kamiona. U trenutku kada sam pretekao i krenuo u svoju traku pas pretrčava, izbegava kamion, i meni glavom na točak. Osetio sam tup udarac, okrenuo ga uzduž puta i osetio da mi je prošao ispod desne čizme. Mačku sam pukao da nisam znao šta je. Stao sam i vratio se da vidim. Ježa sam udario oko 5h ujutru isto kao i mačku, s tim da nisam stao ( žurio na posao umoran ). Ukapirao sam da je jež tako što mi je polomio parče prednjeg blatobrana i bodlje se nabile u blatobran. Računao sam da Transalp, stvari i ja imamo oko 350 kg. E sad E=mv2/2....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja