Jump to content

Moto Zajednica

Garmin XT na nokiji N8 symbian 3

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

lemy, to je tačno, N95 8GB ima veoma loš GPS prijemnik. Eksterni USB nisu baš jeftini, pa je verovatno bolje da kupiš kompletnu navigaciju, recimo neki jeftin Bluberry. Da bi brže hvatao signal, uključi Assisted GPS, ali za tu opciju treba da imaš Internet na telefonu (GSM Data, GPRS, EDGE, 3G).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Hvala na odgovorima, za eksternu asistenciju znam ali to jede kredit jer ide preko GPRS , mada i to ostaje opcija kao nuzda.

 

Meni u principu ne treba previse navigacija , ova na telefonu je ok sto se funkcionalnosti tice, samo slabo hvata signal i kada ga uhvati cas posla ga izgubi. Mislim da bi mi i ovaj eksterni GPS radio posao. On je ipak 4000 a mislim da nema iole krstene navigacije ispod 10-12,000, mada je i to mozda malo nisam bas pratio cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam pisao gore da koristim Nokia LD3W modul. Nov je bio negde oko 80-100 evra sto je bas puno, mada radi odlicno. Imalo je toga na sajtu svezamob.rs i od nekih drugih proizvodjaca sa cenama od 45 evra pa navise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kako ubaciti xt garmin u telefon koji nema slot za memorijsku? Imam sve programe,mape,volju,ali kad spojim telefon na komp trazi mi da instaliram xt na karticu. Ne ostavlja mogucnost za internu memoriju. U pitanju je Nokia x6-16gb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne moze da se instalira na memoriju telefona. Trebalo bi da pored suita imas ponudjeno masovna memorija i jos neku opciju. To bi ti bilo nesto kao hard disk na telefonu. Izaberi to pa probaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ajd ovako...imam N96 16 gb + micro SD kartica...hoću da koristim navigaciju...po mogućstvu legalnu, ali nisam neki zavisnik od legalnosti...može savet šta ,gde i kako da skidam tj. instaliram, odnosno platim/kupim.

Takodje bi mi dobrodošao savet , da li da kupim telefon sa android sistemom (koji se pokazao kao dobar) ili da nastavim sa N96?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

android je keva

 

Pazi, moja keva koja se nikad nije zanimala za mobilne telefone sada ne ispusta telefon iz ruku (kad sam kuci). To je najbolji test i pokazatelj koliko je Android jednostavan za upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam zakleti korisnik symbiana. Od prvog koji je izasao (nokia 7650 i danas je imam) samo to nosim. Sad gledam kako stvari stoje android ga je pregazio debelo. Sto se navigacije tice tu si jos u plusu, posto vidim da gomila korisnika prednost daje iGo navigacijama, a to na symbian ne moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Nokia C5 symbian

 

Garmin XT 5.0

 

Ради одлично :takoje:

 

xt006.jpg

 

druze koju verziju imas ucitanu i koliko brzo ti navigacija uhvti signal satelita jer ja imam vec 3 nokiu c5 novu i svaka slabo hvata signal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Imam SE vivaz sa nokiinim symbian paketom..

 

Što rece Muljaz.. drzimo se i dalje te platforme jer ova nova smara.. probao htc i :bljak:..

 

Kupio ga na Pancevcu skinut sa vodafona..pristojna cena i naravno brdo programa sam dobio gratis :zvizduk:

 

XT koristim kada mi nije tu igo navigacija..

 

I mogu reci da je jedno sranje koje me je vise puta zeznulo..

 

Ono, svakako je bolje nego ništa, ali mora se sve uzimati sa rezervom.. čas posla pobrljavi.. preciznost na 500 m i tako..

Igo je keva..

 

Jedan od svetlijih primera xt brljotine:

Letos kada mi je taraba ostala u šumi.. zamolim drugara da snimi lokaciju na njegovoj navigaciji..

Sutradan u akciji spasavanja džipom i jos jednim vozilom (hvala ti Kepo) probam da ubacim te koordinate u garmina.. i sav zadovoljan napredkom tehnologije i mogućnošcu da nadjemo bas tu stazicu koja skreće sa afalta u šumu..

povedem vozila jedno 15-20km od mesta gde smo trebali da budemo <_<

Znači stigli ste na odrediste.. al u q..

 

I kaže Kepo gasi sranje.. al ja uporan..ma evo tačke :staa:

 

verzija 5.00.50s60.9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

O preciznosti i o putevima je Markone pisao u temi Karta SCG. Dakle, Srbija gradovi sa kucnim brojem Beograd, Nis i NS. Sve ostalo se jos uvek radi. Mape su iste za sve uredjaje tako da do toga ne moze biti problem. Jedino moze da mrsi kvalitet signala u zavisnosti od telefona do telefona posto imaju razlicite prijemnike.

 

druze koju verziju imas ucitanu i koliko brzo ti navigacija uhvti signal satelita jer ja imam vec 3 nokiu c5 novu i svaka slabo hvata signal

Ako sporo trazi satelite ima u podesavanjima pozicioniranja opcija poboljsani GPS. Treba poredi integrisanog cekirati i to, pa posle i u zatvorenom moze da nadje mrezu. Konektuje se na internet dok nadje ali ne skida puno. Kad nadjes posle mozes i da predjes na offline ili da iskljucis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imam SE vivaz sa nokiinim symbian paketom..

 

Što rece Muljaz.. drzimo se i dalje te platforme jer ova nova smara.. probao htc i :bljak:..

 

Kupio ga na Pancevcu skinut sa vodafona..pristojna cena i naravno brdo programa sam dobio gratis :zvizduk:

 

XT koristim kada mi nije tu igo navigacija..

 

I mogu reci da je jedno sranje koje me je vise puta zeznulo..

 

Ono, svakako je bolje nego ništa, ali mora se sve uzimati sa rezervom.. čas posla pobrljavi.. preciznost na 500 m i tako..

Igo je keva..

 

Jedan od svetlijih primera xt brljotine:

Letos kada mi je taraba ostala u šumi.. zamolim drugara da snimi lokaciju na njegovoj navigaciji..

Sutradan u akciji spasavanja džipom i jos jednim vozilom (hvala ti Kepo) probam da ubacim te koordinate u garmina.. i sav zadovoljan napredkom tehnologije i mogućnošcu da nadjemo bas tu stazicu koja skreće sa afalta u šumu..

povedem vozila jedno 15-20km od mesta gde smo trebali da budemo <_<

Znači stigli ste na odrediste.. al u q..

 

I kaže Kepo gasi sranje.. al ja uporan..ma evo tačke :staa:

 

verzija 5.00.50s60.9

 

Osim onog što je Muljaz napisao, ima i jedna važnija stvar. Kada je slab prijemnik, osim dugotrajnog traženja signala grešiće za par desetina ili stotina metara. Ovo mi više liči da je koordinata snimljena u jednom, a posle prepisana i uneta u uređaj u drugom načinu unosa. Naime postoje različiti načini unosa koordinata. Ovo su najčešći i pokazuju jednu istu tačku, našu prodavnicu u Novom Sadu koja je na uglu Janka Čmelika i Janka Veselinovića:

 

N45 15.586 E19 48.726

N45.25977 E19.81210

N45 15 35.2 E19 48 43.6

 

Probajte. Ako ne dobijete taj ugao onda nije uneta u dobrom formatu (gridu).

 

Da ne ulazim u detalje, kada tražite neku tačku po koordinati morate je u uređaj uneti u obliku u kom vam je data (ili preračunati što ne verujem da će iko da radi). Najsigurnije je tu tačku snimiti u jednom i učitati u drugom uređaju.

 

Najsličnije čime bih mogao da uporedim ovo je hipotetička situacija da vam neko kaže: ideš 4 milje ovim putem i stići ćeš do raskrsnice. A ti imaš odometar u km i posle 4km na pustom putu (2,4km pre odredišta) psuješ i svoj odometar i onog što ti je rekao 4 milje. Nije kriv ni odometar ni onaj što ti je rekao već ti što ne razlikuješ milje i km.

Ili ti kaže izbuši rupe po ovoj liniji na svaki santimetar, a ti dohvatiš lenjir sa inčima i izbušiš na svaki inč tj. 2,54 cm.

 

U konkretnom, slučaju (90% sam siguran) nije kriv Mobile XT već je to jedna od svetlijih brljotina korisnika. Kepo je u pravu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

Jedan od svetlijih primera xt brljotine:

Letos kada mi je taraba ostala u šumi.. zamolim drugara da snimi lokaciju na njegovoj navigaciji..

Sutradan u akciji spasavanja džipom i jos jednim vozilom (hvala ti Kepo) probam da ubacim te koordinate u garmina.. i sav zadovoljan napredkom tehnologije i mogućnošcu da nadjemo bas tu stazicu koja skreće sa afalta u šumu..

povedem vozila jedno 15-20km od mesta gde smo trebali da budemo 1hmm.gif

Znači stigli ste na odrediste.. al u q..

 

I kaže Kepo gasi sranje.. al ja uporan..ma evo tačke :staa:

 

verzija 5.00.50s60.9

Za ovo ti nije XT kriv, hoce on da pobrljavi pri rutiranju ili da blokira, ali da pogresno odvede na zadatu tacku, tesko, tj nikako. Ili ste pogresno ukucali koordinate ili telefon nije nasao satelite kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa.. ima Hitman snimljenu poziciju..

 

A imam i ja.. Uskokovićeva Jaruga :moto3:

 

 

Još jedan primer: Po magli i snegu tražimo kuglanu u PA.. Sve je bilo ok.. dok na sred nadvožnjaka nije rekla "stigli ste na odredište" <_<

Tražena adresa je bila jedno km dalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pa.. ima Hitman snimljenu poziciju..

 

A imam i ja.. Uskokovićeva Jaruga :moto3:

 

 

Još jedan primer: Po magli i snegu tražimo kuglanu u PA.. Sve je bilo ok.. dok na sred nadvožnjaka nije rekla "stigli ste na odredište" <_<

Tražena adresa je bila jedno km dalje..

 

Pa lepo ti Kepo reče a ti ne slušaš :neznam::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Gledam pre neki dan, ima nekih zanimljivih glasova za navigaciju. Probao sam ono sto ima besplatno da se skine, ali uredjaj ne prepoznaje. Da li to znaci da nece da moze na Mobile XT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja